Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej
Start Sukcesy
Sukcesy uczniów 2017-2018

Klasy I-III

Gminny konkurs kolęd, pastorałek i piosenek bożonarodzeniowych -
Oliwia Szymczyk kl. I - II miejsce w kat.klas I-III.

 

XVI Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek „ALEKSANDRIA 2018” -
Oliwia Szymczyk kl. Ia - wyróżnienie w kat. kl. I- III.


Powiatowy Konkurs Recytatorski „Jesień w poezji” -
Malwina Całus kl. IIIb - III miejsce,
Natalia Morawiec kl. IIIa - III miejsce,

 

II Powiatowo-Diecezjalny Przeglądzie Pieśni Patriotycznej „ Tu wszędzie jest moja ojczyzna …..” -
Maja Majchrzak kl. IIIb - udział,
Oliwia Ujma kl. IIIb  - udział,


V Powiatowy Konkurs Plastyczny pt:„W oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę”
Maja Majchrzak kl. IIIb - II miejsce w kategorii prace plastyczne – klasy młodsze,
Filip Chwastek kl. Ib - II miejsce
w kategorii prace plastyczne – klasy młodsze.

 

II Powiatowy Konkurs Plastyczny „Cztery pory roku oczami dziecka” pod patronatem Starosty Częstochowskiego -
Oliwia Ujma kl. IIIb  - wyróżnienie.


Gminny Konkurs Czytelniczym „Lubię czytać” ” dla uczniów klas II, III Szkoły Podstawowej pod patronatem Wójta Gminy Poczesna -
Jakub Cieśla kl. IIIa - II miejsce,
Patrycja Bąk kl. IIa - III miejsce,
Aleksandra Kopacz kl. IIIb - udział,
Julia Skowronek kl. IIa - udział.

 

I X Powiatowy  Konkurs Logopedyczny„ Chcę mówić pięknie” -
Bartłomiej Łagodziński kl. Ia - wyróżnienie.

 

  XIII Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Szopka Bożonarodzeniowa” -
Wiktor Wawer kl. Ia - II miejsce w kategorii klasy 0 – III szkoły podstawowe.



  IV Powiatowy Konkurs Filatelistyczny „Tradycje Świąt Bożego Narodzenia”

Julia Sarna kl. IIIb - II miejsce w kategorii klas I-III.



 

 

Klasy IV-VII SP i II-III Gimnazjum

 

Wojewódzkie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” -
Filip Szulżycki kl. III B – laureat, VI miejsce w kat. gimnazjum,
Antoni Górecki kl. VII a - finalista.


IV Powiatowy Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej "Historia pieśnią Pisana - Lubojna 2017" -
Jakub Wójcik kl. VII b- wyróżnienie w kat. kl. VII i klas gimnazjalnych.

 

Wojewódzkie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” -
Antoni Górecki kl. VII a – finalista w kat. szkół podstawowych.

 

II Powiatowo-Diecezjalny Przegląd Pieśni Patriotycznej „Tu Wszędzie Jest Moja Ojczyzna…” Poczesna 2017 -
Kinga Szymczyk kl. VI a- I miejsce w kat. kl. IV- VI, 

Jakub Kołek kl. III B/Gim.- I miejsce w kat. kl. VII i klas gimnazjalnych, 
Julian Nowicki kl. III B/Gim. -
Chór szkolny- I miejsce w kat. zespoły wokalne,
Maria Pietrzak kl. VI a- II miejsce w kat. kl. IV- VI,
Jakub Wójcik kl. VII b- II miejsce w kat. kl. VII i klas gimnazjalnych,
Małgorzata Jasińska kl. III A/GIM.- wyróżnienie w kat. kl. VII i klas gimnazjalnych.


Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "Mistrz tabliczki mnożenia" -
Nikola Simkiewicz kl. IVa - I miejsce,
Krzysztof Dziubiński kl. IVb - II miejsce,
Dawid Niesmaczny kl. IVb - III miejsce.

