Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej
Start Sukcesy
Sukcesy uczniow 2016-2017

Klasy I-III

XIV Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Architektura mojego krajobrazu" -
Chądzyński Piotr (kl. IIIb) - II miejsce,
Łuniewska Weronika (kl. IIIb) - II miejsce.


VII Powiatowy konkurs logopedyczny "Chcę mówć pięknie" -
Nadia Piwek (kl. IIa) - wyróżnienie.


 I Przegląd Pieśni Patriotycznej "Tu wszędzie jest moja ojczyzna..." pod patronatem Wójta Gminy Poczesna -
Laura Bryłka (kl. IIa) - I miejsce w kat. klas I-III.


Powiatowy Konkurs Plastyczny "Cztery Pory Roku Oczami Dziecka" pod patronatem Starosty Częstochowskiego -
Natan Dudziński (kl. IIb) - wyróżnienie,
Oliwia Ujma (kl. IIb) - wyróżnienie,
Natalia Morawiec (kl. IIb) - wyróżnienie.


XV Powiatowy Konkurs Plastyczny "Tradycyjne ozdoby choinkowe" -
Weronika Łuniewska (kl. IIIb)
- II miejsce w kat. klas 0-III,
Aleksandra Kopacz (kl. IIb) - wyróżnienie w kat. klas 0-III,


XII Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Szopka Bożonarodzeniowa" -
Dawid Urbaniak (kl. IIIc) - wyróżnienie w kat. klas I
-III.


Powiatowy Konkurs lastyczny "Portret świętego Mikołaja" -
Zuzanna Gruca (kl. IIIa) - II miejsce.

 

Powiatowy Konkurs Recytatorski "...A to Polska właśnie" -
Natalia Morawiec (kl. IIa) - III miejsce.

 

Powiatowy Konkurs Zimowej Piosenki Anglojęzycznej-
Aleksandra Kopacz (kl. IIb) I miejsce- kat. klas II- III.


IV Powiatowy Konkurs Plastyczny "Zima w origami" -
Wojciech Zamorski (kl.IIb) - II miejsce,
Aleksandra Kopacz (kl. IIb) wyróżnienie.


Powiatowy konkurs plastyczny "Pierwsze wiosenne kwiaty" -
Barbara Górecka (kl. IIIc) - wyróżnienie.


VII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Znamy wiersze polskich poetów - Maria Konopnicka -
Maja Buzdygan (kl. IIIa) - II miejsce,
Malwina Całus (kl. IIb) - III miejsce,
Natalia Morawiec (kl. IIa) - wyróżnienie.


Eliminacje gminne XXIX Regionalnych Spotkań Młodych Recytatorów "Wrażliwość na słowa" -
Barbara Górecka (kl. IIIc)  -  I miejsce w kat. kl. 0-III,
Natalia Morawiec (kl. IIa)
- II miejsce w kat. kl. 0-III.

V Regionalny Konkurs Plastyczny "Kot marzeń" -
Weronika Łuniewska (kl. IIIb) - I miejsce,
Aleksandra Królak (kl. IIa) - wyróżnienie.

Gminny Konkurs "Lubię czytać" dla uczniów klas II, III pod patronatem Wójta Gminy Poczesna -
Jakub Cieśla (kl. IIa) - I miejsce,
Amelia Żak (kl. IIIb) - II  miejsce,
Aleksandra Kopacz (kl. IIb) - III miejsce.


Powiatowy Konkurs na Kartkę Wielkanocną w Języku Angielskim wykonaną technika komputerową -
Aleksandra Królak (kl. IIa) - I miejsce,
Maja Pijet (kl. IIa) - III miejsce.


Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2017 -
Jola Pałasz (kl. IIb) - wyróżnienie,
Dawid Niesmaczny (kl. IIIb)-
wyróżnienie,
Nikola Simkiewicz (kl. IIIa) -
wyróżnienie,
Krzysztof Dziubiński (kl. IIIc) -
wyróżnienie,
Kinga Lompa (kl. IIIb) -
wyróżnienie.


