Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej
Start Sukcesy rok szkolny 2015-2016
Sukcesy uczniów 2015-2016

Klasy I-III

IX edycja Powiatowego Konkursu Plastycznego "Bezpieczna droga do szkoły" -
Nadia Macoch (kl. IIb) - I miejsce.


VII Powiatowy Konkurs Logopedyczny "Chcę mówić pięknie" -
Łukasz Kura (kl. IIc) - III miejsce.

 

Częstochowskie Otwarte Turnieje Młodych Adeptów Badmintona -
Filip Kołodziejczyk (kl. IIIb) - V miejsce w kat. młodsze dzieci.


 XI Konkurs Plastyczny "Szopka Bożonarodzeniowa" -
Nadia Nejman (kl. IIIa) - I miejsce w kat.kl. I-III,
Nadia Macoch (kl. IIb)
- II miejsce w kat.kl. I-III,
Zofia Warwas (kl.IIIa ) - III miejsce w kat.kl. I-III.


XIV Jurajski Konkurs Plastyczny "Tradycyjne Ozdoby Choinkowe" -
Katarzyna Karpowicz (kl. IIIb) - I miejsce w kat.kl. I-III,
Oliwia Ujma (kl.Ib) - III miejsce w kat.kl. I-III,
Iga Kocot (kl. Ib) - III miejsce w kat.kl. I-III.


Rodzinny Konkurs Palstyczny na świąteczny stroik bozonarodzeniowy -
Igor Prysak (kl. IIc) - II miejsce.

 

X Powiatowy Konkurs Czytelniczy "Porozmawiajmy o wartościach..." -
Jan Hadziński (kl. IIIa) -wyróżnienie.

 

Grand Prix Polski w Skokach do Wody I Edycja -
Zuzanna Górniak (kl.IIc) - II miejsce w kat. trampolina 3m.
                                    - IVmiejsce w kat. trampolina 3m.

                                    - V miejsce w kat. trampolina 1m.

                                    - VI miejsce w kat. trampolina 1m.


XI Bieg Katorżnika -

Zuzanna Górniak (kl.IIc) - II miejsce.


Powiatowy Konkurs Plastyczny "Najpiękniejsza Palma Wielkanocna"-
Nikola Nowak (kl. Ib) - wyróżnienie,
Pola Rudolf (kl. Ib) - wyróżnienie.


XI Międzypowiatowy Konkurs Plastyczny "Moja Wielkanoc" -
Zofia Warwas (kl.IIIa) - III miejsce w kat.klas I-III,
Dominika Bedndkowska (kl. IIIa) -III miejsce w kat.klas I-III,
Zofia Kotlińska (kl. Ib) - III miejsce w kat. klas I-III,
Alicja Całus (kl. IIIb) - III miejsce.


VI MIędzyszkolny konkurs recytatorski "Znamy wiersze polskich poetów - Danuta Wawiłow i Janina Papuzińska -
Malwina Całus (kl. Ib) - wyróżnienie,
Bianka Minkina (kl. IIa) - wyróżnienie.


 XII Turniej Gier i Zabaw Szkół Podstawowych o Puchar Starosty Częstochowskiego
Zuzanna Górniak (kl. IIc), Adam Szczechla (kl. IIc), Mateusz Wasilewski (kl. IIb), Michał Dekiela (kl. IIb), Julia Rak (kl. IIc), Katarzyna Karpowicz (kl. III), Natalia Nejman (kl. IIIa), Jakub Bojarski (kl. IIIb) - III miejsce.


Powiatowy Konkurs na Kartkę Wielkanocną w języku angielskim wykonaną techniką komputerową kat. I-III -
Katarzyna Karpowicz (kl. IIIb) - II miejsce.


VI Grand Prix Tenisa stołowego o Puchar Wójta Rędziny -
Krzysztof Grochowina (kl. III)
- V miejsce w kat. szkół podtsawowych.


Mikołajkowy turniej tenisa stołowego -
Krzysztof Grochowina (kl. IIIb) - I miejsce.


Indywidualne mistrzostwa w tenisie stołowym Powiatowego Zrzeszenia LZS w Częstochowie -
Krzysztof Grochowina (kl. III) - II miejscew kat. „żak” – chłopcy.


Wielkanocny Konkurs Plastyczny "Moja Wielkanoc" -
Alicja Całus - III miejsce

 

Konkurs plastyczny "Woda dla życia" zorganizowany z okazji obchodów Światowego Dnia Wody 2016 -
Alicja Całus - zwycięstwo.

