VII Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” – Szkoła Podstawowa im. G. Morcinka w Poczesnej

Wpis VII Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

Logo Dyktanda Niepodległościowego

Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” odbywa się od 2013 roku, więc w tym roku szkolnym organizowane było już po raz ósmy. Nasza szkoła po raz czwarty uczestniczyła w tym wyjątkowym projekcie.

Rywalizacja w tradycyjnym dyktandzie to okazja do uczenia się historii i refleksji nad językiem ojczystym. W tekstach do napisania pojawiają się postacie i wydarzenia związane z odzyskiwaniem niepodległości przez Polskę.

W roku jubileuszowym – 2018 dyktando pisało prawie 54 000 tysiące uczniów z sześciu województw: śląskiego, dolnośląskiego, lubelskiego, opolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Konkurs odbywa się corocznie jesienią, a teksty dyktand poprzednich edycji są dostępne na stronie internetowej (wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło „dyktando niepodległościowe” i wejść w zakładkę „materiały”).

VII Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” w roku szkolnym 2020/2021 odbywało się w naszej szkole w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI i VII-VIII szkół podstawowych.

W etapie szkolnym w pierwszej kategorii wiekowej dyktando pisało dwanaścioro uczniów i aż dwie osoby uzyskały wymaganą ilość punktów, aby przejść do kolejnego etapu, czyli wojewódzkiego. Są to uczniowie: Jakub Cieśla z klasy VI b oraz Zofia Kotlińska z klasy V a. Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Anna Markowska i p. Joanna Jadowska.

W klasach VII -VIII trzynaścioro uczniów pisało dyktando i również dwie uczennice uzyskały odpowiednią ilość punktów i ostatecznie po weryfikacji prac zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego. Są to: Adrianna Niewiadomska z klasy VII c oraz Alicja Całus z klasy VIII b. Opiekę nad uczennicami sprawowały: p. Agnieszka Sobota – Balsam i p. Magdalena Wąsińska.

Etap wojewódzki odbędzie się w pierwszym kwartale 2021 r. Trzymamy kciuki!

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka
ul. Szkolna 2
42-262 Kolonia Poczesna
IDS 000272891
NIP 573-24-79-453

Tel.: 34 360-80-04
E-mail: sppoczesna@poczta.onet.pl
sekretariat@sp.poczesna.edu.pl

Rachunek bankowy Rady Rodziców:
72 8260 0006 2000 0006 3366 0001

Rachunek bankowy Stołówki Szkolnej:
80 8260 0006 2001 0006 4422 0003

BIP: http://www.sppoczesna.szkolnybip.pl
Facebook: https://www.facebook.com/SPPoczesna