Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej
Start
Narodowe czytanie w gminie Poczesna

7 września 2019r.

7 września 2019 r. w samo południe uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział w uroczystości zorganizowanej przez Wójta Gminy Poczesna w  Przedszkolu w Hucie Starej „B”.  Akcja ta odbywa się pod patronatem Pary Prezydenckiej, a nasza gmina już corocznie włącza się w  jej obchody.W tym roku Para Prezydencka zaproponowała do czytania  „Nowele polskie”.
„Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia” – napisał  Prezydent RP Andrzej Duda.W naszej gminie postanowiono przybliżyć słuchaczom twórczość Bolesława Prusa. Licznie zgromadzeni uczniowie, nauczyciele oraz wszyscy zainteresowani wysłuchali „Katarynki” w interpretacji aktora częstochowskiego Teatru im. Adama Mickiewicza – Adama Hutyry.


 
Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla templates
Joomla templates, business web hosting.

Gimnazjum w Poczesnej

gimnzajum poczesna

Strona byłego gimnazjum
w Poczesnej

losowe_zdjecie_2.jpg

Kto jest Online?

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 

 

certyfikat interklasa

Znak Jakości Interklasa

na lata szkolne2010-2011, 2011-2012, 2012-2013

 certyfikat1

Szkoła z klasą

 


 

certyfikat2

Szkoła zaangażowana społecznie

 

 


 

certyfikat3

Spring Day in Europe


 

certyfikat bezpieczniki taurona m

Bezpieczniki Taurona


 

certyfikat puchatek m

Klub Bezpiecznego Puchatka


 

certyfikat amnesty_m

 

Certyfikat Amnesty International

projekt "Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi"


klub dobrej_rozmowy_m

Klub dobrej romowy


certyfikat wybieram_wode_m

"Wybieram wodę" -
program edukacyjny dla szkół podstawowych


 


zaprogramuj przyszlosc_m

Zaprogramuj przyszłość -
program edukacji cyfrowej

 


certyfikat klimat_to_klimat_m

"Klimat to temat"
- projekt CEO


sks m

Szkolny Klub Sportowy

w ramach #programSKS


 

 


Szkoła mistrzów programowania

 


Code week 2019