III Międzyszkolny Konkurs ekologiczny "Zniknie las - nie będzie nas" Eko - komiks -
Julia Rak (kl. IIIc) - I miejsce.


Gminny Konkurs matematyczny "Liczydełko" dla uczniów klas I - III -
Kacper Oziembłowski (kl. Ia) - III miejsce w kat. kl. I,
Dawid Niesmaczny (kl. IIIb) - III miejsce w kat. kl. III,

Jolan Pałasz (kl. IIb) - III miejsce w kat. kl. III.

 

Powiatowy konkurs recytatorski „Wiersz dla mojej mamy”
Natalia Morawiec (kl. II a) - III miejsce,
Malwina Całus (kl. II b) - wyróżnienie.


Konkurs literacki "Wiosna piórem pisana" -
Ankowski Kacper (kl. IIIa) - II miejsce,
Karolina Szewczyk (kl.IIIa) -III miejsce.


VI Powiatowy konkurs plastyczny "Laurka dla mamy" -
Oliwia Ujma (kl. IIa) - I miejsce,
Julia Sarna (kl. IIb) - III miejsce,
Oliwia Łukasiewicz (kl. IIa)
- wyróżnienie.


VIII Powiatowy Konkurs Malarski "Moja mama jest... -
Mateusz Kulej (kl. IIIb) - I miejsce,
Barbara Górecka (kl. IIIc) - I miejsce.

 

Klasy IV-VI

Wojewódzki Konkursy Przedmiotowy  z języka polskiego dla uczniów szkół podstawowych - 
Antoni Górecki (kl. VIa) - laureat.


XIV Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Architektura mojego krajobrazu" -
Pęczek Roksana (kl.Va) - III miejsce.


Międzyszkolny konkurs matematyczny pod hasłem "Mistrz tabliczki mnożenia" -
Iwo Koczurkiewicz (kl. IVa) - II miejsce.


I Przegląd Pieśni Patriotycznej "Tu wszędzie jest moja ojczyzna..." pod patronatem Wójta Gminy Poczesna -
Jakub Wójcik (kl. VIb) - III miejsce w kat. klas IV-VI.


IX Międzygminny Konkurs Kultury Słowa "Z polszczyzną za pan brat" pod patronatem Wójta Gminy Poczesna -
Klaudia Bury (kl. VIa) - I miejsce,
Antoni Górecki (kl. VIa) - I miejsce.

 

XII Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Szopka Bożonarodzeniowa" -
Jakub Mazur (kl. VIa) - III miejsce w kat. klas IV-VI,
Adam Urbaniak (kl. VIb) - wyróżnienie w kat. klas IV-VI,
Maja Kopaczewska (kl. Va)  -nagroda specjalna w kat. kl. Gimnazjum,
Katarzyna Karpowicz (kl. IVb) - III miejsce w kat. kl. Gimnazjum.


XV Powiatowy Konkurs Plastyczny "Tradycyjne ozdoby choinkowe" -
Julia Ujma (kl. VIb) - I miejsce w kat.klas IV-VI.

 

XI Powiatowy Konkurs Bożonarodzeniowy „Anioły z masy solnej i Pierniki” pod honorowym patronatem poseł na sejm RP Lidii Burzyńskiej -
Julia Ujma (kl. VIb) - nagroda.


Powiatowy Konkurs Palstyczny "Wolontariusz to brzmi dumnie" -
Filip Gonera (kl. VIb) - wyróżnienie.

 

Konkursy Przedmiotowe  dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego - etap szkolny -
Język polski - Antoni Górecki (kl. VIa) - zakwalifikowanie się do etapu wojewódzkiego,
Matematyka - Szymon Zwolski (kl. VIa) - zakwalifikowanie się do etapu rejonowego.

 

Eliminacje gminne XXIX Regionalnych Spotkań Młodych Recytatorów "Wrażliwość na słowa" -
Jakub Wójcik (kl. VIb) - I miejsce w kat. kl. IV-VI,
Natasza Pałasz (kl. IVb) - II miejsce w kat. kl. IV-VI.


XXVII Ogólnopolski Konkurs Recytatorów w Starachowicach -
Jakub Wójcik (kl. VIb) - udział.

