Start Projekt "Zdalna szkoła"

Realizacja projektu Zdalna szkoła" w gminie Poczesna - plakat

Centrum Projektów Polska Cyfrowa

zaprasza Jednostki Samorządu Terytorialnego (gminy oraz powiaty) do aplikowania o granty w ramach projektu Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego.

Gmina Poczesna przyjęła zaproszenie i złożyła wniosek w ramach Konkursu Grantowego zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego Oś I Powszechny dostęp do szybkiego internetu Działanie 1.1 Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach.

Dla Gminy Poczesna zabezpieczono 70 tys. zł. Powyższy projekt jest współfinansowany z środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Uczestnictwo w Programie daje Samorządom możliwość pozyskania środków finansowych na zakup laptopów m.in. do szkół. Komputerowy sprzęt ma ułatwić naukę w systemie zdalnym uczniom z ograniczoną dostępnością do sprzętu komputerowego.

Gmina Poczesna dokonała zakupu 20 nowych – o wymiarze 15,6” - laptopów, z oprogramowaniem Microsoft Office, systemem Windows 10, dwuletnią gwarancją oraz z 8 GB pamięcią.

5 maja odbyła się narada z dyrektorami szkół podstawowych. Po analizie potrzeb przedstawionych przez dyrektorów szkół, laptopy rozdysponowano w następujący sposób: Szkoła Podstawowa im. G. Morcinka w Poczesnej, Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika we Wrzosowej oraz Szkoła Podstawowa im. K. Wielkiego w Hucie Starej B – otrzymają po 5 laptopów. Szkoła Podstawowa w Nieradzie otrzyma 3 sztuki, a Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słowiku - 2 laptopy.

Dyrektorzy szkół zostali zobowiązani do przekazania laptopów najbardziej potrzebującym osobom oraz do prawidłowego wykorzystania sprzętu komputerowego - zgodnie z przeznaczeniem i prawem.

Urząd Gminy w sposób profesjonalny przygotował laptopy do użytku.

Aneta Nawrot

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wybieram szkołę

Informator o szkolnictwie ponadpodstawowym
na terenie Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego
(rok szkolny 2020/2021)