Sport to zdrowie

W ramach projektu podjęto liczne działania wdrażające do udziału w aktywności fizycznej w życiu codziennym:

1.W  celu uatrakcyjnienia lekcji wychowania fizycznego,  dostosowania tematyki do zainteresowań uczniów oraz zmotywowania do jeszcze większego zaangażowania w czasie ćwiczeń wprowadzono w wymiarze  jednej godziny tygodniowo tzw. zajęć  do wyboru.
Diagnozę zainteresowań sportowych uczniów klas IV –VI przeprowadzona w formie ankiety, na podstawie której określono i wybrano ulubione zajęcia sportowe. Najpopularniejszymi dyscyplinami sportowymi okazały się: piłka nożna, siatkówka i koszykówka.

2.Zorganizowano zawody sportowe w czasie, których uczniowie mieli okazję nie tyko zaprezentować swoje umiejętności , ale również współzawodniczyć przestrzegając zasad „fair-play”.

•14 listopada 2013r. w naszej szkole odbyły się pierwsze zawody w ramach Sportowej Ligi Podstawówek  rozgrywanych o Puchar Wójta Gminy Poczesna. Uroczystego otwarcia   rozgrywek  Ligi w imieniu władz gminy dokonała Pani Dyrektor  Jadwiga Knapik, i  honorowy  gość, długoletni nauczyciel,  piłkarz , a obecnie  V-ce Prezes   Częstochowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Pan Stanisław Olszewski.
Wyniki  przedstawiają się następująco
I miejsce - Szkoła Podstawowa w Słowiku
II miejsce - Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Hucie Starej B

III miejsce - Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika we Wrzosowej
IV miejsce - Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej
V miejsce - Szkoła Podstawowa w Nieradzie

• 26 listopada odbył się sparing towarzyski z uczennicami ze Szkoły Podstawowej w Słowiku. Dziewczęta rywalizowały w dwóch dyscyplinach; koszykówce i piłce nożnej halowej. Uczennice ze Słowika okazały się lepszymi piłkarkami, natomiast nasze zwyciężyły w meczu koszykówki. Sparing przebiegał w przyjaznej atmosferze, na zakończenia zawodniczki otrzymały pamiątkowe dyplomy. Zaprazamy na kolejne spotkania!

• 11 grudnia 2013r. 7 lutego w Szkole Podstawowej im. G. Morcinka w Poczesnej odbył się Gminny Turniej Tenisa Stołowego rozegrany w ramach SPORTOWEJ LIGI PODSTAWÓWEK 2013/2014. W zawodach wzięły udział wszystkie szkoły z terenu Gminy Poczesna reprezentowane przez trzyosobowe drużyny. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”, nad prawidłowym przebiegiem czuwał sędzia główny pan Henryk Pałasz.
Klasyfikacja końcowa turnieju:
I miejsce zajęła - Szkoła Podstawowa w Poczesnej reprezentowana przez: Alicję Górską, Tomasza Banasiaka, Jakuba Gutkowskiego i Kacpra Sławińskiego,
II  miejsce -  Szkoła Podstawowa w Słowiku,
III miejsce - Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika we Wrzosowej,
IV miejsce - Szkoła Podstawowa w Nieradzie
V miejsce - Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Hucie Starej B.

3.Na lekcjach wychowania fizycznego stosowane są nowoczesne formy ruchu tj. ćwiczenia na piłkach gimnastycznych, unihokej czy nordic walking. Uczennice klasy VI wzięły udział w marszu nordic-walking. W czasie długiego spaceru nikt nie narzekał na zmęczenie, a widok uśmiechniętej grupy uczennic napawał optymizmem i zachęcał do regularnego uprawiania tej formy rekreacji.

Dzisiaj jest Czwartek. 24 sierpnia 2017. Imieniny obchodzą Bartłomiej, Cieszymir, Jerzy, Joanna, Malina, Michalina.

Cała klasa nie odrobiła pracy domowej. Na pytanie dlaczego, odpowiedzieli: myśleliśmy, że tak tylko pan żartował.