Rozpoczęcie roku szkolnego 2019-2020

2 września 2019r.

2 września 2019 r. odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020.O godzinie 8:00 w kościele parafialnym w Poczesnej odprawiona została msza święta w intencji uczniów klas IV - VIII, nauczycieli i rodziców. Następnie w sali gimnastycznej miała miejsce akademia rozpoczynająca nowy rok szkolny. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i powitaniu zebranych uczennica klasy Vb Maja Majchrzak odczytała referat dotyczący 80 rocznicy wybuchu  II wojny światowej. Uczennica klasy VIIIa Maria Pietrzak wraz z chórem szkolnym wykonała piosenkę „Dziś idę walczyć mamo”. Pamięć poległych podczas działań wojennych uczczona została minutą ciszy. Delegacja uczniów na cmentarzu w Poczesnej złożyła wiązankę kwiatów na mogile partyzantów, którzy oddali życie za naszą ojczyznę.
Uczniowie klasy Va: Natalia Morawiec, Jakub Cieśla i Franciszek Pietryka zaprezentowali wiersze przypominające beztroskie, wakacyjne chwile.Po zakończeniu uroczystości uczniowie z wychowawcami udali się do klas, gdzie zapoznali się planem lekcji i przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania w drodze do i ze szkoły.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.