Sukcesy uczniów 2017-2018
Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej
Start Sukcesy
Sukcesy uczniów 2017-2018

Klasy I-III

VII Gminny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych -
Oliwia Szymczyk kl. I - II miejsce w kat.klas I-III.

 

XVI Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek „ALEKSANDRIA 2018” -
Oliwia Szymczyk kl. Ia - wyróżnienie w kat. kl. I- III.


Powiatowy Konkurs Recytatorski „Jesień w poezji” -
Malwina Całus kl. IIIb - III miejsce,
Natalia Morawiec kl. IIIa - III miejsce.

 

I Powiatowy Konkurs Recytatorski Wierszy Współczesnych Poetów Polskich „Wiersze pozytywnie zakręcone” -
Malwina Całus kl. IIIb – wyróżnienie.

 

II Powiatowo-Diecezjalny Przeglądzie Pieśni Patriotycznej „ Tu wszędzie jest moja ojczyzna …..” -
Maja Majchrzak kl. IIIb - III miejsce,
Oliwia Ujma kl. IIIb  - III miejsce.


V Powiatowy Konkurs Plastyczny pt:„W oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę”
Maja Majchrzak kl. IIIb - II miejsce w kategorii prace plastyczne – klasy młodsze,
Filip Chwastek kl. Ib - II miejsce
w kategorii prace plastyczne – klasy młodsze.

 

II Powiatowy Konkurs Plastyczny „Cztery pory roku oczami dziecka” pod patronatem Starosty Częstochowskiego -
Oliwia Ujma kl. IIIb  - wyróżnienie.


Gminny Konkurs Czytelniczy „Lubię czytać” ” dla uczniów klas II, III Szkoły Podstawowej pod patronatem Wójta Gminy Poczesna -
Jakub Cieśla kl. IIIa - II miejsce,
Patrycja Bąk kl. IIa - III miejsce,
Aleksandra Kopacz kl. IIIb - udział,
Julia Skowronek kl. IIa - udział.

 

I X Powiatowy  Konkurs Logopedyczny„ Chcę mówić pięknie” -
Bartłomiej Łagodziński kl. Ia - wyróżnienie.

 

  XIII Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Szopka Bożonarodzeniowa” -
Wiktor Wawer kl. Ia - II miejsce w kategorii klasy 0 – III szkoły podstawowe.


  IV Powiatowy Konkurs Filatelistyczny „Tradycje Świąt Bożego Narodzenia”

Julia Sarna kl. IIIb - II miejsce w kategorii klas I-III.

 

II Regionalny Konkurs Plastyczny pt. „Najpiękniejsza pisanka wielkanocna inspirowana dziełami mistrza Feberge” –
Oliwia Ujma kl. IIIb – wyróżnienie,
Nadia Piwek kl. IIIa - wyróżnenie.


 Powiatowy Konkurs Plastycznym „Przyroda wokół nas – jak o nią dbać” –
Oliwia Ujma kl. IIIb – II miejsce.

 

Powiatowy Konkurs Plastyczny „Najpiękniejsza Palma Wielkanocna” –
Aleksandra Kopacz kl. IIIb - II miejsce
w II kategorii wiekowej.

 

Międzyszkolny konkurs plastyczny „Pisanka wielkanocna” –
Patrycja Gnatowska kl. IIa – I I miejsce
w kategorii klas I – III.

 

Powiatowy Konkurs Ortograficzny pod hasłem „Z Ortografią Na Ty” -
Aleksandra Kopacz kl. IIIb - III miejsce.

 

VII Powiatowy Konkurs Plastyczny „Laurka dla mamy” -
Kaja Kluska kl. IIIb – I miejsce.


Konkurs "Kangur matematyczny" -
Jolan Pałasz kl. IIIb- wynik bardzo dobry w kat. Maluch,
Jakub Cieśla  kl. IIIb- wyróżnienie w kat. Maluch,
Wojciech Zamorski kl. IIIb- wyróżnienie w kat. Maluch.

 

XV Powiatowa jubileuszowa Małej Olimpiada Matematyczna pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka oraz dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach –
Jolan Pałasz kl. IIIb – mistrz,

Jakub Cieśla kl. IIIa - udział.

