Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej
Start Sukcesy rok szkolny 2018-2019
Sukcesy uczniów 2018-2019

Klasy I-III SP

 

III Archidiecezjalno- Powiatowym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej "Tu wszędzie jest moja ojczyzna"-
Oliwia Szymczyk kl. II a wyróżnienie w kat. kl. I- III.

 

Gminny Konkurs Plastyczny „Jestem bezpieczny na drodze” -
Filip Augustyniak kl. II a - I miejsce,
Zofia Pietryka kl. II a - II miejsce.

 

Powiatowy Konkurs Plastyczny pt. „Pierwsze wiosenne kwiaty” -

Zofia Pietryka kl. II a - I miejsce.


XIV Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Szopka Bożonarodzeniowa” -
Wiktoria Wawer kl. II a - III miejsce w kat. klas 0 - III SP.

 

XVII Powiatowy Konkurs Plastyczny „Tradycyjne Ozdoby Choinkowe” -
Antoni Antkowski  kl. III a - I miejsce w kat.dzieci z klas 0-III SP,
Patrycja Bąk kl. III a - I miejsce w kat.dzieci z klas 0-III SP.

 

VI Powiatowy Konkurs Plastyczny pt: „W oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę” -
Filip Chwastek kl. II b - I miejsce w kat. prace plastyczne klasy młodsze.

 

XXXI Regionalne Spotkania z Poezją i Prozą „Wrażliwość na słowa” - eliminacje gminne -
Adam Kołek kl. II a - I miejsce w kategorii wiekowej klas I-III.

 

II Powiatowy Konkurs Recytatorski Wierszy Współczesnych Poetów Polskich „Wiersze pozytywnie zakręcone” -
Julia Skowronek kl. III a - II miejsce.

 

Wielkanocny Konkurs Plastyczny "Moja Wielkanoc" -
Szymon Cierpiał kl. I a - I miejsce w kategorii klasy I-III SP,
Natalia Pustuł kl. III a - II miejsce w kategorii klasy I-III SP,
Mateusz Caban kl. III a - III miejsce w kategorii klasy I-III SP.

 

Powiatowy Konkurs Matematyczny „Myślę i liczę” -
Mateusz Gorzelak kl. III a - III miejsce.


Konkurs "Kangur matematyczny" -
Filip Chwastek kl. II - wyróżnienie w kat. Żaczek,
Beniamin Pidzik kl. II -
wyróżnienie w kat. Żaczek.

 

Klasy IV-VIII SP, III GIM

 

Konkurs literacki "Napisz do nas list" w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł -
Aleksandra Grzyb kl. III B Gim - laureatka nagrody głównej.


Dyktando Niepodległościowe "Po polsku o histori"  - etap wojewódzki
Aleksandra Grzyb kl. III GIM - II miejsce w kat. klas VII-VIII, III GIM.,
Alicja Całus kl. VIB SP - wyróżnienie w kat.klas IV - VI,
Wiktor Łuniewski kl. III GIM -  wyróżnienie w kat. klas VII-VIII, III GIM.


III Archidiecezjalno- Powiatowym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej "Tu wszędzie jest moja ojczyzna"-
Jakub Wójcik kl. VIIIB - I miejsce-  w kat. kl. VII- III gim.,

Maja Majchrzak kl. IVB- miejsce III w kat. kl. IV- VI,
Zespół woklany - II miejsce,
Kinga Szymczyk kl. VIIA w kat. kl. VII- III gim - wyróżnienie,
Maria Pietrzak kl. VIIA w kat. kl. VII- III gim - wyróżnienie,
Oliwia Szymczyk kl. VIIA w kat. kl. VII- III gim - wyróżnienie.

 

V Powiatowy Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej "Historia Pieśnią Pisana"-
Jakub Wójcik kl. VIIIB - II miejsce-  w kat. kl. VII- III gim.


