Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej
Start
Nasza uczennica druga w województwie śląskim

22 listopada 2018r.

Dnia 22 listopada 2018r. w Muzeum Historii Katowic odbyła się Gala wręczenia nagród laureatom VI edycji Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Podczas tej uroczystości uczennica naszej szkoły Aleksandra Grzyb z kl. III B gimnazjum odebrała z rąk wicekuratora oświaty list gratulacyjny i nagrodę jako laureatka etapu wojewódzkiego konkursu. Ola zajęła II miejsce w województwie śląskim, a łącznie w dyktandzie na szczeblu wojewódzkim wzięło udział 156 uczestników. Wśród wyróżnionych był również nasz uczeń Wiktor Łuniewski z kl. III B gimnazjum i Alicja Całus z kl. VI B.
Uczniów do konkursu przygotowywali nauczyciele języka polskiego: p. Joanna Jadowska ( gimnazjum) i p. Magdalena Wąsińska ( szkoła podstawowa).

 Gratulacje!!!


 
„BADŻ SMOKIEM- WALCZ ZE SMOGIEM”

8 listopada 2018r.

W dniu 8 listopada 2018r w naszej szkole klasy IV i VI wzięły udział w lekcjach antysmogowych przygotowanych przez Fundację Oświecony.
Projekt „BADŻ SMOKIEM- WALCZ ZE SMOGIEM” to przedsięwzięcie ekologiczne, które informuje o przyczynach niskiej emisji i jej skutkach dla środowiska i zdrowia oraz promuje uchwałę antysmogową województwa mazowieckiego. Projekt został dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.
Celem zajęć było kształtowanie dobrych nawyków wśród uczniów i uwrażliwienie ich na potrzeby środowiska naturalnego. Bycie smokiem oznacza siłę do przeprowadzenia zmian, obudzenie mocy w dzieciach , które kiedyś staną do walki o błękitne niebo.
Uczniowie poznali źródła smogu oraz skutki jego oddziaływania na środowisko naturalne i zdrowie ludzi, poznali sposoby zmiany swojego otoczenia – w bardziej przyjazne środowisku.
Przeprowadzone Lekcje antysmogowe skłoniły dzieci do refleksji, obudziły w nich odpowiedzialną postawę antysmogową oraz zainspirowały do działań zmniejszających niską emisję.
Każdy uczeń biorący udział w zajęciach otrzymał dyplom „BADŻ SMOKIEM – WALCZ ZE SMOGIEM” . Został tym samym przyjęty do Drużyny Smoka Walczysmoga i wie jak rozprawić się ze smogiem.
Uczniowie otrzymali także zeszyty edukacyjne pełne ciekawych pomysłów na życie w lepszym, czystszym i zdrowszym świecie.

 

Maria Kosińska

 
Szkolny konkurs poezji patriotycznej

6 listopada 2018r.

6 listopada w ramach uczczenie 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości odbył się Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej. Według regulaminu w konkursie uczestniczyli chętni uczniowie z klas IV – VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum. Organizatorami byli nauczyciele języka polskiego. W konkursie wzięło udział 24 uczniów, którzy recytowali dowolny utwór poetycki o charakterze patriotycznym. Cele:

- zainteresowanie dzieci i młodzieży sztuką żywego słowa,

- pielęgnowanie kultury języka i zamiłowania do literatury pięknej,

- ugruntowanie poczucia tożsamości narodowej.

Kryteriami oceny były: dobór repertuaru , znajomość i interpretacja utworu,dykcja i kultura słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

I miejsce zajęła Katarzyna Karpowicz z klasy VI b.

II miejsce: Natalia Kowalczyk z III b gimnazjum, Emilia Woźniak z VII b, Natasza Pałasz z VI b.

III miejsce: Natalia Morawiec z klasy IV a, Barbara Górecka z klasy V c oraz Paweł Zdunek z klasy VI a. Serdecznie gratulujemy!

Magdalena Wąsińska


 
Dyktando Niepodległościowe

9 października, 7 listopada 2018r.