 

Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas I – III „Liczydełko” -
Jolan Pałasz kl. IIIb – I miejsce
w kategorii klas III,

Jakub Cieśla kl. IIIa - II miejsce w kategorii klas III.


 

Klasy IV-VII SP i II-III Gimnazjum

 

Wojewódzkie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” -
Filip Szulżycki kl. III B – laureat, VI miejsce w kat. gimnazjum,
Antoni Górecki kl. VII a - finalista.


IV Powiatowy Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej "Historia pieśnią Pisana - Lubojna 2017" -
Jakub Wójcik kl. VII b- wyróżnienie w kat. kl. VII i klas gimnazjalnych.

 

Wojewódzkie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” -
Antoni Górecki kl. VII a – finalista w kat. szkół podstawowych.

 

II Powiatowo-Diecezjalny Przegląd Pieśni Patriotycznej „Tu Wszędzie Jest Moja Ojczyzna…” Poczesna 2017 -
Kinga Szymczyk kl. VI a- I miejsce w kat. kl. IV- VI, 

Jakub Kołek kl. III B/GIM.- I miejsce w kat. kl. VII i klas gimnazjalnych, 
Julian Nowicki kl. III B/GIM. -
Chór szkolny- I miejsce w kat. zespoły wokalne,
Maria Pietrzak kl. VI a- II miejsce w kat. kl. IV- VI,
Jakub Wójcik kl. VII b- II miejsce w kat. kl. VII i klas gimnazjalnych,
Małgorzata Jasińska kl. III A/GIM.- wyróżnienie w kat. kl. VII i klas gimnazjalnych.


Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "Mistrz tabliczki mnożenia" -
Nikola Simkiewicz kl. IVa - I miejsce,
Krzysztof Dziubiński kl. IVb - II miejsce,
Dawid Niesmaczny kl. IVb - III miejsce.

 

XV Wojewódzki Konkurs Plastyczny Architektura Mojego Krajobrazu -
Roksana Pęczek kl. VI a - III miejsce w kat. fotografia.

 

Powiatowy Konkurs Literacki na list „W kręgu tolerancji wobec niepełnosprawności” –
Roksana Pęczek kl. VIa – wyróżnienie.


X Międzygminny Konkurs Kultury Słowa "Z polszczyzną za pan brat" -
Maja Kopaczewska kl.VIa - II miejsce,
Amelia Radosz kl. VIa - II miejsce.


IV Powiatowy Konkurs Recytatorski "Poeci Regionu Częstochowskiego"  Być kobietą...-
Natasza Pałasz kl. Vb - I miejsce w kat. szkół podstawowych,
Jakub Wójcik kl. VIIb - II miejsce w kat. szkół podstawowych,
Julian Nowicki kl. IIIB - III miejsce w kat.  klas gimnazjalnych,
Daria Kierasińska kl. III - wyróżnienie w kat. klas gimnazjalnych.


XI Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Wokalistów Powiatu Częstochowskiego -
Jakub Wójcik kl. VII b - I miejsce w kat. kl. IV- VII szkół podstawowych,
duet: Jakub Kołek kl. III B/Gim. i Julian Nowicki kl. III B/Gim. - I miejsce
w kat. klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

 

VII Gminny Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych -
Maria Pietrzak kl.VIa - I miejsce w kat.klas IV-VI,
Kinga Szymczyk kl.VIa - II miejsce w kat.klas IV-VI,
Natalia Nejman kl.Va  Julian Nowicki kl. III/GIM (akompaniament) - III miejsce w kat.klas IV-VI,
Jakub Wójcik kl.VIIb - I miejsce w kat.klas VII i II-III/GIM,
Aleksandra Grzyb kl.II/GIM - II miejsce w kat.klas VII i II-III/GIM.


XVI Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek „ALEKSANDRIA 2018” -
Jakub Wójcik kl. VIIb - I miejsce
w kat. kl. VII- II, III gim.,
Maria Pietrzak kl. VIa, - wyróżnienie w kat. kl. IV- VI.


VIII Edycja Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego CHIPSET -
Patrycja Grochowina kl. III B/GIM - finalista.
Antoni Górecki kl. VII a
- finalista.


IV Powiatowy Konkurs Recytatorski „Poeci regionu częstochowskiego”  Być kobietą….
Julian Nowicki kl. IIIB/GIM - III miejsce,
Daria Kierasińska  kl. IIIA/GIM - wyróżnienie.


