SP Poczesna
Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej
Start
Mikołajki Szkolnego Klubu Globtrotera

6 grudnia 2017r.

 
Nasza szkoła na Narodowych Dniach Badmintona w Warszawie

4-5 grudnia 2017r.

W dniach 4-5 grudnia 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Gustawa Morcinka w Poczesnej Natalia Morawiec i Filip Kołodziejczyk pod opieką wicedyrektora Pawła Wiśniewskiego, nauczyciela w-f i trenera badmintona reprezentowali Gminę Poczesna podczas Narodowych Dni Badmintona, które odbyły się w hali Centralnego Ośrodka Sportu „Torwar” w Warszawie zorganizowane przez Fundacje Narodowy Badminton. Honorowy patronat nad Narodowymi Dniami Badmintona objął Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.
W ramach Narodowych Dni Badmintona 2017 odbywało się wiele różnych przedsięwzięć takich jak:

- badmintonowe gry i zabawy dla młodych sportowców,

- stanowiska pomiarowe – szybkość, odległość i celność uderzenia,

- turnieje dla dzieci i młodzieży,

- szkolenie trenerskie prowadzone przez trenera z Niemiec Diemo Ruhnowa oraz trener z Korei Płd. Kim Young Mana,

- turniej VIP w którym zmierzą się m.in. parlamentarzyści, dyplomaci, przedstawiciele służby zdrowia, wojska oraz nauczycieli,

- badmintonowy WF – profesjonalne treningi badmintonowe dla młodzieży prowadzone przez najlepszych polskich szkoleniowców oraz Diemo Ruhnowa i Kim Young Mana.

W trakcie Badmintonowego WFu uczestnicy wzięli udział w czterech modułach poświęconych czterem filarom gry w badmintona. Odbyły się również turnieje OPEN – prowadzone w dwu makro kategoriach – amator i senior, każda z nich ma swoje kategorie wiekowe (co 10 lat) również w grach podwójnych. 

W trakcie całych Narodowych Dni Badmintona na patio hali COS Torwar będzie zorganizowana strefa aktywności. W niej znajdowały się m.in. stoiska partnerów, konkurs na Smeczowe Selfie, a także miejsca gdzie wybitni polscy sportowcy przybliżyli swoje dyscypliny sportu oraz rozdawali autografy i można było zrobić sobie zdjęcie m.in. z Robertem Korzeniowskim (chód), Arturem Siódmiakiem (piłka ręczna), Aleksandrą Sochą (szermierka) czy Robertem Mateusiakiem (badminton).

W drugim dniu poza sportowymi akcentami nasi uczestnicy mieli zorganizowane zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Zapowiedziano przyszłoroczne uroczystości, które mają być zorganizowane z jeszcze większym rozmachem i na które już zostaliśmy zaproszeni. Warto dodać, że wszyscy nasi uczniowie otrzymali okolicznościowe medale oraz pamiątkowe koszulki i gadżety.

pw.


 
Dobry występ naszych uczniów w konkursie olimpijskim

1 grudnia 2017r.

 

W dniu 1 grudnia 2017 r. w IV LO im. H. Sienkiewicza odbył się XXI Regionalny Konkurs Wiedzy „NA OLIMPIJSKIM SZLAKU”. Konkurs miał charakter regionalny - skierowany był do uczniów szkół miasta Częstochowy i powiatu częstochowskiego. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą z historii igrzysk olimpijskich i sukcesach polskich sportowców. Konkurs zaszczycili obecnością olimpijczycy:
Małgorzata Rydz - startowała na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie i Atlancie w biegu na 1500m
Stanisław Gościniak -
rozgrywający drużyny siatkarzy na igrzyskach w Meksyku i Monachium, Jakub Jelonek – uczestnik Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie i Rio de Janeiro w chodzie na 20 km.

Goście odpowiadali na pytania młodzieży i dzielili się swoimi wspomnieniami oraz wręczali dyplomy i nagrody rzeczowe najlepszym uczniom.
Organizatorami konkursu byli: Regionalna Rada PKOl w Częstochowie, Starostwo Powiatowe w Częstochowie, Urząd Miasta Częstochowy, Samorządowy Ośrodek Doskonalenia w Częstochowie i IV LO im. H. Sienkiewicza w Częstochowie.
Szkołę Podstawową im. Gustawa Morcinka w Poczesnej reprezentowali uczniowie: Krzysztof Grochowina w kategorii klas szkoły podstawowej oraz Kinga Klecha i Patryk Grochowina w kategorii klas gimnazjalnych. Opiekunem merytorycznym był wicedyrektor Paweł Wiśniewski, nauczyciel wychowania fizycznego.
- W konkursie najlepiej zaprezentowała się Kinga Klecha, która zajęła punktowane VI miejsce i otrzymała dyplom oraz nagrody rzeczowe.
- VII miejsce zajął Krzysztof Grochowina, który okazał się najlepszym wśród najmłodszych i otrzymał piękny puchar i nagrody rzeczowe.
- Patryk Grochowina zajął IX miejsce.
Wicedyrektor Paweł Wiśniewski otrzymał od organizatorów Magazyn Olimpijski oraz okolicznościową odznakę Polskiego Komitetu Olimpijskiego.