 

Powiatowy Konkurs na Kartkę Wielkanocną w Języku Angielskim wykonaną technika komputerową -
Katarzyna Karpowicz (kl. IVb) - III miejsce.


Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "Łamanie głowy" -
Justyna Lach (kl. VIa), Antoni Góecki (kl. VIa), Szymon Zwolski (kl. VIa) - I miejsce.


Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2017  -
Natalia Nejman (kl. IVa) - wyróżnienie,
Mateusz Simnkiewicz (kl. IVb) - wyróżnienie,
Antoni Górecki (kl. VIa) - wyróżnienie,
Szymon Zwolski (kl. VIa) - wyróżnienie,
Justyna Lach (kl. VIa) - wyróżnienie.


XII Powiatowy Konkurs Ekologiczny "Smog - niska emisja zanieczyszczeń" -
Filip Gonera (kl. VIb) - II miejsce,
Alicja Kuziorowicz (kl. VIb) - wyróżnienie.


Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla szkół podstawowych -
Natalia Niesmaczna (kl. VIb), Manuela Chmielewska (kl. Vb), Leszek Molenda (kl. VIb), Hubert Brzozowski (kl. Va) -
- I miejsce w etapie powiatowym,
- III miejsce w etapie rejonowym.

 

Powiatowy konkurs recytatorski „Wiersz dla mojej mamy”
Jakub Wójcik (kl. VIb) - I miejsce.


Powiatowy Przegląd Pieśni Maryjnej "Idziemy z Tobą Matko" -

Jakub Wójcik (kl. VIb) - I miejsce,
Maria Pietrzak (kl. Va) - III miejsce,
Roksana Pęczek (kl. Va) - wyróżnienie.


Międzypowiatowy Konkurs Historyczny "Czy znasz historię Częstochowy i regionu częstochowskiego?"-
Bartosz Ociepa (kl. Vb) - laureat.


Plenerowy Festiwal Piosenki Ludowej i Folkowej w Aleksandrii pod patronatem Wójta Gminy Konopiska-
Kinga Szymczyk (kl. Va) - I iejsce,
Jakub Wójcik (kl. VIb) - II miejsce.


VIII Powiatowy Konkurs Malarski "Moja mama jest... -
Magdalena Samul (kl. IVb) - III miejsce.

Ogólnopolski konkurs wiedzy na temat zdrowia i jego ochrony "Meditest" -
Maja Kopaczewska (kl. Va) - wyróżnienie - 14 miejsce w kat.kl. 5-6,
Antoni Górecki (kl. VIa) - wyróżnienie - 14 miejsce w kat.kl. 5-6.


XI Powiatowy Konkurs Czytelniczy "Umiem pięknie czytać" -
Jakub Wójcik (kl. VIb) - I  miejsce w kat.kl. IV-VI.


Sportowa Liga Podstawówek

Turniej piłki halowej -
Jakub Wójcik kl. VIb, Sebastian Pietrajczuk kl. VIa, Nikodem Kupczyk kl. VIa, Jakub Szczechla kl. VIb, Piotr Kita kl. VIa, Szymon Kaźmierczak kl. VIb, Leszek Molenda kl. VIb
- I miejsce.

 

Turniej tenisa stołowego -
Natalia Pietrajczuk kl. Vb, Sebastian Pietrajczuk kl. VIa, Szymon Kaźmierczak kl. VIb, Igor Strąk kl. Vb - I miejsce.

 

Igrzyska Powiatu Częstochowskiego w tenisue stołowym chłopców -
Sebastian Pietrajczuk kl. VIa, Szymon Kaźmierczak kl. VIb, Igor Strąk kl. Vb - I miejsce.


Igrzyska Powiatu Częstochowskiego w tenisue stołowym dziewcząt-
Natalia Pietrajczuk kl. VIb, Julia Ujma kl. VIb -II miejsce.


Turniej piłki koszykowej chłopców -
Grzegorz Dekiela Va,Piotr Kita kl. VIa, Sebastian Pietrajczuk kl. VIa,Igor Droś VIb,Nikodem Gawroński kl. VIb, Szymon Kaźmierczak kl. VIb, Krakowian Igor VIb, Jakub Szczechla kl. VIb - I miejsce.