Powiatowy konkurs literacki „Tacy sami – mimo wszystko” Niepełnosprawni wśród nas -
Natasza Pałasz kl. Vb - wyróżnienie.


Ogólnopolski konkurs literacki dla młodzieży z inspiracji twórczością Conrada -
Iga Brzozowska kl. VIIa - udział w I i II etapie.


Regionalny Konkure Wiedzy „Na olimpijskim szlaku” -
Kinga Klecha kl. IIIB/GIM - VI miejsce w kategorii klas gimnazjalnych i szkół podstawowych,


XII Bożonarodzeniowy Powiatowy Konkurs Anioły i Pierniki -
Julia Ujma kl. VIIb - nagroda.


XIII Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Szopka Bożonarodzeniowa”-
Filip Brzeski kl. IIa/GIM
-
I miejsce w kategorii klasy Gimnazjum,
Radosław Rudkowski kl.IIIB/GIM -
I miejsce w kategorii klasy Gimnazjum,
Kacper Królak kl. IIB/GIM -
II miejsce w kategorii klasy Gimnazjum,

 

  XVI Powiatowym Konkursie Plastycznym „Tradycyjne Ozdoby Choinkowe” -
Julia Ujma kl. VIIb - I miejsce
w kategorii Szkoły Podstawowe,
Maja Kopaczewska kl. VIa  - II miejsce
w kategorii Szkoły Podstawowe,
Katarzyna Karpowicz kl. Vb - wyróżnienie
w kategorii Szkoły Podstawowe,
Jakub Szymczyk kl. IIA/GIM -
III miejsce w kategorii Gimnazjum,

 

Powiatowy Konkurs Przyrodniczo-Recytatorski "Przyroda uczy najpiękniej" -
Natasza Pałasz kl. Vb - wyróżnienie.

 

Etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym-
Natalia Nejman kl. Va, Krzysztof Grochowina kl. Vb, Manuela Chmielewska kl. VIb i Leszek Molenda kl. VIIb - I miejsce (drużynowo)
 
Etap okręgowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym-
Natalia Nejman kl. Va, Krzysztof Grochowina kl. Vb, Manuela Chmielewska kl. VIb i Leszek Molenda kl. VIIb - V miejsce (drużynowo).

 

XIV Powiatowy Festiwal Piosenki Europejskiej -

Jakub Wójcik kl. VII- I miejsce.


XXX Regionalne Spotkania z Poezją i Prozą „Wrażliwość na słowa” –
Julian Nowicki kl. IIIB/GIM– I miejsce
w kat. wiekowej klas VII – VIII szkoły podstawowej i uczniów szkół gimnazjalnych w eliminacjach gminnych,
Natasza Pałasz kl. Vb - I miejsce w kat.wiekowej klas IV- VI szkoły podstawowej eliminacjach gminnych.


XXX Regionalne Spotkania z Poezją i Prozą „Wrażliwość na słowa” –
Julian Nowicki kl. IIIB/GIM - wyróżnienie
w etapie powiatowym.


Finał XXX Regionalnych Spotkań z Poezją i Prozą „Wrażliwość na słowa” –
Jakub Wójcik kl. VIIb – III miejsce.


XI Przegląd dziecięcych i młodzieżowych wokalistów powiatu częstochowskiego –
Jakub Kołek kl. IIIB/GIM – I miejsce.

 

I Gminne Dyktando dla klas IV-VII o tytuł „Mistrza Ortografii” pod honorowym patronatem Wójta Gminy Poczesna –
Lena Polaczek kl. VIIa - II miejsce,
Kinga Szymczyk kl. VIa – udział,
Natasza Pałasz kl. Vb – udział,
Amelia Żak kl. IVb – udział.

 

I Powiatowy Konkurs Poprawności Językowej „Język polski na co dzień” –
Julian Nowicki kl. IIIB/GIM – udział,
Filip
Szulżycki kl. IIIB/GIM – udział,
Antoni Górecki kl. VIIa – udział.


I Powiatowy Konkurs Oratorski „Złotousty 2018” –
Natasza Pałasz kl. Vb – II miejsce.

