Projekty klas II-III

Fundacja Uniwersytet Dzieci

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas II i III naszej szkoły realizują projekty edukacyjne organizowane przez Fundację Uniwersytet Dzieci.
Projekty obejmują scenariusze lekcji tworzone przez naukowców na bazie wypracowanej  przez Fundację Metody Pytań i Doświadczeń. Celem metody jest kształtowanie myślenia naukowego, opartego na stawianiu pytań badawczych, przeprowadzenie procesu badawczego oraz wyciąganie wniosków z przeprowadzonych badań.
Ponadto  metoda:
- rozbudza ciekawość dzieci
- kształtuje umiejętność pracy projektowej
- rozwija kompetencje społeczne uczniów
Wszystkie scenariusze są zgodne z nową podstawą programową.

Krótka charakterystyka poszczególnych projektów:

Klasa II a - „Inspiruję do nauki”
W ramach projektu uczniowie realizują autorski cykl 8 lekcji opracowany przez nauczyciela, dzięki któremu są kształtowane kluczowe kompetencje uczniów. W tym celu zostaną wykorzystane scenariusze  tworzone przez naukowców Fundacji Uniwersytetu Dzieci. Przewodnie hasło tego projektu to „Rodzina”.

Klasa II b „Przyroda z klasą”

W ramach projektu uczniowie realizują cykl wartościowych lekcji przyrodniczych. Dzięki nim będą kształtować kompetencje społeczne, poznają wiele gatunków roślin i zwierząt i dowiedzą się jak człowiek wpływa na przyrodę. Klasa otrzymała także zestaw edukacyjny inspirowany teatrem  Kamishibai, który angażuje uczniów w cykl lekcji i sprawia, że z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia. Nauczyciel będzie mógł także uczestniczyć w konferencjach organizowanych przez Fundację.

Klasa IIIa  - „Klimatyczna klasa”

Ciekawy projekt, który pomoże kształtować kompetencje społeczne uczniów i rozszerzy ich wiedzę przyrodniczą. W ramach projektu będą realizowane  cykle lekcji dotyczący przyrody i ochrony środowiska.  Zestaw badawczy który otrzymała klasa,  pozwoli na przeprowadzenie ciekawych doświadczeń przyrodniczych. Po zrealizowaniu  projektu  uczniowie wezmą  udział w konkursie, w którym główną nagrodą jest spotkanie klasy z naukowcem  uczelni wyższej. Uczniowie, uczestnicząc w cyklu lekcji, będą prowadzić obserwacje przyrodnicze, dowiedzą się, jak chronić środowisko i czym jest klimat.

Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Nr konta Rady Rodziców

NR RACHUNKU RADY RODZICÓW