9 października w Naszej Szkole odbył się szkolny etap Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”, w którym wzięło udział 23 uczniów z klas IV – VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum. Zmagania miały charakter otwarty, mogli w nich brać udział wszyscy zainteresowani uczniowie.

Konkurs był częścią VI Małopolskiego Dyktanda o tej samej nazwie. Przeprowadzany był równocześnie w sześciu województwach: małopolskim, dolnośląskim, lubelskim, opolskim, podkarpackim i śląskim. Organizatorami byli: Stowarzyszenie Polonistów, Fundacja „Zawsze Warto”, Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców i Zespół Szkół im. św. Edyty Stein w Lublińcu. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem przez Marszałka Województwa Śląskiego oraz Śląskiego Kurator Oświaty. W dyktandzie brało udział w sumie ponad 1600 szkół z całej Polski. Rywalizacja w tradycyjnym dyktandzie stała się okazją do uczenia się historii i refleksji nad językiem ojczystym.
Do etapu wojewódzkiego z Naszej Szkoły zakwalifikowało się 4 uczniów:

Alicja Całus i Natasza Pałasz w kategorii klas IV –VI oraz Aleksandra Grzyb i Wiktor Łuniewski w kategorii klas VII –VIII oraz III gimnazjum.

7 listopada w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Częstochowie odbył się II etap konkursu. W tekstach do napisania pojawiają się postacie i wydarzenia związane z odzyskiwaniem niepodległości przez Polskę.

Alicja Całus oraz Wiktor Łuniewski otrzymali wyróżnienia w swoich kategoriach wiekowych, a Aleksandra Grzyb zdobyła wysokie II miejsce w województwie w kategorii gimnazjum. Opiekunkami uczniów były: p. Joanna Jadowska i p. Magdalena Wąsińska. Serdecznie gratulujemy!

Magdalena Wąsińska 
Święto Niepodległości

9 listopada 2018r.

9 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej w Poczesnej odbyła się akademia z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.Uroczystość przygotowali uczniowie  klas VII, a także chór szkolny pod opieką nauczycieli: pani Agnieszki Soboty - Balsam i pani Wiesławy Leonarcik. Wykonawcy zwrócili uwagę na takie wartości jak: szacunek wobec symboli narodowych, poświęcenie, odwaga, przywiązanie do tradycji. Przypomnieli najważniejsze wydarzenia historyczne, które doprowadziły Polskę do odzyskania niepodległości. Widzowie usłyszeli także szereg pięknych pieśni patriotycznych w wykonaniu solistów i chóru szkolnego.


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 11
Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla templates
Joomla templates, business web hosting.

Reforma Edukacji

dobraszkola

reformaedukacji.men.gov.pl

Gimnazjum w Poczesnej

gimnzajum poczesna

Strona byłego gimnazjum
w Poczesnej

losowe_zdjecie_3.jpg

Z zeszytu ucznia

Zjada ściągi po klasówce.

Kto jest Online?

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

 

certyfikat interklasa

Znak Jakości Interklasa

na lata szkolne2010-2011, 2011-2012, 2012-2013

 certyfikat1

Szkoła z klasą

 


 

certyfikat2

Szkoła zaangażowana społecznie

 

 


 

certyfikat3

Spring Day in Europe


 

certyfikat bezpieczniki taurona m

Bezpieczniki Taurona


 

certyfikat puchatek m

Klub Bezpiecznego Puchatka


 

certyfikat amnesty_m

 

Certyfikat Amnesty International

projekt "Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi"


klub dobrej_rozmowy_m

Klub dobrej romowy


certyfikat wybieram_wode_m

"Wybieram wodę" -
program edukacyjny dla szkół podstawowych


 


zaprogramuj przyszlosc_m

Zaprogramuj przyszłość -
program edukacji cyfrowej

 


certyfikat klimat_to_klimat_m

"Klimat to temat"
- projekt CEO


sks m

Szkolny Klub Sportowy

w ramach #programSKS
Szkoła mistrzów programowania