 

Turniej piłki koszykowej dziewcząt-
Emilia Korzekwa kl. VIa, Lena Polaczek kl. VIa, Emilia Radosz kl. VIa, Wiktoria Stolarczyk kl. VIa, Martyna Szwaja kl. VIa, Natalia Jańczyk kl. VIa, Julia Krawczyk kl. VIb, Natalia Niesmaczna kl. VIb, Julia Ujma kl. VIb, Natalia Pietrajczuk kl. Vb - III miejsce.


Turniej piłki siatkowej dziewcząt -
Emilia Korzekwa kl. VIa, Justyna Lach kl. VIa, Lena Polaczek kl. VIa, Wiktoria Stolarczyk kl. VIa, Martyna Szwaja kl. VIa, Natalia Jańczyk kl. VIa, Natalia Niesmaczna kl. VIb, Julia Ujma kl. VIb, Natalia Pietrajczuk kl. Vb - I miejsce.

 

Igrzyska Młodzieży Szkolnej ćwierćfinał województwa śląskiego w tenisie stołowym chłopców -
Sebastian Pietrajczuk kl. VIa, Szymon Kaźmierczak kl. VIb, Igor Strąk kl. Vb - IV miejsce.


Igrzyska Młodzieży Szkolnej ćwierćfinał województwa śląskiego w tenisie stołowym dziewcząt-
Natalia Pietrajczuk kl. Vb, Julia Ujma kl. VIb - IV miejsce.


Igrzyska Młodzieży Szkolnej ćwierćfinał województwa śląskiego w badminitonie dziewcząt-
Natalia Pietrajczuk kl. Vb, Julia Ujma kl. VIb - III miejsce.


Igrzyska Młodzieży Szkolnej ćwierćfinał województwa śląskiego w badminitonie chłopców-
Sebastian Pietrajczuk kl. VIa, Filip Kołodziejczyk kl. IVb - II miejsce.


Turniej piłki siatkowej chłopców-
Grzegorz Dekiela kl. Va, Sebastian Pietrajczuk kl. VIa, Jakub Szczechla kl. VIb, Piotr Kita (kl. VIa), Igor Droś kl. VIb  - I miejsce.


Zawody lekkoatletyczne -
Lena Polaczek kl. VIa, Wiktoria Stolarczyk kl. VIa, Martyna Szwaja kl. VIa, Natalia Jańczyk kl. VIa, JUlia Ujma kl. VIb, Grzegorz Dekiela kl. Va, Sebastian Pietrajczuk kl. VIa, Szymon Kaźmierczak kl. VIb, Jakub Szczechla kl. VIb - I miejsce.


Turniej Gier i Zabaw w Kamienicy Polskiej -
Michał Dekiela kl. IIIb, Nicolas Nowak kl. III, Mateusz Wasilewski kl. IIIb, Adam Szczechla kl. III, Zuzannna Górniak kl. III, Julia Rak kl. III, Martyna Sęktas, Natalia Piwowarska - III miejsce.


Drużynowe Zawody Sportowe klas I-III -
Natalia Pustuł, Natalia Piwowarska, Aleks Radło, Julia Rak kl. III, Mateusz Wsailewski kl. IIIb, Michał Dekiela kl. IIIb, Nicolas Nowak kl. III - II miejsce.










 
Copyright © 2017 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla templates
Joomla templates, business web hosting.

Gimnazjum w Poczesnej

gimnzajum poczesna

Strona byłego gimnazjum
w Poczesnej

Reforma Edukacji

dobraszkola

reformaedukacji.men.gov.pl

Dzisiaj jest Poniedziałek. 11 grudnia 2017. Imieniny obchodzą Damazy, Daniela, Julia, Stefan, Waldemar, Wojmir.
losowe_zdjecie_1.jpg

Z zeszytu ucznia

Cała klasa nie odrobiła pracy domowej. Na pytanie dlaczego, odpowiedzieli: myśleliśmy, że tak tylko pan żartował.

Kto jest Online?

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości