Start Szkolny Klub Globtrotera
Szkolny Klub Globtrotera

opiekun: mgr Małgorzata Krawczyk, Marlena Blukacz
termin zajęć: poniediałek godz. 13.30- 14.15

Szkolny Klub Europejski rozpoczął działalność we wrześniu 2000 roku. We  wrześniu 2016r. Szkolny Klub Europejski przekształcony został w Szkolny Klub Globtrotera. Adresowany jest przede wszystkim do uczniów klas V-tych.

ZARZĄD SZKOLNEGO KLUBU GLOBTROTERA

Przewodniczący - Nikola Szumera
Skarbnik - Katarzyna Karpowicz
Zespół informacyjny -  Maciej Majchrzak

Regulamin Szkolnego Klubu Globtrotera

Program zajęć Szkolnego Klubu Globtrotera
rok szkolny 2017/2018

Lp.

Działania Klubu Globtrotera

1.

Organizacja klubu: sporządzenie listy członków - nabór uczniów z kl. V (test wstępny), przygotowanie programu, wybór zarządu klubowego.

IX/X 2017r.

2.

Aktualizacja regulaminu klubu.

X 2017r.

3.

Aktualizacja gazetki ściennej, porządkowanie pracowni i pomocy do zajęć.

IX 2017r.

4.

Zajęcia edukacyjne dotyczące historii, kultury ciekawych miejsc i ludzi z krajów europejskich i całego świata.

Gry edukacyjne, planszowe quizy poświęcone Europie i innych krajów
z całego świata.

Zajęcia plastyczne: Boże Narodzenie
i Wielkanoc w różnych krajach.

I półrocze

XII 2017r.

XII. 2017r.
III. 2018r.

5.

Opieka nad pracownią .

6.

Prowadzenie kroniki. Umieszczanie informacji o działąlności klubu na stronie internetowej szkoły.

7.

Udział w projektach edukacyjno-wychowawczych organizowanych dla uczniów.

wg terminarzu

8.

Spotkania członków – tworzenie grupowych prezentacji: tematycznych, poświęconych różnym krajom.

II półrocze

9.

Organizacja: Mikołajek i „Wieczorku klubowego lub filmowego”.

XII 2017r.,
V 2018r.

10.

Współpraca z Samorządem Uczniowskim współorganizowanie: Dnia Nauczyciela, Dnia Życzliwości, Dnia Praw Dziecka, Andrzejek Szkolnych, Walentynek, Dnia Wiosny, dyskotek szkolnych, Dnia Dziecka i akcji charytatywnych.

wg terminarza

11.

Uzupełnianie biblioteczki klubu o pozycje związane z tematyką europejską
i światową.

12.

Organizacja pikniku klubowego kończącego rok pracy w klubie - rajd pieszy do Olsztyna lub cyklicznych wyjazdów rekreacyjnych w ciekawe miejsca naszego regionu.

V-VI 2018r.

dwa razy   w półroczu

13.

Przygotowanie upominków dla opuszczających klub uczniów. Podsumowanie działalności klubu.

VI 2018r.

Materiały dla uczniów

Informacje o Unii Europejskiej

Test wiedzy o Unii Europejskiej

Wydarzenia w roku 2016/2017

listopad

Andrzejki - 30 listopada 2016 jak tradycja nakazuje w naszej szkole odbyły się Andrzejki przygotowane przez świetlicę szkolną i uczniów należących do SU i Klubu Globtrotera pod kierunkiem p. M Krawczyk i M. Blukacz.Wzięli w niej udział wszyscy, zaczynając od pierwszoklasistów a kończąc na nauczycielach pracujących w naszej szkole.
Zabawa była wspaniała. Wróżby wypowiadane przy nastrojowej muzyce przez szkolne wróżki robiły wrażenie na każdym uczestniku. Można było szukać szczęścia w zaczarowanych talerzykach, czytając horoskopy, rzucając runami lub kośćmi, zatapiając marzenia, poznając tajniki imion i magicznego kwadratu, wróżąc z kart i rozwiązując magiczne quizy. Sprawdzalność przepowiedni gwarantowała wrzucona na dobrą wróżbę złotówka.

ŻYCZYMY, ABY KAŻDA DOBRA WRÓŻBA SPEŁNIŁA SIĘ PODWÓJNIE!

grudzień

Klubowe „Mikołajki” - 7 grudnia 2016 do Szkolnego Klubu Globtrotera prosto z dalekiej Finlandii przybył Św. Mikołaj przynosząc dla członków klubu świąteczne prezenty.
Uczniowie ucieszyli się z mikołajkowych niespodzianek i dla miłego gościa przygotowali słodki poczęstunek. Mikołaj w podziękowaniu opowiedział im o zwyczajach i tradycjach obchodzenia wigilii i Bożego Narodzenia w różnych krajach Unii Europejskiej.
Członkowie klubu uważnie wysłuchali ciekawych informacji, obiecali Mikołajowi, że będą grzeczni przez cały następny rok i odprowadzili świąteczne do gościa do jego sań z reniferami. Na zakończenie członkowie klubu uczestniczyli w świątecznym quizie oraz zaśpiewali nastrojowe kolędy.
Z tym Mikołajem może nie do końca tak było, ale tradycji wręczania prezentów nie może zabraknąć, ponieważ uczy ona radości z dzielenia się z innymi i szukania szczęścia w dawaniu a nie tylko braniu!