Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej
Start
Zakończenie roku szkolego

26 czerwca 2020r.

26 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2019-2020. Ze względu na wciąż obowiązujący stan epidemii i związane z tym ograniczenia  sanitarne, nie było uroczystej akademii.  Rozdanie świadectw odbyło się  oddzielnie dla poszczególnych klas w mniejszych grupach w odpowiednich odstępach czasowych z udziałem tylko wychowawców. Jedynie uczniowie  klas ósmych otrzymali swoje promocje podczas krótkiego pożegnania w sali konferencyjnej. Jak zawsze wielu uczniów otrzymało nagrody książkowe za wybitne osiągnięcia w nauce, w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych.

Gratulujemy i  życzymy wszystkim uczniom udanych i bezpiecznych wakacji.

 


 
„Na 100 – lecie urodzin Karola Wojtyły Papieża Polaka”

Uczniowie naszej szkoły brali udział w  projekcie „Na 100 – lecie urodzin Karola Wojtyły Papieża Polaka”.  Organizatorem projektu była Parafia Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa we Wrzosowej oraz Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (FIO 2020). Patronat honorowy nad projektem objął Wójt Gminy Poczesna - Krzysztof Ujma.
W ramach projektu odbyły się konkursy plastyczne, literackie i komputerowe.

W kategorii PREZENTACJA KOMPUTEROWA:
I miejsce zajęła Julia Piątkowska z klasy VIII a, za prezentację „Sportowe pasje Jana Pawła II.”-

W KONKURSIE PLASTYCZNYM W KAT. KLAS I – VI:
I miejsce zajął Michał Konstanciak uczeń klasy II b,
I miejsce zajęła Oliwia Szyja uczennica klasy II a,
II miejsce zajął Szymon Cierpiał z klasy II a,
II miejsce zajął Szymon Piątek z klasy II b.

Gratulujemy również wszystkim uczniom, którzy wzięli udział i zostali nagrodzeni w konkursach.

 

Szanowni Państwo Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi, Rodzice,

Drodzy Uczniowie.

Zakończyliśmy rok szkolny 2019/2020, inny niż wszystkie dotychczasowe, trudniejszy, wymagający ogromnego zaangażowania od nas wszystkich.

Dziękuję wszystkim nauczycielom i Panu Dyrektorowi Kornelowi Mielczarkowi. Jestem pełna uznania dla Państwa profesjonalizmu, ogromnego zaangażowania w zastosowanie nowych metod pracy i wdrożenie  systemu zdalnego nauczania. Poświęciliście Państwo wiele czasu na doskonalenie nowych umiejętności, aby sprawnie prowadzić naukę zdalną, realizować podstawę programową, przygotować uczniów do egzaminu ósmoklasisty. Możecie mieć Państwo poczucie dobrze spełnionego obowiązku, stanęliście Państwo jak zawsze na wysokości zadania i sprostaliście nowym wyzwaniom. Dziękuję Pani Agnieszce Bożek, Pani Urszuli Muszalskiej, Panu Michałowi Szczepanikowi, za szczególne zaangażowanie w organizację zdalnego nauczania.

Drodzy uczniowie. Gratuluję wszystkim uzyskania promocji do kolejnej klasy, a uczniom klasy ósmej ukończenia szkoły. Nagrodą za całoroczną pracę są świadectwa, które wręczą Wam wychowawcy.  Wielu z Was, za wyniki w nauce i zachowaniu, otrzyma świadectwo z wyróżnieniem i nagrodę książkową, a za średnią ocen powyżej 5,0 „złotą tarczę”.

Drodzy Absolwenci. Życzę, aby każdy z Was kontynuował naukę w wymarzonej szkole. Jestem przekonana, że nasi uczniowie są dobrze przygotowani do kolejnego etapu kształcenia. Mam nadzieję, że osiem lat spędzone w tej szkole, pozostanie dla Was dobrym wspomnieniem. Dołożyliśmy wszelkich starań, abyście zdobyli wiedzę, nabyli umiejętności, a także - a może przede wszystkim - byli wrażliwymi, empatycznymi, życzliwymi – po prostu dobrymi ludźmi.

Szanowni Rodzice. Dziękuję Państwu za całoroczną współpracę, za Wasz wysiłek wkładany każdego dnia w pomoc w nauce i wspieranie dzieci, w szczególnie trudnym okresie kształcenia na odległość. Mimo wielu obowiązków domowych i zawodowych, czuwaliście Państwo nad systematycznym uczestnictwem w zajęciach online i wywiązywaniem się z obowiązków szkolnych. Doceniam Wasze zaangażowanie i poświęcenie, dziękuję za współpracę z nauczycielami.