 

Powiatowy Konkurs Plastyczny pod hasłem „Przyroda wokół nas – jak o nią dbać” -
Aleksandra Kopacz (kl. Ib) - III miejsce.

 

Gminny Konkurs Czytelniczy "Lubię czytać" -
Adrianna Niewiadomska (kl. IIc) - II miejsce w kat.klas II,
Amelia Żak (kl. IIb) - III miejsce w kat.klas II,
Natalia Nejman (kl. IIIa) - III miejsce w kat.klas III.

 

II Powiatowy Przegląd Pieśni Maryjnej "Idziemy z Tobą Matko" -
Laura Bryłka (kl. Ia) - wyróżnienie.

 

Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny „Śmieci segregacja – ziemi regeneracja” SP Starcza -
Amelia Żak (kl. IIb) – I miejsce,
Laura Bryłka (kl. Ia)– III miejsce,
Julia Sarna (kl. Ib) - wyróżnienie,
Weronika Łuniewska (kl. IIb) – wyróżnienie.


Ogólnopolski Festiwal Twórczości Maryjnej "Sancta Maria"- 
Laura Bryłka (kl. Ia )
- II miejsce w kat. klas I- III.

 

VIII Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek- Nierada 2016-
Laura Bryłka (kl. Ia) - I miejsce   w kat. kl. I,
Natalia Nejman (kl. IIIa) - II miejsce w kat. kl. II- III.


Miejsko - Powiatowy Konkurs Recytatorski "Dla ciebie mamo..."-
Natalia Morawiec (kl. Ia)- I miejsce,
Malwina Całus (kl. Ib) - III miejsce.


V Powiatowy Konkurs Plastyczny "Laurka dla mamy" -
Kacper Ankowski (kl. IIa) - I miejsce,
Filip Ankowski (kl. IIa) - wyróżnienie.


VII Powiatowy Konkurs malarski "Moja mama jest..."-
Barbara Górecka (kl. IIc) -
III miejsce,
Piotr Chądzyński (kl. IIb)
- wyróżnienie.

 

Konkurs "Śmigła, skrzydła, stery - choinkowe bajery" -
Nadia Macoch (kl. IIb) - I miejsce.

 

VII ecycja Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego "Nasze lektury - książki, które nas uczą i bawią" -
Zofia Warwas (kl.IIIa ) - III miejsce w kat. kl. III.

 

Międzynarodowy Konkurs "Kangur matematyczny"-
Dawid Niesmaczny (kl. IIb) - wyróżnienie kat. Żaczek,
Mikołaj Klar (kl. IIc) - wyróżnienie kat. Żaczek,
Nikola Simkiewicz (kl. IIa) - wyróżnienie kat. Żaczek,
Krzysztof Dziubiński (kl. IIb) - wyróżnienie kat. Żaczek.


Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas I-III "Liczydełko"-
Jakub Cieśla (kl. Ia) - I miejsce,
Jolan Pałasz (kl. Ib) - I miejsce,
Dawid Niesmaczny (kl. IIb) - II miejsce,
Adrainna Niewiadomska (kl. IIc) - II miejsce.


Regionalny Maraton Matematyczny "Geos" -
Dawid Niesmaczny (kl.IIb) - laureat,
Grzegorz Dekiela (kl.IIb) - laureat,
Adrainna Niewiadomska (kl. IIc) - laureat,
Jakub Klar (kl. IIc)
- laureat,
Adam Szczechla (kl. IIc)
- laureat,

Julia Rak (kl. IIc) - finalista,
Wiktoria Łuniewska (kl. IIb)
- finalista,
Katarzyna Karpowicz (kl. IIIb) - finalista,
Krzysztof Grochowina (kl. IIIb) - finalista,
Alicja Całus (kl. IIIb) - finalista,

Ameia Żak (kl. IIb) - finalista,
Natalia Pałasz (kl. IIIb) - finalista.


 

Klasy IV-VI

 

Krajowy Turniej o Puchar Kujaw Młodzików Mł. w Badmintonie -
Julia Ujma (kl. Vb).


IX edycja Powiatowego Konkursu Plastycznego "Bezpieczna droga do szkoły" -
Julia Ujma (kl. Vb) - II miejsce.


Ogólnoploski Konkurs "Zachowaj Trzeźwy Umysł" -
Dominika Wójcik (kl. VIb) - laureat.


Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Młodzików -
Kacper Sławiński (kl. VIb) - II miejsce.


Mini Olimpic Games -
Kacper Sławiński (kl. VIb) - III miejsce.


Drużynowe Mistrzostwa Powiatowego Zrzeszenia LZS w Częstochowie w tenisie stołowym -
Julia Nocoń (kl. VIb) - III miejsce indywidualnie w kat. młodzieczek,
Kacper Sławiński (kl. VIb) - I miejsce indywidualnie w kat. młodziczek

 

X Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Wokalistów Powiatu Częstochowskiego "Złoty Mikrofon 2015" -
Kinga Szymczyk (kl. IVa) - wyróżnienie w kat. klas IV - VI.


Międzyszkolny Konkurs Matematyczny pod hasłem "Mistrz tabliczki mnożenia" -
Bartosz Ociepa (kl. IVb) - I miejsce.

 

Mikołajkowy turniej tenisa stołwego  organizowany przez Auchan Częstochowa -
Julia Nocoń (kl. VIb)- III miejsce.

 

Częstochowskie Otwarte Turnieje Młodych Adeptów Badmintona -
Julia Ujma (kl. Vb) - I miejsce w kat. młodzik młodszy.

 

III Otwarte Mistrzostwa Polski AZS w warcabach 100 polowych aktywnych  -
Roksana Pęczek (kl. IVa) – I miejsce w kat. dziewcząt do lat 16.

 

XI Konkurs Plastyczny "Szopka Bożonarodzeniowa" -
Julia Ujma (kl. Vb) -wyróżnienie w kat.kl. IV-
VI.


XII Powiatowy Festiwal Piosenki Europejskiej -
Roksana Pęczek (kl. IVa) - wyróżnienie.


XV Międzypowiatowy Konkurs Historyczny "Czy znasz historię Częstochowy i regionu częstochowskiego?" - II etap
Bartosz Ociepa (kl. IVb) -I miejsce.
Alicja Tomala (kl. VIb) - III miejsce.
Amelia Balcerek (kl. VIb) - IX miejsce.


Ogólnopolski konkurs wiedzy na temat zdrowia i jego ochrony "Meditest"-
Julia Wasilewska (kl. Vb) -wyróżnienie za zajęcie VI miejsca w kat. kl. 5-6,
Dzięba Julia(kl. VIa) - wyróżnienie za zajęcie IX miejsca w kat. kl. 5-6,
Amelia Balcerek (kl. VIb) - wyróżnienie za zajęcie XI miejsca w kat. kl. 5-6.


Ogólnoplosi Konkurs Historyczny "Klio 2015" - Wielcy Polacy kat. test -
Alicja Tomala (kl. VIb) - VI miejsce,
Julia Wasilewska (kl. Vb) -VII miejsce,
Leszek Molenda (kl. Vb) -VII miejsce,
Natalia Walentek (kl. VIa) - VII miejsce,
Barbara Hollek (kl. VIb) - X miejsce,
Amelia Balcerek (kl. VIb) - XI miejsce,
Bartosz Ociepa (kl. IVb) - XIII miejsce.


Powiatowy Konkurs Historyczny Młody historyk pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy -
Filip Dzianok (kl. VIb), Alicja Tomala (kl. VIB) - III miejsce drużynowo.

 

X Powiatowy Konkurs Czytelniczy "Porozmawiajmy o wartościach..." -
Jakub Wójcik (kl. Vb) - I miejsce.

 

I Noworoczny Turniej Szachowy dla dzieci do lat 12 grupa starsza chłopców-
Szymon Zwolski (kl. Va) - II miejsce.


I Gminny Karnawałowy Turniej Szachowy -
Szymon Zwolski (kl. Va)  - III miejsce w kat. klas IV- VI.

 

XI Międzypowiatowy Konkurs Plastyczny "Moja Wielkanoc" -
Maja Kopaczewka (kl.IVa) - III miejsce w kat.klas IV-VI,


XV Międzypowiatowy Konkurs Historyczny "Czy znasz historię Częstochowy i regionu częstochowskiego?"-
Amelia Balcerek (kl. VIb) - finalistka,
Alicja Tomala (kl. VIb) - finalistka,
Bartosz Ociepa (kl. IVb) - finalista.