 

Festiwal Piosenek Agnieszki Osieckiej „Rozśpiewać Świat” –
Kinga Szymczyk kl. VIa – udział
w eliminacjach w kategorii 11-13 lat.

 

IV Powiatowy Przegląd pieśni Maryjnej „Idziemy z Tobą Matko” –
Aleksandra Grzyb kl. IIIB/GIM - II miejsce,
Kinga Szymczyk kl. VIa – III miejsce,
Jakub Wójcik kl. VIIb – III miejsce.

 

Finał Wojewódzkiego Konkursu „Odzyskanie przez Polskę niepodległości w wierszu, pieśni i piosence” –
Jakub Wójcik kl. VIIb – udział.

 

Wojewódzki Konkurs „Odzyskanie przez Polskę niepodległości w wierszu, pieśni i piosence” –
Daria Kierasińska kl. IIIA/GIM – wyróżnienie w etapie rejonowym.

 

II Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji św. Jana Pawła II -
Daria Kierasińska kl. IIIA/GIM – II miejsce
w kategorii gimnazja.

 

XVIII Powiatowy Konkurs Ekologiczny „Bliżej Ekologii” -
Julian Nowicki kl. IIIB/GIM – wyróżnienie,

Filip Szulżycki kl. III B – wyróżnienie,
Karolina Cierpiał kl. IIIA/GIM - wyróżnienie.

 

Regionalny Konkurs Wiedzy „Na olimpijskim szlaku” –
Kinga Klecha kl. IIIB/GIM - VI miejsce w kategorii klas gimnazjalnych i szkół podstawowych.


Szkolny Konkurs Wiedzy o Wolontariacie –
Karolina Cierpiał kl. IIIA/GIM – III miejsce,
Laura Dróżdż kl. IIIA/GIM - III miejsce.

 

Indywidualne Mistrzostwa w tenisie stołowym Powiatowego Zrzeszenia LZS w Częstochowie w kategorii kadetek –
Julia Nocoń kl. IIB/GIM – I miejsce.

 

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Pisanka wielkanocna” –
Olaf Wróż kl. Va – III miejsce w kategorii klas IV- VII.

 

IX Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Łamanie Glowy” -
Hubert Brzozowski kl. VIa, Jakub Mesyjasz kl. VIa, Mateusz Woliński kl. VIb - udział.


Konkurs "Kangur matematyczny" -
Dawid Niesmaczny kl. IVb - wyróżnienie w kat. Maluch,
Nikola Simkiewicz kl. IVa - wyróżnienie w kat. Maluch,
Julia Otrąbek kl. IVc- wyróżnienie w kat. Maluch,
Julia Jacznik kl. IVc - wyróżnienie w kat. Maluch,
Adrianna Niewiadomska kl. IVc - wyróżnienie w kat. Maluch,
Hubert Brzozowski kl. VIa - wyróżnienie w kat. Beniamin,
Szymon Zwolski kl. VIIa - wyróżnienie w kat. Kadet,
Antoni Górecki kl. VIIa - wyróżnienie w kat. Kadet,
Filip Szulżycki kl. IIIb/GIM - wyróżnienie w kat. Junior.

 

XIII Powiatowy Konkurs Ekologiczny „Ochrona przyrody w Polsce”
Martyna Borecka kl. IIA/GIM - II miejsce,
Milena Suszek kl. IIIB/GIM – wyróżnienie.

 

Powiatowy Konkurs Literacki pt. „Koniecznie przeczytaj” na recenzję wybranej książki -
Mikołaj Augustyniak kl. IVb – udział.

 

X Powiatowy Konkurs Tercet Matematyczno – Przyrodniczy pod patronatem Wójta Gminy Kamienica Polska -
Karolina Cierpiał kl. IIIA/GIM – III miejsce,
Filip Szulżycki kl. IIIA/GIM – III miejsce,
Julian Nowicki kl. IIIB/GIM – III miejsce.

 

Powiatowy Festiwal Piosenki Ludowej-
Jakub Wójcik kl. VIIb- I miejsce,
Kinga Szymczyk kl. VIa - III miejsce,
Maria Pietrzak kl. VIa - wyróżnienie.



