Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej
Start
Spotkanie z policjantem "Bezpieczne ferie"

17 stycznia 2018r.

17 stycznia 2018r. w naszej szkole pojawił się nasz pan dzielnicowy K. Wojtasik spotkał się z uczniami klas I-III oraz kl. IV-VI w ramach akcji „Bezpieczne ferie”. Uczniowie przypomnieli sobie jak zachowywać się podczas zimowych zabaw oraz jak być odpowiedzialny i widocznym na drodze pieszym. Dzieci miały też możliwość zadawać pytania panu policjantowi i uzyskać wyczerpujące odpowiedzi. Takie akcje wychowują świadomych i bezpiecznych uczniów.

Wszystkim dzieciom i ich rodzicom życzymy udanych i bezpiecznych ferii!!!

Małgorzata Krawczyk

 
Szkolna Wigilia

22 grudnia 2017r.

W tym dniu w sali gimnastycznej odbyło się spotkanie wigilijne uczniów i grona pedagogicznego. Jasełka przygotowali uczniowie kl. VIIb i III/gim. Do Dzieciątka, Maryi i Józefa przybyli Trzej Królowie .... jak co roku, ale każdego roku inaczej. "Aktorom" towarzyszył chór szkolny. Na zakończenie oficjalnej uroczystości ksiądz prałat Jarosław Sroka  oraz pani dyrektor Jadwiga Knapik złożyli wszystkim świąteczno-noworoczne życzenia.

 
Projekt „Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi”

październik - listopad 2017r.

Od połowy października do końca listopada w szkole realizowany był projekt „Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi” organizowany przez Amnesty International. W ramach projektu uczennice i uczniowie klas VII, oraz gimnazjum uczestniczyli w zajęciach dotyczących praw człowieka. Pan Michał Szczepanik korzystając z publikacji przesłanej do szkoły przez organizatora prowadził zajęcia dotyczące edukacji o prawach człowieka, społeczno-politycznym kontekście współczesnych migracji oraz mowie nienawiści i uprzedzeniach. Udział uczennic i uczniów w tych zajęciach pozwolił im także lepiej się poznać, część ćwiczeń skupionych było na ich doświadczeniach z kulturami innych narodów, ich wierzeniami i zwyczajami. Podsumowaniem akcji było przygotowanie wystawy plakatów przypominających m.in. Powszechną Deklarację Praw Człowieka ustanowioną w 1948 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.


 
Trudny temat - weź to na warsztat

grudzień 2017r.

Uczennice i uczniowie z klasy III b gimnazjum po raz drugi realizowali ogólnopolski projekt „Trudny temat – weź to na warsztat”, organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundację Evens. Tym razem trudny temat, który opracowywała grupa pod opieką p. Michała Szczepanika, dotyczył smogu, a dokładniej brzmiał „Jak dotrzeć do ludzi, którzy palą w piecach byle czym i zatruwają nam życie?”. Dzięki metodzie kampanii społecznej udało się przygotować m.in. plakaty, komiks, list do dorosłych. Od połowy listopada do końca grudnia osoby odwiedzające szkołę mogły zapoznać się z dokonaniami grupy – duża plansza z komiksem i listem znajdowała się w holu szkoły. Informacja o działaniach szkoły w programie została opublikowana na stronie organizatora https://trudnytemat.ceo.org.pl/content/poczesna-1


 
Pasowanie na czytelników

grudzień 2017r.

W grudniu 2017r.  odbyło się w bibliotece szkolnej pasowanie uczniów klasy I na czytelników. Uroczystość była poprzedzona lekcją biblioteczną – Stajemy się czytelnikami biblioteki szkolnej, podczas której uczniowie poznali zasady wypożyczania książek, obchodzenia się z nimi oraz zapoznali się z księgozbiorem biblioteki szkolnej. Następnie pierwszoklasiści złożyli w obecności pani dyrektor uroczyste przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 15
Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla templates
Joomla templates, business web hosting.

Dobry Start

dobry start_m

Dobry Start

Reforma Edukacji

dobraszkola

reformaedukacji.men.gov.pl

Gimnazjum w Poczesnej

gimnzajum poczesna

Strona byłego gimnazjum
w Poczesnej

Dzisiaj jest Niedziela. 24 czerwca 2018. Imieniny obchodzą Danuta, Dan, Danisz, Emilia, Jan, Wilhelm.
losowe_zdjecie_2.jpg

Z zeszytu ucznia

Zjada ściągi po klasówce.

Kto jest Online?

Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości 

 

certyfikat interklasa

Znak Jakości Interklasa

na lata szkolne2010-2011, 2011-2012, 2012-2013

 certyfikat1

 Szkoła z klasą

 


 

 certyfikat2

 Szkoła zaangażowana społecznie

 

 


 

certyfikat3

Spring Day in Europe


 

certyfikat bezpieczniki taurona m

Bezpieczniki Taurona


 

certyfikat puchatek m

Klub Bezpiecznego Puchatka


 

certyfikat amnesty_m

 

Certyfikat Amnesty International

projekt "Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi"


klub dobrej_rozmowy_m

Klub dobrej romowy


certyfikat wybieram_wode_m

"Wybieram wodę" -
program edukacyjny dla szkół podstawowych