Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej
Start
Konkursy Przedmiotowe z Języka Polskiego i Matematyki - etap szkolny

24-25 listopada 2016r.

Dnia 24 i 25 listopada 2016 r. odbyły się etapy szkolne Konkursów Przedmiotowych z Języka Polskiego i Matematyki dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego w roku szkolnym 2016/2017. Test, zarówno z języka polskiego, jak i z matematyki, pisało pięcioro uczniów klas VI Naszej Szkoły. Do II etapu – rejonowego zakwalifikowali się uczniowie, którzy zdobyli co najmniej 84% punktów możliwych do zdobycia. Do Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego zakwalifikował się uczeń klasy VI a – Antoni Górecki, a najlepszym matematykiem w szkole okazał się Szymon Zwolski - również z klasy VI a. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w lutym 2017 roku w etapie rejonowym w Częstochowie. 
Dzień Praw Dziecka oraz Dzień Życzliwości i Pozdrowień

18 listopada 2016r.

Dzień życzliwości i pozdrowień oraz dzień praw dziecka był realizowany w drugiej połowie listopada 2016 r. Podsumowanie odbyło się 18 listopada 2016 r. w dwóch grupach wiekowych: kl. I – III, kl. IV – VI.
Celem realizacji projektu było:
- zapoznanie z informacjami związanymi z obchodami dnia życzliwości i pozdrowień,
- poznanie historii powstania konwencji praw dziecka oraz praw przysługujących dzieciom,
- wdrażanie uczniów do samorządności i rozwijanie umiejętności pracy w grupie.
W dniu życzliwości i praw dziecka uczniowie założyli ubrania w kolorach czerwonym i zielonym, które symbolizowały dwa uczucia o pozytywnym zabarwieniu: miłość i nadzieję. W klasach IV - VI pojawiły się gazetki ścienne związane tematycznie z prawami dzieci. W klasach I – VI w drodze plebiscytu uczniowie z wychowawcą wybierali ucznia, który według dzieci jest najbardziej życzliwy w klasie.
Wybrane osoby zostały zaprezentowane podczas podsumowania.
Oprócz tego uczniowie klas młodszych obejrzeli spektakl profilaktyczny ” Świat według Reksia ” oraz prezentację multimedialną  poświęconą prawom dzieci.
Uczniowie klas IV – VI obejrzeli spektakl „Twoje nowe jutro” oraz uczestniczyli w zajęciach z wychowawcą poświęcone historii powstania Konwencji Praw Dziecka”.Na zakończenie wszyscy uczniowie wykonali z kolorowego papieru swoje drzewko życzliwości.

Małgorzata Krawczyk

 

Już po raz diewiąty w Poczesnej,pod patronatem Wójta,
Międzygminny Konkurs Kultury Słowa!

Zapraszamy do udziału w konkursie.

Regulamin konkursu

Karta zgłoszenia


 
11 listopada- Święto Niepodległości

9 listopada 2016r.

9 listopada 2016 r. w Szkole Podstawowej w Poczesnej odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości.Uroczystość przygotowali uczniowie klas IV-VI oraz chór szkolny pod opieką nauczycieli: pana Kornela Mielczarka i pani Wiesławy Leonarcik. Wykonawcy zwrócili uwagę na takie wartości jak: szacunek wobec symboli narodowych, poświęcenie, odwaga, przywiązanie do tradycji. Przypomnieli najważniejsze wydarzenia historyczne, które doprowadziły Polskę do odzyskania niepodległości. Widzowie usłyszeli także szereg pięknych pieśni patriotycznych w wykonaniu solistów i chóru szkolnego.


 
Sportowa Liga Podstawówek - turniej piłki halowej

Uczniowie naszej szkoły: Jakub Wójcik kl. VIb, Sebastian Pietrajczuk kl. VIa, Nikodem Kupczyk kl. VIa, Jakub Szczechla kl. VIb, Piotr Kita kl. VIa, Szymon Kaźmierczak kl. VIb, Leszek Molenda kl. VIb zajęli I miejsce. Gratulujemy!

 
«pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia»

Strona 7 z 9
Copyright © 2017 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla templates
Joomla templates, business web hosting.