Start O projekcie

„Zachowaj równowagę. Szkoła/przedszkole przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej"

1. Działania szkoły dotyczące kształtowania nawyków zdrowego odżywiania.

2. Rozpowszechnianie wiedzy na temat znaczenia aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania wśród uczniów i rodziców.

3. Sport to zdrowie.

zachowaj rownowage 5

W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do realizacji programu "Zachowaj równowagę. Szkoła/przedszkole przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej" w ramach projektu „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej" współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Podstawowym celem projektu jest promocja zdrowego stylu życia, w tym zapobieganie nadwadze i otyłości, oraz innym przewlekłym chorobom niezakaźnym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej.

prawdziwe zycie

Przykładowe zadania realizowane przez szkołę w ramach projektu

- Organizacja wspólnych II śniadań na terenie szkoły, zapewnienie odpowiednio długiej przerwy śniadaniowej, zapewnienie obiadów szkolnych zgodnych z zaleceniami,
- Zmiana asortymentu w sklepikach szkolnych i graniczenie wpływu reklamy żywności i napojów na terenie szkoły,
- Umieszczanie na terenie szkoły plakatów promujących zdrowe żywienie,
- Organizacja wystawy prac uczniów promującej zdrowe żywienie,
- Edukacja w zakresie znaczenia aktywności fizycznej i racjonalnego odżywiania,
- Motywowanie uczniów do podejmowania samodzielnej aktywności ruchowej w czasie wolnym,
- Organizowanie na terenie szkoły programów edukacyjnych oraz imprez upowszechniających zdrowy styl życia.

INSTYTUCJA
REALIZUJĄCA

PARTNERZY INSTYTUCJA
WSPÓŁFINANSUJĄCA