Start Samorząd Uczniowski

opiekun: mgr Marlena Blukacz, mgr Małgorzata Krawczyk
termin: czwartek 7 lekcja

W roku szkolnym 2017/2018 w skład Zarządu Samorządu Uczniowskiego wchodzą:

PRZEWODNICZĄCY- Natasza Pałąsz
Z-CA PRZEWODNICZĄCEGO
- Jakub Kołek
RZECZNIK DO SPRAW UCZNIÓW
- Julia Nocoń
INFORMACJA - Janusz Polak
KULTURA I ROZRYWKA - Antoni Górecki
SPORT I REKREACJA - Alicja Całus
NAUKA I PORZĄDEK - Patrycja Bartnik

Do tegorocznych wyborów do Samorządu Uczniowskiego przystąpiło 19 kandydatów z klas V- VII SP oraz II i III Gimnazjum.
Kampania wyborcza trwała od 7go do 11 października. Kandydaci wieszali plakaty, rozdawali ulotki, prezentowali swoje programy wszystkim klasom podczas apelu szkolnego. Można też było porozmawiać z nimi podczas przerw.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego miały miejsce 12 października. Nad ich przebiegiem czuwała komisja w składzie:
Przewodniczący- Paweł Chądzyński
Zastępca Przewodniczącego- Maria Pietrzak
Sekretarz- Kacper Pacukiewicz
Członkowie Komisji- Justyna Czerwik, Zuzanna Wachowicz, Jakub Mesyjasz, Grzegorz Dekiela, Igor Strąk

Marlena Blukacz

Dokumentacja Samorządu Uczniowskiego

Regulamin SU

Plan pracy SU w r. szk. 2017/2018

Wydarzenia w roku 2016/2017

Szlachetna paczka

Grudzień 2016 to szczególny miesiąc- obchodzimy Święta Bożego Narodzenia, obdarowujemy najbliższych prezentami i cieszymy się z nadchodzącego Nowego Roku.
Grudzień to też miesiąc uczenia wrażliwości i otwartego serca na potrzeby innych ludzi dlatego członkowie SU i Klubu Globtrotera przyłączyli się po raz kolejny do akcji „Szlachetna paczka” kwestując wśród uczniów, nauczycieli i rodziców.
Wszystkim ofiarodawcą z serca DZIĘKUJEMY!!! Zebrana kwota zostanie wpłacona na konto organizatorów akcji - Stowarzyszenia „Wiosna”.
W tym roku wysokość wpłaty wyniosła 300 zł.

Warsztaty Świąteczne

14 grudnia 2016 Szkolny Klub Globtrotera i Samorząd Uczniowski przygotowały świąteczne warsztaty plastyczne, na których uczniowie robili oryginalne świąteczne lampiony. Poznawali też tradycje związane z obchodami Świąt Bożego Narodzenia w różnych krajach.

Kącik czytelniczy w Ośrodku Zdrowia w Poczesnej

W październiku, po uzyskaniu zgody od dyrektora GZOZ w Poczesnej lek.med. Janusza Opary, Samorząd Uczniowski ogłosił we wszystkich klasach I- VI zbiórkę używanych książek z bajkami lub opowiadaniami dla dzieci.
Przed świętami Bożego Narodzenia delegacja w składzie: Manuela Chmielewska, Zuzanna Wachowicz oraz opiekunowie- Marlena Blukacz i Małgorzata Caban przekazała zebrane książki do Ośrodka Zdrowia. Książki zostały umieszczone w przygotowanym wcześniej miejscu w poradni dziecięcej.
Manuela Chmielewska i Zuzanna Wachowicz będą raz w miesiącu odwiedzać poradnię dziecięcą w celu uporządkowania lub uzupełnienia księgozbioru.

Dzisiaj jest Poniedziałek. 11 grudnia 2017. Imieniny obchodzą Damazy, Daniela, Julia, Stefan, Waldemar, Wojmir.

Cała klasa nie odrobiła pracy domowej. Na pytanie dlaczego, odpowiedzieli: myśleliśmy, że tak tylko pan żartował.