Start Sukcesy
O fundacji

Fundacja Uniwersytet Dzieci

Fundacja Uniwersytet Dzieci jest organizacją non profit. Komunikuje dzieciom naukę w ramach edukacji nieformalnej i formalnej. Upowszechnia nowoczesne metody nauczania, w szczególności metodę badawczą zwaną Upowszechnia nowoczesne metody nauczania Metodą Pytań i Doświadczeń.

Współpracuje ze środowiskiem akademickim i edukacyjnym. Patronat nad działalnością fundacji objęło kilkanaście uczelni wyższych, w tym m.in.: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Akademia Górniczo-Hutnicza, Politechnika Warszawska, Akademia Pedagogiki Specjalnej, Wyższa Szkoła Europejska, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Fundacja Uniwersytet Dzieci jest członkiem międzynarodowej sieci uniwersytetów dziecięcych EUCU.NET oraz Porozumienia SPiN Społeczeństwo i Nauka.
Misją Fundacji jest rozwijanie potencjału twórczego i intelektualnego dzieci, by korzystając w pełni ze swoich talentów, wiedzy i możliwości rozumiały świat, w którym żyją i potrafiły w nim działać.

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.