Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej
Start
Dobry występ naszych uczniów w konkursie olimpijskim

1 grudnia 2017r.

 

W dniu 1 grudnia 2017 r. w IV LO im. H. Sienkiewicza odbył się XXI Regionalny Konkurs Wiedzy „NA OLIMPIJSKIM SZLAKU”. Konkurs miał charakter regionalny - skierowany był do uczniów szkół miasta Częstochowy i powiatu częstochowskiego. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą z historii igrzysk olimpijskich i sukcesach polskich sportowców. Konkurs zaszczycili obecnością olimpijczycy:
Małgorzata Rydz - startowała na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie i Atlancie w biegu na 1500m
Stanisław Gościniak -
rozgrywający drużyny siatkarzy na igrzyskach w Meksyku i Monachium, Jakub Jelonek – uczestnik Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie i Rio de Janeiro w chodzie na 20 km.

Goście odpowiadali na pytania młodzieży i dzielili się swoimi wspomnieniami oraz wręczali dyplomy i nagrody rzeczowe najlepszym uczniom.
Organizatorami konkursu byli: Regionalna Rada PKOl w Częstochowie, Starostwo Powiatowe w Częstochowie, Urząd Miasta Częstochowy, Samorządowy Ośrodek Doskonalenia w Częstochowie i IV LO im. H. Sienkiewicza w Częstochowie.
Szkołę Podstawową im. Gustawa Morcinka w Poczesnej reprezentowali uczniowie: Krzysztof Grochowina w kategorii klas szkoły podstawowej oraz Kinga Klecha i Patryk Grochowina w kategorii klas gimnazjalnych. Opiekunem merytorycznym był wicedyrektor Paweł Wiśniewski, nauczyciel wychowania fizycznego.
- W konkursie najlepiej zaprezentowała się Kinga Klecha, która zajęła punktowane VI miejsce i otrzymała dyplom oraz nagrody rzeczowe.
- VII miejsce zajął Krzysztof Grochowina, który okazał się najlepszym wśród najmłodszych i otrzymał piękny puchar i nagrody rzeczowe.
- Patryk Grochowina zajął IX miejsce.
Wicedyrektor Paweł Wiśniewski otrzymał od organizatorów Magazyn Olimpijski oraz okolicznościową odznakę Polskiego Komitetu Olimpijskiego.


 
Szkolne Andrzejki

30 listopada2017r.

Jak tradycja nakazuje w naszej szkole odbyły się Andrzejki przygotowane przez świetlicę szkolną i uczniów należących do SU i Klubu Globtrotera pod kierunkiem p. Marleny Blukacz i p. Małgorzaty Krawczyk. Wzięli w niej udział uczniowie klas I-VI zaczynając od pierwszoklasistów a kończąc na nauczycielach pracujących w naszej szkoły. Zabawa była wspaniała przepowiednie i wróżby wypowiadane przy nastrojowej muzyce przez szkolne wróżki robiły wrażenie na każdym. Nie było osoby, która nie chciała otrzymać dobrej wróżby.Można było wywróżyć sobie przyszłość lejąc wosk, szukając szczęścia w zaczarowanych talerzykach, czytając horoskopy, rzucając runami lub kośćmi, zatapiające marzenia, poznając tajniki imion i magicznego kwadratu, wróżąc z kart i rozwiązując magiczne quizy. Sprawdzalność przepowiedni gwarantowała wrzucona na dobrą wróżbę złotówka.

 
Tydzień Edukacji Globalnej

20-24 listopada 2017r.

 

W szkole podstawowej po raz pierwszy obchodziliśmy Tydzień Edukacji Globalnej. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem: „Przyszłość świata zależy od nas!”. Każdego dnia, pomiędzy 20 a 24 listopada przygotowano dla uczennic i uczniów wystawy poświęcone jednemu z zagadnień związanych z edukacją globalną. Pokazaliśmy jak dzieci w Afganistanie spędzają czas w szkole, uświadamialiśmy czym są produkty ze sprawiedliwego handlu, informowaliśmy jak zmiany klimatu wpływają na migracje ludności. Ostatniego dnia szkolny koordynator akcji, p. Michał Szczepanik przygotował dla uczennic i uczniów grę, która polegała na udzieleniu odpowiedzi na 5 pytań, na które odpowiedzi można było znaleźć w szkole. Jedno z pytań dotyczyło wynagrodzenia Etiopczyka pracującego na plantacji kawy, za zebranie kilograma ziaren uzyskuje on 1,20zł, tymczasem wartość kaw zaparzonych w kawiarni z kilograma ziaren wynosi około 500zł. Zwycięzcy konkursu otrzymali kakao i batoniki z logo sprawiedliwego handlu. Kampanię TEG w Polsce organizuje Grupa Zagranica.


 
Międzygminny Konkurs Kultury Słowa „Z polszczyzną za pan brat”

4 grudnia2017r.

