Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej
Start Sukcesy rok szkolny 2014-2015
Sukcesy uczniów 2014-2015

 Klasy I-III

 

XIV Regionalny Konkurs Recytatorski „Chrońmy ziemię – Brzyszów 2014-
Amelia Żak (kl. Ib) - II miejsce w kat. kl. I,
Roksana Pęczek (kl. IIIa) - II miejsce w kat.kl. III,
Alicja Całus (kl. IIb) - wyróżnienie w kat. kl. II.


XIX Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Papierowy świat” -
Natalia Nejman (kl. IIa) - wyróżnienie w I grupie wiekowej (kl. 0 - III).

 

Powiatowy Konkurs Plastyczny „Bezpieczna Droga do Szkoły” -
Alicja Całus (kl.IIb) - II miejsce w kat. kl. II-III,
Filip Kulej (k. Ib) - III miejsce w kat. kl. 0 - I.

 

"Konkurs plastyczny dla dzieci 8-11 lat o tematyce powrót do szkoły” -

Alicja Całus (kl.IIb) - I miejsce.


VI Powiatowy Konkurs Logopedyczny "Chę mówić pięknie" -
Miłosz Gruca (kl. IIb) -III miejsce.


II Otwarte Mistrzostwa Polski AZS w warcabach 100 polowych aktywnych -
Roksana Pęczek (kl. IIIa) - I miejsce w kat. dziewcząt do lat 16.


X Konkurs plastyczny "Szopka Bożonarodzeniowa" -
Maja Kopaczewska (kl. IIIa) - wyróżnienie,
Julia Piątkowska (kl. IIIa) - wyróżnienie.

 

Rodzinny Konkurs Plastyczny na „Stroik Bożonarodzeniowy” w kat. kl. I-III-
Igor Prysak (kl. Ic) - II miejsce,
Roksana Pęczek (kl. IIIa) - III miejsce.

 

IX Powiatowy Konkurs Bożonarodzeniowy „Anioły i Pierniki” -
Filip Kołodziejczyk (kl. IIb) - nagroda.


Powiatowy Konkurs Czytelniczy "Zwierzęta w naszych lekturach" -
Roksana Pęczek (kl. IIIa), Kacper Pacukiewicz (kl. IIIa), Grzegorz Dekiela (kl. IIIa) -III miejsce.

 

Konkurs „Z czym kojarzy Ci się DECATHLON” -
Nadia Macoch (kl. Ib) - I miejsce,
Manuela Chmielewska (kl. IIIb) - wyróżnienie.

 

III Edycja Regionalnego Konkursu Plastycznego „Kot marzeń” -
Katarzyna Karpowicz (kl. IIb) - III miejsce.


Powiatowy Konkurs "Kot w literaturze" -
Daria Blukacz (kl. Ia) -I miejsce.


Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Znamy wiersze polskich poetów - Dorota Gellner" -
Roksana Pęczek (kl. IIIa)
- II miejsce,
Adrianna Niewiadomska (kl. Ic)
- wyróżnienie.

 

Międzyszkolny Konkurs Grafiki Komputerowej na kartkę walentynkową kat. klas I-III -
Katarzyna Karpowicz (kl. IIb) - II miejsce.


Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Ozdoba Wielkanocna" -
Natalia Nejman (kl. IIa) - wyróżnienie.


Powiatowy Konkurs plastyczny pt.”Przyroda wokół nas – jak o nią dbać?” -
Julia Piątkowska (kl. IIIa) - I miejsce,
Maja Kopaczewska (kl. IIIa) - II miejsce.


 

VI Powiatowy Konkurs Malarski: MOJA MAMA JEST…
Katarzyna Karpowicz (kl IIb) - I miejsce w kat. klas I - III,
Bartosz Wylaź (kl. Ic) - wyróżnienie,
Nadia Macoch (kl. Ib) - wyróżnienie.

 

„Jak piękne są biedronki! Zabawne i śmieszne” organizowanego przez: Gminną Bibliotekę Publiczną w Poczesnej pod patronatem Wójta Gminy-
Katarzyna Karpowicz (kl. IIb) – I miejsce w kat. kl. I-III,
Szymon Kowacki – III miejsce w kat. I-III,
Alicja Całus (kl. IIb)– I miejsce w kat. kl. I-III (formy przestrzenne),
Szymon Kowacki – I miejsce w kat. kl. I-III (formy przestrzenne).

 

I Powiatowy Przegląd Pieśni Maryjnej „Idziemy z Tobą Matko” -
Roksana Pęczek (kl. IIIa) - III miejsce w kat. I-III.