 
Szkolne Andrzejki

30 listopada2017r.

Jak tradycja nakazuje w naszej szkole odbyły się Andrzejki przygotowane przez świetlicę szkolną i uczniów należących do SU i Klubu Globtrotera pod kierunkiem p. Marleny Blukacz i p. Małgorzaty Krawczyk. Wzięli w niej udział uczniowie klas I-VI zaczynając od pierwszoklasistów a kończąc na nauczycielach pracujących w naszej szkoły. Zabawa była wspaniała przepowiednie i wróżby wypowiadane przy nastrojowej muzyce przez szkolne wróżki robiły wrażenie na każdym. Nie było osoby, która nie chciała otrzymać dobrej wróżby.Można było wywróżyć sobie przyszłość lejąc wosk, szukając szczęścia w zaczarowanych talerzykach, czytając horoskopy, rzucając runami lub kośćmi, zatapiające marzenia, poznając tajniki imion i magicznego kwadratu, wróżąc z kart i rozwiązując magiczne quizy. Sprawdzalność przepowiedni gwarantowała wrzucona na dobrą wróżbę złotówka.

 
Tydzień Edukacji Globalnej

20-24 listopada 2017r.

 

W szkole podstawowej po raz pierwszy obchodziliśmy Tydzień Edukacji Globalnej. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem: „Przyszłość świata zależy od nas!”. Każdego dnia, pomiędzy 20 a 24 listopada przygotowano dla uczennic i uczniów wystawy poświęcone jednemu z zagadnień związanych z edukacją globalną. Pokazaliśmy jak dzieci w Afganistanie spędzają czas w szkole, uświadamialiśmy czym są produkty ze sprawiedliwego handlu, informowaliśmy jak zmiany klimatu wpływają na migracje ludności. Ostatniego dnia szkolny koordynator akcji, p. Michał Szczepanik przygotował dla uczennic i uczniów grę, która polegała na udzieleniu odpowiedzi na 5 pytań, na które odpowiedzi można było znaleźć w szkole. Jedno z pytań dotyczyło wynagrodzenia Etiopczyka pracującego na plantacji kawy, za zebranie kilograma ziaren uzyskuje on 1,20zł, tymczasem wartość kaw zaparzonych w kawiarni z kilograma ziaren wynosi około 500zł. Zwycięzcy konkursu otrzymali kakao i batoniki z logo sprawiedliwego handlu. Kampanię TEG w Polsce organizuje Grupa Zagranica.


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 15
Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla templates
Joomla templates, business web hosting.

Dobry Start

dobry start_m

Dobry Start

Reforma Edukacji

dobraszkola

reformaedukacji.men.gov.pl

Gimnazjum w Poczesnej

gimnzajum poczesna

Strona byłego gimnazjum
w Poczesnej

Dzisiaj jest Wtorek. 21 sierpnia 2018. Imieniny obchodzą Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf, Bernard, Emilian, Filipina, Franciszek, Joanna, Kazimiera, Męcimir.
losowe_zdjecie_3.jpg

Z zeszytu ucznia

Rozbiera atomy na cząsteczki i kładzie je sobie na oczach.

Kto jest Online?

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 

 

certyfikat interklasa

Znak Jakości Interklasa

na lata szkolne2010-2011, 2011-2012, 2012-2013

 certyfikat1

 Szkoła z klasą

 


 

 certyfikat2

 Szkoła zaangażowana społecznie

 

 


 

certyfikat3

Spring Day in Europe


 

certyfikat bezpieczniki taurona m

Bezpieczniki Taurona


 

certyfikat puchatek m

Klub Bezpiecznego Puchatka


 

certyfikat amnesty_m

 

Certyfikat Amnesty International

projekt "Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi"


klub dobrej_rozmowy_m

Klub dobrej romowy


certyfikat wybieram_wode_m

"Wybieram wodę" -
program edukacyjny dla szkół podstawowych