Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej
Start Sukcesy rok szkony 2012-2013
Sukcesy uczniów 2012-2013


Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Sznupek radzi jak się zimą bawić"-
Weronika Dobosz (kl. VIb) - III miejsce.

VIII Powiatowy Konkurs Ekologiczny „Narodowe skarby Polski – parki narodowe i krajobrazy"
Weronika Potemska (kl. VIa) - II miejsce.

Wojewódzki Konkurs Plastyczno-Literacki „Pocztówka do kierowcy – Zwolnij! Ja tez tu jestem" dla uczniów szkół podstawowych -
Julia Nocoń (kl. IIIb) - I miejsce.

XII Regionalny Konkurs Recytatorski „Chrońmy Ziemię" – Brzyszów 2012
-Roksana Pęczek (kl. Ia) - I miejsce.

VI Regionalny Konkurs Przyrodniczo – Plastyczny na znaczek pt. „A jak będę duży to ..."-
Paweł Chądzyński (kl. Ia) - III miejsce w kat. klas I,
Roksana Pęczek (kl. Ia) - wyróżnienie w kat. klas I,
Maja Kopaczewska (kl. Ia) - wyróżnienie w kat. klas I.

III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Znamy wiersze polskich poetów – Julian Tuwim" – Kamienica Polska
- Wiktor Łuniewski (kl. IIIa) - I miejsce,
Roksana Pęczek (kl. Ia) - wyróżnienie.

IX Edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego „Myślę i liczę" -
Franciszek Szumera (kl. IIIa) - II miejsce.

VI Puchar Polski Młodzików w warcabach klasycznych w grze błyskawicznej w kategorii młodzików do lat 10 -
Franciszek Szumera (kl. IIIa) - VII miejsce.

VI Puchar Polski Młodzików w warcabach klasycznych w kategorii młodzików do lat 10 -
Franciszek Szumera (kl. IIIa) - IX miejsce.

VIII Powiatowy Konkurs Czytelniczo - plastyczny „Kochane zwierzaki" -
Wiktor Łuniewski (kl. IIIa) - II miejsce w kat. klas I-III,
Jakub Kołek (kl. IVb) - II miejsce,
Mikołaj Chmielewski (kl. V).

Powiatowy Konkurs Plastyczny na ilustrację do wiersza J. Tuwima -
Nikola Kleszcz (kl. IIIa) - II miejsce,
Kacper Królak (kl. IIIb) - II miejsce,
Maria Chądzyńska (kl. IVb)- wyróżnienie.

II Powiatowy Konkurs plastyczny „Laurka dla mojej mamy"  -
Mikołaj Chmielewski (kl. V) - wyróżnienie.

Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas I-III „Liczydełko" -
Kacper Królak (kl. IIIb) - I miejsce.

Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy i Plastyczny "Spotkanie z lekturą" -
Amelia Balcerek (kl. IIIa), Dagmara Dziubińska (kl. IIIb) i Wiktor Łuniewski (kl. IIIb) - drużynowo III miejsce.

Powiatowy konkurs- Gala piosenki dziecięcej pt. "Moja ulubiona piosenka"-
Roksana Pęczek (kl. I) - wyróżnienie w kat. kl. I- III,
Jakub Kołek (kl. IVb) - wyróżnienie w kat. kl. IV- VI.

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - Etap międzypowiatowy -
drużyna w składzie: Katarzyna Ginał (kl. V), Mikołaj Chmielewski (kl. V) i Piotr Karpowicz (kl. V) - II miejsce.

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - Etap powiatowy -
drużyna w składzie: Katarzyna Ginał (kl. V) Mikołaj Chmielewski (kl. V) i Piotr Karpowicz (kl. V) - I miejsce.

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - Etap gminny -
drużyna w składzie: Katarzyna Ginał (kl. V), Mikołaj Chmielewski (kl. V) i Piotr Karpowicz (kl. V) -I miejsce.

Międzyszkolny Konkurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej „Umiemy i chcemy ratować" -
drużyna w składzie: Katarzyna Ginał (kl. V), Mikołaj Chmielewski (kl. V) i Piotr Karpowicz (kl. V) -II miejsce.