 

IV Powiatowym Konkurs Plastyczny „laurka dla mamy” -
Kacper Ankowski (kl. Ia) - I miejsce,
Natalia Nejman (kl. IIa) - wyróznienie.

 





Klasy IV-VI


Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego -
Julian Nowicki (kl. VIb) - laureat.

 

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki - 
Filip Szulżycki (kl. VIa) - finalista.


Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Insurekcji Kościuszkowskiej-
Patrycja Grochowina (kl. VIb) i Kinga Zych (kl. VIb) - III miejsce.

 

XIX Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznej- Myszków 2014r -
Jakub Kołek (kl. VIb) - III miejsce w kategorii solistów 10 – 12 lat.

 

XXVII Międzywojewódzki Przegląd Amatorskich Zespołów Muzycznych i Solistów „Interpretacje – Boronów 2014” -
Jakub Kołek (kl. VIb) - I miejsce.


Konkurs wokalny "Wygraj szansę" -
Jakub Kołek (kl. VIb) - II miejsce.


V Konkurs Fotograficzny „Piękno Ziemi Częstochowskiej” pod patronatem Starosty Częstochowskiego Andrzeja Kwapisza -
Bartosz Żaczek (kl. VIa) - wyróżnienie.


Międzyszkolny konkurs matematyczny „Mistrz tabliczki mnożenia" -
Szymon Zwolski (kl. IVa) - I miejsce,
Antoni Górecki (kl. IVa) - I miejsce,
Natalia Niesmaczna (kl. IVb) - II miejsce.


Otwarty Turniej Tenisa stołowego z okazji Dnia Edukacji Narodowej -
Wiktoria Pietrajczuk (kl. VIa) - V miejsce.

 

Otwarty Turniej Tenisa Stołowego z okazji Święta Niepodległości -

Wiktoria Pietrajczuk (kl. VIa) - III miejsce.

 

II Otwartye Mistrzostwa Polski AZS w warcabach 100 polowych aktywnych -
Wiktoria Pietrajczuk (kl. VIa) - III miejsce  w kat. dziewcząt do lat 16.

 

IX Powiatowy Konkurs Bożonarodzeniowy „Anioły i Pierniki” -
Julia Ujma (kl. IVb) - I miejsce.
Adam Urbaniak (kl. IVb)
- wyróżnienie.

 

Rodzinny Konkurs Plastyczny na „Stroik Bożonarodzeniowy” w kat. kl. IV-VI-

Julia Ujma (kl. IVb) - II miejsce,
Adam Urbaniak (kl. IVb)
- III miejsce.

XIII Jurajski Konkurs Plastyczny „Tradycyjne ozdoby choinkowe” -
Kinga Klecha (kl. VIb) - wyróżnienie.


Mikołajkowy Turniej Badmintona „Wolni od nałogów” Nałóg nie wybiera – Ty możesz -

Julia Ujma (kl. IVb) - I miejsce.

 

X Konkurs Plastyczny „Szopka Bożonarodzeniowa”-
Justyna Lach (kl. IVa) - wyróżnienie.

 

III Edycja Regionalnego Konkursu Plastycznego „Kot marzeń” -
Karolina Cierpiał (kl. VIb) - II miejsce,
Nicola Kleszcz (kl. Va) -
wyróżnienie,
Julia Ujma (kl. IVb)
- wyróznienie.

 

Ogólnopolski konkurs wiedzy na temat zdrowia i jego ochrony MEDITEST -
Julia Wasilewska (kl. IVb) - wyróżnienie,
Amelia Balcerek (kl. Vb) - wróżnienie,
Julia Dzięba (kl. Vb) - wyróżnienie.

 

Konkurs „Z czym kojarzy Ci się DECATHLON” -
Julia Nocoń (kl. Vb) - I miejsce.

Igrzyska Powiatu częstochowskiego w tenisie stołowym chłopców w roku szkolnym 2014/2015 -
Kacper Sławiński (kl. Vb) - I miejsce indywidualnie.


Igrzyska młodzieży szkolnej szkół podstawowych – zawody rejonowe w tenisie stołowym -

Kacper Sławiński (kl. Vb) - I miejsce indywidualnie.

 

Gminny Konkurs Matematyczny „Jeden z dziesięciu” -
Kinga Zych (kl. VIb) - I miejsce,
Alicja Kołodziejczyk (kl. VIb) - II miejsce.

 

Międzyszkolny Konkurs Grafiki Komputerowej na kartkę walentynkową kat. klas IV-VI -

Kinga Zych (kl. VIb) - III miejsce.


