Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej
Start
VI Powiatowy Konkurs Recytatorski, pt. „Poeci Regionu Częstochowskiego”

11 grudnia 2019r.

11 grudnia 2019 r. odbył się w Szkole Podstawowej w Starczy VI Powiatowy Konkurs Recytatorski, pt. „Poeci Regionu Częstochowskiego”.W tym roku szkolnym odbył się pod hasłem: "Katalog wartości, czyli życiowe drogowskazy zawarte w poezji poetów regionu częstochowskiego". Konkurs miał na celu popularyzację twórczości poetów regionu częstochowskiego, propagowanie piękna poezji, upowszechnianie kultury języka oraz doskonalenie sztuki recytacji. Patronat nad imprezą objął Przewodniczący  Rady Powiatu Częstochowskiego pana Andrzej Kubat.
Udział w konkursie wzięły 4 uczennice z naszej szkoły. Olbrzymim sukcesem okazał się występ Nataszy Pałasz z klasy VII b, która zajęła 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej ( klasy VII – VIII). Katarzyna Karpowicz również z klasy VII b otrzymała wyróżnienie.Uczennice do konkursu przygotowała p. Magdalena Wąsińska.

GRATULUJEMY SUKCESU!

 
Mikołaj w szkole

6 grudnia 2019 r.


6 grudnia jak co roku do naszej szkoły z Laponii przybył Św. Mikołaj przynosząc świąteczne upominki. Uczniowie ucieszyli się z mikołajkowych niespodzianek i obiecali Mikołajowi, że będą grzeczni przez cały następny rok.

 
Mikołajkowy Turniej Warcabowy

5 grudnia 2019r.

5.12.2019 odbył się Mikołajkowy Turniej Warcabowy dla klas młodszych. W turnieju uczestniczyło 36 uczniów. Wszyscy uczniowie otrzymali upominki.
W kategorii dziewcząt zwyciężyły:
I miejsce:
Karolina Samul kl. IIIa
II miejsce:
Maja Matyla kl. IIIa
III miejsce:
Zuzanna Kozłowska kl. IIIa

W kategorii chłopców zwyciężyli:
I miejsce:
Wiktor Wawer kl. IIIa
II miejsce:
Filip Chwastek kl. IIIb
III miejsce:
Filip
Augustyniak kl. IIIa
Nagrody ufundował klub LKS "Grom Złota Dama" Poczesna. Turniej przeprowadziły Barbara Proszowska i Barbara Wąsińska.

 
Warsztaty naukowe

4 grudnia 2019 r.

4 grudnia 2019r. uczniowie klas drugich uczestniczyli w warsztatach  naukowych w Politechnice Częstochowskiej. Zajęcia te odbyły się dzięki inicjatywie pani Katarzynie Grzesik. Sponsorem transportu na zajęcia dla klasy IIa była pani Paulina Kowalczyk. Uczniowie w ramach "Mikołajek" uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach przyrodniczo -fizycznych. Byli świadkami ciekawych eksperymentów z ciekłym azotem, falami dźwiękowym, rozszerzaniu i skurczaniu się metalu, działania rakiet itp. Wszyscy uczniowie przez całe zajęcia uczestniczyli z zapartym tchem w tych eksperymentach. Największym aplauzem cieszył się lot rakiety. Dziękujmy sponsorom i p. dr Piotrowi Gębarze prowadzącemu  zajęcia dla naszych uczniów.

Barbara Wąsińska

 
Szkolne Andrzejki

28 listopada 2019r.


28 listopada 2019 jak tradycja nakazuje w naszej szkole odbyły się Andrzejki przygotowane przez świetlicę szkolną i uczniów należących do Samorządu Uczniowskiego i Klubu Globtrotera pod kierunkiem p. M Krawczyk i Marleny Blukacz.
Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie zaczynając od pierwszoklasistów a kończąc na nauczycielach pracujących w naszej szkoły. Zabawa była rewelacyjna. Wróżby wypowiadane przy nastrojowej muzyce przez szkolne wróżki  robiły wrażenie na każdym uczniu. Można było szukać szczęścia w zaczarowanych talerzykach, czytając horoskopy, rzucając runami lub kośćmi, zatapiające marzenia, poznając tajniki imion i magicznego kwadratu, wróżąc z kart i rozwiązując magiczne quizy. Sprawdzalność przepowiedni gwarantowała wrzucona na dobrą wróżbę złotówka. Dodatkowa atrakcja tego roku były ciasteczka z wróżbami. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie akcji: Szlachetna paczka i WOŚP oraz wspomogą prace świetlicy i organizacje działające na terenie naszej szkoły.

