Olbrzymi sukces ucznia klasy VIII b – Jakuba Wójcika

4 marca 2918r.

4 marca 2019 r. odbyło się w Muzeum Monet i Medali Świętego Jana Pawła II w Częstochowie podsumowanie III edycji Wojewódzkiego Konkursu Poezji Papieża Polaka. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Śląski Kurator Oświaty – pani Urszula Bauer, metropolita częstochowski - abp Wacław Depo oraz posłanka do Parlamentu Europejskiego – pani Jadwiga Wiśniewska. Uczniowie rywalizowali, recytując wiersze Naszego Papieża w trzech kategoriach wiekowych.
Uczeń klasy VIII b – Jakub Wójcik zajął bardzo wysokie III miejsce w swojej kategorii wiekowej (klasy VII, VIII oraz III gimnazjum - w tej kategorii wiersze recytowało ponad 70 osób). W konkursie w sumie wzięło udział ponad 200 uczniów z całego województwa śląskiego. Trzeba wspomnieć o tym, iż poezja Jana Pawła II jest niezmiernie trudna, zarówno do interpretacji jak i samej recytacji. Wymaga od recytatora przede wszystkim ogromnych umiejętności dykcyjnych i interpretacyjnych. Jakub prezentował utwór pt „Przestrzeń, która w Tobie została...”.
Na uroczystości obecna była pani Kurator - Urszula Bauer, która wręczyła nagrody, pogratulowała laureatom i podziękowała wszystkim uczestnikom za występ. Zgromadzeni goście wysłuchali programu artystycznego przygotowanego przez organizatora konkursu -uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół Technicznych im. Jana Pawła II w Częstochowie.

M. Wąsińska

Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Rozbiera atomy na cząsteczki i kładzie je sobie na oczach.

certyfikat klimat_to_klimat_m

"Klimat to temat"