Sukcesy – Szkoła Podstawowa im. G. Morcinka w Poczesnej

Wpis Sukcesy

rok szkolny 2021-2022

klasy I – III

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny 2022” –
Michalina Banasiak (kl. 2 A) – wynik Bardzo Dobry.

XX Powiatowy Konkurs Plastyczny „Tradycyjne Ozdoby Choinkowe” z cyklu „Polskie Boże Narodzenie” –
Maja Kołodziejczyk (kl. 3 A) – II miejsce w kat. klas 0 – III
Anna Krzyczmonik (kl. 1 A) – III miejsce w kat. klas 0 – III.

XVI Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Szopka Bożonarodzeniowa” –
Wiktor Jabłoński i Martyna Jabłońska (kl. 3 B) – III miejsce w kat. klas 0 – III
Piotr Rajczyk (kl. 3 B)  III miejsce w kat. klas 0 – III.

V Powiatowy Konkurs Plastyczny „Cztery Pory Roku Oczami Dziecka” –
Zofia Hollek (kl. 2 B) – wyróżnienie.

Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś” Nierada 2022 –
Kaja Pietrzak (kl. III A) – I miejsce w kat. klas I – III,
Nikola Kowalczyk (kl. 2 A) – III miejsce w kat. klas I – III.

III Powiatowy Konkurs Piosenki Ludowej „Folkowizja” –
Nikola Kowalczyk (kl. 2 A) – II miejsce.

 klasy IV – VIII

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego –
Dawid Niesmaczny (kl. 8 B) – finalista.

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Geografii –
Dawid Niesmaczny (kl. 8 B) – finalista.

XXVI Ogólnopolski Konkurs im. Ireny Kwinto „Życie bajką jest” – „Podwodny bajkowy świat” –
Weronika Łuniewska (kl. 8 B) – wyróżnienie.

VII Powiatowy Konkurs Muzyczny „Piosenka jest dobra na wszystko –
Maja Majchrzak (kl. 7 B) – wyróżnienie.

Igrzyska dzieci powiatu częstochowskiego w tenisie stołowym chłopców-
Fabian Michalczyk (kl. 7 A) – I miejsce (indywidualnie),
Aleks Radło (kl. 7 A) – II miejsce (indywidualnie).

V Archidiecezjalno – Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznej „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” –
Maja Majchrzak (kl. 7 B) – III miejsce
Nadia Dutkiewicz (kl 4 B ) – wyróżnienie.

IX edycja Dyktanda Niepodległościowego –
Adrianna Niewiadomska (kl. 8 C) – II miejsce w województwie śląskim uzyskując tytuł LAUREATA.

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Mistrz tabliczki mnożenia” –
Lena Mizera (kl. 4 A) – I miejsce,
Szymon Cierpiał (kl. 4 A) – II miejsce.

Konkurs powiatowy „Świąteczna Kartka od starosty” –
Michał Konstanciak (kl. 4 B) – I miejsce,
Aleksandra Królak (kl. 7 A) – wyróżnienie.

XX Powiatowy Konkurs Plastyczny „Tradycyjne Ozdoby Choinkowe” z cyklu „Polskie Boże Narodzenie” –
Julia Sarna (kl. 7 B) – II miejsce w kat. klas VII – VIII
Iga Kocot (kl. 7 B) –  III miejsce w kat. klas VII – VIII.

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pt. „Polskie tradycje bożonarodzeniowe” –
Patrycja Gnatowska (kl. 6 A) – I miejsce.

Międzyszkolny konkurs językowy „Pokaż język” –
Adrianna Niewiadomska (kl. 8 C), Barbara Górecka (kl. 8 C), Julia Jacznik (kl. 8 C), Julia Otrąbek (kl. 8 C) – drużynowo – I miejsce.

X Interdyscyplinarny Konkurs wiedzy o wodzie „Woda = Życie” –
Julia Otrąbek (kl. 8 C)  -I miejsce.

7 edycja konkursu plastyczno – językowego „In der Märchenwelt der Brüder Grimm” –
Weronka Łuniewska (kl. 8 B) – II miejsce.

XXXIII Regionalne Spotkania z Poezją i Prozą konkursu „Wrażliwość na słowa” – eliminacje gminne –
Maja Matyla (kl. 5 A) – zakwalifikowanie się do etapu powiatowego w kategorii klas IV – VI
Gabriela Markowska (kl. 4 A)  – zakwalifikowanie się do etapu powiatowego w kategorii klas IV – VI,
Barbara Górecka (kl. 8 C) – zakwalifikowanie się do etapu powiatowego w kategorii klas VII – VIII.

II Wojewódzki Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy: “Infografika liczbowa – Powietrze się liczy”pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka –
Maksymilian Łagodziński (kl. 7A) – I miejsce,
Adrianna Niewiadomska (kl. 8C) – wyróżnienie.

III Regionalny Konkurs Plastyczny pt. „Co zagraża naszej Ziemi? – ginące rośliny” –
Patrycja Gnatowska (kl. 6A) – wyróżnienie.

VII Powiatowy Przegląd Pieśni Maryjnej „Idziemy z Tobą Matko” –
Nadia Dutkiewicz (kl. 4 B)- II miejsce w kat. klas IV- VI.

XXXIII Regionalne Spotkania z Poezją i Prozą „Wrażliwość na słowa” –
Maja Matyla (kl. 5 A) – a
wans do regionalnego finału konkursu.

 Konkurs „Zdrowie na talerzu” –
Adrianna Niewiadomska (kl. 8 C), Julia Jacznik (kl. 8 C) – drużynowo – I miejsce.

szkolne sukcesy zespołowo

V Archidiecezjalno – Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznej „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” –
zespół wokalny „DO RE MI” w składzie: Amelia Górniak (kl. V B), Aleksandra Kopacz (kl. 7 B), Maja Majchrzak (kl. VII B), Natalia Morawiec (kl. 7 A), Natalia Piwowarska (kl. 7 A), Oliwia Szymczyk (kl. 5 A), Oliwia Ujma – II miejsce.

Igrzyska dzieci powiatu częstochowskiego w tenisie stołowym chłopców-
drużyna w składzie: Fabian Michalczyk (kl. 7 A), Jolan Pałasz (kl. 7 B), Aleks Radło (kl. 7 A), Cyprian Zagórski (kl. 7 A) – I miejsce.

Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej z Okazji 103 Rocznicy Odzyskania Przez Polskę Niepodległości –
drużyna w składzie: Jakub Kus, Julian Minkina, Julian Miszczak, Krzysztof Oziembłowski, Julian Pietryka, Jakub Pustuł, Sergiusz Nocoń, Patryk Rycharski – I miejsce.

XVI Powiatowy Turniej Piłki Nożnej 6-osobowej o Puchar Starosty Częstochowskiego –
drużyna w składzie: Aleks Radło (kl. VII A), Fabian Michalczyk (kl. VII A), Kordian Zagórski, (kl. 7 A), Cyprian Zagórski (kl. 7 A), Jolan Pałasz (kl. 7 B), Przemysław Wawrzyńczak (kl. 7 A) – III miejsce.

Igrzyska młodzieży szkolnej powiatu częstochowskiego w tenisie stołowym chłopców –
drużyna w składzie: Jakub Cieśla (kl. 7 A), Dominik Strąk (kl. 7 A), Adam Szczechla (kl. 8 C) – I miejsce.
Indywidualnie: Jakub Cieśla (kl. 7 A) – I miejsce,
Adam Szczechla (kl. 8 C) – II miejsce.
XII Powiatowy Konkurs „Tercet matematyczno – przyrodniczy” pod patronatem Starosty Częstochowskiego i Wójta Gminy Kamienica Polska – drużyna w składzie: Adrianna Niewiadoma (kl. 8 C), Krzysztof Dziubiński (kl. 8C), Dawid Niesmaczny (kl. 8B) – I miejsce.
Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – eliminacje powiatowe-
drużyny w składzie:
Ewa Michalczyk (kl. 5B), Zuzanna Kostecka (kl. 5 B), Kornel Sałata (kl.5B), Bartosz Majchrzak (kl. 5 B) – II miejsce (w kat. 10-12lat)
Barbara Górecka (kl. 8 C), Julia Rak (kl. 8 C), Bartosz Wylaź (kl. 8 C)- II miejsce (w kat. 13 lat i więcej).
Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym – eliminacje okręgowe-
drużyny w składzie:
Ewa Michalczyk (kl. 5B), Zuzanna Kostecka (kl. 5 B), Kornel Sałata (kl.5B), Adam Kołek (kl. 5B), – II miejsce (w kat. 10-12lat)
Barbara Górecka (kl. 8 C), Julia Rak (kl. 8 C), Bartosz Wylaź (kl. 8 C)- IV miejsce (w kat. 13 lat i więcej).
XVI Turniej Gier i Zabaw Szkół Podstawowych o Puchar Starosty Częstochowskiego w Kamienicy Polskiej –
drużyna w składzie:Viera Kral, Amelia Lompa, Julian Minkina, Sergiusz Nocoń, Krzysztof Oziembłowski, Maja Pietrzak, Maksymilian Pietrzak, Jan Rycharski,Maja Wójcik – I miejsce.
Powiatowy Turniej o Puchar Wójta Gminy Konopiska –
drużyna w składzie: Bartosz Czerwik (kl.8 B), Jakub Cieśla (kl.7 A), Michał Dekiela (kl.8 B), Norbert Kamiński (kl.8 A), Szymon Królak (kl.8 B), Mateusz Kulej (kl.8 B), Nikolas Nowak (kl.8 B), Bartosz Rajczyk (kl.8 C), Cyprian Zagórski (kl.7 A) – I miejsce.
XX Powiatowy Konkurs Ekologiczny „Bliżej Ekologii” pod Patronatem Starosty Powiatu Częstochowskiego Pana Krzysztofa Smeli –
drużyna w składzie: Adrianna Niewiadomska(kl. 8 C), Barbara Górecka (kl. 8 C), Kinga Lompa (kl. 8 B) – I miejsce.
V Powiatowy Konkurs Matematyczno-Przyrodniczym „EKO-licznik 2022” –
drużyna w składzie: Aleksandra Królak (kl. 7 A), Maksymilian Łagodziński (kl. 7A) – III miejsce.
 Konkurs „Zdrowie na talerzu” –
Adrianna Niewiadomska (kl. 8 C), Julia Jacznik (kl. 8 C) – drużynowo – I miejsce.

rok szkolny 2020-2021

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka
ul. Szkolna 2
42-262 Kolonia Poczesna
IDS 000272891
NIP 573-24-79-453

Tel.: 34 360-80-04
E-mail: [email protected]
[email protected]

Rachunek bankowy Rady Rodziców:
72 8260 0006 2000 0006 3366 0001

Rachunek bankowy Stołówki Szkolnej:
80 8260 0006 2001 0006 4422 0003

BIP: http://www.sppoczesna.szkolnybip.pl
Facebook: https://www.facebook.com/SPPoczesna