 

XV Wojewódzki Konkurs Plastyczny Architektura Mojego Krajobrazu -
Roksana Pęczek kl. VI a - III miejsce w kat. fotografia.


X Międzygminny Konkurs Kultury Słowa "Z polszczyzną za pan brat" -
Maja Kopaczewska kl.VIa, Amelia Radosz kl. VIa - II miejsce.


IV Powiatowy Konkurs Recytatorski "Poeci Regionu Częstochowskiego"  Być kobietą...-
Natasza Pałasz kl. Vb - I miejsce w kat. szkół podstawowych,
Jakub Wójcik kl. VIIb - II miejsce w kat. szkół podstawowych,
Julian Nowicki kl. IIIB - III miejsce w kat.  klas gimnazjalnych,
Daria Kierasińska kl. III - wyróżnienie w kat. klas gimnazjalnych.


XI Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Wokalistów Powiatu Częstochowskiego -
Jakub Wójcik kl. VII b - I miejsce w kat. kl. IV- VII szkół podstawowych,
duet: Jakub Kołek kl. III B/Gim. i Julian Nowicki kl. III B/Gim. - I miejsce
w kat. klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

 

VII Gminny konkurs kolęd, pastorałek i piosenek bożonarodzeniowych -
Maria Pietrzak kl.VIa - I miejsce w kat.klas IV-VI,
Kinga Szymczyk kl.VIa - I miejsce w kat.klas IV-VI,
Natalia Nejman kl.Va  Julian Nowicki kl. III/GIM (akompaniament) - III miejsce w kat.klas IV-VI,
Jakub Wójcik kl.VIIb - I miejsce w kat.klas VII i II-III/GIM,
Aleksandra Grzyb kl.II/GIM - II miejsce w kat.klas VII i II-III/GIM.


XVI Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek „ALEKSANDRIA 2018” -
Jakub Wójcik kl. VIIb - I miejsce
w kat. kl. VII- II, III gim.,
Maria Pietrzak kl. VIa, - wyróżnienie w kat. kl. IV- VI.


VIII Edycja Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego CHIPSET -
Patrycja Grochowina kl. III B/GIM i Antoni Górecki kl. VII a - finaliści.



IV Powiatowy Konkurs Recytatorski „Poeci regionu częstochowskiego”  Być kobietą….
Julian Nowicki kl. IIIB/GIM - III miejsce.



Powiatowy konkurs literacki „Tacy sami – mimo wszystko” Niepełnosprawni wśród nas -
Natasza Pałasz kl. Vb - wyróżnienie.


Ogólnopolski konkurs literacki dla młodzieży z inspiracji twórczością Conrada -
Iga Brzozowska kl. VIIa - udział w I i II etapie.


Regionalny Konkure Wiedzy „Na olimpijskim szlaku” -
Kinga Klecha kl. IIIB/GIM - VI miejsce w kategorii klas gimnazjalnych i szkół podstawowych,


XII Bożonarodzeniowy Powiatowy Konkurs Anioły i Pierniki -
Julia Ujma kl. VIIb - nagroda.


XIII Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Szopka Bożonarodzeniowa”-
Filip Brzeski kl. IIa/GIM
-
I miejsce w kategorii klasy Gimnazjum,
Radosław Rudkowski kl.IIIB/GIM -
I miejsce w kategorii klasy Gimnazjum,
Kacper Królak kl. IIB/GIM -
II miejsce w kategorii klasy Gimnazjum,

 

  XVI Powiatowym Konkursie Plastycznym „Tradycyjne Ozdoby Choinkowe” -
Julia Ujma kl. VIIb - I miejsce
w kategorii Szkoły Podstawowe,
Maja Kopaczewska kl. VIa  - II miejsce
w kategorii Szkoły Podstawowe,
Katarzyna Karpowicz kl. Vb - wyróżnienie
w kategorii Szkoły Podstawowe,
Jakub Szymczyk kl. IIA/GIM -
III miejsce w kategorii Gimnazjum,

 

Powiatowy Konkurs Przyrodniczo-Recytatorski Przyroda uczy najpiękniej -
Natasza Pałasz kl. Vb - wyróżnienie.