Międzyszkolny konkurs "Mistrz tabliczki mnożenia" -
Jakub Cieśla kl.IV a - I miejsce,
Jolan Pałasz kl. IV b - II miejsce.

 

VI edycjaWojewódzkiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”
Aleksandra Grzyb kl. III B Gim -II miejsce,
Wiktor Łuniewski kl. III B Gim - wyróżnienie,
Alicja Całus kl. VIb - wyróżnienie.

 

Konkurs informatyczny „Od algorytmu do programu” dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych z powiatu częstochowskiego -
Antoni Górecki kl. VIII B - wyróżnienie.

 

II Ogólnopolski Konkurs Wokalny "Wiosna z przebojami Marka Grechuty"
Jakub Wójcik kl. VIIIB - II miejsce w kategorii wiekowej 14- 19 lat.

II Gminne Dyktando o tytuł Mistrza Ortografii -
Adrianna Niewiadomska kl. Vc-
I miejsce w kat. klas IV -VI,
Julia Krawczyk kl. VIII b - II miejsce
w kat. klas VII -VIII,

Kinga Szymczyk kl. VII a - III miejsce w kat. klas VII -VIII.

 

Międzypowiatowy Konkurs Historyczny „Czy znasz historię Częstochowy i regionu częstochowskiego”
Bartosz Ociepa kl. VII b– finalista.

 

XXVII edycja Regionalnego Konkursu Wiedzy „Na Olimpijskim Szlaku” -
Bartosz Ociepa kl. VII b– III miesjce w kat. SP,
Krzysztof Grochowina kl. VI b - VII miejsce
w kat. SP,
Patryk Grochowina kl. III A Gim - VIII miejsce w kat. Gim.

 

Ogólnopolski konkurs plastyczno – literacki  „Autoportret”  w  ramach Kampanii

Zachowaj Trzeźwy Umysł -
Roksana Pęczek kl. VII a - wyróżnienie,
Kamila Rakowska kl. VII b - wyróżnienie,
Aleksandra Grzyb kl. III B Gim - wyróżnienie,
Filip Brzeski kl. III A Gim - wyróżnienie.

 

XVII Powiatowy Konkurs Plastyczny „Tradycyjne Ozdoby Choinkowe” -
Julia Ujma kl. VIII b - I miejsce,
Roksana Pęczek kl. VII a - III miejsce,
Maja Kopaczewska kl. VII a - III miejsce.

 

XIII Powiatowy  Konkurs "Anioły i Pierniki" -
Julia Ujma kl. VIII b - I miejsce w kat. SP i Gim.

 

Wielkanocny Konkurs Plastyczny „Moja Wielkanoc" -
Katarzyna Karpowicz kl. VI b - I miejsce w kat. klas IV - VI SP,
Natalia Nejman kl. VI a - I miejsce
w kat. klas IV - VI SP,
Weronika Łuniewska kl. Vb - II miejsce
w kat. klas IV - VI SP,

Martyna Borecka kl. III A Gim - I miejsce w kat. klas VII – VIII SP i III GIM,
Jakub Szymczyk kl. III A Gim - II miejsce
w kat.
klas VII – VIII SP i III GIM,
Roksana Pęczek kl. VII a - III miejsce w kat. klas VII – VIII SP i III GIM.

 

Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego -
Aleksandra Grzyb kl. III B Gim - I miejsce.


XIV Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Szopka Bożonarodzeniowa”-
Filip Brzeski kl. IIIA Gim - II miejsce w kat. klas VII –VII SP i klasy III Gim.

 

III Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Św. Jana Pawła II -
Jakub Wójcik kl. VIII b  - III miejsce.

 

XXXI Regionalne Spotkania z Poezją i Prozą „Wrażliwość na słowa" eliminacje gminne -
Emilia Woźniak kl. VII B - I miejsce w kat. klas VII –VIII SP i Gim,
Jakub Wójcik kl. VIII b -I miejsce w kat. klas VII –VIII SP i Gim,
Maja Majchrzak kl. IV b - II miejsce w kat. klas IV - VI.

