Start Bezpieczny w szkole i poza nią

Szkoła to miejsce, gdzie uczymy się wielu nowych, ciekawych rzeczy. Oprócz zdobywania wiedzy i umiejętności, spędzamy też czas, bawiąc się na przerwach z przyjaciółmi. Pamiętamy aby wybierać takie zabawy, które są dla nas bezpieczne.

Pamiętamy również o bezpiecznym zachowaniu się poza szkołą.

Mając na uwadze bezpieczeństwo w szkole i poza nią w roku szkolnym 2013/2014 odbyły się przeprowadzone zostały działaniach związane z bezpieczeństwem uczniów

Spotkania z funkcjonariuszem policji

7 października 2013r. - Bezpieczna droga do szkoły, bezpieczeństwo w ruchu drogowym – spotkanie klas pierwszych,

17 i 20 marca 2014r. - Poznajemy pracę policjanta – spotkanie klas trzecich na terenie Komisariatu Policj. Uczniowie mieli okazję z bliska poznać pracę policjantów oraz mogli dowiedzieć się jak zostać w przyszłości policjantem. Największymi atrakcjami spotkania była rozmowa z dyżurnym policjantem, możliwość obejrzenia lustra weneckiego i technologii pobierania odcisków palców. Na sali odpraw policjanci zaprezentowali umundurowanie i z anielska cierpliwością odpowiadali na liczne pytania dzieci. Nasze spotkanie w komisariacie KP Poczesna zakończyło się prezentacją wyposażenia policyjnych radiowozów.

planowany termin: kwiecień 2014r. - Bezpieczeństwo w ruchu drogowym – spotkanie klas drugich,

planowany termin: kwiecień 2014r. - Bezpieczeństwo w ruchu drogowym – Jestem uczestnikiem ruchu drogowego – karta rowerowa – uczniowie klas IV- V,

planowany termin: maj 2014r. - Sankcje karne stosowane wobec nieletnich popełniających wykroczenia – spotkanie klas szóstych.

Spotkania z pracownikiem Ochotniczej Straży Pożarnej

28 marca 2014r. - Bezpieczeństwo przeciwpożarowe związane z wypalaniem traw - spotkanie dla klas I-VI,

2-3 marca 2014r. - Dni otwarte OSP w Poczesnej spotkanie dla uczniów kl. I-VI.

Spotkania z funkcjonariuszem Straży Ochrony Kolei

08 kwietnia2014r. - Bezpieczeństwo na kolei - spotkanie dla uczniów kl. I-VI.

Dzisiaj jest Czwartek. 24 sierpnia 2017. Imieniny obchodzą Bartłomiej, Cieszymir, Jerzy, Joanna, Malina, Michalina.

Cała klasa nie odrobiła pracy domowej. Na pytanie dlaczego, odpowiedzieli: myśleliśmy, że tak tylko pan żartował.