III Ogólnopolski Konkurs Historyczny „KLIO 2014” Polskie Symbole Narodowe kat. test wiedzy -
Karolina Cierpiał (kl. VIb) - VII miejsce,
Kinga Zych (kl. VIb)
- VIII miejsce,
Jakub Kubicki (kl. VIa) - IX miejsce.


Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Szkół Podstawowych -
Karolina Cierpiał (k. VIb), Nicola Kleszcz (kl. Va), Kacper Królak (kl. Vb), Jakub Kubicki (kl. VIa) - I miejsce.

 

III Międzyszkolny Konkurs Historyczny „Władcy Polski – Mieszko II oraz Kazimierz Odnowiciel -
Amelia Balcerek (kl. Vb), Alicja Tomala (kl. Vb) - I miejsce.


VI Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Łamanie głowy” -
Patrycja Grochowina (kl. VIb), Jakub Kubicki (k. VIa), Kinga Zych (k. VIb) - I miejsce.

 

XXVI edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur" -
Szymon Zwolski (kl. IVa) - wynik bardzo dobry,
Filip Gonera (kl. IVb) - wyróżnienie,
Jakub Kubicki (kl. VIa) - wyróżnienie.


Olimpiada Promocji Zdrowia Zdrowego Stylu Życia „Mały Ratownik 2015” - etap rejonowy
Karolina Cierpiał (kl. VIb) - I miejsce.

 

OkregowyTurniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym Szkół Podstawowych -
Karolina Cierpiał (k. VIb), Nicola Kleszcz (kl. Va), Kacper Królak (kl. Vb), Jakub Kubicki (kl. VIa) - I miejsce.

 

VI Powiatowy Konkurs Malarski: MOJA MAMA JEST…
Julia Krawczyk (kl. IVb) - III miejsce w kat. klas IV- VI.

 

„Jak piękne są biedronki! Zabawne i śmieszne” organizowanego przez: Gminną Bibliotekę Publiczną w Poczesnej pod patronatem Wójta Gminy -
Michał Grochowina (kl. Vb) – I miejsce w kat. kl. IV-VI,
Nicola Kleszcz (kl. Va) – II miejsce w kat. IV-VI,
Radosław Rudkowski (kl. VIb)– wyróznienie w kat. kl. IV-VI,
Wiktoria Pietrajczuk (kl. VIa)– wyróznienie w kat. kl. IV-VI,
Julia Krawczyk (kl. IVb)– wyróznienie w kat. kl. IV-VI.

 

X Powiatowy Konkurs Ekologiczny „Ochrona Przyrody w Unii Europejskiej” -
Jakub Mazur (kl. IVa) - I miejsce,
Julia Nocoń (kl. Vb) - II miejsce,
Karolina Cierpiał (kl. VIb), - wyróżnienie,
Nicola Kleszcz (kl. Va) - wyróżnienie.

 

I Powiatowy Przegląd Pieśni Maryjnej „Idziemy z Tobą Matko”
Jakub Kołek (kl. VIb) - I miejsce w kat. IV-VI.


 

XXXVIII Wojewódzki Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych -
Karolina Cierpiał (k. VIb), Nicola Kleszcz (kl. Va), Kacper Królak (kl. Vb), Jakub Kubicki (kl. VIa) - III miejsce.

 

Powiatowy Konkurs Plastyczny „Uzależnienia kradną wolność”-
Julian Nowicki (kl. VIb) - I miejsce,
Jakub Mazur (kl. IVa) - wyróżnienie.


 




Sportowa Liga Podstawówek

 

Turniej tenisa stołowego -
Kacper Sławiński (kl. Vb), Domink Pietrajczuk (kl. VIa), Igor Droś (kl. IVb), Wiktoria Pietrajczuk (kl. VIa) - I miejsce.


Turniej piłki halowej -
Radosław Śliwakowski (kl. Vb), Dominik Blukacz (kl. VIb), Mateusz Fidler (kl. VIb), Sebastian Pietrajczuk (kl. IVa), Szymon Kaźmierczak (kl. IVb), Mikołaj Buzdygan (kl. VIb), Dominik Pietrajczuk (kl. VIa) - II miejsce.


Turniej piłki koszykowej dziewcząt -

Julia Nalepa (kl. VIa), Wiktoria Pietrajczuk (kl. VIa), Oliwia Szewczyk (kl. VIa), Maria Chądzyńska (kl. VIb), Barbara Cichosz (kl. VIb), Karolina Cierpiał (kl. VIb), Laura Dróżdż (kl. VIb), Alicja Kołodziejczyk (kl. VIb), Julia Wrzosowska (kl. Va) - I miejsce.