 

Szkolna Liga Sportowa w kategorii I – VII Szkoły Podstawowej
i w kategorii klas VII Szkoły Podstawowej i II –III Gimnazjum


 

Rozgrywki piłki nożnej halowej Szkolna Liga Sportowa Gminy Poczesna 2017/2018 w kategorii I-VII Szkoły Podstawowej-
Grzegorz Dekiela  VIa,Igor Strąk VIa,Krzysztof Grochowina Va,Jakub Hak Va Adam Szczechla IVc, Mateusz Wasilewski IVb, Michał Dekiela IVb, Szymon Krulak IVb, Mateusz Kulej IVb, Mikołaj
Augustyniak IVb - I miejsce.


Mistrzostwa Gminy Poczesna w tenisie stołowym chłopców w kategorii klas VII SP – IIIG w ramach Szkolnej Ligi Sportowej -
Kacper Sławiński IIA/GIM, Dominik Pietrajczuk IIIA/GIM, Sebastian Pietrajczuk VIIa - I miejsce.


Mistrzostwa Gminy Poczesna w tenisie stołowym dziewcząt  w kategorii klas VII SP – IIIG w ramach Szkolnej Ligi Sportowej-
Wiktoria Pietrajczuk IIIA/GIM, Julia Nocoń IIB/GIM, Barbara Cichosz IIIA/GIM -
II miejsce.


Mistrzostwa Gminy Poczesna w piłce siatkowej chłopców w kategorii klas VII SP – III Gimnazjum w ramach Szkolnej Ligi Sportowej -
Dominik Pietrajczuk IIIA/GIM, Igor Koczurkiewicz IIIA/GIM, Jakub Pyrkosz IIIA/GIM, Dominik Blukacz IIIA/GIM, Patryk Puchała IIIA/GIM, Mikołaj Buzdygan IIIA/GIM, Bartłomiej Kita IIA/GIM, Sebastian Pietrajczuk VIIA
- I miejsce.


Mistrzostwa Gminy Poczesna w piłce siatkowej dziewcząt w kategorii klas VII SP – III Gimnazjum -
Wiktoria Pietrajczuk IIIA/GIM,
Barbara Cichosz IIIA/GIM, Karolina Cierpiał IIIA/GIM, Laura Dróżdż IIIA/GIM, Daria Kierasińska IIIA/GIM, Julia Wrzosowska IIA/GIM, Małgorzata Jasińska IIIA/GIM, Paulina Ziora IIIA/GIM, Natalia Szczepańczyk IIIA/GIM, Julia Nalepa IIIA/GIM - I miejsce.


Turniej tenisa stołowego Szkolnej Ligi Sportowej Gminy Poczesna -
Krzysztof Grochowina Vb, Sebastian Pietrajczuk VIIa, Szymon Kaźmierczak VIIb, Leszek  Molenda VIIb - I miejsce.


X Halowy Turniej Piłki Nożnej -
Dominik Pietrajczuk IIIA,
Dominik Blukacz IIIA/GIM, Mikołaj Buzdygan IIIA/GIM, Jakub Pyrkosz IIIA/GIM, Szymon Szczepańczyk IIIA/GIM, Mateusz Fidler IIIA/GIM, Patryk Puchała IIIA/GIM, Bartłomiej Kita IIA/GIM, Daniel Podlejski IIA/GIM, Sebastian Pietrajczuk VIIa - I miejsce.

