Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej
Start
Ratujemy i uczymy ratować

16 października 2013r.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wydarzeniu Cała Polska Uczy Ratować, czyli ustanawianiu rekordu świata w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób. Akcja przeprowadzona została w ramach programu edukacyjnego dla szkół podstawowych Ratujemy i uczymy ratować prowadzonego przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Celem było ukazanie całej Europie, że wszystkie polskie dzieci już w szkole podstawowej uczą się podstawowych czynności ratujących życie.

16 października 2013 roku podczas Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca uczniowie klasy VI naszej szkoły zebrali się w sali gimnastycznej, aby wziąć udział w tym ważnym wydarzeniu. Wystartowaliśmy punktualnie o godzinie 12.00 i nieprzerwanie przez 30 minut uczniowie na zmianę prowadzili resuscytację krążeniowo- oddechową, w rytm piosenki „Stayin' Alive" zespołu Bee Gees, która znakomicie oddaje tempo uciskania. Akcje resuscytacyjne prowadzone były na sześciu fantomach, a uczniowie zaopatrzeni byli w maseczki do sztucznego oddychania i gumowe rękawiczki. Nad całością czuwali pielęgniarka szkolna- pani Małgorzata Caban, nauczyciele wychowania fizycznego- Dorota Kita i Robert Markowski oraz opiekunowie Szkolnego Koła PCK- Kamila Wypych i Magdalena Wąsińska. Całe wydarzenie zostało zarejestrowane kamerą, a efekty naszych działań przesłane zostaną do Fundacji. Uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem oraz dużą wiedzą i umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Jak okazało się chwilę później, rekord świata udało się pobić. A my mamy w tym również swój mały udział.


tekst: Kamila Wypych 


 
Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla templates
Joomla templates, business web hosting.

Dobry Start

dobry start_m

Dobry Start

Reforma Edukacji

dobraszkola

reformaedukacji.men.gov.pl

Gimnazjum w Poczesnej

gimnzajum poczesna

Strona byłego gimnazjum
w Poczesnej

Dzisiaj jest Sobota. 21 lipca 2018. Imieniny obchodzą Andrzej, Benedykt, Daniel, Paulina, Prakseda, Prokop, Stojsław, Wiktor, Wiktoriusz.
losowe_zdjecie_3.jpg

Z zeszytu ucznia

Rozbiera atomy na cząsteczki i kładzie je sobie na oczach.

Kto jest Online?

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

 

certyfikat interklasa

Znak Jakości Interklasa

na lata szkolne2010-2011, 2011-2012, 2012-2013

 certyfikat1

 Szkoła z klasą

 


 

 certyfikat2

 Szkoła zaangażowana społecznie

 

 


 

certyfikat3

Spring Day in Europe


 

certyfikat bezpieczniki taurona m

Bezpieczniki Taurona


 

certyfikat puchatek m

Klub Bezpiecznego Puchatka


 

certyfikat amnesty_m

 

Certyfikat Amnesty International

projekt "Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi"


klub dobrej_rozmowy_m

Klub dobrej romowy


certyfikat wybieram_wode_m

"Wybieram wodę" -
program edukacyjny dla szkół podstawowych