 

Szkolna Liga Sportowa w kategorii I – VII Szkoły Podstawowej
i w kategorii klas VII Szkoły Podstawowej i II –III Gimnazjum


 

Rozgrywki piłki nożnej halowej Szkolna Liga Sportowa Gminy Poczesna 2017/2018 w kategorii I-VII Szkoły Podstawowej-
Grzegorz Dekiela  VIa,Igor Strąk VIa,Krzysztof Grochowina Va,Jakub Hak Va Adam Szczechla IVc, Mateusz Wasilewski IVb, Michał Dekiela IVb, Szymon Krulak IVb, Mateusz Kulej IVb, Mikołaj
Augustyniak IVb - I miejsce.


Mistrzostwa Gminy Poczesna w tenisie stołowym chłopców w kategorii klas VII SP – IIIG w ramach Szkolnej Ligi Sportowej -
Kacper Sławiński IIA/GIM, Dominik Pietrajczuk IIIA/GIM, Sebastian Pietrajczuk VIIa - I miejsce.


Mistrzostwa Gminy Poczesna w tenisie stołowym dziewcząt  w kategorii klas VII SP – IIIG w ramach Szkolnej Ligi Sportowej-
Wiktoria Pietrajczuk IIIA/GIM, Julia Nocoń IIB/GIM, Barbara Cichosz IIIA/GIM -
II miejsce.


Mistrzostwa Gminy Poczesna w piłce siatkowej chłopców w kategorii klas VII SP – III Gimnazjum w ramach Szkolnej Ligi Sportowej -
Dominik Pietrajczuk IIIA/GIM, Igor Koczurkiewicz IIIA/GIM, Jakub Pyrkosz IIIA/GIM, Dominik Blukacz IIIA/GIM, Patryk Puchała IIIA/GIM, Mikołaj Buzdygan IIIA/GIM, Bartłomiej Kita IIA/GIM, Sebastian Pietrajczuk VIIA
- I miejsce.


Mistrzostwa Gminy Poczesna w piłce siatkowej dziewcząt w kategorii klas VII SP – III Gimnazjum -
Wiktoria Pietrajczuk IIIA/GIM,
Barbara Cichosz IIIA/GIM, Karolina Cierpiał IIIA/GIM, Laura Dróżdż IIIA/GIM, Daria Kierasińska IIIA/GIM, Julia Wrzosowska IIA/GIM, Małgorzata Jasińska IIIA/GIM, Paulina Ziora IIIA/GIM, Natalia Szczepańczyk IIIA/GIM, Julia Nalepa IIIA/GIM - I miejsce.


Turniej tenisa stołowego Szkolnej Ligi Sportowej Gminy Poczesna -
Krzysztof Grochowina Vb, Sebastian Pietrajczuk VIIa, Szymon Kaźmierczak VIIb, Leszek  Molenda VIIb - I miejsce.


X Halowy Turniej Piłki Nożnej -
Dominik Pietrajczuk IIIA,
Dominik Blukacz IIIA/GIM, Mikołaj Buzdygan IIIA/GIM, Jakub Pyrkosz IIIA/GIM, Szymon Szczepańczyk IIIA/GIM, Mateusz Fidler IIIA/GIM, Patryk Puchała IIIA/GIM, Bartłomiej Kita IIA/GIM, Daniel Podlejski IIA/GIM, Sebastian Pietrajczuk VIIa - I miejsce.

 

XIII Powiatowy Turniej Piłki Nożnej 6 – osobowej o Puchar Starosty Częstochowskiego -
Dominik Pietrajczuk IIIA/GIM, Jakub Pyrkosz IIIA/GIM, Dominik Blukacz IIIA/GIM, Mikołaj Buzdygan IIIA/GIM, Mateusz Fidler IIIA/GIM, Patryk Puchała IIIA/GIM, Szymon Szczepańczyk  IIIA/GIM, Bartłomiej Kita IIA/GIM, Jakub Lip IIA/GIM, Daniel Podlejski IIA/GIM, Patryk Grochowina  IIA/GIM - I miejsce.

 

V Noworoczny  Halowy Turniej Piłki Nożnej  o puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej pod patronatem Wójta Gminy Poczesna -
Dominik Pietrajczuk IIIA/GIM, Jakub Pyrkosz IIIA/GIM, Jakub Rakowski IIIA/GIM, Szymon Szczepańczyk  IIIA/GIM, Jakub Lip IIA/GIM, Daniel Podlejski IIA/GIM, Dawid Janik IIA/GIM -III miejsce.

