11 listopada- Święto Niepodległości

10 listopada 2017r.

10 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej w Poczesnej odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości.Uroczystość przygotowali uczniowie klas II w kategorii klas młodszych oraz uczniowie klasy VIIa-dla starszej grupy wiekowej, a także chór szkolny pod opieką nauczycieli: pana Kornela Mielczarka, pani Agnieszki Soboty - Balsam i pani Wiesławy Leonarcik. Wykonawcy zwrócili uwagę na takie wartości jak: szacunek wobec symboli narodowych, poświęcenie, odwaga, przywiązanie do tradycji. Przypomnieli najważniejsze wydarzenia historyczne, które doprowadziły Polskę do odzyskania niepodległości. Widzowie usłyszeli także szereg pięknych pieśni patriotycznych w wykonaniu solistów i chóru szkolnego.