Start Kształcenie specjalne
Kształcenie specjalne

Kształcenie specjalne realizowane jest zdalnie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Nauczyciele i specjaliści dostosowują sposoby oraz metody pracy do potrzeb i możliwości psychofizycznych uczniów, w tym wynikających z indywidualnych programów edukacyjno – terapeutycznych. Dobór narzędzi uwzględnia wiek i etap rozwoju ucznia, a także jego sytuację rodzinną.

Koordynatorzy zespołów organizują pracę zdalną dla poszczególnych uczniów. W tym celu  kontaktują się z nauczycielami przedmiotów i wspólnie ustalają zakres materiału do opracowania na dany dzień z uwzględnieniem różnych potrzeb uczniów, wynikających z ich niepełnosprawności.

Do nauki zdalnej nauczyciele wykorzystują dostępne dla uczniów środki komunikacji elektronicznej, w szczególności pocztę elektroniczną, komunikatory ( WhatsApp, Messenger, Skype ) oraz dziennik elektroniczny. Uczniowie nieposiadający dostępu do  w/w środków komunikacji będą otrzymywać informacje w formie SMS, MMS lub wersji  papierowej ze szczegółowym instruktażem.

Koordynator zespołu dostosowuje formę, czas  i sposób komunikowania się z uczniem po wcześniejszych ustaleniach z rodzicami/opiekunami ucznia.

Zadania nie powinny angażować uczniów dłużej niż 3  godziny dziennie. Priorytetem będzie praca z uczniem, bazująca na  mocnych stronach z wykorzystaniem zdobytego już doświadczenia.

Dodatkowo chętni uczniowie mogą korzystać z zasobów bezpłatnej platformy z materiałami  edukacyjnymi www.epodreczniki.pl lub internetowego serwisu edukacji muzycznej pod nazwą Muzykoteka Szkolna.

Zadaniem koordynatorów zespołu ds. kształcenia specjalnego jest systematyczny ( zaleca się codzienny ) kontakt z rodzicami/opiekunami uczniów w celu uzyskania informacji zwrotnej o postawie, zaangażowaniu ucznia i wysiłku włożonym w wykonanie zadań.

Drogi Uczniu!

Przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki. Odpowiedzialnie wykorzystuj czas spędzony w domu.
Korzystając z komputera, otwieraj wiadomości tylko od znajomych osób.
Pamiętaj, że nadmierne korzystanie z komputera, tabletu, telewizji może źle wpłynąć na Twoje zdrowie.

W razie chęci kontaktu z Twoim nauczycielem, poproś o pomoc rodzica.
Skorzystaj z materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela. Pomogą Ci one uzupełniać wiadomości i rozwijać kompetencje.

Zestaw rekomendowanych przez nas stron i platform, które wykorzystasz do nauki:

ITO  Zabawy edukacyjne

Polska! To lubię

Innowacyjna Szkoła ( platforma edukacyjna dla uczniów klas I – III )

Matematyczne zoo MATZOO.PL

Learning Apps.org

dyktanda.online

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wybieram szkołę

Informator o szkolnictwie ponadpodstawowym
na terenie Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego
(rok szkolny 2020/2021)