Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej
Start


INFORMACJA

16  grudnia 2019 r.  (poniedziałek)
godz. 16.30
- 18.00

otwarty poniedziałek oraz
zebranie śródroczne z wychowawcą, przekazanie informacji o przewidywanych śródrocznych ocenach klasyfikacyjnych, podsumowanie pracy w I półroczu roku szkolnego 2019/2020, 

 

Rodzice uczniów klas VIII i VII
godz. 1600 – 1630
Sala konferencyjna przy hali sportowej - spotkanie rodziców uczniów klas VIII oraz zainteresowanych rodziców uczniów kl. VII

Temat spotkania:

„Wybór szkoły ponadpodstawowej czyli na co zwrócić uwagę przy wyborze szkoły.”

Spotkanie będzie miało charakter informacyjny będzie można również skorzystać z indywidualnych rozmów. Spotkanie poprowadzą psycholog PPP-P w Częstochowie p. M. Sikora i p. A. Urbanowicz.

godz. 1630 – 1700
Sala konferencyjna przy hali sportowej - spotkanie rodziców uczniów klas VIII na temat egzaminu ósmoklasisty.

Spotkanie poprowadzi dyrektor szkoły.

 
VI Powiatowy Konkurs Recytatorski, pt. „Poeci Regionu Częstochowskiego”

11 grudnia 2019r.

11 grudnia 2019 r. odbył się w Szkole Podstawowej w Starczy VI Powiatowy Konkurs Recytatorski, pt. „Poeci Regionu Częstochowskiego”.W tym roku szkolnym odbył się pod hasłem: "Katalog wartości, czyli życiowe drogowskazy zawarte w poezji poetów regionu częstochowskiego". Konkurs miał na celu popularyzację twórczości poetów regionu częstochowskiego, propagowanie piękna poezji, upowszechnianie kultury języka oraz doskonalenie sztuki recytacji. Patronat nad imprezą objął Przewodniczący  Rady Powiatu Częstochowskiego pana Andrzej Kubat.
Udział w konkursie wzięły 4 uczennice z naszej szkoły. Olbrzymim sukcesem okazał się występ Nataszy Pałasz z klasy VII b, która zajęła 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej ( klasy VII – VIII). Katarzyna Karpowicz również z klasy VII b otrzymała wyróżnienie.Uczennice do konkursu przygotowała p. Magdalena Wąsińska.

GRATULUJEMY SUKCESU!

 
Mikołaj w szkole

6 grudnia 2019 r.


6 grudnia jak co roku do naszej szkoły z Laponii przybył Św. Mikołaj przynosząc świąteczne upominki. Uczniowie ucieszyli się z mikołajkowych niespodzianek i obiecali Mikołajowi, że będą grzeczni przez cały następny rok.

 
Mikołajkowy Turniej Warcabowy

5 grudnia 2019r.

5.12.2019 odbył się Mikołajkowy Turniej Warcabowy dla klas młodszych. W turnieju uczestniczyło 36 uczniów. Wszyscy uczniowie otrzymali upominki.
W kategorii dziewcząt zwyciężyły:
I miejsce:
Karolina Samul kl. IIIa
II miejsce:
Maja Matyla kl. IIIa
III miejsce:
Zuzanna Kozłowska kl. IIIa

W kategorii chłopców zwyciężyli:
I miejsce:
Wiktor Wawer kl. IIIa
II miejsce:
Filip Chwastek kl. IIIb
III miejsce:
Filip
Augustyniak kl. IIIa
Nagrody ufundował klub LKS "Grom Złota Dama" Poczesna. Turniej przeprowadziły Barbara Proszowska i Barbara Wąsińska.

 
Warsztaty naukowe

4 grudnia 2019 r.

4 grudnia 2019r. uczniowie klas drugich uczestniczyli w warsztatach  naukowych w Politechnice Częstochowskiej. Zajęcia te odbyły się dzięki inicjatywie pani Katarzynie Grzesik. Sponsorem transportu na zajęcia dla klasy IIa była pani Paulina Kowalczyk. Uczniowie w ramach "Mikołajek" uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach przyrodniczo -fizycznych. Byli świadkami ciekawych eksperymentów z ciekłym azotem, falami dźwiękowym, rozszerzaniu i skurczaniu się metalu, działania rakiet itp. Wszyscy uczniowie przez całe zajęcia uczestniczyli z zapartym tchem w tych eksperymentach. Największym aplauzem cieszył się lot rakiety. Dziękujmy sponsorom i p. dr Piotrowi Gębarze prowadzącemu  zajęcia dla naszych uczniów.

Barbara Wąsińska

 
«pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia»

Strona 1 z 7
Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla templates
Joomla templates, business web hosting.