Sport to zdrowie

W ramach projektu podjęto liczne działania wdrażające do udziału w aktywności fizycznej w życiu codziennym:

1.W  celu uatrakcyjnienia lekcji wychowania fizycznego,  dostosowania tematyki do zainteresowań uczniów oraz zmotywowania do jeszcze większego zaangażowania w czasie ćwiczeń wprowadzono w wymiarze  jednej godziny tygodniowo tzw. zajęć  do wyboru.
Diagnozę zainteresowań sportowych uczniów klas IV –VI przeprowadzona w formie ankiety, na podstawie której określono i wybrano ulubione zajęcia sportowe. Najpopularniejszymi dyscyplinami sportowymi okazały się: piłka nożna, siatkówka i koszykówka.

2.Zorganizowano zawody sportowe w czasie, których uczniowie mieli okazję nie tyko zaprezentować swoje umiejętności , ale również współzawodniczyć przestrzegając zasad „fair-play”.

•14 listopada 2013r. w naszej szkole odbyły się pierwsze zawody w ramach Sportowej Ligi Podstawówek  rozgrywanych o Puchar Wójta Gminy Poczesna. Uroczystego otwarcia   rozgrywek  Ligi w imieniu władz gminy dokonała Pani Dyrektor  Jadwiga Knapik, i  honorowy  gość, długoletni nauczyciel,  piłkarz , a obecnie  V-ce Prezes   Częstochowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Pan Stanisław Olszewski.
Wyniki  przedstawiają się następująco
I miejsce - Szkoła Podstawowa w Słowiku
II miejsce - Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Hucie Starej B

III miejsce - Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika we Wrzosowej
IV miejsce - Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej
V miejsce - Szkoła Podstawowa w Nieradzie

• 26 listopada odbył się sparing towarzyski z uczennicami ze Szkoły Podstawowej w Słowiku. Dziewczęta rywalizowały w dwóch dyscyplinach; koszykówce i piłce nożnej halowej. Uczennice ze Słowika okazały się lepszymi piłkarkami, natomiast nasze zwyciężyły w meczu koszykówki. Sparing przebiegał w przyjaznej atmosferze, na zakończenia zawodniczki otrzymały pamiątkowe dyplomy. Zaprazamy na kolejne spotkania!

• 11 grudnia 2013r. 7 lutego w Szkole Podstawowej im. G. Morcinka w Poczesnej odbył się Gminny Turniej Tenisa Stołowego rozegrany w ramach SPORTOWEJ LIGI PODSTAWÓWEK 2013/2014. W zawodach wzięły udział wszystkie szkoły z terenu Gminy Poczesna reprezentowane przez trzyosobowe drużyny. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”, nad prawidłowym przebiegiem czuwał sędzia główny pan Henryk Pałasz.
Klasyfikacja końcowa turnieju:
I miejsce zajęła - Szkoła Podstawowa w Poczesnej reprezentowana przez: Alicję Górską, Tomasza Banasiaka, Jakuba Gutkowskiego i Kacpra Sławińskiego,
II  miejsce -  Szkoła Podstawowa w Słowiku,
III miejsce - Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika we Wrzosowej,
IV miejsce - Szkoła Podstawowa w Nieradzie
V miejsce - Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Hucie Starej B.

3.Na lekcjach wychowania fizycznego stosowane są nowoczesne formy ruchu tj. ćwiczenia na piłkach gimnastycznych, unihokej czy nordic walking. Uczennice klasy VI wzięły udział w marszu nordic-walking. W czasie długiego spaceru nikt nie narzekał na zmęczenie, a widok uśmiechniętej grupy uczennic napawał optymizmem i zachęcał do regularnego uprawiania tej formy rekreacji.