Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej
Start
ola kasztany_m
 
Turniej tenisa stołowego z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej

19 października 2016r.

W dniu 19 października 2016 w Sali gimnastycznej w Poczesnej odbył się Turniej Tenisa Stołowego z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. W kategorii dziewcząt V miejsce Natalia Pietrajczuk z klasy Vb. W kategorii chłopców II miejsce zajął uczeń klasy VIa Sebastian Pietrajczuk. Każdy uczestnik turnieju otrzymał nagrodę rzeczową i batonik, natomiast za zdobycie I-III miejsca uczniowie otrzymali dyplomy, medale i nagrody rzeczowe. Cały turniej zorganizował i przeprowadził pan Henryk Pałasz, który również zadbał o nagrody dla wszystkich uczestników turnieju. Zawody były wielkim sprawdzianem dla wszystkich zawodników, ponieważ już w listopadzie odbędą się Powiatowe Zawody w Tenisie Stołowym organizowane przez Ludowe Zespoły Sportowe w Częstochowie. Również w listopadzie rusza Sportowa Liga Podstawówek pod patronatem Wójta Gminy Poczesna-pana Krzysztofa Ujmy.


Życzymy udanych startów

ze sportowym pozdrowieniem

Iwona Skorupa

 
Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2016r.

13 października 2016r. o godz. 11.00 w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji członkowie koła teatralnego przygotowali część artystyczną dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. W tej sposób wyrazili dużą wdzięczność i uznanie swoim pedagogom.

 
Europejski Dzień Języków

30 września 2016r.

Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Podczas apelu zapoznaliśmy się  z głównymi założeniami Dnia Języków Obcych. Uczniowie klas  szóstych odegrali krótkie scenki, które w zabawny sposób pomogły zrozumieć uczniom, jak ważna jest znajomość języków obcych.

 
I Archidiecezjalny Turniej Tenisa Stołowego

24 wześnia 2016r.

W dniu 24 września 2016 w Hali Sportowej w Poczesnej odbył się I Archidiecezjalny Turniej Tenisa Stołowego w Poczesnej, zorganizowany przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Poczesnej, pod patronatem pana Wójta Gminy Poczesna , pana Krzysztofa Ujmy. W turnieju wzięli udział zawodnicy z 10 parafii m.in.: Krzepic, Kłobucka, Nierady, Brzezin, Poczesnej, Wrzosowej. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał pan Henryk Pałasz, sędziował pan Grzegorz Garbaciak. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał ks. proboszcz Jarosław Sroka wraz z Dyrektorem Gimnazjum im.K.K.Baczyńskiego w Poczesnej, panem Pawłem Wiśniewskim. Turniej został rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych: młodzików i szkoły gimnazjalne. W kategorii dziewcząt młodziczki I miejsce zdobyła Magdalena Rakowska, II miejsce Alicja Gruca, III miejsce Natalia Pietrajczuk. W kategorii chłopców młodzicy: I miejsce zajął Sebastian Pietrajczuk, II miejsce Adrian Paszkiewicz, III miejsce Maksymilian Michałowski. W kategorii szkół gimnazjalnych w kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Karolina Rakowska, II miejsce Natalia Musiał i III miejsce Alicja Górska. W kategorii chłopców I miejsce zdobył Kacper Sławiński, II miejsce Wiktor Skwarczyński i III miejsce Oliwer Brzozowski. Dla zawodników ,którzy zajęli miejsca I-III zostały ufundowane: medale, puchary i dyplomy oraz dla wszystkich startujących- upominki. Dekoracji zawodników dokonał ks.proboszcz Jarosław Sroka i pan Henryk Pałasz. Dziękujemy wszystkim uczestnikom turnieju za udział, gratulujemy najlepszym i zapraszamy za rok.

Ze sportowym pozdrowieniem Iwona Skorupa

 
«pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia»

Strona 8 z 9
Copyright © 2017 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla templates
Joomla templates, business web hosting.