 

XXXI Finał Regionalnych Spotkań z Poezją i Prozą „Wrażliwość na słowa” -
Jakub Wójcik kl. VIII b -II nagroda.

 

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski „Przebudzeni do życia”-
Jakub Wójcik kl. VIII b -dyplom za udział.

 

Etap powiatowy XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym-

Julia Rak, Barbara Górecka, Krzysztof Dziubiński, Bartosz Wylaź kl. Vc - I miejsce w kat. 10- 12 lat (drużynowo).

 

Etap okręgowy XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym-

Julia Rak, Barbara Górecka, Krzysztof Dziubiński, Bartosz Wylaź kl. Vc - I miejsce w kat. 10- 12 lat (drużynowo),

Bartosz Wylaź kl. Vc- Najlepszy zawodnik w kat. wiekowej 10- 12 lat,
Kacper Królak kl. III B Gim - II miejsce w II kat. wiekowej.

 

Etap wojewódzki XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym-

Julia Rak, Barbara Górecka, Krzysztof Dziubiński, Bartosz Wylaź kl. Vc- II miejsce w kat. 10- 12 lat (drużynowo), 

Barbara Górecka kl. Vc - I miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

 

I Gminny Konkurs Piosenki Polskiej-

Maria Pietrzak kl. VIIa - I miejsce w kat.kl. VII, VIII- IIIGim,

Kinga Szymczyk kl. VIIa -  III miejsce w kat.kl. VII, VIII- IIIGim.

 

II Gminne Dyktando dla klas IV – VIII „Mistrza Ortografii” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Poczesna -
Adrianna Niewiadomska kl. Vc - I miejsce,
Julia Krawczyk kl. VIII b - II miejsce,
Kinga Szymczyk kl. VII a  - III miejsce.

 

Igrzyska Dzieci Powiatu Częstochowskiego w Tenisie  stołowym chłopców -
Krzysztof Grochowina kl. VI b - I miejsce,
Dominik Wąsiński kl. VI b - II miejsce,
Jakub Cieśla kl. IV a - III miejsce.

 

Ogólnopolski Turniej Parabadmintona w kat. WH na wózkach  podczas  Narodowych Dni  Badmintona  w ramach akcji „100 Turniejów na 100-lecie Niepodległej” -
Natalia Grzyb kl. VIII a - II miejsce.

 

Ogólnopolski Turniej Badmintona podczas  Narodowych Dni  Badmintona  w ramach akcji „100 Turniejów na 100-lecie Niepodległej” -
Natalia Pietrajczuk kl. VIIb - V miejsce.

 

Igrzyska Młodzieży Szkolnej Powiatu Częstochowskiego w Tenisie Stołowy dziewcząt -
Julia Nocoń kl. III B Gim - I miejsce,
Natalia Pietrajczuk kl. VIIb - III miejsce.

 

Powiatowe zawody lekkoatletyczne - bieg na 300metrów
Weronika Przybylska kl. III A Gim - II  miejsce.

 

Międzypowiatowy Konkurs Plastyczny „Koszyczek Wielkanocny”-
Jakub Szymczyk kl. III A Gim - II miejsce w kat. klas VII - VIII i III Gim.

 

XIV Powiatowy Konkurs Ekologiczny „Dla planety  - przemysł tekstylno – odzieżowy" =
Martyna Borecka kl. III A Gim - I miejsce,
Filip Gonera kl. VIII b - I miejsce,
Bolesław Żakowicz kl. Vc - II miejsce,

Jakub Szymczyk kl. III A Gim - wyróżnienie,
Karol Banaszewski kl. VII b - wyróznienie.

 

XIX Powiatowy Konkurs Ekologiczny „Bliżej Ekologii"
Julia Dzięba kl. III A Gim - wyróżnienie.

