Podsumowanie III Powiatowego Konkursu Poetyckiego „A niechaj narodowie wżdy postronni znają...”  – Szkoła Podstawowa im. G. Morcinka w Poczesnej

Wpis Podsumowanie III Powiatowego Konkursu Poetyckiego „A niechaj narodowie wżdy postronni znają...”

14 czerwca 2022 r. w Szkole Podstawowej w Poczesnej odbyło się podsumowanie III Powiatowego Konkursu Poetyckiego „A niechaj narodowie wżdy postronni znają…”, który odbywał się pod patronatem Starosty Częstochowskiego Pana Krzysztofa Smeli oraz Wójta Gminy Poczesna Pana Krzysztofa Ujmy. Zadanie konkursowe polegało na napisaniu wiersza o tematyce humorystycznej.
Wójt Gminy Poczesna wraz z Panią Dyrektor Szkoły wręczyli nagrody i wyróżnienia:
• w kategorii wiekowej – uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej:
I miejsce: Jakub Sejfried – Szkoła Podstawowa nr 38 w Częstochowie, opiekun Pani Halina Prudło
II miejsce: Nina Picheta – Szkoła Podstawowa nr 38 w Częstochowie, opiekun Pani Halina Prudło
III miejsce: Jakub Rymkiewicz – Szkoła Podstawowa nr 31 w Częstochowie, opiekun Pani Ewa Ossowska
Wyróżnienia:
Zuzanna Hibner – Szkoła Podstawowa w Koninie, opiekun Pani Alicja Piwowarczyk
Karol Kupczyk – Szkoła Podstawowa w Kamienicy Polskiej, opiekun Pani Barbara Zawadzka
• w kategorii wiekowej uczniowie klas VII – VIII szkoły podstawowej:
I miejsce: Magdalena Skowron – Szkoła Podstawowa we Wrzosowej, opiekun Pani Iwona Dorożyńska
II miejsce: Alicja Kafel – Szkoła Podstawowa nr 49 w Częstochowie, opiekun Pani Marzena Wieczorek
III miejsce: Kacper Kołodziejczyk – Szkoła Podstawowa w Poczesnej, opiekun Pani Agnieszka Sobota – Balsam
Wyróżnienia:
Marta Dobrowolska – Szkoła Podstawowa nr 31 w Częstochowie, opiekun Pani Grażyna Bich
Gerard Krzechki – Szkoła Podstawowa w Kamienicy Polskiej, opiekun Pani Agnieszka Gołda.
Pan Wójt Krzysztof Ujma dziękując wszystkim nagrodzonym, mówił o wyjątkowości tego przedsięwzięcia. Próby poetyckie podejmowane przez uczniów są w obecnych czasach rzadkością i powinny być rozpowszechniane i doceniane. Pan Wójt podziękował również nauczycielom, którzy przygotowywali uczniów do konkursu oraz rodzicom.
Organizator składa serdeczne podziękowania Panu Januszowi Konieckiemu za oprawę graficzną konkursu oraz Pani Sekretarz Gminy Poczesna Renacie Smędzik za pracę w komisji konkursowej.
Na zakończenie uroczystości wystąpiła uczennica klasy V a Maja Matyla, która zaprezentowała utwór Ludwika Jerzego Kerna „Dialog z pluskwą”.
Koordynator konkursu: Magdalena Wąsińska

III Powiatowy Konkurs Poetycki „A niechaj narodowie wżdy postronni znają…”

Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka
42-262 Kolonia Poczesna