V Regionalny Konkurs Komputerowy dla uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych pt. "Najładniejsza Kartka Wielkanocna" -
Monika Książek (kl. IVa) - III miejsce.

VI Międzyszkolny Konkurs na Kartkę Walentynkową wykonaną techniką komputerową -
Monika Książek (kl. IVa) - III miejsce.

Międzyszkolny konkurs na prezentację multimedialną o Wisławie Szymborskiej -
Katarzyna Turek (kl.VIb) - II miejsce.

VI Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek -
Roksana Pęczek (kl.Ia) - II miejsce w kategorii klas I-III,
Maja Kopaczewska (kl. Ia) - wyróżnienie w kategorii klas I-III,
Laura Dróżdż (kl. IV) - III miejsce w kategorii klas IV-VI.

III Gminny Konkurs Matematyczny "Jeden z dziesięciu" -
Piotr Kulasek (kl. VIb) - I miejsce.

IX Powiatowy Festiwal Piosenki Europejskiej -
Jakub Kołek (kl IVb) - III miejsce

XVIII Konkurs Wiedzy Biblijnej dla szkół podstawowych w roku szkolnym 2012/2013-
Julian Nowicki (kl. IVb) - laureat etapu szkolnego,
Jakub Kołek (kl. IVb) - laureat etapu szkolnego.

Wojewódzki Konkurs z Języka Polskiego z Elementami Historii -
Katarzyna Turek (kl.VIb) - laureat etapu szkolnego.

Gminny Konkurs Matematyczny "Mistrz Tabliczki Mnożenia" -
Amelia Czerwik (kl. IVa) - I miejsce.

Gminny Konkurs Języka Angielskiego pod patronatem Wójta Gminy Poczesna -
Maciej Wolny - II miejsce w kat. klas IV,
Bartosz Żaczek - III miejsce w kat. klas IV,
Jakub Szwedziński - II miejsce w kat. klas VI,
Katarzyna Turek - III miejsce w kat. klas VI.

Konkurs plastyczny Leroy Merlin pod patronatem Wójta Gminy Poczesna "Drzewo w mojej wyobraźni" -
Laura Dróżdż (kl. IVb) - II miejsce,
Piotr Karpowicz (kl.V) - III miejsce,
Maria Chądzyńska (kl. IVb) - wyróżnienie,
MIkołaj Chmielewski (kl. V) - wyróżnienie.

Konkurs plastyczny „Czcij ojca swego i matkę swoją" zorganizowany przez Akcję Katolicką Archidiecezji Częstochowskiej -
Magdadelna Chądzyńska (kl. IIb) - wyróżnienie w kategorii Szkoły Podstawowej klasy I- III,
Maria Chądzyńska (kl.IVa) - wyróżnienie w kategorii Szkoły Podstawowej klasy IV- VI.

II Ogólnopolski Konkurs „Meditest" -
Amelia Balcerek (kl.IIIb) - III miejsce w kat. klas I-III,
Julian Nowicki (kl.IVb) - VII m-ce w kat. klas III-IV.

IV Powiatowy Konkurs Logopedyczny „Chcę pięknie mówić" -
Filip Dzianok (kl.IIIb) - II miejsce.

Powiatowy Konkurs Plastyczny „Mój przyjaciel Reksio" -
Julia Nocoń (kl.IIIb) - II miejsce w kat. maluch,
Alicja Grochowina (kl.VIa) - wyróżnienie w kat. młodzik.

XI Jurajski Konkurs Plastyczny „Tradycyjne ozdoby choinkowe" -
Julia Nocoń (kl.IIIb) - II miejsce w kat. Klas I-III,
Maria Chądzyńska (kl.IVa) - I miejsce w kat. klas IV-VI,
Katarzyna Turek (kl.VIb) - wyróżnienie w kat. klas IV-VI.

Otwarty Turniej w Warcabach o Puchar Wójta Gminy Poczesna w kategorii dziecięcej -
Barbara Cichosz (kl.IVb) - I m-ce,
Alicja Górska (kl.V) - II miejsce.

III Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska -
kategoria: chłopcy
Dominik Caban (kl.V) , Damian Ciura (kl.V) , Daniel Grajcar (kl.V) Piotr Karpowicz (kl.V) , Krystian Szczerba (kl.V), Bartosz Ujma (kl.V), Kacper Sławiński (kl.IIIb), Oskar Wyrwał (kl.IIIb) - III miejsce w eliminacjach gminnych.
kategoria: dziewczęta
Natalia Borowska (kl.V), Natalia Dobosz (kl.V), Katarzyna Ginał (kl.V), Alicja Górska (kl.V), Anna Lubczyńska (kl.V), Andżelika Ujma (kl.V), Oliwia Wyrwał (kl.V), Anita Rakowska (kl.V) - II miejsce w eliminacjach gminnych.

Sportowa Liga Podstawówek gminy Poczesna - piłka nożna halowa -
Dominik Marzec (kl.V), Bartosz Ujma (kl.V) , Dominik Caban (kl.V), Przemysław Wojtasik (kl.VIa)), Dawid Czerwik (kl.VIa) Adrian Bartnik (kl.VIb), Damian Cyruliński (kl.VIb), Mateusz Kaźmierczak (kl.VIb), Maciej Michalczyk (kl.VIb) - II miejsce.

Sportowa Liga Podstawówek gminy Poczesna - mini piłki koszykowa dziewcząt -
Sylwia Ligus (kl.VIa), Iga Łanowy (kl.VIa), Weronika Potemska (kl.VIa), Aleksandra Tałaj (kl.VIa), Monika Zasłona (kl.VIa), Weronika Dobosz (kl.VIb), Weronika Gorzelak (kl.VIb), Aleksandra Górska (kl.VIb), Oliwia Matusiak (kl.VIb), Małgorzata Polak (kl.VIb), Katarzyna Turek (kl.VIb) - IV miejsce.

Sportowa Liga Podstawówek gminy Poczesna - mini piłki koszykowa chłopców -
Adrian Bartnik (kl.VIb), Przemysław Wojtasik (kl.VIa), Dawid Czerwik (kl. VIa), Mateusz Kaźmierczak (kl.VIb), Maciej Michalczyk (kl.VIb), Bartosz Mehr (kl. VIb), Dominik Caban (kl.V) - I miejsce.

Sportowa Liga Podstawówek gminy Poczesna - piłka siatkowa dziewcząt -
Sylwia Ligus (kl.VIa), Iga Łanowy (kl.VIa), Weronika Potemska (kl.VIa), Aleksandra Tałaj (kl.VIa), Monika Zasłona (kl.VIa), Weronika Gorzelak (kl.VIb), Aleksandra Górska (kl.VIb), Oliwia Matusiak (kl.VIb), Katarzyna Turek (kl.VIb) - III miejsce.

Sportowa Liga Podstawówek gminy Poczesna - piłka siatkowa chłopców -
Przemysław Wojtasik (kl.VIa), Jakub Dąbek (kl. VIb), Dawid Czerwik (kl. VIa), Mateusz Kaźmierczak (kl.VIb), Maciej Michalczyk (kl.VIb), Adrian Bartnik (kl. VIb), Dominik Caban (kl.V), Bartosz Żaczek - IV miejsce.

Sportowa Liga Podstawówek gminy Poczesna - zawody lekkoatletyczne -
Sylwia Ligus (kl.VIa), Iga Łanowy (kl.VIa), Weronika Gorzelak (kl.VIb), Małgorzata Polak (kl.VIb), Katarzyna Turek (kl.VIb), Piotr Krzemiński (kl. VIa), Przemysław Wojtasik (kl. VIa), Dawid Czerwik (kl. VIa), Mateusz Kaźmierczak (kl. VIb) - I miejsce.

Sportowa Liga Podstawówek gminy Poczesna - tenis stołowy -
Kacper Sławiński (kl. IIIb), Jakub Dąbek (kl. VIb), Aleksandra Górska (kl. VIb) - I miejsce.

Konkurs literacki „Las jak świątynia" zorganizowany przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Częstochowskiej oraz Nadleśnictwo Gidle -
Weronika Potemska (kl.VIa) - II miejsce,
Katarzyna Turek (kl.VIb) - wyróżnienie.

