Start Samorząd Uczniowski

opiekun: mgr Marlena Blukacz
termin: czwartek 7 lekcja

W roku szkolnym 2016/2017 w skład Zarządu Samorządu Uczniowskiego wchodzą:

PRZEWODNICZĄCY- Grzegorz Dekiela
Z-CA PRZEWODNICZĄCEGO
- Manuela Chmielewska
RZECZNIK DO SPRAW UCZNIÓW
- Maja Kopaczewska
ZESPÓŁ D/S NAUKI I PORZĄDKU - Roksana Pęczek
ZESPÓŁ DO SPRAW INFORMACYJNYCH - Julia Piątkowska

Ostatnie wybory do SU odbyły się w ubiegłym roku szkolnym. W związku z tym, że wybory mają miejsce co 2 lata, a część uczniów wchodzących w skład SU w tym roku szkolnym zasiliła grono gimnazjalistów, w obecny skład Zarządu wchodzą również zeszłoroczni kandydaci, którym do wejścia do SU brakło kilku głosów. Są to:

ZESPÓŁ DO SPRAW KULTURY I SPORTU - Kinga Szymczyk
ZESPÓŁ DO SPRAW GOSPODARCZYCH I FINANSOWYCH - Zuzanna Wachowicz

Wszystkich uczniów, którzy mają pomysły na akcje które mogłyby mieć miejsce w naszej szkole, lub mają jakiś problem, w którym moglibyśmy pomóc- prosimy o kontakt!

Marlena Blukacz

Dokumentacja Samorządu Uczniowskiego

Regulamin SU

Plan pracy SU w r. szk. 2016/2017

Wydarzenia w roku 2016/2017

Szlachetna paczka

Grudzień 2016 to szczególny miesiąc- obchodzimy Święta Bożego Narodzenia, obdarowujemy najbliższych prezentami i cieszymy się z nadchodzącego Nowego Roku.
Grudzień to też miesiąc uczenia wrażliwości i otwartego serca na potrzeby innych ludzi dlatego członkowie SU i Klubu Globtrotera przyłączyli się po raz kolejny do akcji „Szlachetna paczka” kwestując wśród uczniów, nauczycieli i rodziców.
Wszystkim ofiarodawcą z serca DZIĘKUJEMY!!! Zebrana kwota zostanie wpłacona na konto organizatorów akcji - Stowarzyszenia „Wiosna”.
W tym roku wysokość wpłaty wyniosła 300 zł.

Warsztaty Świąteczne

14 grudnia 2016 Szkolny Klub Globtrotera i Samorząd Uczniowski przygotowały świąteczne warsztaty plastyczne, na których uczniowie robili oryginalne świąteczne lampiony. Poznawali też tradycje związane z obchodami Świąt Bożego Narodzenia w różnych krajach.

Kącik czytelniczy w Ośrodku Zdrowia w Poczesnej

W październiku, po uzyskaniu zgody od dyrektora GZOZ w Poczesnej lek.med. Janusza Opary, Samorząd Uczniowski ogłosił we wszystkich klasach I- VI zbiórkę używanych książek z bajkami lub opowiadaniami dla dzieci.
Przed świętami Bożego Narodzenia delegacja w składzie: Manuela Chmielewska, Zuzanna Wachowicz oraz opiekunowie- Marlena Blukacz i Małgorzata Caban przekazała zebrane książki do Ośrodka Zdrowia. Książki zostały umieszczone w przygotowanym wcześniej miejscu w poradni dziecięcej.
Manuela Chmielewska i Zuzanna Wachowicz będą raz w miesiącu odwiedzać poradnię dziecięcą w celu uporządkowania lub uzupełnienia księgozbioru.

Dzisiaj jest Czwartek. 29 czerwca 2017. Imieniny obchodzą Benedykta, Benita, Dalebor, Paweł, Piotr.

Cała klasa nie odrobiła pracy domowej. Na pytanie dlaczego, odpowiedzieli: myśleliśmy, że tak tylko pan żartował.