Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej
Start
„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie…,czyli Mickiewicz – moje życie”

23 listopada 2017r.
Dnia 23 listopada 2017 r. odbył się w Naszej Szkole spektakl słowno – muzyczny pt. „Ciemno wszędzie, głucho wszędzie…,czyli Mickiewicz – moje życie”.
Spektakl przedstawiał życie i twórczość Adama Mickiewicza z uwzględnieniem obszernych fragmentów „Dziadów cz. II” oprawione muzyką Fryderyka Chopina i Marii Szymanowskiej wzbogacone kostiumem i rekwizytem z epoki.
Spektakl wystawiony przez krakowskich aktorów – Andrzeja Jurczyńskiego oraz Renatę Nowicką, znanych m.in. ze „Spotkań z Balladą” dostarczył wielu wrażeń uczniom Naszej Szkoły i był swoistym powtórzeniem wiadomości na temat życia i twórczości wieszcza – Adama Mickiewicza.

Magdalena Wąsińska

 
Nasz uczeń na Gali w NBP

17 listopada 2017r.


Dnia 17 listopada 2017r. w siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Katowicach Filip Szulżycki uczeń kl. IIIA gimnazjum odebrał z rąk pani kurator oświaty Urszuli Bauer list gratulacyjny i nagrodę jako laureat Wojewódzkiego Konkursu Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”.

Gratulacje!!!

 
Zmagania ortograficzne naszych kolegów

7 listopada 2017r.

7 listopada w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Częstochowie odbył się II etap konkursu – wojewódzki Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Konkurs był częścią V Małopolskiego Dyktanda o tej samej nazwie. Organizatorami byli: Stowarzyszenie Polonistów, Fundacja „Zawsze Warto”, Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców i Zespół Szkół im. św. Edyty Stein w Lublińcu. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty. W konkursie brało udział w sumie ponad 1800 uczniów z całego województwa śląskiego.
Antoni Górecki uzyskał tytuł finalisty konkursu w kategorii szkół podstawowych, a Filip Szulżycki został jego laureatem zajmując VI miejsce w województwie w kategorii gimnazjum.

Serdecznie gratulujemy!


 
11 listopada- Święto Niepodległości

10 listopada 2017r.

10 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej w Poczesnej odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości.Uroczystość przygotowali uczniowie klas II w kategorii klas młodszych oraz uczniowie klasy VIIa-dla starszej grupy wiekowej, a także chór szkolny pod opieką nauczycieli: pana Kornela Mielczarka, pani Agnieszki Soboty - Balsam i pani Wiesławy Leonarcik. Wykonawcy zwrócili uwagę na takie wartości jak: szacunek wobec symboli narodowych, poświęcenie, odwaga, przywiązanie do tradycji. Przypomnieli najważniejsze wydarzenia historyczne, które doprowadziły Polskę do odzyskania niepodległości. Widzowie usłyszeli także szereg pięknych pieśni patriotycznych w wykonaniu solistów i chóru szkolnego.


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 11
Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla templates
Joomla templates, business web hosting.

Gimnazjum w Poczesnej

gimnzajum poczesna

Strona byłego gimnazjum
w Poczesnej

Reforma Edukacji

dobraszkola

reformaedukacji.men.gov.pl

Dzisiaj jest Piątek. 20 kwietnia 2018. Imieniny obchodzą Agnieszka, Amalia, Czesław, Czech, Czechasz, Czechoń, Florencjusz, Florenty, Nawoj, Sulpicjusz, Szymon, Teodor.
losowe_zdjecie_1.jpg

Z zeszytu ucznia

Zjada ściągi po klasówce.

Kto jest Online?

Naszą witrynę przegląda teraz 51 gości 

 

certyfikat interklasa

Znak Jakości Interklasa

na lata szkolne2010-2011, 2011-2012, 2012-2013

 certyfikat1

 Szkoła z klasą

 


 

 certyfikat2

 Szkoła zaangażowana społecznie

 

 


 

certyfikat3

Spring Day in Europe


 

certyfikat bezpieczniki taurona m

Bezpieczniki Taurona


 

certyfikat puchatek m

Klub Bezpiecznego Puchatka


 

certyfikat amnesty_m

 

Certyfikat Amnesty International

projekt "Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi"


klub dobrej_rozmowy_m

Klub dobrej romowy


certyfikat wybieram_wode_m

"Wybieram wodę" -
program edukacyjny dla szkół podstawowych