Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej
Start
Czy wiecie, kim jest orator?

Orator to inaczej mówca, który opanował sztukę retoryki, potrafi przemawiać publicznie i przekonywać słuchaczy do swoich racji. W kulturze starożytnej Grecji i Rzymu nazwa ta odnosiła się m.in. do mówcy na zgromadzeniu, polityka oraz nauczyciela wymowy.

Z pewnością wie to uczennica klasy V b – Natasza Pałasz, która wzięła udział w I Powiatowym Konkursie Oratorskim „Złotousty 2018” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 22 im. Gabriela Narutowicza w Częstochowie we współpracy z Publiczną Biblioteką Pedagogiczną RODN „WOM” w Częstochowie i zajęła II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Zadaniem uczestnika było przygotowanie wypowiedzi zgodnie z tematem przewodnim I edycji konkursu: „BAŚNIE, LEGENDY I OPOWIEŚCI NASZEGO REGIONU”. Komisja konkursowa oceniała: konstrukcję oraz sugestywność wypowiedzi, jasność i logiczność formułowanych myśli, płynność oraz poprawność wyrażania się, bogactwo języka oraz kontakt ze słuchaczami.

Serdecznie gratulujemy!!!

 
Sukcesy recytatorskie Jakuba Wójcika

Jakub bierze udział w konkursach artystycznych od wielu lat, godnie reprezentując naszą szkołę. W tym roku szkolnym zaistniał i osiągnął sukces w wielu z nich.
Zdobył III miejsce w jednym z najstarszych i największych konkursów recytatorskich w województwie śląskim - XXX Regionalnych Spotkaniach z Poezją i Prozą "Wrażliwość na słowa". Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży w 3 grupach wiekowych- uczniowie klas I-III SP, klas IV-VI SP oraz klas VII-VIII SP i gimnazjów. Służy rozwojowi ruchu żywego słowa oraz przyczynia się do wyłonienia utalentowanych młodych osób. Obejmuje subregion północny województwa śląskiego (powiaty: częstochowski, kłobucki, myszkowski, lubliniecki, zawierciański), poszczególne etapy konkursowe, a jest ich wiele, realizowane są przez szkoły oraz gminne, miejskie i powiatowe domy i ośrodki kultury. Głównym organizatorem jest Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie.
Wygrał eliminacje rejonowe i otrzymał awans do finału wojewódzkiego konkursuOdzyskanie przez Polskę niepodległości w wierszu, pieśni i piosence”, który odbył się w Miejskim Domu Kultury „Szopienice-Giszowiec” w Katowicach. Konkurs został zorganizowany przez Śląskiego Kuratora Oświaty dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Zdobył II miejsce w swojej kategorii wiekowej w IV Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Poeci Regionu Częstochowskiego", który odbył się Szkole Podstawowej w Starczy. Hasło przewodnie konkursu brzmiało: „Być kobietą...".
Otrzymał również II miejsce W XII Powiatowym Konkursie „Umiem pięknie czytać", który odbył się w tym roku szkolnym pod hasłem: „W kraju orła białego” i organizowany był przez Szkołę Podstawową w Kamienicy Polskiej.

Czekamy z niecierpliwością na sukcesy Jakuba w kolejnym roku szkolnym.

 
Tercet Matematyczno-Przyrodniczy

30 maja 2018r.

30 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Kamienicy Polskiej odbył się X Powiatowy Konkurs „Tercet matematyczno-przyrodniczy”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie gimnazjum: Karolina Cierpiał i Filip Szulżycki z klasy III a oraz Julian Nowicki z klasy III b. Drużyna po dogrywce zajęła III miejsce. Do konkursu uczniów przygotowywali nauczyciele przedmiotów przyrodniczych i matematyki.

 

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 
Savoir-vivre sztuka życia i obycia

30 maja 2018r.


 

28-29 maja 2018r.

W dniach 28 – 29 maja 2018 r. odbyły się przesłuchania w ramach II edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego poezji św. Jana Pawła II zorganizowanego przez Zespół Szkół Technicznych w Częstochowie pod patronatem Pani Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigi Wiśniewskiej, Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego Wacława Depo i Pani Urszuli Bauer Śląskiego Kuratora Oświaty.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Katarzyna Karpowicz z kl. V b i Jakub Wójcik z kl. VII b w kategorii szkoły podstawowe oraz Daria Kierasińska z kl. III A w kategorii gimnazja. Do konkursu przystąpiło ponad 170 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Ogromny sukces w konkursie odniosła Daria Kierasińska uczennica kl. III gimnazjum, która zajęła II miejsce i odebrała nagrody oraz gratulacje na uroczystej Gali Laureatów zorganizowanej w Muzeum monet i medali Jana Pawła II w Częstochowie w dn. 29 maja 2018r.
Uczniowie naszej szkoły udzielili również wywiadu dla Radia Jasna Góra.
 

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 15
Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla templates
Joomla templates, business web hosting.

Dobry Start

dobry start_m

Dobry Start

Reforma Edukacji

dobraszkola

reformaedukacji.men.gov.pl

Gimnazjum w Poczesnej

gimnzajum poczesna

Strona byłego gimnazjum
w Poczesnej

Dzisiaj jest Sobota. 23 czerwca 2018. Imieniny obchodzą Agrypina, Albin, Bazyli, Józef, Piotr, Prosper, Wanda, Zenon, Zenona.
losowe_zdjecie_1.jpg

Z zeszytu ucznia

Prostokąt rożni się od kwadratu tym że raz jest wyższy a raz szerszy

Kto jest Online?

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

 

certyfikat interklasa

Znak Jakości Interklasa

na lata szkolne2010-2011, 2011-2012, 2012-2013

 certyfikat1

 Szkoła z klasą

 


 

 certyfikat2

 Szkoła zaangażowana społecznie

 

 


 

certyfikat3

Spring Day in Europe


 

certyfikat bezpieczniki taurona m

Bezpieczniki Taurona


 

certyfikat puchatek m

Klub Bezpiecznego Puchatka


 

certyfikat amnesty_m

 

Certyfikat Amnesty International

projekt "Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi"


klub dobrej_rozmowy_m

Klub dobrej romowy


certyfikat wybieram_wode_m

"Wybieram wodę" -
program edukacyjny dla szkół podstawowych