Czy wiecie, kim jest orator?

Orator to inaczej mówca, który opanował sztukę retoryki, potrafi przemawiać publicznie i przekonywać słuchaczy do swoich racji. W kulturze starożytnej Grecji i Rzymu nazwa ta odnosiła się m.in. do mówcy na zgromadzeniu, polityka oraz nauczyciela wymowy.

Z pewnością wie to uczennica klasy V b – Natasza Pałasz, która wzięła udział w I Powiatowym Konkursie Oratorskim „Złotousty 2018” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 22 im. Gabriela Narutowicza w Częstochowie we współpracy z Publiczną Biblioteką Pedagogiczną RODN „WOM” w Częstochowie i zajęła II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Zadaniem uczestnika było przygotowanie wypowiedzi zgodnie z tematem przewodnim I edycji konkursu: „BAŚNIE, LEGENDY I OPOWIEŚCI NASZEGO REGIONU”. Komisja konkursowa oceniała: konstrukcję oraz sugestywność wypowiedzi, jasność i logiczność formułowanych myśli, płynność oraz poprawność wyrażania się, bogactwo języka oraz kontakt ze słuchaczami.

Serdecznie gratulujemy!!!

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Dobry Start

dobry start_m

Dobry Start

Dzisiaj jest Sobota. 21 lipca 2018. Imieniny obchodzą Andrzej, Benedykt, Daniel, Paulina, Prakseda, Prokop, Stojsław, Wiktor, Wiktoriusz.

Zjada ściągi po klasówce.