IV Regionalny Konkurs Plastyczny "Kot moich marzeń" -
Kornelia Caban (kl. VIa) - II miejsce,
Nicola Kleszcz (kl. VIa) - II miejsce,
Adam Urbaniak (kl. Vb) - II miejsce,
Julia Nocoń (kl. VIb) - wyróżnienie.


Powiatowy Konkurs na Kartkę Wielkanocną w języku angielskim wykonaną techniką komputerową  -
Manuela Chmielewska(kl. IVb) - III miejsce.


VII Powiatowy Konkurs malarski "Moja mama jest..." -
Wiktoria Pijet (kl. VIa) - III miejsce.

 

Igrzyska Szkół Podstawowych Półfinał Wojewódzki w tenisie stołowym dziewcząt -
Julia Nocoń (kl. VIb), Julia Wrzosowska (kl. VIa), Natalia Pietrajczuk (kl. IVb) - VI miejsce.

 

Igrzyska Szkół Podstawowych Półfinał Wojewódzki w tenisie stołowym chłopców-
Kacper Sławiński (kl. VIb), Szymon Kaźmierczak (kl. Vb), Sebastian Pietrajczuk (kl. Va), Jakub Klar (kl. VIb) - I miejsce.

 

Indywidualne mistrzostwa w tenisie stołowym Powiatowego Zrzeszenia LZS w Częstochowie -
Julia Nocoń (kl. VIb) - I miejscew kat. „młodziczek".


Igrzyska szkół podstawowych powiatu częstochowskiego w tenisie stołowym dziewcząt -
Natalia Pietrajczuk (kl. IVb), Julia Wrzosowska (kl. VIa), Julia Nocoń (kl. VIb) - III miejsce drużynowo,
Julia Nocoń (kl. VIb) - II miejsce indywidualnie.


 

Igrzyska szkół podstawowych powiatu częstochowskiego w tenisie stołowym chłopców-
SebastianPietrajczuk (kl. Va), Szymon Kaźmierczak (kl. Vb),  Kacper Sławiński (kl. VIb) - I miejsce drużynowo,


 XXVIII Regionalne spotkania Młodych Recytatorów „Wrażliwość na słowa” -
Jakub Wójcik (kl.Vb) - nominacjado etapu powiatowego w kat. recytacja kl. IV – VI SP


XXXIV Mistrzostwa Polski Juniorów w warcabach 100 polowych -
Roksana Pęczek (kl. IVa) - XX miejsce w kat. dziewcząt do lat 13.


XX Mistrzostwach Polski Juniorów w warcabach 100 polowych w grze błyskawicznej-
Roksana Pęczek (kl.IVa) - XXIII miejsce w kat. dziewcząt do lat 13.

 

Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Szkół Podstawowych -
Julia Nocoń (kl. VIb), Natalia Niesmaczna (kl. Vb), Kacper Królak (kl. VIb), Leszek Molenda (kl. Vb) - III miejsce.

XI Powiatowy Konkurs Matematyczny uczniów szkół podstawowych „Gala Matematyków 2016” pod patronatem Starosty Częstochowskiego i Wójta Gminy Kamienica Polska -
Bartosz Ociepa (kl.IVb) - III miejsce (indywidualnie w kat.klas. IV),
Szymon Zwolski (kl.Va) - III miejsce (indywidualnie w kat.klas. V),
Bartosz Ociepa (kl.IVb), Szymon Zwolski (kl.Va), Kacper Królak (kl.VIb) - III miejsce drużunowo.


XI Powiatowy Konkurs Ekologiczny „Zagrożenia przyrody”-
Jakub Mazur (kl. Va) - II miejsce.
Igor Kołodziejczyk (kl.Vb) - wyróżnienie.

Konkurs "Strój Eko - Fiesta Latino Americano" -
Jakub Mazur (kl. Va) - wyróżnienie.

 

VIII Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek- Nierada 2016-
Maria Pietrzak (kl. IVa) - II miejsce w kat. kl. IV - VI,
Roksana Pęczek  (kl. IVa)
- III miejsce w kat. kl. IV- VI,
Piotr Kita (kl. Va) - wyróżnienia w kat. kl. IV- VI,
Emilia Radosz (kl. Va) - wyróżnienia w kat. kl. IV- VI,
Kinga Szymczyk (kl. IVa) - wyróżnienia w kat. kl. IV- VI.

 

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego "FOX" -
Wiktor Łuniewski (kl. VIa) - badzo dobry wynik,
Emilia Żaczek (kl. Vb) - dobry wynik.

