Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej
Start
Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

21 września 2017r.


21 września to Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. Nadrzędnym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego. Chodzi przede wszystkim o zwrócenie uwagi na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych. Mając na uwadze fakt, że w rejonie naszej szkoły na co dzień przemieszczają się dzieci i młodzież postanowiliśmy też włączyć do akcji poprzez umieszczenie przed budynkiem szkoły baneru wykonanego przez uczniów informującym o tym wydarzeniu.

 
Sprzątanie świata 2017

13 września 2017r.

„Nie ma śmieci są surowce” - pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania świata – Polska 2017. Wszyscy uczniowie szkoły podstawowej im. G. Morcinka w Poczesnej włączyli się aktywnie w sprzątanie boiska, przystanków, terenu wokół biblioteki, wokół szkoły, przyległych ulic i osiedla domków jednorodzinnych za szkołą. Cieszymy się, gdyż z roku na rok zbieramy coraz mniej worków śmieci. Nasza akcja przebiegała przy współudziale Urzędu Gminy Poczesna. Wszyscy uczniowie otrzymali jednorazowe rękawiczki i zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa. W budynku szkoły zostały rozwieszone plakaty informujące o akcji, mamy nadzieję, że także rodzice przebywający w szkole po zapoznaniu się z akcją włączą się w nią.W ramach promocji akcji sprzątania świata 2017 zostały przeprowadzone lekcje poświęcone ochronie środowiska. Lekcje miały na celu promowanie selektywnej zbiórki odpadów i promowanie wśród uczniów postaw proekologicznych.Akcja „Sprzątanie świata 2017” rozpoczęła w naszej szkole zbiórkę: zużytych baterii, telefonów i sprzętu elektronicznego. Odpady te będą zbierane do maja 2018r i przekazane na konkurs „Czysta Częstochowa”. Do czerwca 2018 roku będziemy zbierać makulaturę, szkło i plastik. Zwycięzcy otrzymają nagrody ufundowane przez Rade Rodziców.W dniu akcji w świetlicy szkolnej przygotowano dla uczniów gry, malowanki, testy związane z segregacją odpadów.


Informację opracowali: Maria Kosińska i Michał Szczepanik


 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017-2018

4 września 2017r.

4 września 2017r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 w dwóch grupach wiekowych. Uroczystość poprzedziła Msza św. w kościele parafialnym w Poczesnej. Dyrektor szkoły Jadwiga Knapik serdecznie powitała zebranych gości, rodziców, uczniów i nauczycieli. Przewodnicząca Rady Rodziców p. Anna Urbaniak życzyła samych sukcesów i zadowolenia w nowym roku szkolnym wszystkim pedagogom i uczniom. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas V i VI i chór szkolny. Po oficjalnej części uroczystości uczniowie udali się na spotkania ze swoimi wychowawcami, by podzielić się wrażeniami z wakacji, a także zapoznać się z planem lekcji na kolejne dni.


 
Projekt stypendialny w roku szkolnym 2017/2018

Informacja dotycząca przyjęcia Regulaminu przyznawania stypendiów w ramach projektu „Śląskie. Inwestujemy w talenty – III edycja". [wiecej].

Regulamin przyznawania stypendiów


 
Co rodzic powinen wiedzieć w nowym roku szkolnym 2017/2018?
men dla_rodzicow

Przed nami nowy rok szkolny, w którym wprowadzamy zaplanowane wcześniej zmiany w polskiej oświacie, oczekiwane przez rodziców, nauczycieli, uczniów i samorządowców.
Reforma edukacji wychodzi naprzeciw potrzebom większości Polaków, którzy chcą szkoły nowoczesnej, a jednocześnie silnie zakorzenionej w naszej tradycji. Zmiany są przemyślane i zaplanowane na wiele lat. [więcej]

 
Więcej artykułów…
«pierwszapoprzednia1112131415następnaostatnia»

Strona 14 z 15
Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla templates
Joomla templates, business web hosting.

Dobry Start

dobry start_m

Dobry Start

Reforma Edukacji

dobraszkola

reformaedukacji.men.gov.pl

Gimnazjum w Poczesnej

gimnzajum poczesna

Strona byłego gimnazjum
w Poczesnej

Dzisiaj jest Niedziela. 24 czerwca 2018. Imieniny obchodzą Danuta, Dan, Danisz, Emilia, Jan, Wilhelm.
losowe_zdjecie_2.jpg

Z zeszytu ucznia

Stwierdził nieprzygotowanie do geografii z powodu śmierci babci, z która to babcia jechałam dziś rano tramwajem

Kto jest Online?

Naszą witrynę przegląda teraz 50 gości 

 

certyfikat interklasa

Znak Jakości Interklasa

na lata szkolne2010-2011, 2011-2012, 2012-2013

 certyfikat1

 Szkoła z klasą

 


 

 certyfikat2

 Szkoła zaangażowana społecznie

 

 


 

certyfikat3

Spring Day in Europe


 

certyfikat bezpieczniki taurona m

Bezpieczniki Taurona


 

certyfikat puchatek m

Klub Bezpiecznego Puchatka


 

certyfikat amnesty_m

 

Certyfikat Amnesty International

projekt "Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi"


klub dobrej_rozmowy_m

Klub dobrej romowy


certyfikat wybieram_wode_m

"Wybieram wodę" -
program edukacyjny dla szkół podstawowych