 
Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Konopiska

22 listopada 2019r.

22 listopada 2019r.  drużyna w składzie: Michał Dekiela, Mateusz Kulej, Filip Kulej, Bartosz Rajczyk, Norbert Kamiński, Mateusz Wasilewski, Szymon Królak, Nicolas Nowak, Bolesław Żakowicz, zajęła I miejsce w Powiatowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Konopiska. Uczniów do Turnieju przygotowywał p. Patryk Kozłowski, nauczyciel wychowania fizycznego.

Gratulujemy!

 
V Powiatowy Konkurs Plastyczny „Przyroda na liściu malowana”

22 listopada 2019r.

22 listopada 2019r. uczennice naszej szkoły: Alicja Całus i Katarzyna Karpowicz wzięły udział w V Powiatowym Konkursie Plastycznym „Przyroda na liściu malowana” organizowanym przez RODN „WOM” Częstochowa. Kasia otrzymała wyróżnienie.
Uczennice do konkursu przygotowywała p. Iwona Nocoń - nauczyciel plastyki.

Gratulujemy!


 
Dień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada 2019r.

21 listopada w naszej szkole był Dniem Życzliwości i Pozdrowień. Na korytarzach szkoły królowały kolory radosne: żółty, pomarańczowy i czerwony. Wszyscy starali się być bardziej życzliwi niż zwykle. W każdej klasie został wybrany najbardziej życzliwy uczeń. Uczniowie wypełniając specjalną ankietę dowiedzieli się, w jakim stopniu są życzliwi dla innych. Można było „poczęstować” się uśmiechem na wynos, odrywając buźkę z „życzliwego plakatu”.

 
Dzień Praw Dziecka

20 listopada 2019r.

20 listopada to dzień uchwalenia „Konwencji o prawach dziecka”- najważniejszego dokumentu dotyczącego praw dzieci na świecie. W tym roku przypada 30 rocznica uchwalenia Konwencji. Nasza szkoła przyłączyła się do świętowania tej rocznicy razem z organizacją UNICEF. Uczniowie w tym dniu ubrani byli na niebiesko, w szkole zorganizowane zostały specjalne zajęcia edukacyjne. Uczniowie wykonali prace plastyczne w formie kartki pocztowej, które zostały wyeksponowane na gazetkach klasowych.


 
Podsumowanie akcji "Szkoła do hymnu"

W ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła do hymnu" nasza szkoła przystąpiła do wspólnego odśpiewania "Mazurka Dąbrowskiego" w piątek, 8 listopada o godz. 11:11. Łącznie w akcji  Ministerstwa Edukacji Narodowej wzięło udział 20 475 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.

 
Podsumowanie akcji "Szkoła pamięta"

W październiku nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”, która miała swój finał w piątek, 25 października 2019r. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności.

 
«pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia»

Strona 5 z 8
Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla templates
Joomla templates, business web hosting.

Dziennik elektroniczny

Wybieram szkołę

Informator o szkolnictwie ponadpodstawowym
na terenie Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego
(rok szkolny 2020/2021)

Gimnazjum w Poczesnej

gimnzajum poczesna

Strona byłego gimnazjum
w Poczesnej

losowe_zdjecie_1.jpg

Kto jest Online?

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 

 

certyfikat interklasa

Znak Jakości Interklasa

na lata szkolne2010-2011, 2011-2012, 2012-2013

 certyfikat1

Szkoła z klasą

 


 

certyfikat2

Szkoła zaangażowana społecznie

 

 


 

certyfikat3

Spring Day in Europe


 

certyfikat bezpieczniki taurona m

Bezpieczniki Taurona


 

certyfikat puchatek m

Klub Bezpiecznego Puchatka


 

certyfikat amnesty_m

 

Certyfikat Amnesty International

projekt "Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi"


klub dobrej_rozmowy_m

Klub dobrej romowy


certyfikat wybieram_wode_m

"Wybieram wodę" -
program edukacyjny dla szkół podstawowych


 


zaprogramuj przyszlosc_m

Zaprogramuj przyszłość -
program edukacji cyfrowej

 


certyfikat klimat_to_klimat_m

"Klimat to temat"
- projekt CEO


sks m

Szkolny Klub Sportowy

w ramach #programSKS


 

 


Szkoła mistrzów programowania

 


Code week 2019