Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej
Start
Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

5 grudnia 2016r.

W dniu 5 grudnia 2016 w sali gimnastycznej w Poczesnej, odbył się Mikołajkowy Turniej w Tenisie Stołowym, podsumowujący rok 2016.W turnieju wzięli udział uczniowie : szkoły podstawowej i gimnazjum . Nad przebiegiem meczy oraz organizacją turnieju czuwał pan Henryk Pałasz. IV miejsce Natalia Pietrajczuk (kl.Vb). W kategorii chłopców III miejsce Sebastian Pietrajczuk (kl. VIb). Turniej odbył się przy współpracy z Gminnym Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej. Wszyscy uczestnicy turnieju, dostali paczki świąteczne, ufundowane przez LZS „Grom Złota –Dama.” Wszystkich uczestnikom gratulujemy!!!

 

Iwona Skorupa

 
Dzień Pluszowego Misia

28 listopada 2016r.

W dniu 28. 11.2016. w naszej szkole odbyła się impreza dla klas młodszych – Święto Pluszowego Misia. Uroczystość przygotowali uczniowie klas IIab pod kierownictwem nauczycielek: Kamili Wypych, Barbary Proszowskiej, Barbary Wąsińskiej.
Najpierw uczniowie zapoznali się z historią tego święta. Później uczniowie z klas drugich wykonali wiele piosenek i wierszyków o tym popularnym pluszaku. Przeprowadzono też ciekawe zabawy i konkursy związane oczywiście z misiem, niedźwiadkiem, w których brali udział uczniowie z pozostałych klas. Wszyscy uczniowie przynieśli swoje ulubione misie, którymi się bawili – „Jesienny masaż dla misia”. Przewodnim hasłem imprezy była słynna mruczanka Kubusia Puchatka.
W czasie uroczystości poszczególne klasy prezentowały swoje klasowe emblematy – postać misia z ulubionej bajki (które wykonano w pracy grupowej).
Na koniec wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego – „Portret Ulubionego Misia”. Punktem kulminacyjnym urodzin misia był ogromny tort z ”misiową  dekoracją”, który sprawił uczniom ogromną radość wizualną i smakową.

 
Szlachetna paczka

grudzień 2016r.

Grudzień to szczególny miesiąc w całym roku - obchodzimy święta Bożego Narodzenia, obdarowujemy najbliższych prezentami i cieszymy się z nadchodzącego Nowego Roku.
Grudzień to też miesiąc uczenia wrażliwości i otwartego serca na potrzeby innych ludzi dlatego uczniowie naszej szkoły przyłączyli się po raz kolejny do akcji „Szlachetna paczka” zbierając żywność. Wszystkim ofiarodawcom z serca DZIĘKUJEMY!!!


 
Szkolne Andrzejki

30 listopada2016r.

Jak tradycja nakazuje w naszej szkole odbyły się Andrzejki przygotowane przez świetlicę szkolną i uczniów należących do SU i Klubu Globtrotera pod kierunkiem p. Marleny Blukacz i p. Małgorzaty Krawczyk. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie zaczynając od pierwszoklasistów a kończąc na nauczycielach pracujących w naszej szkoły. Zabawa była wspaniała przepowiednie i wróżby wypowiadane przy nastrojowej muzyce przez szkolne wróżki robiły wrażenie na każdym. Nie było osoby, która nie chciała otrzymać dobrej wróżby.Można było wywróżyć sobie przyszłość lejąc wosk, szukając szczęścia w zaczarowanych talerzykach, czytając horoskopy, rzucając runami lub kośćmi, zatapiające marzenia, poznając tajniki imion i magicznego kwadratu, wróżąc z kart i rozwiązując magiczne quizy. Sprawdzalność przepowiedni gwarantowała wrzucona na dobrą wróżbę złotówka.

 
Międzygminny Konkurs Kultury Słowa „Z polszczyzną za pan brat”

29 listopada 2016r.

Dnia 29   listopada    2016 r. w naszej szkole  odbył się  po raz dziewiąty Międzygminny Konkurs Kultury Słowa „Z polszczyzną za pan brat”  pod patronatem Wójta Gminy Poczesna.
Celem konkursu było: rozbudzanie zainteresowań uczniów językiem ojczystym, krzewienie  poprawnej polszczyzny, doskonalenie praktycznych umiejętności językowych, w tym ortograficznych i interpunkcyjnych oraz przede wszystkim  rozwijanie językowych uzdolnień dzieci.
W konkursie wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z terenu naszej gminy oraz Szkoła Podstawowa z Kamienicy Polskiej– w sumie  rywalizowało sześć  szkół. Zakres treści obejmował  zagadnienia kształcenia językowego – gramatykę, ortografię  i interpunkcję. Każdą szkołę reprezentowała jedna 2- osobowa drużyna uczniów z klas VI. Zmagania konkursowe polegały na rozwiązaniu testu zawierającego zadania otwarte  i zamknięte. Konkurs przygotowały nauczycielki SP w Poczesnej.
I miejsce zajęli  przedstawiciele gospodarzy -  Klaudia Bury i Antoni Górecki. Uczniów przygotowała pani Magdalena Wąsińska. II miejsce przypadło Szkole Podstawowej w Kamienicy Polskiej  reprezentowanej  przez Patrycję Kupczyk i Julię Kisiel.  Uczennice zostały przygotowane przez panią  Agnieszkę Goudę i panią  Barbarę Zawadzką.
III miejsce  zajęły równorzędnie dwie szkoły: SP w Hucie Starej „B”   – uczniowie: Marta Żuk i Mateusz Wróż, których przygotowała pani Anna Golanowska oraz SP w Nieradzie – Julia Błaszak i Mikołaj Jabłoński przygotowani przez panią Alicję Golis.
Nagrody wręczyli wójt Gminy Poczesna oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Poczesnej.   Uczniowie, którzy przyczynili się do  sukcesu  szkół otrzymali  nagrody książkowe,  wszyscy uczestnicy dyplomy oraz drobne  pamiątki. Nagrody ufundowane zostały przez Wójta Gminy Poczesna  i Radę Rodziców SP w Poczesnej. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszam już za rok do Poczesnej na jubileuszowy, bo już X Międzygminny Konkurs Kultury Słowa.


                                                                                                      Magdalena Wąsińska


 
«pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia»

Strona 6 z 9
Copyright © 2017 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla templates
Joomla templates, business web hosting.