Szkolna Liga Sportowa Gminy Poczesna - piłka siatkowa chłopców

11 grudnia 2017r.

Drugie spotkanie szkół z terenu Gminy Poczesna mające na celu wyłonienie najlepszej drużyny w piłce siatkowej w ramach Szkolnej Ligi Sportowej Gminy Poczesna 2017/2018 pod honorowym patronatem Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmy odbyło się w  poniedziałek 11.12.2017 roku w hali sportowej w Poczesnej. Naprzeciwko siebie stanęły cztery drużyny chłopców w kategorii klas od VII SP do III Gimnazjum: Drużyna Szkoły Podstawowej im. Gustawa Morcinka w Poczesnej reprezentująca gospodarzy, drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika z Wrzosowej, reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego z Huty Starej B, oraz Szkoły Podstawowej nr 15 z Częstochowy - Brzeziny. Zawody otworzył wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Poczesnej i koordynator SLS Gminy Poczesna 2017/18 Pan Paweł Wiśniewski, który przekazał słowa powitania i pozdrowienia od wójta gminy Pana Krzysztofa Ujmy oraz od dyrektora Szkoły Podstawowej w Poczesnej Pani Jadwigi Knapik. Po zaciętych meczach w duchu walki fair-play ustaliła się następująca klasyfikacja Mistrzostw Gminy Poczesna w Piłce Siatkowej Chłopców:
I miejsce drużyna gospodarzy, Szkoła Podstawowa im. G. Morcinka w Poczesnej,

II miejsce chłopcy ze Szkoły Podstawowej im. K. Wielkiego w Hucie Stara B,

III miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika we Wrzosowej,

IV miejsce Szkoła Podstawowa nr 15 w Częstochowie/Brzeziny.

Najlepsze szkoły otrzymały medale, a dyplomy wszystkie. Wszyscy uczniowie reprezentujący swoje placówki otrzymali poczęstunek w postaci pożywnej kanapki i wody mineralnej.
Zawody podsumował wicedyrektor SP w Poczesnej i koordynator SLS Gminy Poczesna p. Paweł Wiśniewski dziękując zawodnikom za sportową postawę, nauczycielom - opiekunom drużyn, uczennicom ze stolika sędziowskiego oraz organizatorowi p. Marcinowi Rybiałkowi, opiekunowi drużyny z Brzezin. Na koniec wszyscy zostali zaproszeni do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć.

pw

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Dzisiaj jest Niedziela. 21 stycznia 2018. Imieniny obchodzą Agnieszka, Epifani, Jarosław, Jarosława, Jerosława, Marcela.

Rozbiera atomy na cząsteczki i kładzie je sobie na oczach.