Regionalne Spotkania z poezją i prozą „Wrażliwość na słowa”

Regionalne Spotkania z poezją i prozą „Wrażliwość na słowa” od lat mają charakter konkursowy i były organizowane w tym roku przez Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie już po raz XXXI. Należą do najważniejszych przedsięwzięć realizowanych podczas długoletniej działalności tej instytucji. Eliminacje rozpoczynają się już na poziomie szkolnym. Następnie odbywa się etap gminny, powiatowy oraz rejonowy, w którym biorą udział wybrani uczniowie z powiatu częstochowskiego, lublinieckiego, zawierciańskiego, kłobuckiego i myszkowskiego. Celem spotkań jest przede wszystkim zainteresowanie dzieci i młodzieży sztuką mówienia scenicznego, pielęgnowanie kultury języka i zamiłowania do literatury pięknej oraz umożliwienie konfrontacji i wymiany doświadczeń uczestnikom i ich opiekunom.
Uczestnicy występują w trzech kategoriach wiekowych:
I. klasy I - III szkoły podstawowej,
II. klasy IV - VI szkoły podstawowej,
III. klasy VII-VIII szkoły podstawowej i uczniowie oddziałów gimnazjalnych.
Wszyscy występują w jednej kategorii artystycznej – recytacji, a prezentowany w Spotkaniach repertuar obejmuje dowolny utwór poetycki i fragment prozy.
Komisja Artystyczna to znawcy kultury słowa:
Ewa Oleś - kierownik literacki Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie,
Jarosław Filipski - instruktor teatralny, reżyser, pedagog, aktor teatrów niezależnych,
Anna Nabiałek - instruktor teatralny, pedagog, animator kultury.
Jakub Wójcik –
uczeń klasy VIII b Szkoły Podstawowej im. G. Morcinka w Poczesnej zajął bardzo wysokie II miejsce w XXXI Regionalnych Spotkaniach z poezją i prozą „Wrażliwość na słowa”. Konkurs ten cieszy się ogromną poplarnością wśród dzieci, modzieży oraz nauczycieli języka polskiego. W samym etapie powiatowym i rejonowym zmierzył się z 38 uczestnikami. Nagrodą dla Jakuba był udział w XIII Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim „Przebudzeni do życia”, który odbył się w dniach 17-19 maja br. w Bielsku-Białej i miał charakter warsztatowy. Uczeń uczestniczył w konkursie pod bacznym okiem nauczycielki, która pomaga mu zgłębić tajniki recytacji i pracuje z nim od kilku lat – Magdaleny Wąsińskiej. Duet wrócił z Bielska – Białej z ogromnym bagażem doświadczeń i nadzieją na przyszłe sukcesy, jednak już nie w tym składzie, ponieważ Jakub za niespełna miesiąc będzie absolwentem Szkoły Podstawowej im. Gustawa Morcinka w Poczesnej.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Rozbiera atomy na cząsteczki i kładzie je sobie na oczach.

certyfikat klimat_to_klimat_m

"Klimat to temat"