Zmiany w organizacji pracy szkoły – Szkoła Podstawowa im. G. Morcinka w Poczesnej

Wpis Zmiany w organizacji pracy szkoły

ORGANIZACJA NAUCZANIA DO 29 LISTOPADA 2020 r.

• Od poniedziałku 9 listopada 2020 r. do 29 listopada 2020 r. nauka w klasach I – III i klasach IV – VIII będzie prowadzona w formie zdalnej.
  • Zajęcia on-line odbywać się będą przez platformę Google Meet w/g obowiązującego planu lekcji. Czas trwania lekcji zdalnych wynosi od 30 minut do 45 minut. Prowadzone będą również zajęcia z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
  • Zmiany w planie wynikające z usprawiedliwionej nieobecności w pracy nauczycieli, zamieszczane będą tak jak dotychczas w dzienniku elektronicznym.
  • Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, zorganizowane jest nauczanie stacjonarne.

OPIEKA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

• Od poniedziałku, 9 listopada br. szkoła zapewnieni funkcjonowanie świetlicy szkolnej wyłącznie dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19.

KONSULTACJE DLA ZDAJĄCYCH EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

• W okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych, szkoła na wniosek uczniów lub nauczycieli umożliwi ósmoklasistom konsultacje indywidualne lub w grupach (do 5 osób) w zakresie przedmiotów egzaminacyjnych – język polski, matematyka, język angielski.

INFORMACJE DODATKOWE DLA UCZNIÓW I RODZICÓW

• Proszę uczniów o zabranie ze szkoły na okres zawieszenia zajęć przyborów szkolnych, podręczników i materiałów ćwiczeniowych, niezbędnych w czasie nauki zdalnej.
  • Przybory plastyczne uczniów klas IV – VIII zostały przeniesione z sali plastycznej do szatni poszczególnych klas.
  • Proszę o zabranie ze szkoły rzeczy pozostawionych w świetlicy i szatni szkolnej, w szczególności ubrań (bluzy, swetry, koszulki, kamizelki itp.) oraz obuwia zmiennego.
  • Wpłaty dokonane za żywienie (niewykorzystane) będą rozliczane przy wpłatach za kolejny okres.
  • Informuję, że w godz. od 8 do 16 dzieci i młodzież do 16. roku życia mogą wychodzić z domu, tylko pod opieką osoby dorosłej.

Dyrektor szkoły Jadwiga Knapik

Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka
42-262 Kolonia Poczesna
IDS 000272891