Otwarty Turniej w Badmintonie o Puchar Wójta Gminy Poczesna -
Aleksandra Górska (kl.VIb) – III miejsce.

Drużynowe Mistrzostwa LZS w tenisie stołowym -
Aleksandra Górska (kl.VIb) – I miejsce w kat. młodziczki.

Igrzyska Młodzieży Szkolnej Powiatu Częstochowskiego -
drużyna dziewcząt: Aleksandra Górska (kl. VIb), Alicja Górska (kl. V), Weronika Dobosz (kl. VIb)- I miejsce,
drużyna chłopców: drużyna chłopców: Kacper Sławiński (kl.IIIb), Jakub Dąbek (kl. VIb), Maciej Michalczyk (kl. VIb) - I miejsce.

XV Indywidualne Mistrzostwa Śląska Szkół Podstawowych III Memoriał im. Henryka Rzepskiego w tenisie stołowym -
Kacper Sławiński (kl.IIIb) - I miejsce w kat. kl. III – chłopcy,

Indywidualne Mistrzostwa w Tenisie Stołowym Powiatowego Zrzeszenia LZS w Częstochowie-
Kacper Sławiński (kl.IIIb) - I miejsce w kat. żak,
Jakub Dąbek (kl. VIb) - I miejsce w kat.młodzik,
Aleksandra Górska (kl. VIb) - I miejsce w kat.młodzik,

Mateusz Kaźmierczak (kl. VIb) - II miejsce w kat.młodzik,

Zawody Rejonowe Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkoły Podstawowej -
drużyna dziewcząt:
Aleksandra Górska (kl. VIb), Alicja Górska (kl. V), Weronika Dobosz (kl. VIb) - IV miejsce,
drużyna chłopców: Kacper Sławiński (kl.IIIb), Jakub Dąbek (kl VIb), Mateusz Kaźmierczak (kl. VIb), Maciej Michalczyk (kl. VIb) - I miejsce,

Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Województwa Śląskiego -
drużyna: Kacper Sławiński (kl.IIIb), Jakub Dąbek (kl.VIb), Mateusz Kaźmierczak (kl. VIb), Maciej Michalczyk (kl. VIb).

Tenis Stołowy w II Memoriale im. Stanisława Markowskiego -
Jakub Dąbek (kl. VIb) - I miejsce w kat. do lat 13 chłopców,
Aleksandra Górska (kl. VIb) - I miejsce w kat. do lat 13 dziewcząt,
Mateusz Kaźmierczak (kl. VIb) - III miejsce w kat. do lat 13 chłopców.

 
Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla templates
Joomla templates, business web hosting.

Reforma Edukacji

dobraszkola

reformaedukacji.men.gov.pl

Gimnazjum w Poczesnej

gimnzajum poczesna

Strona byłego gimnazjum
w Poczesnej

losowe_zdjecie_1.jpg

Z zeszytu ucznia

Jan Kochanowski pisał pod lipą, gdzie mieszkał.

Kto jest Online?

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

 

certyfikat interklasa

Znak Jakości Interklasa

na lata szkolne2010-2011, 2011-2012, 2012-2013

 



certyfikat1

Szkoła z klasą

 


 

certyfikat2

Szkoła zaangażowana społecznie

 

 


 

certyfikat3

Spring Day in Europe


 

certyfikat bezpieczniki taurona m

Bezpieczniki Taurona


 

certyfikat puchatek m

Klub Bezpiecznego Puchatka


 

certyfikat amnesty_m

 

Certyfikat Amnesty International

projekt "Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi"


klub dobrej_rozmowy_m

Klub dobrej romowy


certyfikat wybieram_wode_m

"Wybieram wodę" -
program edukacyjny dla szkół podstawowych


 


zaprogramuj przyszlosc_m

Zaprogramuj przyszłość -
program edukacji cyfrowej

 


certyfikat klimat_to_klimat_m

"Klimat to temat"
- projekt CEO


sks m

Szkolny Klub Sportowy

w ramach #programSKS


 

 


Szkoła mistrzów programowania

 


Code week 2019