SP Poczesna
Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej
Start
„Regionalny lider kształtowania postaw proekologicznych”

Nasza szkoła przystąpiła do konkursu o tytuł „Regionalnego lidera kształtowania postaw proekologicznych” organizowanego przez WOM w Częstochowie. Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją przygotowaną na konkurs, uwzględniającą działania proekologiczne w latach 2017-2018.

więcej informacji na: https://sway.com/OWUWFe7uDbtBM9zE

 
Gimnazjaliści z SP im. G. Morcinka w Poczesnej z wizytą w schronisku w Jamrozowiźnie

9 czerwca 1018r.

 

   Udało się !!! W sobotę, 9 czerwca br, dzięki wsparciu wielu osób, uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedzili schronisko dla zwierząt w Jamrozowiźnie k/Kłomnic. Grupa 28 uczniów z kl. II i III gimnazjum, pod opieką pani Elżbiety Grzyb i Katarzyny Kołodziejczyk dostarczyła zebrane koce, pościele oraz zakupioną ze zbiórki pieniędzy karmę, lekarstwa i suplementy (o wartości ok. 630 zł).

 

   Nasza grupa wspaniałej młodzieży z wolontariatu wyprowadziła dzisiaj około 60 psów ze schroniska. Miło nam było słuchać, jaką mamy odpowiedzialną i pomocną młodzież. Dzień był pełen emocji i wzruszeń. Mamy nadzieję, że wrócimy jeszcze nie raz pomóc naszym czworonożnym przyjaciołom.

 

   Dziękujemy w imieniu schroniska uczniom i rodzicom, którzy przyczynili się do tak wspaniałej akcji: wrzucając pieniądze do puszki, przekazując koce, karmę itp. oraz wyrażając zgodę na udział w akcji wyprowadzania psów. Pamiętajmy, że warto pomagać !!!


 
Czy wiecie, kim jest orator?

Orator to inaczej mówca, który opanował sztukę retoryki, potrafi przemawiać publicznie i przekonywać słuchaczy do swoich racji. W kulturze starożytnej Grecji i Rzymu nazwa ta odnosiła się m.in. do mówcy na zgromadzeniu, polityka oraz nauczyciela wymowy.

Z pewnością wie to uczennica klasy V b – Natasza Pałasz, która wzięła udział w I Powiatowym Konkursie Oratorskim „Złotousty 2018” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 22 im. Gabriela Narutowicza w Częstochowie we współpracy z Publiczną Biblioteką Pedagogiczną RODN „WOM” w Częstochowie i zajęła II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Zadaniem uczestnika było przygotowanie wypowiedzi zgodnie z tematem przewodnim I edycji konkursu: „BAŚNIE, LEGENDY I OPOWIEŚCI NASZEGO REGIONU”. Komisja konkursowa oceniała: konstrukcję oraz sugestywność wypowiedzi, jasność i logiczność formułowanych myśli, płynność oraz poprawność wyrażania się, bogactwo języka oraz kontakt ze słuchaczami.

Serdecznie gratulujemy!!!

 
Sukcesy recytatorskie Jakuba Wójcika

Jakub bierze udział w konkursach artystycznych od wielu lat, godnie reprezentując naszą szkołę. W tym roku szkolnym zaistniał i osiągnął sukces w wielu z nich.
Zdobył III miejsce w jednym z najstarszych i największych konkursów recytatorskich w województwie śląskim - XXX Regionalnych Spotkaniach z Poezją i Prozą "Wrażliwość na słowa". Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży w 3 grupach wiekowych- uczniowie klas I-III SP, klas IV-VI SP oraz klas VII-VIII SP i gimnazjów. Służy rozwojowi ruchu żywego słowa oraz przyczynia się do wyłonienia utalentowanych młodych osób. Obejmuje subregion północny województwa śląskiego (powiaty: częstochowski, kłobucki, myszkowski, lubliniecki, zawierciański), poszczególne etapy konkursowe, a jest ich wiele, realizowane są przez szkoły oraz gminne, miejskie i powiatowe domy i ośrodki kultury. Głównym organizatorem jest Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie.
Wygrał eliminacje rejonowe i otrzymał awans do finału wojewódzkiego konkursuOdzyskanie przez Polskę niepodległości w wierszu, pieśni i piosence”, który odbył się w Miejskim Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec” w Katowicach. Konkurs został zorganizowany przez Śląskiego Kuratora Oświaty dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Zdobył II miejsce w swojej kategorii wiekowej w IV Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Poeci Regionu Częstochowskiego", który odbył się Szkole Podstawowej w Starczy. Hasło przewodnie konkursu brzmiało: „Być kobietą...".
Otrzymał również II miejsce W XII Powiatowym Konkursie „Umiem pięknie czytać", który odbył się w tym roku szkolnym pod hasłem: „W kraju orła białego” i organizowany był przez Szkołę Podstawową w Kamienicy Polskiej.

Czekamy z niecierpliwością na sukcesy Jakuba w kolejnym roku szkolnym.

 
Tercet Matematyczno-Przyrodniczy

30 maja 2018r.

30 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej odbył się X Powiatowy Konkurs „Tercet matematyczno-przyrodniczy”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie gimnazjum: Karolina Cierpiał i Filip Szulżycki z klasy III a oraz Julian Nowicki z klasy III b. Drużyna po dogrywce zajęła III miejsce. Do konkursu uczniów przygotowywali nauczyciele przedmiotów przyrodniczych i matematyki.

 

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 15
Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla templates
Joomla templates, business web hosting.

Dobry Start

dobry start_m

Dobry Start

Reforma Edukacji

dobraszkola

reformaedukacji.men.gov.pl

Gimnazjum w Poczesnej

gimnzajum poczesna

Strona byłego gimnazjum
w Poczesnej

Dzisiaj jest Wtorek. 21 sierpnia 2018. Imieniny obchodzą Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf, Bernard, Emilian, Filipina, Franciszek, Joanna, Kazimiera, Męcimir.
losowe_zdjecie_1.jpg

Z zeszytu ucznia

Stwierdził nieprzygotowanie do geografii z powodu śmierci babci, z która to babcia jechałam dziś rano tramwajem

Kto jest Online?

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

 

certyfikat interklasa

Znak Jakości Interklasa

na lata szkolne2010-2011, 2011-2012, 2012-2013

 certyfikat1

 Szkoła z klasą

 


 

 certyfikat2

 Szkoła zaangażowana społecznie

 

 


 

certyfikat3

Spring Day in Europe


 

certyfikat bezpieczniki taurona m

Bezpieczniki Taurona


 

certyfikat puchatek m

Klub Bezpiecznego Puchatka


 

certyfikat amnesty_m

 

Certyfikat Amnesty International

projekt "Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi"


klub dobrej_rozmowy_m

Klub dobrej romowy


certyfikat wybieram_wode_m

"Wybieram wodę" -
program edukacyjny dla szkół podstawowych