Szanowni Państwo, Pracownicy Administracji i Obsługi. Bardzo dziękuję w imieniu całej społeczności szkolnej, za rzetelną pracę i zapewnienie bezpiecznego pobytu w szkole uczniom, nauczycielom i rodzicom. Wasze zaangażowanie i dbałość o zapewnienie właściwych warunków sanitarnych pozwoliło nam bezpiecznie przeprowadzić egzamin ósmoklasisty i konsultacje dla uczniów.

Dziękuję Pani Małgorzacie Caban - pielęgniarce szkolnej, za serce i codzienną troskę o zdrowie naszych uczniów.

Szczególne podziękowania składam Panu Dyrektorowi Kornelowi Mielczarkowi i Sekretarzowi Szkoły Pani Agacie Karpowicz, za wspieranie mnie w realizacji codziennych zadań, w okresie ograniczenia funkcjonowania szkoły. Dzięki Państwa zaangażowaniu w okresie ostatnich trzech miesięcy  możliwe było właściwe funkcjonowanie szkoły  w zakresie organizacji nauczania, jak również realizacji zadań administracyjnych.

Życzę wszystkim udanego wypoczynku podczas wakacji.

Dyrektor szkoły Jadwiga Knapik.

 


 
Informacja o odbiorze świadectw w dniu zakończenia roku szkolnego tj. 26 czerwca 2020 r. (piątek)

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Gustawa Morcinka w Poczesnej informuje, że w trosce o zdrowie i  bezpieczeństwo naszych uczniów w dniu zakończenia roku szkolnego tj. 26 czerwca 2020 r. (piątek), nie będzie uroczystości  ogólnej. Świadectwa wręczane będą uczniom w salach lekcyjnych i sali konferencyjnej przez wychowawców klas (w małych grupach) wg harmonogramu zamieszczonego poniżej.
Proszę zapoznać się z poniższym harmonogramem, w którym wyznaczone są trzy wejścia do szkoły dla poszczególnych grup oraz numery sal i godziny odbioru świadectw. Uczniowie wchodząc do szkoły są zobowiązani do zakrycia ust i nosa maseczką lub przyłbicą oraz zdezynfekowania rąk.  Bardzo proszę o przestrzeganie harmonogramu odbioru świadectw oraz zasad higieny.


Harmonogram odbioru świadectw - pobierz

 
"Światowy Dzień Wody z PAH"

czerwiec 2020r.

Szkoła Podstawowa w Poczesnej realizowała projekt "Światowy Dzień Wody z PAH". Z Polskiej Akcji Humanitarnej otrzymaliśmy komplet materiałów dydaktycznych z którymi zapoznaliśmy uczniów. Zajęcia lekcyjne o konieczności ochrony wód zostały przeprowadzone w klasach VIII. Dodatkowo uczennica klasy VIII a Weronika Majorczyk wzięła udział w interdyscyplinarnym konkursie przygotowanym przez Wodociągi Częstochowskie "Woda=Życie".
Koordynatorem tych działań w szkole był nauczyciel Michał Szczepanik.

 
Harmonogram zwrotu podręczników

 

 

Godzina

22.06.2020.
Poniedziałek
23.06.2020.
Wtorek
8.30- 9.30 8 a M. Blukacz 5 b E. Krok
9.30 – 10.30 7 a D. Kita 5 a A. Markowska
10.30 – 11.30 6 a K. Kołodziejczyk 6 b I. Nocoń
11.30 – 12.30 8 b J. Jadowska 6 c A. Sobota-Balsam
12.30 – 13.30 7 b M. Wąsińska
15.00 – 16.00 3 b E. Matysiak 2 b B. Proszowska
16.00 – 17.00 3 a A. Kromołowska 1 a J. Kosińska
17.00 – 18.00 2 a B. Wąsińska 1 b I. Pidzik
17.00 – 18.00 4 a W. Leonarcik
 
Wyniki konkursu matematycznego "Kangur"

czerwiec 2020r.

W czerwcu  2020r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur" .

W Kangurze bierze udział około 30 krajów. Obecnie w corocznym konkursie bierze udział ponad 4 miliony uczniów, w tym ponad 400 tysięcy w Polsce.Według organizatorów, główną umiejętnością badaną przez Kangura jest umiejętność myślenia logicznego.  Najwyższymi osiągnięciami w konkursie jest zdobycie tytułu laureata, następnie wyniku bardzo dobrego i wyróżnienia.

