Koło teatralne

opiekun: mgr Magdalena Wąsińska
termin zajęć: piątek13.40-14.25

Koło teatralne działa w Naszej Szkole od września 2007 roku. Spotkania odbywają się w wymiarze jednej godziny tygodniowo i mają charakter zajęć pozalekcyjnych. Nabór chętnych odbywa się zawsze na zasadzie dobrowolnego zapisu. Głównym założeniem działalności koła jest rozwijanie potrzeb i zainteresowań teatralnych uczniów, przygotowanie do świadomego odbioru sztuki teatralnej oraz rozwijanie umiejętności pracy w zespole. Zajęcia stwarzają możliwości twórczego i aktywnego działania uczniów, którzy mogą w sobie odkryć różne uzdolnienia oraz atrakcyjnie i miło spędzić czas. Oprócz szkolnych akademii i przedstawień uczniowie w ramach zajęć wyjeżdżają na spektakle teatralne, uczestniczą w lekcjach teatralnych. Wszystko po to, aby przede wszystkim dobrze się bawić. Dzieci uczą się również przy okazji, jak panować nad swoimi emocjami, jak radzić sobie z tremą, doskonalą technikę czytania i recytacji, pamięć i koncentrację oraz z cała pewnością rozwijają swoją wrażliwość plastyczną, estetyczną i kreatywne działanie:

Rok szkolny 2013/2014

- przygotowanie spektaklu z okazji Dnia Edukacji Narodowej „Koncert życzeń”;
- przygotowanie spektaklu „Tolerancja – elegancja” i wystawienie go podczas podsumowania projektu edukacyjno - wychowawczego „Tolerancyjny nie znaczy obojętny”;
- przygotowanie spektaklu Bajka matematyczna” oraz wystawienie go przed publicznością szkolną z okazji Dnia Wiosny w Europie;
- przygotowanie spektaklu „Zdrowy Kopciuszek” oraz wystawienie go podczas podsumowania projektu edukacyjno – wychowawczego „Zachowaj równowagę – szkoła bezpieczna i zdrowa”.

Rok szkolny 2012/2013

- przygotowanie spektaklu z okazji Dnia Edukacji Narodowej „Szkoło, szkoło, ale tu wesoło”;
- przygotowanie montażu poetyckiego dotyczącego życia i twórczości Janusz Korczaka i wystawienie go podczas podsumowania projektu edukacyjno – wychowawczego;
- przygotowanie spektaklu „Wakacje czas zacząć” - wystawienie go na uroczystości środowiskowej „Zlot Najlepszych 2013”.

Rok szkolny 2011-2012

- wystawienie programu artystycznego podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego połączonego z otwarciem nowego budynku Szkoły;
- spektakl „Śpiąca królewna” wystawiony przez uczniów klas II i III z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich;
- spektakl „Wygrana” – komedia o życiu rodzinnym wystawiona podczas uroczystości środowiskowej „Zlot Najlepszych 2012”.

Rok szkolny 2010/2011

- montaż słowno – muzyczny na podstawie “Małego księcia” oraz wierszy Pam Brown z okazji Dnia Edukacji Narodowej,
- spektakl “Więcej kultury w szkolne mury” w ramach podsumowania projektu edukacyjno – wychowawczego “Mądrych ludzi grzeczność i życzliwość nie trudzi”',
- spektakl – wywiad sceniczny a członkami Rady Polskiego Komitetu Unicef w ramach ogólnopolskiego projektu “Dostrzec innych”,
- spektakl “Czerwony Kapturek współcześnie” w ramach podsumowania projektu “Szkoła bez przemocy”.

Rok szkolny 2009/2010

montaż słowno – muzyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada,
montaż słowno – muzyczny przygotowany w ramach Szkolnego festiwalu Nauki,
montaż słowno – muzyczny przygotowany w ramach Szkolnego Festiwalu Nauki i programu “Szkoła z prawami dziecka” poświęcony prawom dziecka,
montaż słowno – muzyczny z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja,
głośne czytanie legend podczas podsumowania szkolnego projektu “Stolice Polski”.

Rok szkolny 2008/2009

montaż słowny połączony z prezentacją multimedialną pt. „Mam prawo do …” przygotowany z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka.

Rok szkolny 2007/2008

przedstawienie „Odlotowe kapcie, czyli baśń o Kapciuszku”- przygotowane z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru,
montaż słowno – muzyczny połączony z prezentacją multimedialną z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja,
montaż poetycki wierszy Joanny Papuzińskiej przygotowany z okazji spotkania z pisarką,
spektakl pt. „Więcej kultury w szkolne mury” w ramach projektu edukacyjno – wychowawczego „NIE dla przemocy w szkole”.

Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Dobry Start

dobry start_m

Dobry Start

Dzisiaj jest Niedziela. 24 czerwca 2018. Imieniny obchodzą Danuta, Dan, Danisz, Emilia, Jan, Wilhelm.

Stwierdził nieprzygotowanie do geografii z powodu śmierci babci, z która to babcia jechałam dziś rano tramwajem