28-29 maja 2018r.

W dniach 28 – 29 maja 2018 r. odbyły się przesłuchania w ramach II edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego poezji św. Jana Pawła II zorganizowanego przez Zespół Szkół Technicznych w Częstochowie pod patronatem Pani Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigi Wiśniewskiej, Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego Wacława Depo i Pani Urszuli Bauer Śląskiego Kuratora Oświaty.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Katarzyna Karpowicz z kl. V b i Jakub Wójcik z kl. VII b w kategorii szkoły podstawowe oraz Daria Kierasińska z kl. III A w kategorii gimnazja. Do konkursu przystąpiło ponad 170 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Ogromny sukces w konkursie odniosła Daria Kierasińska uczennica kl. III gimnazjum, która zajęła II miejsce i odebrała nagrody oraz gratulacje na uroczystej Gali Laureatów zorganizowanej w Muzeum monet i medali Jana Pawła II w Częstochowie w dn. 29 maja 2018r.
Uczniowie naszej szkoły udzielili również wywiadu dla Radia Jasna Góra.

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Dobry Start

dobry start_m

Dobry Start

Dzisiaj jest Niedziela. 24 czerwca 2018. Imieniny obchodzą Danuta, Dan, Danisz, Emilia, Jan, Wilhelm.

Jan Kochanowski pisał pod lipą, gdzie mieszkał.