W tym roku w naszej szkole wyróżnienia otrzymali:
Tomasz Molenda (kl. II A) - kategoria Żaczek
Maciej Jacznik (kl. III B) - kategoria Maluch
Jakub Cieśla (kl. VA) - kategoria Beniamin
Krzysztof Dziubiński (kl. VI C) - kategoria Beniamin
Adrianna Niewiadomska (kl. VI C) - kategoria Beniamin
Michał Grzyb (kl. VI B) - kategoria Beniamin

Gratulujemy!

 
Wyniki Powiatowego Konkursu Poetyckiego

 

Komisja konkursowa po przeczytaniu 42 wierszy w dwóch kategoriach wiekowych rozstrzygnęła Powiatowy Konkurs Poetycki. Wyniki konkursu zawarte są w umieszczonym poniżej protokole komisji konkursowej.

protokół z Powiatowego Konkursu Poetyckiego - pobierz

 
Wyniki Szkolnego Konkursu z Języka Angielskiego „Konkurs na komiks”


Klasy I, II
I miejsce: Michał Konstanciak kl. II b
II miejsce: Marta Wolińska kl. I a

Klasy III
I miejsce: Zofia Ciszewska kl. III b
II miejsce: Karolina Samul kl. III a
III miejsce: Oliwia Minkina kl. III a

Gratulujemy.

Dyplomy i nagrody wręczone zostaną w dniu zakończenia roku szkolnego tj. 26 czerwca 2020 r.

Organizator konkursu Anna Będuch - nauczyciel języka angielskiego. 
Ogólnopolski Przegląd Projektów Młodzieżowych

10 czerwca 2020 r.

10 czerwca nasza szkoła brała udział w Ogólnopolskim Przeglądzie Projektów Młodzieżowych. Uczennice z klasy VIII b Manuela Chmielewska i Zuzanna Wachowicz reprezentowały naszą szkołę, opowiadając o realizowanych w szkole projektach z edukacji globalnej. Mówiły o działaniach związanych z uświadamianiem, jakim problemem dla mieszkańców Krajów Globalnego Południa są odpady, które powstają w Europie.  Co my możemy robić, aby odpadów powstało mniej.
OPPM jest coroczną akcją przygotowaną przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w której bierze udział nasza szkoła. Uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy i prezenty.
Koordynatorem projektów w szkole był Michał Szczepanik.

 
Ogólnopolski Konkurs "Orzeł Matematyczny"

12 maja 2020 r.

12 maja 2020r. 24 uczniów klas II, III i V naszej szkoły, uczestniczyło w Ogólnopolskim Konkursie "Orzeł Matematyczny" online.
Laureatami zostali:
Wojciech Zamorski kl.V, który uzyskał jednocześnie najwyższą liczbę punktów w naszej szkole (23 na 26 możliwych)
Karolina Samul kl. III
Lena Mizera kl. II
Wojciech Kasprzak kl. II
Adam Kołek kl. III


Laureatom serdecznie gratulujemy!!!

 
«pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia»

Strona 1 z 8
Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla templates
Joomla templates, business web hosting.

Dziennik elektroniczny

Wybieram szkołę

Informator o szkolnictwie ponadpodstawowym
na terenie Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego
(rok szkolny 2020/2021)

 

ELEKTRONICZNA REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
na platformie Vulcan Śląskie Nabór

https://slaskie.edu.com.pl/kandydat/app/

Gimnazjum w Poczesnej

gimnzajum poczesna

Strona byłego gimnazjum
w Poczesnej

losowe_zdjecie_2.jpg

Kto jest Online?

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości 

 

certyfikat interklasa

Znak Jakości Interklasa

na lata szkolne2010-2011, 2011-2012, 2012-2013

 certyfikat1

Szkoła z klasą

 


 

certyfikat2

Szkoła zaangażowana społecznie

 

 


 

certyfikat3

Spring Day in Europe


 

certyfikat bezpieczniki taurona m

Bezpieczniki Taurona


 

certyfikat puchatek m

Klub Bezpiecznego Puchatka


 

certyfikat amnesty_m

 

Certyfikat Amnesty International

projekt "Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi"


klub dobrej_rozmowy_m

Klub dobrej romowy


certyfikat wybieram_wode_m

"Wybieram wodę" -
program edukacyjny dla szkół podstawowych


 


zaprogramuj przyszlosc_m

Zaprogramuj przyszłość -
program edukacji cyfrowej

 


certyfikat klimat_to_klimat_m

"Klimat to temat"
- projekt CEO


sks m

Szkolny Klub Sportowy

w ramach #programSKS


 

 


Szkoła mistrzów programowania

 


Code week 2019