 

Rozgrywki koszykówki dziewcząt w Szkolnej Lidze Sportowej Gminy Poczesna 2017/2018 w kategorii I-VII Szkoły Podstawowej-
Emilia Korzekwa VIIa, Lach Justyna VIIa, Polaczek Lena VIIa, Stolarczyk Wiktoria VIIa, Szwaja Martyna VIIa, Niesmaczna Natalia VIIb, Ujma Julia VIIb, Pietrajczuk Natalia VIIa -II miejsce.

 

Rozgrywki koszykówki chłopców w Szkolnej Lidze Sportowej Gminy Poczesna 2017/2018 w kategorii I – VII Szkoły Podstawowej -
Grzegorz Dekiela VIa, Jakub Mesyjasz VIa, Igor Strąk VIb, Piotr Kita VIIa, Sebastian Pietrajczuk VIIa, Igor Droś VIIb, Szymon Kaźmierczak VIIb, Igor Krakowian VIIb, Jakub Szczechla VIIb - I miejsce.

 

Igrzyska Dzieci Powiatu Częstochowskiego w tenisie stołowym chłopców -
Igor Strąk VIa, Krzysztof Grochowina Vb, Dominik Wąsiński Vb, Adam Szczechla IVc - I miejsce.

 

Igrzyska Dzieci Powiatu Częstochowskiego w tenisie stołowym dziewcząt -
Patrycja Bartnik Va, Natalia Pietrajczuk VIb, Emilia Woźniak VIb  - II miejsce.

 

Igrzyska Dzieci kl. IV – VI ¼ Finału Wojewódzkiego Tenis Stołowy – Chłopców -
Igor Strąk VIa, Krzysztof Grochowina Vb
- III miejsce.

 

Igrzyska Dzieci kl. IV – VI ¼ Finału Wojewódzkiego Tenis Stołowy – Dziewcząt-
Natalia Pietrajczuk VIb, Patrycja Bartnik Va - VI miejsce.

 

Powiatowy Turniej Piłki Halowej Chłopców o Puchar Wójta Gminy Konopiska-
Dominik Pietrajczuk IIIA/GIM, Mikołaj Buzdygan IIIA/GIM, Jakub Pyrkosz IIIA/GIM, Jakub Rakowski IIIA/GIM, Mateusz Fidler IIIA/GIM, Szymon Szczepańczyk IIIA/GIM, Patryk Puchała IIIA/GIM, Dominik Blukacz IIIA/GIM, Bartłomiej Kita IIA/GIM, Daniel Podlejski IIA/GIM, Jakub Lip IIA/GIM - I miejsce.

 

Igrzyska Młodzieży Szkolnej Powiatu Częstochowskiego w tenisie stołowym chłopców -
Kacper Sławiński IIB/GIM, Jakub Klar IIB/GIM, Dominik Pietrajczuk IIIA/GIM – I miejsce.

 

Igrzyska Młodzieży Szkolnej Powiatu Częstochowskiego w tenisie stołowym dziewcząt -
Wiktoria Pietrajczuk IIIA/GIM, Daria Kierasińska IIIA/GIM, Barbara Cichosz IIIA/GIM
– I miejsce.

 

Mistrzostwa Gminy Poczesna w Piłce Koszykowej Chłopców w Szkolnej Lidze Sportowej Gminy Poczesna w kategorii klas SP – III Gimnazjum (rocznik 2002-2004) -
Igor Koczurkiewicz IIIA/GIM, Patryk Puchała IIIA/GIM, Filip Brzeski IIA/GIM, Bartłomiej Kita IIA/GIM
– II miejsce.

 

Mistrzostwa Gminy Poczesna w piłce koszykowej dziewcząt Szkolna Liga Sportowa Gminy Poczesna 2017/2018 w kategorii klas SP – III Gimnazjum pod honorowym patronatem Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmy - Barbara Cichosz IIIA/GIM, Laura Dróżdż IIIA/GIM, Daria Kierasińska IIIA/GIM, Wiktoria Pietrajczuk IIIA/GIM, Karolina Cierpiał IIIA, Julia Nalepa IIIA/GIM, Paulina Ziora IIIA/GIM, Małgorzata Jasińska IIIA/GIM, Julia Wrzosowska IIA/GIM, Weronika Przybylska IIA/GIM, Klaudia Młyńczyk IIA/GIM, Kornelia Caban IIA/GIM – I miejsce.

