II Powiatowy Konkurs Recytatorski wierszy poetów związanych biografią lub/i twórczością z Częstochową „Ja i moja mała–wielka Ojczyzna” – Szkoła Podstawowa im. G. Morcinka w Poczesnej

Wpis II Powiatowy Konkurs Recytatorski wierszy poetów związanych biografią lub/i twórczością z Częstochową „Ja i moja mała–wielka Ojczyzna”

Katarzyna Karpowicz – krzewicielka kultury żywego słowa

VIII Liceum Ogólnokształcące Samorządowe w Częstochowie zorganizowało dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych II Powiatowy Konkurs Recytatorski wierszy poetów związanych biografią lub/i twórczością z Częstochową „Ja i moja mała–wielka Ojczyzna”. Konkurs w związku z COVID-19 odbył się w zmienionej formule –na podstawie dźwiękowych nagrań recytacji uczestników.
Celem konkursu było kształtowanie postaw patriotycznych, tożsamości narodowej i lokalnej, dumy z przynależności do społeczności Częstochowy oraz upowszechnienie twórczości poetów związanych z Częstochową.

Jury oceniało uczestników kierując się następującymi kryteriami:
•dobór tekstu,
•poprawność i płynność deklamacji,
•świadome używanie środków ekspresji w interpretacji tekstu.

Na wyróżnienie w upowszechnianiu piękna mowy ojczystej i kultury żywego słowa według jury zasłużyła uczennica klasy VIII b Katarzyna Karpowicz. Wszystko to pod czujnym okiem nauczycielki języka polskiego Magdaleny Wąsińskiej.
Nagranie z recytacją przygotował i wysłał również uczeń klasy VIII a Paweł Zdunek.
Dziękujemy Panu Januszowi Konieckiemu – instruktorowi Gminnego Centrum Kultury Informacji i Rekreacji w Poczesnej za pomoc w przygotowaniu nagrań wierszy.

Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka
42-262 Kolonia Poczesna
IDS 000272891
NIP 573-24-79-453