Start Świetlica szkolna

wychowawcy świetlicy:

mgr Małgorzata Krawczyk,

oraz
mgr Jadwiga Knapik, mgr Joanna Bereza, mgr Dorota Kita, mgr Maria Kosińska, mgr Agnieszka Królak, mgr Barbara Proszowska, mgr mgr Elżbieta Grzyb, mgr Teresa Zemła,mge Kamila Hercog (urlop).

Dokumentacja świetlicy

Regulamin świetlicy szkolnej

Reguły zachowania w świetlicy

pdf button

Prawa i obowiązki w świetlicy

pdf button

Zgłoszenie ucznia do świetlicy szkolnej

pdf button

Korzystanie z posiłków w świetlicy szkolnej:

1.  Uczniowie mogą korzystać z obiadów w stołówce szkolnej.  Obiad składa się z zupy lub drugiego dannia.

2.  Koszt jednego posiłku wynosi 2,30zł.

3. Odliczane będą obiady w razie usprawiedliwionej nieobecności dziecka związanej z chorobą (pierwszy dzień choroby nie będzie odliczany). Usprawiedliwione nieobecności będą potrącone w kolejnym miesiącu.

4.  Wpłaty za obiady przyjmują intendent i wychowawcy świetlicy do każdego 15 dnia danego miesiąca.

5.  Przerwa obiadowa: 10.25– 10.40 - klasy I-V SP
11.25– 11.40 - klasy VI-VIII

Informacja dotycząca zwrotów za bilety miesięczne dla uczniów szkoły podstawowej:

Uczniowie, aby uzyskać zwrot za bilet miesięczny muszą, mieszkać w obwodzie naszej szkoły oraz

w klasach: I-IV     powinny  mieć do szkoły powyżej 3 km
w klasach: V - VIII   powinny mieć do szkoły powyżej 4 km

Na podstawie ustawy o systemie oświaty ar. 17 ust. 2 ( droga dziecka do szkoły)

Dzieci powinny oddawać bilety do 5 każdego następnego miesiąca, wypłaty po 10 każdego miesiąca.

Klasy I-IV:

Bargły ul. Śląska od nr parzyste 62 i od nr nieparzyste 53
Poczesna ul. Łąkowa od nr 18Nowa wieś ul. Kopalniana (bloki za trasą)
Nowa wieś ul. Młyńska ( od cegielni)

Klasy V – VIII:

Bargły ul. Śląska od nr parzyste 154 i od nr nieparzyste 137
Poczesna ul. Łąkowa od nr 46
Nowa wieś ul. Kopalniana od (dawny zakład Mors)
Nowa wieś ul. Młyńska od nr 10

Harmonogram imprez organizowanych w świetlicy szkolnej

rok szkolny 2019/2020

• WRZESIEŃ- chrzest pierwszaków na świetlicy,
  • LISTOPAD - świetlicowe Andrzejki,
  • GRUDZIEŃ - loteria bożonarodzeniowa
  • LUTY - sklepik i poczta walentynkowa  -  sprzedaż upominków,
    MARZEC - dzień przyjaciół kl. III,
  • KWIECIEŃ- kiermasz wielkanocny,
  • MAJ / CZERWIEC - świetlicowy piknik  - rajd pieszy lub wyjazd edukacyjny.

Wydarzenia - rok szkolny 2019/2020

Wrzesień - październik 2019 to ważny okres dla uczniów klas I.Zaczynają oni naukę w szkole co jest radością ale i sporym przeżyciem. Nasi najmłodsi w świetlicy szkolnej brali udział w uroczystym chrzcie, który włączył uczniów klasy I do społeczności wychowanków świetlicy. Uczniowie przeszli przez kilka prób: wytrzymałości, spostrzegawczości i bystrości umysłu.
Wszystkim testy poszły rewelacyjnie!Każdy uczeń otrzymał pamiątkową zakładkę do książki i ołówek do kaligrafii.

Uczniowie klas I spotkali się również z policjantami z naszego komisariatu w Poczesnej, którzy przygotowali dla dzieci zajęcia poświęcone bezpieczeństwu podczas drogi do i ze szkoły. Dzieci przypomniały sobie zasady ruchu drogowego jakie obowiązują pieszych ale również uzyskali cenne informacje dotyczące właściwego zachowania w różnych sytuacjach szkolnych i domowych  np. co robić gdy się zgubisz, jak postępować się kiedy jesteś sam w domu, jak zachować się jako pasażer auta lub autobusu.
Spotkanie i cenne rady pozwolą uczniom bezpiecznie uczestniczyć w  życiu szkolnym i dobrze funkcjonować w życiu społecznym.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.