Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej
Start
Zlot Najlepszych

21 czerwca 2017r.

21 czerwca jak co roku odbyła się szkolna uroczystość nagrodzenia najlepszych uczniów "Zlot Najlepszych 2017". Zgodnie z tradycją podczas tej uroczystości nagradzani są wszyscy uczniowie, którzy posiadają wzorowe lub bardzo dobre zachowanie, a ich średnia ocen wynosi ponad 5,0.
Nagradzani są też ci uczniowie, którzy osiągnęli wysokie wyniki w konkursach pozaszkolnych.

 
Piknik Klubu Globtrotera

14 czerwca 2017r.

14 czerwca członkowie Klubu Globtrotera wybrali się na pieszą wycieczkę do Olsztyna. Słoneczna pogoda,  marsz przez las i atmosfera zbliżających się wakacji  wpłynęła na doskonałe humory wszystkich uczestników. Wycieczka dostarczyła niezapomnianych wrażeń.

 
Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego

Sukces Antoniego Góreckiego - ucznia Szkoły Podstawowej w Poczesnej

 

Śląski Kurator Oświaty zorganizował w roku szkolnym 2016/2017 dwa konkursy przedmiotowe dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego:

-  Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego,
-  Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki.

Konkursy przeprowadzane są w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim.
Łącznie w pierwszym szkolnym etapie Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego wzięło udział 5950 uczniów, w drugim rejonowym 454. Do etapu trzeciego - wojewódzkiego zakwalifikowało się 158 uczniów. Tytuł Laureata w roku szkolnym 2016/2017 otrzymało 89 uczniów.
W powiecie częstochowskim tylko 3 szkoły podstawowe mogą poszczycić się tak zdolnym uczniem, w tym Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej.

Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego został uczeń klasy VI - ANTONI GÓRECKI.

5 czerwca 2017 r. odbyła się uroczysta Gala Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla szkół podstawowych Delegatury w Częstochowie. Antoni otrzymał z rąk Dyrektor Delegatury – pani Alicji Janowskiej gratulacje oraz zaświadczenie o uzyskaniu tytułu Laureata. Nauczycielka języka polskiego, pani Magdalena Wąsińska, która pomagała Antkowi przygotowywać się do konkursu, otrzymała list gratulacyjny od Śląskiego Kuratora Oświaty, pani Urszuli Bauer.
Konkursy organizowane przez Śląskiego Kuratora Oświaty należą do prestiżowych konkursów w środowisku szkolnym i są niezwykle trudne. Wymagają od uczniów czytania ze zrozumieniem różnych tekstów kultury, w tym tekstów poetyckich i prozatorskich, tekstów popularnonaukowych i użytkowych, analizy i interpretacji tekstów literackich oraz innych tekstów kultury, wykorzystywania wiedzy o języku, tworzenia wypowiedzi pisemnej na określony temat oraz poszukiwania i porządkowania informacji.

Nagrodą dla ucznia za ogromny wysiłek włożony w uzyskanie tego tytułu będzie zwolnienie z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego w roku szkolnym 2018/2019.

Zwolnienie jest równoznaczne z otrzymaniem z tej części egzaminu najwyższego wyniku.

 
 

Gratulujemy!


 
Międzypowiatowy Konkurs Historyczny„Czy znasz historię Częstochowy i regionu częstochowskiego?”

Sukces ucznia klasy V B – Bartosza Ociepy

W tym roku miała miejsce już szesnasta edycja Międzypowiatowego Konkursu Historycznego przebiegającego pod hasłem : „Czy znasz historię Częstochowy i regionu częstochowskiego?”. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą na temat dziejów Częstochowy oraz miast i ośrodków gminnych powiatu częstochowskiego od pradziejów do czasów współczesnych.
Do konkursu przystąpiło 134 uczniów. Wśród laureatów kolejny raz znalazł się Bartosz Ociepa.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


 
Dzień Dziecka

1 czerwca 2017r.
Pierwszy czerwca nie był dla naszych uczniów zwykłym dniem szkolnym. Tylko trzy lekcje odbyły się według planu, natomiast późniejsze zajęcia pełne były atrakcji.
Na czwartej i piątej godziny lekcyjnej uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w grach zespołowych na boisku szkolnym, oglądali filmy i brali udział w zajęciach w pracowni komputerowej.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 10
Copyright © 2017 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla templates
Joomla templates, business web hosting.