Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej
Start
Międzypowiatowy Konkurs Historyczny„Czy znasz historię Częstochowy i regionu częstochowskiego?”

Sukces ucznia klasy V B – Bartosza Ociepy

W tym roku miała miejsce już szesnasta edycja Międzypowiatowego Konkursu Historycznego przebiegającego pod hasłem : „Czy znasz historię Częstochowy i regionu częstochowskiego?”. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą na temat dziejów Częstochowy oraz miast i ośrodków gminnych powiatu częstochowskiego od pradziejów do czasów współczesnych.
Do konkursu przystąpiło 134 uczniów. Wśród laureatów kolejny raz znalazł się Bartosz Ociepa.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


 
Dzień Dziecka

1 czerwca 2017r.
Pierwszy czerwca nie był dla naszych uczniów zwykłym dniem szkolnym. Tylko trzy lekcje odbyły się według planu, natomiast późniejsze zajęcia pełne były atrakcji.
Na czwartej i piątej godziny lekcyjnej uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w grach zespołowych na boisku szkolnym, oglądali filmy i brali udział w zajęciach w pracowni komputerowej.

 
Dzień Matki

31 maja 2017r.

W dniu 31 maja 2017r. w Szkole Podstawowej w Poczesnej uczniowie klasy IIa i IIb przygotowali uroczystość z okazji Dnia Matki. Było wiele wierszyków, fraszek, piosenek i wiele wzruszeń dla mam. Gwoździem programu jednak był występ rodziców dla dzieci z okazji Dnia Dziecka. Rodzice przygotowali muzyczną inscenizację wiersz Juliana Tuwima – „Rzepka”. Takiej niespodzianki jeszcze uczniowie nie mieli! Wśród małych widzów panowały takie emocje jak: zaskoczenie, zdziwienie, radość, podziw dla dorosłych aktorów – mamuś i tatusiów.Dyrekcja szkoły i wychowawczynie klas drugich składają podziękowania wszystkim rodzicom, którzy przyczynili się do przygotowania „Rzepki”, a w szczególności artystom. W inscenizacji wzięli udział: p. Nina Łukasiewicz, p. Magda Caban, p. Anna Całus, p. Marta Cieśla, p. Aneta Dąbrowska, p. Anna Łagodzińska, p.Tomasz Morawiec, p. Joanna Ociepa, p. Joanna Pietryka, p. Aldona Strąk, p. Monika Ujma, p. Jarosław Wójcik oraz Malwina Całus.

 
Szkolny konkurs matematyczny "Jeden z dziesięciu" PDF

22 maja 2017r.

22 maja 2017r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny "Jeden z dziesięciu" dla uczniów klas VI. Konkurs był wzorowany na teleturnieju „Jeden z dziesięciu". Każdy uczestnik konkursu odpowiadał na proste pytania, które były tak sformułowane, aby odpowiedź na nie mogła być szybka i nie wymagała skomplikowanych obliczeń. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce - Igor Droś (kl. VIb)

II miejsce - Sebastian Pietrajczuk (kl. VIa)

III miejsce - Justyna Lach (kl. VIa)

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. 

 
Spotkania Młodych Recytatorów „Wrażliwość na słowa”

Wielki sukces Jakuba Wójcika ucznia klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Poczesnej

 


Dnia 7 marca 2017 r. odbyły się Szkolne Spotkania Młodych Recytatorów „Wrażliwość  na słowa”. Decyzją komisji Jakub został reprezentantem Naszej Szkoły w eliminacjach gminnych. 29 marca podczas przesłuchań w Gminnym Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej  został nominowany do etapu powiatowego XXIX Spotkań Młodych Recytatorów. 13 kwietnia recytując już  w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie Jakub otrzymał awans (reprezentując tym samym powiat częstochowski) do finału konkursu. 26 kwietnia zmagał się z recytatorami z powiatów:   kłobuckiego, myszkowskiego, lublinieckiego i zawierciańskiego. 18 maja odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu  i wręczenie nagród. Jakub otrzymał II nagrodę  oraz promocję do udziału w XXVII Ogólnopolskim Małym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się w dniach 26-28 maja w Starachowicach. Etap szkolny - 22 uczniów, etap gminny – 10, etap powiatowy – 23, finał regionu – 16 osób, tylu recytatorów pokonał Jakub w drodze do Starachowic. Poradą oraz wsparciem podczas zmagań służyła naszemu artyście nauczycielka języka polskiego p. Magdalena Wąsińska. Teraz przed Jakubem ostatni etap tego prestiżowego konkursu  - zmierzy się on z recytatorami z całej Polski – trzymajcie kciuki!!!


Magdalena Wąsińska

 
«pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia»

Strona 2 z 9
Copyright © 2017 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla templates
Joomla templates, business web hosting.