Start Koło informatyczne

opiekun: mgr Urszula Muszalska
termin zajęć: wtorek 13.40-14.25

Programy polecane dla uczniów

Do wykorzystania na zajęciach, zajęciach dodatkowych oraz w domu. Powtórzenie i utrwalenie wiadomości z lekcji

Nazwa

programu

Charakterystyka

Canva

narzędzie do tworzenia grafiki. Oferuje gotowe szablony do różnych celów, łatwy w obsłudze edytor. Można tworzyć zaproszenia, wizytówki, plakaty, ulotki, kartki pocztowe, prezentacje, kolaże zdjęcia, infografiki. Program działa na zasadzie „kliknij i upuść”. www.canva.com

Poradnik

Chmura wyrazów
TAGXEDO

graficzne darmowe narzędzie do zobrazowania słów. Kopiujemy fragment tekstu lub wpisujemy wybrane wyrazy i tworzymy chmurę. Porozrzucane wyrazy ograniczamy w określonym kształcie. Dzięki zastosowaniu różnych rozmiarów, rodzajów i kolorów czcionek, pozwala na uwypuklenie określonych treści. Najczęściej najbardziej wyróżnione, tj. największe są te, które najczęściej występują w tekście źródłowym. Gotową chmurę można zapisać w wybranej jakości w pliku JPG, PNG, udostępnić w sieci, wydrukować. Do poprawnego działania Tagxedo należy zainstalować Silverlight.

www.tagxedo.com

Tuxpi

Prosty edytor zdjęć umożliwiający tworzenie ciekawych efektów fotograficznych: zmiana kolorów, tworzenie fotomontażu i dodawanie tekstu, obracanie i zmiana rozmiaru zdjęć, dodawanie ramek.

www.tuxpi.com

Movie Maker

Windows Movie Maker - program do tworzenia/edytowania filmów. Importowane zdjęcia można wzbogacić o wybrane efekty wideo, dodać przejścia, uatrakcyjnić film napisami, począwszy od tytułu początkowego, tytułu na poszczególnych klipach, skończywszy na napisach końcowych. Można również zaimportować pliki muzyczne i dodać je do filmu, a także nagrać narrację.

studio.code.org

Platforma studio.code.org do nauki podstaw programowania i informatyki. Platforma dla nauczycieli, którzy chcieliby wprowadzić swoich uczniów w świat programowania i myślenia algorytmicznego. Kursy zawierają interaktywne ćwiczenia oraz materiały multimedialne oraz system zarządzania klasami i uczniami oraz obserwacji postępów uczniów.

Ciekawe, przydatne i darmowe programy wraz z przykładami ich wykorzystania działające online

Darmowe obrazy i video które możesz użyć wszędzie. Wszystkie zdjęcia i filmy wideo na Pixabay są pozbawione praw autorskich Creative Commons CC0.

Prace uczniów

chmura slow chm inf_1
chmura słów informatyka
czpka liczby m