 

Igrzyska Młodzieży Szkolnej ¼ Finału Wojewódzkiego Tenis Stołowy – Chłopców -
Kacper Sławiński IIB/GIM, Dominik Pietrajczuk IIIA/GIM
– I miejsce.

 

Igrzyska Młodzieży Szkolnej ¼ Finału Wojewódzkiego Tenis Stołowy – Dziewcząt -
Daria Kierasińska IIIA/GIM, Wiktoria Pietrajczuk IIIA/GIM – III miejsce.

 

Rozgrywki siatkówki chłopców w Szkolnej Lidze Sportowej Gminy Poczesna 2017/2018 w kategorii I-VII Szkoły Podstawowej (rocznik 2004 i młodsi) -
Grzegorz Dekiela VI, Jakub Mesyjasz VI, Igor Strąk VI, Piotr Kita VIIA, Sebastian Pietrajczuk VIIA, Igor Droś VIIB, Leszek Molenda VIIB, Jakub Szczechla VIIB
- I miejsce.

 

Igrzyska Młodzieży Szkolnej Powiatu Częstochowskiego w koszykówce dziewcząt -
Wiktoria Pietrajczuk IIIA/GIM, Barbara Cichosz IIIA/GIM, Laura Dróżdż IIIA/GIM, Julia Nalepa IIIA/GIM, Julia Wrzosowska IIA/GIM, Paulina Ziora IIIA/GIM, Natalia Szczepańczyk IIIA/GIM, Daria Kierasińska IIIA/GIM, Wiktoria Mierzwa IIIA/GIM, Małgorzata Jasińska IIIA/GIM
– II miejsce.

 

I miejsce w Igrzyska Młodzieży Szkolnej ½ Finału Wojewódzkiego Tenis stołowy – chłopców -
Kacper Sławiński IIB/GIM, Dominik Pietrajczuk IIIA/GIM
– I miejsce.

 

Drużynowe Zawody Sportowych klas I-III rozgrywanych w ramach Szkolnej Ligi Sportowej - Gminy Poczesna 2017/2018 -
Aleks Radło IIIa, Jakub Cieśla IIIa, Jakub Nowak IIIa, Natalia Piwowarska IIIa, Nadia Piwek IIIa, Jolan Pałasz IIIb, Wojciech Zamorski IIIb, Malwina Całus IIIb, Wiktoria Gerega IIIb – III miejsce.

 

Lekkoatletyka dziewcząt w Szkolnej Lidze Sportowej Gminy Poczesna 2017/2018 w kategorii I-VII Szkoły Podstawowej -
Julia Krawczyk VIIb, Julia Ujma VIIb, Wiktoria Stolarczyk VIIa, Martyna Szwaja VIIa
– III miejsce.

 

Lekkoatletyka chłopców w Szkolnej Lidze Sportowej Gminy Poczesna 2017/2018 w kategorii I-VII Szkoły Podstawowej -
Adam Szczechla IVc, Igor Strąk VI, Jakub Szczechla VIIb, Sebastian Pietrajczuk VIIa – III miejsce.

 

Rozgrywki siatkówki dziewcząt w ramach Szkolnej Ligii Sportowej Gminy Poczesna 2017/2018 w kategorii I-VII Szkoły Podstawowej (rocznik 2004 i młodsi) - Emilia Korzekwa VIIa, Justyna Lach VIIa, Lena Polaczek VIIa, Wiktoria Stolarczyk VIIa, Martyna Szwaja VIIa, Natalia Niesmaczna VIIb, Julia Ujma VIIb, Natalia Pietrajczuk VIb – I miejsce.


