Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej
Start
Młodzi głosują - wybory do Parlamentu Europejskiego 2019

22 maja 2019r.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim projekcie Młodzi Głosują +, którego koordynatorem jest Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Nasza szkoła jest jedną ze 100 szkół w całej Polsce, której zespół uczniów brał udział w projekcie. Uczennice klasy III a: Dagmara Dziubińska, Klaudia Młyńczyk oraz uczeń klasy III b Kacper Królak uczestniczyli w dwudniowych warsztatach w Warszawie, kursie internetowym oraz przeprowadzili szereg działań na terenie szkoły. W kwietniu zorganizowali spotkanie klas IV - VIII oraz III gimnazjum, które miały na celu przybliżyć uczniom wiedzę odnośnie uprawnień Parlamentu Europejskiego. Uczniowie dowiedzieli się czym zajmuje się Parlament Europejski, w jakim stopniu działanie tej instytucji czy całej Unii Europejskiej wpływa na życie każdego z nas.
Celem akcji Młodzi Głosują jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w wyborach. Projekt miał zachęcić uczniów do wzięcia udziału w wyborach. Najważniejszą zasadą projektu była neutralność polityczna, czyli uczniowie nie mogli agitować za żadnym komitetem wyborczym.
22 maja uczniowie klas trzecich gimnazjum przygotowali i przeprowadzili szkolne wybory do Parlamentu Europejskiego, które zostały poprzedzone tygodniową kampanią wyborczą. W głosowaniu mogli brać udział uczniowie klas IV – VIII oraz III gimnazjum. Uprawnionych do głosowania było 217 uczniów, natomiast zagłosowało 127 uczniów. Oddano 127 głosów, w tym 120 głosów ważnych i 7 nieważnych.
Frekwencja w naszej szkole wyniosła 58,5 %. W naszej szkole wyniki wyborów wyglądały następująco:

Prawo i Sprawiedliwość 32 głosy (26,66 %)
Wiosna Roberta Biedronia 31 głosów (25,8 %)
Konfederacja Korwin 17 głosów (14,2 %)
Koalicja Europejska 16 głosów (13,2 %)
Kukiz’15 14 głosów (11,66 %)
Lewica Razem 5 głosów (4,1 %)
Polska Fair Play 5 głosów (4,2 %)


 
Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla templates
Joomla templates, business web hosting.

Reforma Edukacji

dobraszkola

reformaedukacji.men.gov.pl

Gimnazjum w Poczesnej

gimnzajum poczesna

Strona byłego gimnazjum
w Poczesnej

losowe_zdjecie_2.jpg

Z zeszytu ucznia

Rozbiera atomy na cząsteczki i kładzie je sobie na oczach.

Kto jest Online?

Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości 

 

certyfikat interklasa

Znak Jakości Interklasa

na lata szkolne2010-2011, 2011-2012, 2012-2013

 certyfikat1

Szkoła z klasą

 


 

certyfikat2

Szkoła zaangażowana społecznie

 

 


 

certyfikat3

Spring Day in Europe


 

certyfikat bezpieczniki taurona m

Bezpieczniki Taurona


 

certyfikat puchatek m

Klub Bezpiecznego Puchatka


 

certyfikat amnesty_m

 

Certyfikat Amnesty International

projekt "Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi"


klub dobrej_rozmowy_m

Klub dobrej romowy


certyfikat wybieram_wode_m

"Wybieram wodę" -
program edukacyjny dla szkół podstawowych


 


zaprogramuj przyszlosc_m

Zaprogramuj przyszłość -
program edukacji cyfrowej

 


certyfikat klimat_to_klimat_m

"Klimat to temat"
- projekt CEO


sks m

Szkolny Klub Sportowy

w ramach #programSKS
Szkoła mistrzów programowania