 

XIII Powiatowy Turniej Piłki Nożnej 6 – osobowej o Puchar Starosty Częstochowskiego -
Dominik Pietrajczuk IIIA/GIM, Jakub Pyrkosz IIIA/GIM, Dominik Blukacz IIIA/GIM, Mikołaj Buzdygan IIIA/GIM, Mateusz Fidler IIIA/GIM, Patryk Puchała IIIA/GIM, Szymon Szczepańczyk  IIIA/GIM, Bartłomiej Kita IIA/GIM, Jakub Lip IIA/GIM, Daniel Podlejski IIA/GIM, Patryk Grochowina  IIA/GIM - I miejsce.

 

V Noworoczny  Halowy Turniej Piłki Nożnej  o puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej pod patronatem Wójta Gminy Poczesna -
Dominik Pietrajczuk IIIA/GIM, Jakub Pyrkosz IIIA/GIM, Jakub Rakowski IIIA/GIM, Szymon Szczepańczyk  IIIA/GIM, Jakub Lip IIA/GIM, Daniel Podlejski IIA/GIM, Dawid Janik IIA/GIM -III miejsce.

 

Rozgrywki koszykówki dziewcząt w Szkolnej Lidze Sportowej Gminy Poczesna 2017/2018 w kategorii I-VII Szkoły Podstawowej-
Emilia Korzekwa VIIa, Lach Justyna VIIa, Polaczek Lena VIIa, Stolarczyk Wiktoria VIIa, Szwaja Martyna VIIa, Niesmaczna Natalia VIIb, Ujma Julia VIIb, Pietrajczuk Natalia VIIa -II miejsce.

 

Rozgrywki koszykówki chłopców w Szkolnej Lidze Sportowej Gminy Poczesna 2017/2018 w kategorii I – VII Szkoły Podstawowej -
Grzegorz Dekiela VIa, Jakub Mesyjasz VIa, Igor Strąk VIb, Piotr Kita VIIa, Sebastian Pietrajczuk VIIa, Igor Droś VIIb, Szymon Kaźmierczak VIIb, Igor Krakowian VIIb, Jakub Szczechla VIIb - I miejsce.

 

Igrzyska Dzieci Powiatu Częstochowskiego w tenisie stołowym chłopców -
Igor Strąk VIa, Krzysztof Grochowina Vb, Dominik Wąsiński Vb, Adam Szczechla IVc - I miejsce.

 

Igrzyska Dzieci Powiatu Częstochowskiego w tenisie stołowym dziewcząt -
Patrycja Bartnik Va, Natalia Pietrajczuk VIb, Emilia Woźniak VIb  - II miejsce.

 


 
Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla templates
Joomla templates, business web hosting.

Gimnazjum w Poczesnej

gimnzajum poczesna

Strona byłego gimnazjum
w Poczesnej

Reforma Edukacji

dobraszkola

reformaedukacji.men.gov.pl

Dzisiaj jest Piątek. 20 kwietnia 2018. Imieniny obchodzą Agnieszka, Amalia, Czesław, Czech, Czechasz, Czechoń, Florencjusz, Florenty, Nawoj, Sulpicjusz, Szymon, Teodor.
losowe_zdjecie_3.jpg

Z zeszytu ucznia

I wtedy Jagienka wybiegła z domu i ruszyła z kopyta za Zbyszkiem.

Kto jest Online?

Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości 

 

certyfikat interklasa

Znak Jakości Interklasa

na lata szkolne2010-2011, 2011-2012, 2012-2013

 



certyfikat1

 Szkoła z klasą

 


 

 certyfikat2

 Szkoła zaangażowana społecznie

 

 


 

certyfikat3

Spring Day in Europe


 

certyfikat bezpieczniki taurona m

Bezpieczniki Taurona


 

certyfikat puchatek m

Klub Bezpiecznego Puchatka


 

certyfikat amnesty_m

 

Certyfikat Amnesty International

projekt "Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi"


klub dobrej_rozmowy_m

Klub dobrej romowy


certyfikat wybieram_wode_m

"Wybieram wodę" -
program edukacyjny dla szkół podstawowych