Rozpowszechnianie wiedzy na temat znaczenia aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania wśród uczniów i rodziców.

1. Na korytarzu szkolny jest stała ekspozycja plakatów i ulotek dotyczących prawidłowego odżywiania i aktywności fizycznej, we wrześniu zorganizowano wystawę świeżych warzyw i owoców uprawianych w ogródkach przydomowych naszych uczniów. Uczniowie mogli degustować owoce i podziwiać „dary jesieni”.

2. Uczniowie klasy III uczestniczyli w wycieczce do pobliskiego „warzywniaka”, gdzie mogli bliżej poznać zawód sprzedawcy i zobaczyć jak wygląda tego typu sklep i jak przechowuje się w nim produkty. Pani ekspedientka zorganizowała quiz na temat znajomości nazw warzyw i owoców, przy okazji zapoznali się z tym jak ważne jest spożywanie warzyw i owoców, które są źródłem wielu witamin i minerałów. Była to bardzo ciekawa i pouczająca wycieczka.

3. Na stronie internetowej szkoły umieszczono szczegółowe informacje na temat projektu, umieszczono link do strony głównej projektu, gdzie rodzice mogą zapoznać się z informacjami dotyczącymi wpływu zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej na prawidłowy rozwój psychofizyczny dziecka.

4. Na zebraniu z rodzicami rozdano ulotki i materiały informacyjne na temat prawidłowego odżywiania i wpływu aktywności fizycznej na zdrowie człowieka.

Dzisiaj jest Sobota. 21 października 2017. Imieniny obchodzą Bernard, Celina, Dobromił, Elżbieta, Hilary, Klemencja, Pelagia, Pelagiusz, Urszula, Wszebora.

Żołnierze noszą zielone mundury żeby udawać trawę