Sukcesy recytatorskie Jakuba Wójcika

Jakub bierze udział w konkursach artystycznych od wielu lat, godnie reprezentując naszą szkołę. W tym roku szkolnym zaistniał i osiągnął sukces w wielu z nich.
Zdobył III miejsce w jednym z najstarszych i największych konkursów recytatorskich w województwie śląskim - XXX Regionalnych Spotkaniach z Poezją i Prozą "Wrażliwość na słowa". Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży w 3 grupach wiekowych- uczniowie klas I-III SP, klas IV-VI SP oraz klas VII-VIII SP i gimnazjów. Służy rozwojowi ruchu żywego słowa oraz przyczynia się do wyłonienia utalentowanych młodych osób. Obejmuje subregion północny województwa śląskiego (powiaty: częstochowski, kłobucki, myszkowski, lubliniecki, zawierciański), poszczególne etapy konkursowe, a jest ich wiele, realizowane są przez szkoły oraz gminne, miejskie i powiatowe domy i ośrodki kultury. Głównym organizatorem jest Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie.
Wygrał eliminacje rejonowe i otrzymał awans do finału wojewódzkiego konkursuOdzyskanie przez Polskę niepodległości w wierszu, pieśni i piosence”, który odbył się w Miejskim Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec” w Katowicach. Konkurs został zorganizowany przez Śląskiego Kuratora Oświaty dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Zdobył II miejsce w swojej kategorii wiekowej w IV Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Poeci Regionu Częstochowskiego", który odbył się Szkole Podstawowej w Starczy. Hasło przewodnie konkursu brzmiało: „Być kobietą...".
Otrzymał również II miejsce W XII Powiatowym Konkursie „Umiem pięknie czytać", który odbył się w tym roku szkolnym pod hasłem: „W kraju orła białego” i organizowany był przez Szkołę Podstawową w Kamienicy Polskiej.

Czekamy z niecierpliwością na sukcesy Jakuba w kolejnym roku szkolnym.

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Dobry Start

dobry start_m

Dobry Start

Dzisiaj jest Niedziela. 24 czerwca 2018. Imieniny obchodzą Danuta, Dan, Danisz, Emilia, Jan, Wilhelm.

Cała klasa nie odrobiła pracy domowej. Na pytanie dlaczego, odpowiedzieli: myśleliśmy, że tak tylko pan żartował.