„Zaprogramuj przyszłość"

W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do realizacji programu "Zaprogramuj przyszłość".

„Zaprogramuj przyszłość” to program edukacji cyfrowej, dzięki któremu blisko 20 000 dzieci z małych miejscowości i wsi pozna podstawy programowania i wykorzystania umiejętności cyfrowych w praktyce.

Celem „Zaprogramuj przyszłość” jest podniesienie kompetencji cyfrowych nauczycieli i edukatorów, w szczególności wyposażenie ich w kompetencje programistyczne oraz wiedzę i umiejętności dotyczące metodyki nauczania programowania najmłodszych uczniów. Pozwoli im to na prowadzenie ciekawych zajęć z programowania.

Szkoły otrzymają zestawy do prowadzenia zajęć z nowych technologii, m.in. roboty, maty edukacyjne oraz tablety. Następnie, świetnie przygotowani nauczyciele, pod okiem trenerów, poprowadzą 15 ciekawych lekcji z programowania dla uczniów klas 1-3.

„Zaprogramuj przyszłość” to 9 projektów regionalnych, realizowanych w województwach dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, pomorskim, śląskim, warmińsko-mazurskim i zachodniopomorskim, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Strona projektu: www.zaprogramujprzyszlosc.edu.pl

Fanpage na FB: www.fb.com/ZaprogramujPrzyszlosc

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Dzisiaj jest Sobota. 15 grudnia 2018. Imieniny obchodzą Celina, Fortunata, Ignacy, Iga, Ignacja, Żegota, Krystiana, Nina, Walerian, Waleriana, Wolimir.

Stwierdził nieprzygotowanie do geografii z powodu śmierci babci, z która to babcia jechałam dziś rano tramwajem