Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej
Start
Szlachetna paczka

grudzień 2016r.

Grudzień to szczególny miesiąc w całym roku - obchodzimy święta Bożego Narodzenia, obdarowujemy najbliższych prezentami i cieszymy się z nadchodzącego Nowego Roku.
Grudzień to też miesiąc uczenia wrażliwości i otwartego serca na potrzeby innych ludzi dlatego uczniowie naszej szkoły przyłączyli się po raz kolejny do akcji „Szlachetna paczka” zbierając żywność. Wszystkim ofiarodawcom z serca DZIĘKUJEMY!!!


 
Szkolne Andrzejki

30 listopada2016r.

Jak tradycja nakazuje w naszej szkole odbyły się Andrzejki przygotowane przez świetlicę szkolną i uczniów należących do SU i Klubu Globtrotera pod kierunkiem p. Marleny Blukacz i p. Małgorzaty Krawczyk. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie zaczynając od pierwszoklasistów a kończąc na nauczycielach pracujących w naszej szkoły. Zabawa była wspaniała przepowiednie i wróżby wypowiadane przy nastrojowej muzyce przez szkolne wróżki robiły wrażenie na każdym. Nie było osoby, która nie chciała otrzymać dobrej wróżby.Można było wywróżyć sobie przyszłość lejąc wosk, szukając szczęścia w zaczarowanych talerzykach, czytając horoskopy, rzucając runami lub kośćmi, zatapiające marzenia, poznając tajniki imion i magicznego kwadratu, wróżąc z kart i rozwiązując magiczne quizy. Sprawdzalność przepowiedni gwarantowała wrzucona na dobrą wróżbę złotówka.

 
Międzygminny Konkurs Kultury Słowa „Z polszczyzną za pan brat”

29 listopada 2016r.

Dnia 29   listopada    2016 r. w naszej szkole  odbył się  po raz dziewiąty Międzygminny Konkurs Kultury Słowa „Z polszczyzną za pan brat”  pod patronatem Wójta Gminy Poczesna.
Celem konkursu było: rozbudzanie zainteresowań uczniów językiem ojczystym, krzewienie  poprawnej polszczyzny, doskonalenie praktycznych umiejętności językowych, w tym ortograficznych i interpunkcyjnych oraz przede wszystkim  rozwijanie językowych uzdolnień dzieci.
W konkursie wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z terenu naszej gminy oraz Szkoła Podstawowa z Kamienicy Polskiej– w sumie  rywalizowało sześć  szkół. Zakres treści obejmował  zagadnienia kształcenia językowego – gramatykę, ortografię  i interpunkcję. Każdą szkołę reprezentowała jedna 2- osobowa drużyna uczniów z klas VI. Zmagania konkursowe polegały na rozwiązaniu testu zawierającego zadania otwarte  i zamknięte. Konkurs przygotowały nauczycielki SP w Poczesnej.
I miejsce zajęli  przedstawiciele gospodarzy -  Klaudia Bury i Antoni Górecki. Uczniów przygotowała pani Magdalena Wąsińska. II miejsce przypadło Szkole Podstawowej w Kamienicy Polskiej  reprezentowanej  przez Patrycję Kupczyk i Julię Kisiel.  Uczennice zostały przygotowane przez panią  Agnieszkę Goudę i panią  Barbarę Zawadzką.
III miejsce  zajęły równorzędnie dwie szkoły: SP w Hucie Starej „B”   – uczniowie: Marta Żuk i Mateusz Wróż, których przygotowała pani Anna Golanowska oraz SP w Nieradzie – Julia Błaszak i Mikołaj Jabłoński przygotowani przez panią Alicję Golis.
Nagrody wręczyli wójt Gminy Poczesna oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Poczesnej.   Uczniowie, którzy przyczynili się do  sukcesu  szkół otrzymali  nagrody książkowe,  wszyscy uczestnicy dyplomy oraz drobne  pamiątki. Nagrody ufundowane zostały przez Wójta Gminy Poczesna  i Radę Rodziców SP w Poczesnej. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszam już za rok do Poczesnej na jubileuszowy, bo już X Międzygminny Konkurs Kultury Słowa.


                                                                                                      Magdalena Wąsińska


 
Konkursy Przedmiotowe z Języka Polskiego i Matematyki - etap szkolny

24-25 listopada 2016r.

Dnia 24 i 25 listopada 2016 r. odbyły się etapy szkolne Konkursów Przedmiotowych z Języka Polskiego i Matematyki dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego w roku szkolnym 2016/2017. Test, zarówno z języka polskiego, jak i z matematyki, pisało pięcioro uczniów klas VI Naszej Szkoły. Do II etapu – rejonowego zakwalifikowali się uczniowie, którzy zdobyli co najmniej 84% punktów możliwych do zdobycia. Do Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego zakwalifikował się uczeń klasy VI a – Antoni Górecki, a najlepszym matematykiem w szkole okazał się Szymon Zwolski - również z klasy VI a. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w lutym 2017 roku w etapie rejonowym w Częstochowie. 
Dzień Praw Dziecka oraz Dzień Życzliwości i Pozdrowień

18 listopada 2016r.

Dzień życzliwości i pozdrowień oraz dzień praw dziecka był realizowany w drugiej połowie listopada 2016 r. Podsumowanie odbyło się 18 listopada 2016 r. w dwóch grupach wiekowych: kl. I – III, kl. IV – VI.
Celem realizacji projektu było:
- zapoznanie z informacjami związanymi z obchodami dnia życzliwości i pozdrowień,
- poznanie historii powstania konwencji praw dziecka oraz praw przysługujących dzieciom,
- wdrażanie uczniów do samorządności i rozwijanie umiejętności pracy w grupie.
W dniu życzliwości i praw dziecka uczniowie założyli ubrania w kolorach czerwonym i zielonym, które symbolizowały dwa uczucia o pozytywnym zabarwieniu: miłość i nadzieję. W klasach IV - VI pojawiły się gazetki ścienne związane tematycznie z prawami dzieci. W klasach I – VI w drodze plebiscytu uczniowie z wychowawcą wybierali ucznia, który według dzieci jest najbardziej życzliwy w klasie.
Wybrane osoby zostały zaprezentowane podczas podsumowania.
Oprócz tego uczniowie klas młodszych obejrzeli spektakl profilaktyczny ” Świat według Reksia ” oraz prezentację multimedialną  poświęconą prawom dzieci.
Uczniowie klas IV – VI obejrzeli spektakl „Twoje nowe jutro” oraz uczestniczyli w zajęciach z wychowawcą poświęcone historii powstania Konwencji Praw Dziecka”.Na zakończenie wszyscy uczniowie wykonali z kolorowego papieru swoje drzewko życzliwości.

Małgorzata Krawczyk

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 10
Copyright © 2017 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla templates
Joomla templates, business web hosting.

Reforma Edukacji

dobraszkola

reformaedukacji.men.gov.pl

Dzisiaj jest Czwartek. 24 sierpnia 2017. Imieniny obchodzą Bartłomiej, Cieszymir, Jerzy, Joanna, Malina, Michalina.
losowe_zdjecie_2.jpg

Z zeszytu ucznia

Cała klasa nie odrobiła pracy domowej. Na pytanie dlaczego, odpowiedzieli: myśleliśmy, że tak tylko pan żartował.

Kto jest Online?

Naszą witrynę przegląda teraz 52 gości