Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej
Start Szkolne Koło PCK
Szkolne Koło PCK i wolontariat

 

opiekun koła PCK: mgr Kamila Wypych

wolontariat: mgr Agnieszka Królak, mgr Katarzyna Kołodziejczk, mgr Elżbieta Grzyb

logo pck

Szkolne Koło PCK przy Szkole Podstawowej w Poczesnej działa od września 2006r. i zrzesza uczniów klas IV-VI. Koło prowadzi swoją działalność w oparciu o Statut PCK i wytyczne Zarządu Rejonowego PCK w Częstochowie, któremu nasze koło podlega.
Głównym celem koła jest kształtowanie humanitarnych postaw młodzieży w zakresie wrażliwości na potrzeby innych oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Członkowie Szkolnego Koła PCK biorą czynny udział we wszelkiego rodzaju pracach koła oraz akcjach charytatywnych. Poświęcają swój wolny czas służąc innym swoją pomocą w różnych sytuacjach.

Najważniejsze akcje i działania SK PCK to:
• Stała współpraca i zbiórka pieniędzy na rzecz fundacji niosących pomoc chorym dzieciom;
• Pomoc rzeczowa potrzebującym uczniom naszej szkoły;
• Udział w akcjach charytatywnych;
• Promocja zdrowego stylu życia (konkursy wiedzy, konkursy plastyczne, pogadanki, warsztaty);
• Udział w pokazach pierwszej pomocy.

Działalność Szkolnego Koła PCK pozwala na przygotowanie do dorosłego życia ludzi wrażliwych na ludzką krzywdę, potrafiących reagować na cierpienie, umiejących współżyć w grupie rówieśniczej i społeczeństwie.


 

 
Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla templates
Joomla templates, business web hosting.