Międzynarodowy Konkurs "Kangur matematyczny"-
Bartosz Ociepa (kl. IVb) - wyróżnienie kat. Maluch,
Antoni Górecki (kl. Va) - wyróznienie kat. Beniamin,
Szymon Zwolski (kl. Va) - wyróżnienie kat. Beniamin,
Kacper Królak (kl. VIb) - wyróżnienie kat. Beniamin.

Regionalny Konkurs Matematyczny "Geos" -
Hubert Brzozowski (kl. IVa) -
laureat,
Paweł Chądzyński (kl. IVa) -laureat,
Jakub Mesyjasz (kl. IVa) -laureat,
Kacper Pacukiewicz (kl. IVa) - laureat,
Bartosz Ociepa (kl. IVb) - laureat,
Roksana Pęczek (kl. IVa) - finalista,
Justyna Lach(kl. Va) - finalista,
Antoni Górecki (kl. Va) - finalista,
Igor Droś (kl. Vb) - finalista,
Leszek Molenda (kl. Vb) - finalista.


Ogólnoploski Festiwal Twórczości Maryjnej Sancta Maria (konkurs plastyczny "Sancta Maria 2016")-
Filip Gonera (kl. Vb) - II miejsce w kat. kl. IV-VI.


Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych-
Kacper Królak (kl. VIb) - etap rejonowy.

 

Sportowa Liga Podstawówek 2015-2016

 

Turniej piłki halowej -
Radosław Śliwakowski (kl. VIb), Sebastian Pietrajczuk (kl. Va), Szymon Kaźmierczak (kl. Vb), Piotr Kita (kl. Va), Jakub Lip (kl. VIb), Bartłomiej Kita (kl. VIb), Michał Grochowina (kl. VIb), Jakub Szczechla (kl. Vb), Kacper Sławiński (kl. VIb) - I miejsce.


Turniej tenisa stołowego -
Julia Nocoń (kl. VIb), Natalia Pietrajczuk (kl. IVb), Kacper Sławiński (kl. VIB), Bartłomiej  Kita (kl. VIb), Sebastian Pietrajczuk (kl. Va), Szymon Kaźmierczak (kl. Vb) - I miejsce.


Rozgrywki piłki siatkowej dziewcząt -

Martyna Borecka (kl. VIa), Caban Kornelia (kl. VIa), Nicola Kleszcz (kl. VIa), Natalia Walentek (kl. VIa), Julia Wrzosowska (kl. VIa), Julia Nocoń (kl. VIb), Julia Ujma (kl. Vb), Julia Dzięba (kl. VIa) - I miejsce.


Turniej piłki siatkowej -

Radosław Śliwakowski (kl.VIb), Sebastian Pietrajczuk(kl.Va), Jakub Lip (kl.VIb), Bartłomiej Kita (kl.VIb), Kacper Sławiński (kl.VIb), Jakub Mesyjasz (kl.IVa) - I miejsce.


 

 
Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla templates
Joomla templates, business web hosting.

Reforma Edukacji

dobraszkola

reformaedukacji.men.gov.pl

Gimnazjum w Poczesnej

gimnzajum poczesna

Strona byłego gimnazjum
w Poczesnej

losowe_zdjecie_1.jpg

Z zeszytu ucznia

Uczeń siedzi w ławce i zachowuje się podejrzanie.

Kto jest Online?

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 

 

certyfikat interklasa

Znak Jakości Interklasa

na lata szkolne2010-2011, 2011-2012, 2012-2013

 



certyfikat1

Szkoła z klasą

 


 

certyfikat2

Szkoła zaangażowana społecznie

 

 


 

certyfikat3

Spring Day in Europe


 

certyfikat bezpieczniki taurona m

Bezpieczniki Taurona


 

certyfikat puchatek m

Klub Bezpiecznego Puchatka


 

certyfikat amnesty_m

 

Certyfikat Amnesty International

projekt "Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi"


klub dobrej_rozmowy_m

Klub dobrej romowy


certyfikat wybieram_wode_m

"Wybieram wodę" -
program edukacyjny dla szkół podstawowych


 


zaprogramuj przyszlosc_m

Zaprogramuj przyszłość -
program edukacji cyfrowej

 


certyfikat klimat_to_klimat_m

"Klimat to temat"
- projekt CEO


sks m

Szkolny Klub Sportowy

w ramach #programSKS




Szkoła mistrzów programowania