Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej
Start

Rozpowszechnianie wiedzy na temat znaczenia aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania wśród uczniów i rodziców.


1. Na korytarzu szkolny jest stała ekspozycja plakatów i ulotek dotyczących prawidłowego odżywiania i aktywności fizycznej, we wrześniu zorganizowano wystawę świeżych warzyw i owoców uprawianych w ogródkach przydomowych naszych uczniów. Uczniowie mogli degustować owoce i podziwiać „dary jesieni”.

2. Uczniowie klasy III uczestniczyli w wycieczce do pobliskiego „warzywniaka”, gdzie mogli bliżej poznać zawód sprzedawcy i zobaczyć jak wygląda tego typu sklep i jak przechowuje się w nim produkty. Pani ekspedientka zorganizowała quiz na temat znajomości nazw warzyw i owoców, przy okazji zapoznali się z tym jak ważne jest spożywanie warzyw i owoców, które są źródłem wielu witamin i minerałów. Była to bardzo ciekawa i pouczająca wycieczka.

3. Na stronie internetowej szkoły umieszczono szczegółowe informacje na temat projektu, umieszczono link do strony głównej projektu, gdzie rodzice mogą zapoznać się z informacjami dotyczącymi wpływu zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej na prawidłowy rozwój psychofizyczny dziecka.

4. Na zebraniu z rodzicami rozdano ulotki i materiały informacyjne na temat prawidłowego odżywiania i wpływu aktywności fizycznej na zdrowie człowieka.

 
Copyright © 2017 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla templates
Joomla templates, business web hosting.