 

Konkurs "Kangur matematyczny" -
Jolan Pałasz kl. IV b - wyróżnienie w kat. Maluch,
Nikola Simkiewicz kl. V a - wyróżnienie w kat. Beniamin,
rzysztof Dziubińska kl. V c - wyróżnienie w kat. Beniamin,
Adrianna Niewiadomska kl. V c - wyróżnienie w kat. Beniamin,
Krzysztof Dziubińska
kl. V c - wyróżnienie w kat. Beniamin,
Mateusz Simkiewicz kl. VI b - wyróżnienie w kat.
Beniamin,
Natasza Pałasz kl. VI b - wyróżnienie w kat.
Beniamin,
Iwo Koczurkiewicz kl. VI a - wyróżnienie w kat.
Beniamin.

 

X Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Łamanie głowy”-
Kacper Ciszewski kl. VIb, Natalia Nejman kl. VI b - III miejsce.


V Powiatowy Przegląd Pieśni Maryjnej "Idziemy z Tobą Matko" -
zespół wokalny (Maria Pietrzak kl. VIIa, Kinga Szymczyk kl. VIIA, Roksana Pęczek kl. VIIA, Jakub Wójcik kl. VIIIB, Piotr Kita kl. VIIIA, Szymon Kaźmierczak kl. VIIIB) Grand Prix,
Maria Pietrzak
kl. VIIA- wyróżnienie.



 

Szkolna Liga Sportowa


 

XIV Powiatowy Turniej Piłki Nożnej 6-osobowej o Puchar Starosty Częstochowskiego-

Bartłomiej Kita IIIA, Jakub Lip IIIA, Daniel Podlejski IIIA, Patryk Grochowina IIIA, Radosław Śliwakowski IIIA, Dawid Janik IIIA, Sebastian Pietrajczuk VIIIA, Szymon Kaźmierczak VIIIB, Nikodem Kupczyk VIIIA, Kacper Sławiński IIIB, Grzegorz Dekiela VIIA - II miejsce.

 

Powiatowy Turniej Piłki Halowej o Puchar Wójta Gminy Konopiska-

Bartłomiej Kita IIIA, Dawid Janik IIIA, Patryk Grochowina IIIA, Daniel Podlejski IIIA, Nikodem Kupczyk VIIIa, Sebastian Pietrajczuk VIIIa, Szymon Kaźmierczak VIIIb, Grzegorz Dekiela VIIa - II miejsce.

 

XI Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców-

Patryk Grochowina IIIA, Dawid Janik IIIA, Bartłomiej Kita IIIA, Daniel Podlejski IIIA, Radosław Śliwakowski IIIA, Jakub Lip IIIA, Nikodem Kupczyk VIIIA, Sebastian Pietrajczuk VIIIA, Szymon Kaźmierczak VIIIB, Grzegorz Dekiela VIIA - III miejsce.

 

VI Noworoczny Halowy Turniej Piłki Nożnej o puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej pod patronatem Wójta Gminy Poczesna -

Bartłomiej Kita IIIA, Patryk Grochowina IIIA, Jakub Lip IIIA, Daniel Podlejski IIIA, Dawid Janik IIIA, Sebastian Pietrajczuk VIIIa, Szymon Kaźmierczak VIIIb, Nikodem Kupczyk VIIIa, Radosław Śliwakowski IIIA, Grzegorz Dekiela VIIa - I miejsce.


 

Igrzyska Dzieci Powiatu Częstochowskiego w tenisie stołowym chłopców-

Krzysztof Grochowina VIb, Dominik Wąsiński VIb, Jakub Cieśla IVa, Fabian Michalczyk IVa - I miejsce.

 

Igrzyska Młodzieży Szkolnej Powiatu Częstochowskiego w tenisie stołowym dziewcząt -

Julia Nocoń IIIB, Natalia Pietrajczuk VIIb, Dominika Wójcik IIIAG - II miejsce.