Dnia 4 grudnia 2017 r. w Naszej Szkole  odbył się  po raz dziesiąty  Międzygminny Jubileuszowy Konkurs Kultury Słowa „Z polszczyzną za pan brat”  pod patronatem Wójta Gminy Poczesna.
Celem konkursu było: rozbudzanie zainteresowań uczniów językiem ojczystym, krzewienie  poprawnej polszczyzny, doskonalenie praktycznych umiejętności językowych, w tym ortograficznych i interpunkcyjnych oraz przede wszystkim  rozwijanie językowych uzdolnień dzieci.
W konkursie wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z terenu naszej gminy oraz Szkoła Podstawowa z Kamienicy Polskiej– w sumie  rywalizowało sześć  szkół. Zakres treści obejmował  zagadnienia kształcenia językowego – gramatykę, ortografię  i interpunkcję. Każdą szkołę reprezentowała jedna 2- osobowa drużyna uczniów z klas VI. Zmagania konkursowe polegały na rozwiązaniu testu zawierającego zadania otwarte  i zamknięte. Konkurs przygotowały nauczycielki SP w Poczesnej.
Konkurs rozpoczął się od powitania uczestników i nauczycieli przez panią dyrektor oraz pana wójta. Następnie zgromadzeni obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną z okazji 10 edycji konkursu. Prezentacja podsumowywała dotychczasowe zmagania szkół w Międzygminnym Konkursie Kultury Słowa.
I miejsce zajęły  przedstawicielki Szkoły Podstawowej w Kamienicy Polskiej -   Emilia Górniak i Lena Zalas. Uczennice zostały przygotowane przez panią  Agnieszkę Gołdę i panią  Barbarę Zawadzką.
II miejsce przypadło naszym koleżankom   reprezentowanym przez Maję Kopaczewską oraz Amelię Radosz.  Uczennice zostały przygotowane przez panią  Anną Markowską.
III miejsce  zajęły przedstawicielki  SP w Hucie Starej „B”   – uczennice: Oliwia Śnioszek i Maja Myślin, które przygotowała pani Anna Sobota. Nagrody wręczyła pani dyrektor - Jadwiga Knapik. Uczniowie, którzy przyczynili się do sukcesu  szkół otrzymali  nagrody książkowe,  wszyscy uczestnicy dyplomy oraz drobne pamiątki. Nagrody ufundowane zostały przez Wójta Gminy Poczesna  i Radę Rodziców SP w Poczesnej. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

 

Historia konkursu "Z polszczyzną za pan brat"


Magdalena Wąsińska

 
Sukces w Starczy

24 listopada 2017 r.
W tym dniu odbył się  w Szkole Podstawowej w Starczy IV Powiatowy Konkurs Recytatorski "Poeci Regionu Częstochowskiego".  Hasło przewodnie tegorocznego konkursu brzmiało: "Być kobietą..." Uczniowie szkół  podstawowych  i klas gimnazjalnych recytowali wybrane przez siebie wiersze poetów naszego  regionu. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych, a członkami jury byli: Przewodniczący Rady Powiatu Częstochowskiego - pan dr Andrzej Kubat, Sekretarz Gminy- pani Ilona Ciura, przewodnicząca Rady Gminy- pani Ewa Jędrzejewska, dyrektorzy szkół oraz nauczyciele i opiekunowie uczniów. Oceniano m.in. dobór repertuaru z hasłem konkursu, wrażenie artystyczne, stopień opanowania tekstu.
W kategorii uczniów szkoły podstawowej I miejsce zajęła Natasza Pałasz z klasy V b, a II miejsce Jakub Wójcik z klasy VII b.
Wśród laureatów klas gimnazjalnych III miejsce zajął  Julian Nowicki z klasy III , a wyróżnienie otrzymała Daria Kierasińska również z klasy III.


Serdecznie gratulujemy!

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 15
Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla templates
Joomla templates, business web hosting.

Dobry Start

dobry start_m

Dobry Start

Reforma Edukacji

dobraszkola

reformaedukacji.men.gov.pl

Gimnazjum w Poczesnej

gimnzajum poczesna

Strona byłego gimnazjum
w Poczesnej

Dzisiaj jest Niedziela. 24 czerwca 2018. Imieniny obchodzą Danuta, Dan, Danisz, Emilia, Jan, Wilhelm.
losowe_zdjecie_2.jpg

Z zeszytu ucznia

Stwierdził nieprzygotowanie do geografii z powodu śmierci babci, z która to babcia jechałam dziś rano tramwajem

Kto jest Online?

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 

 

certyfikat interklasa

Znak Jakości Interklasa

na lata szkolne2010-2011, 2011-2012, 2012-2013

 certyfikat1

 Szkoła z klasą

 


 

 certyfikat2

 Szkoła zaangażowana społecznie

 

 


 

certyfikat3

Spring Day in Europe


 

certyfikat bezpieczniki taurona m

Bezpieczniki Taurona


 

certyfikat puchatek m

Klub Bezpiecznego Puchatka


 

certyfikat amnesty_m

 

Certyfikat Amnesty International

projekt "Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi"


klub dobrej_rozmowy_m

Klub dobrej romowy


certyfikat wybieram_wode_m

"Wybieram wodę" -
program edukacyjny dla szkół podstawowych