 Mistrzostwa Gminy Poczesna w Lekkiej Atletyce Chłopców w ramach Szkolnej Ligii Sportowej Gminy Poczesna 2017/2018 w kategorii klas VII SP – III Gimnazjum pod honorowym patronatem Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmy -
Kacper Caban IIA/GIM, Dominik Pietrajczuk IIIA/GIM, Dominik Blukacz IIIA/GIM, Bartłomiej Kita IIA/GIM, Mikołaj Buzdygan IIIA/GIM, Patryk Puchała IIIA/GIM, Jakub Pyrkosz IIIA/GIM, Sebastian Sirek IIIA/GIM, Szymon Szczepańczyk IIIA/GIM, Mateusz Fidler IIIA/GIM
– I miejsce.

 

Mistrzostwa Gminy Poczesna w Piłce Nożnej Chłopców w ramach Szkolnej Ligii Sportowej Gminy Poczesna 2017/2018 w kategorii klas VII SP – III Gimnazjum (rocznik 2002-2004) pod honorowym patronatem Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmy-
Dominik Pietrajczuk IIIA/GIM, Mikołaj Buzdygan IIIA/GIM, Jakub Rakowski IIIA, Jakub Pyrkosz IIIA/GIM, Dominik Blukacz IIIA/GIM, Szymon Szczepańczyk IIIA/GIM, Mateusz Fidler IIIA/GIM, Patryk Puchała IIIA/GIM, Bartłomiej Kita IIA/GIM, Daniel Podlejski IIA/GIM, Jakub Lip IIA/GIM, Patryk Grochowina IIA/GIM
– II miejsce.

 

Mistrzostwa Gminy Poczesna w Lekkiejatletyce dziewcząt w ramach Szkolnej Ligii Sportowej Gminy Poczesna 2018/2018 w kategorii klas VII SP – III Gimnazjum (rocznik 2002-2004) pod honorowym patronatem Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmy -
Barbara Cichosz IIIA/GIM, Karolina Cierpiał IIIA/GIM, Weronika Przybylska IIA/GIM, Laura Dróżdż IIIA/GIM, Daria Kierasińska IIIA/GIM, Wiktoria Pietrajczuk IIIA/GIM, Alicja Kołodziejczyk IIIA/GIM, Małgorzata Jasińska IIIA/GIM, Kinga Zych IIIB/GIM, Julia Wrzosowska IIA/GIM – I miejsce.

 

Mistrzostwa Gminy Poczesna w Badmintonie dziewcząt w ramach Szkolnej Ligii Sportowej Gminy Poczesna2017/2018 w kategorii klas SP – III Gimnazjum (rocznik 2002-2004) pod honorowym patronatem Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmy -
Julia Ujma VIIb, Wiktoria Pietrajczuk III
A – I miejsce.

 

Mistrzostwa Gminy Poczesna w Badmintonie chłopców w ramach Szkolnej Ligii Sportowej Gminy Poczesna 2017/2018 w kategorii klas VII SP – III Gimnazjum (rocznik 2002-2004) pod honorowym patronatem Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmy -
Dominik Pietrajczuk IIIA/GIM, Sebastian Pietrajczuk VIIA
– I miejsce.

 
Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla templates
Joomla templates, business web hosting.

Dobry Start

dobry start_m

Dobry Start

Reforma Edukacji

dobraszkola

reformaedukacji.men.gov.pl

Gimnazjum w Poczesnej

gimnzajum poczesna

Strona byłego gimnazjum
w Poczesnej

Dzisiaj jest Wtorek. 21 sierpnia 2018. Imieniny obchodzą Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf, Bernard, Emilian, Filipina, Franciszek, Joanna, Kazimiera, Męcimir.
losowe_zdjecie_3.jpg

Z zeszytu ucznia

Jan Kochanowski pisał pod lipą, gdzie mieszkał.

Kto jest Online?

Naszą witrynę przegląda teraz 48 gości 

 

certyfikat interklasa

Znak Jakości Interklasa

na lata szkolne2010-2011, 2011-2012, 2012-2013

 



certyfikat1

 Szkoła z klasą

 


 

 certyfikat2

 Szkoła zaangażowana społecznie

 

 


 

certyfikat3

Spring Day in Europe


 

certyfikat bezpieczniki taurona m

Bezpieczniki Taurona


 

certyfikat puchatek m

Klub Bezpiecznego Puchatka


 

certyfikat amnesty_m

 

Certyfikat Amnesty International

projekt "Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi"


klub dobrej_rozmowy_m

Klub dobrej romowy


certyfikat wybieram_wode_m

"Wybieram wodę" -
program edukacyjny dla szkół podstawowych