 

Rozgrywki Tenisa Stołowego w ramach Szkolnej Ligi Sportowej Gminy Poczesna 2018/19 Szkół Podstawowych klas I-VIII -

Igor Strąk VIIb, Dominik Wąsiński VIb, Jakub Cieśla IVa, Sebastian Pietrajczuk VIIIa - I miejsce.


 

Igrzyska Młodzieży Szkolnej Powiatu Częstochowskiego w tenisie stołowym chłopców -

Kacper Sławiński IIIBG, Igor Strąk VIIb, Sebastian Pietrajczuk VIIIa, Szymon Kaźmierczak VIIIa - I miejsce.


 

¼ Finału Wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej tenis stołowy - chłopców -

Kacper Sławiński IIIBG, Igor Strąk VIIb - I miejsce,

Krzysztof Grochowina VIb, Dominik Wąsiński VIb - I miejsce.


¼ Finału Wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej tenis stołowy - dziewcząt -

Julia Nocoń IIIAG, Natalia Pietrajczuk VIIb - V miejsce.


 

Igrzyska Młodzieży Szkolnej Powiatu Częstochowskiego w piłce siatkowej dziewcząt -

Julia Wrzosowska IIIAG, Weronika Przybylska IIIAG, Natalia Pietrajczuk VIIb, Julia Nocoń IIIBG, Julia Ujma VIIIb, Majorczyk Weronika VIIa, Martyna Borecka IIIAG, Klaudia Młyńczyk IIIAG, Julia Dzięba IIIAG, Dominika Wójcik IIIAG, Kornelia Caban IIIAG - IV miejsce.


 

Półfinał wojewódzki w Igrzyskach Dzieci – tenis stołowy chłopców - 

Krzysztof Grochowina VIb, Dominik Wąsiński VIb - I miejsce.

 

Finał Igrzysk Dzieci województwa śląskiego w tenisie stołowym chłopców -
Krzysztof Grochowina VIb, Dominik Wąsiński VIb - IV miejsce.


 

Piłka koszykowa dziewcząt w ramach Szkolnej Ligii Sportowej klas I-VIII Szkół Podstawowych -

Julia Ujma VIIIb, Natalia Pietrajczuk VIIb, Lena Polaczek VIIIa, Wiktoria Stolarczyk VIIIa, Martyna Szwaja VIIIa, Emilia Korzekwa VIIIa, Emilia Woźniak VIIB, Natalia Niesmaczna VIIIb, Julia Krawczyk VIIIb, Justyna Lach VIIIa - II miejsce.




 
Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla templates
Joomla templates, business web hosting.

Reforma Edukacji

dobraszkola

reformaedukacji.men.gov.pl

Gimnazjum w Poczesnej

gimnzajum poczesna

Strona byłego gimnazjum
w Poczesnej

losowe_zdjecie_1.jpg

Z zeszytu ucznia

I wtedy Jagienka wybiegła z domu i ruszyła z kopyta za Zbyszkiem.

Kto jest Online?

Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości 

 

certyfikat interklasa

Znak Jakości Interklasa

na lata szkolne2010-2011, 2011-2012, 2012-2013

 



certyfikat1

Szkoła z klasą

 


 

certyfikat2

Szkoła zaangażowana społecznie

 

 


 

certyfikat3

Spring Day in Europe


 

certyfikat bezpieczniki taurona m

Bezpieczniki Taurona


 

certyfikat puchatek m

Klub Bezpiecznego Puchatka


 

certyfikat amnesty_m

 

Certyfikat Amnesty International

projekt "Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi"


klub dobrej_rozmowy_m

Klub dobrej romowy


certyfikat wybieram_wode_m

"Wybieram wodę" -
program edukacyjny dla szkół podstawowych


 


zaprogramuj przyszlosc_m

Zaprogramuj przyszłość -
program edukacji cyfrowej

 


certyfikat klimat_to_klimat_m

"Klimat to temat"
- projekt CEO


sks m

Szkolny Klub Sportowy

w ramach #programSKS




Szkoła mistrzów programowania