Turniej piłki koszykowej chłopców-

Sebastian Pietrajczuk (kl. IVa), Michał Grochowina (kl. Vb), Kacper Sławiński (kl. Vb), Mateusz Książek (kl. VIa), Dominik Pietrajczuk (kl. VIa), Bartosz Żaczek (kl. VIa), Mikołaj Buzdygan (kl. VIb), Szymon Szczepańczyk (kl. VIa), Jakub Rakowski (kl. VIb) - III miejsce.

 

Igrzyska Powiatu częstochowskiego w tenisie stołowym dziewcząt w roku szkolnym 2014/2015 -
Julia Nocoń (kl. Vb), Natalia Pietrajczuk (kl. IVa), Wiktoria Pietrajczuk (kl. VIa) - V miejsce.


Igrzyskach Powiatu częstochowskiego w tenisie stołowym chłopców w roku szkolnym 2014/2015 -
Sebastian Pietrajczuk (kl. IVa), Dominik Pietrajczuk (kl. VIa), Kacper Sławiński (kl. Vb), Szymon Kaźmierczak (kl. IVb) - I miejsce.

 

Igrzyska młodzieży szkolnej szkół podstawowych – zawody rejonowe w tenisie stołowym chłopców w roku szkolnym 2014/2015-
Dominik Pietrajczuk (kl. VIa), Kacper Sławiński (kl. Vb), Szymon Kaźmierczak (kl. IVb) - III miejsce.

 

Turniej piłki siatkowej chłopców -
Igor Droś (kl. IVb), Kacper Sławiński (kl. Vb), Mateusz Książek (kl. VIa), Dominik Pietrajczuk (kl. VIa), Bartosz Żaczek (kl. VIa), Mikołaj Buzdygan (kl. VIb), Jakub Rakowski (kl. VIb) - I miejsce.


Turniej piłki siatkowej dziewcząt -

Julia Nalepa (l. VIa), Wiktoria Pietrajczuk (k. VIa), Oliwia Szewczyk (kl. VIa), Maria Chądzyńska (kl. VIb), Barbara Cichosz (kl. VIb), Karolina Cierpiał (kl. VIb), Laura Dróżdż (kl. VIb), Alicja Kołodziejczyk (kl. VIb), Kinga Zych (kl. VIb) - II miejsce.

 

Zawody lekkoatletyczne –

Wiktoria Pietrajczuk (kl. VIa), Milena Suszek (kl. VIa), Barbara Cichosz (kl. VIb), Laura Dróżdż (kl. VIb), Kinga Zych (kl. VIb), Bartłomiej Kita (kl. Vb), Kacper Sławiński (kl. Vb), Bartosz Żaczek (kl. VIb), Mikołaj Buzdygan (kl. VIb) - I miejsce.















 
Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla templates
Joomla templates, business web hosting.

Reforma Edukacji

dobraszkola

reformaedukacji.men.gov.pl

Gimnazjum w Poczesnej

gimnzajum poczesna

Strona byłego gimnazjum
w Poczesnej

Dzisiaj jest Środa. 14 listopada 2018. Imieniny obchodzą Agata, Aga, Damian, Elżbieta, Emil, Emiliusz, Jozafat, Józef, Judyta, Kosma, Laurenty, Lewin, Serafin, Ścibor, Ścibora, Wszerad.
losowe_zdjecie_3.jpg

Z zeszytu ucznia

Cała klasa nie odrobiła pracy domowej. Na pytanie dlaczego, odpowiedzieli: myśleliśmy, że tak tylko pan żartował.

Kto jest Online?

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 

 

certyfikat interklasa

Znak Jakości Interklasa

na lata szkolne2010-2011, 2011-2012, 2012-2013

 



certyfikat1

 Szkoła z klasą

 


 

 certyfikat2

 Szkoła zaangażowana społecznie

 

 


 

certyfikat3

Spring Day in Europe


 

certyfikat bezpieczniki taurona m

Bezpieczniki Taurona


 

certyfikat puchatek m

Klub Bezpiecznego Puchatka


 

certyfikat amnesty_m

 

Certyfikat Amnesty International

projekt "Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi"


klub dobrej_rozmowy_m

Klub dobrej romowy


certyfikat wybieram_wode_m

"Wybieram wodę" -
program edukacyjny dla szkół podstawowych


 


zaprogramuj przyszlosc_m

Zaprogramuj przyszłość -
program edukacji cyfrowej