Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej
Start
Podsumowanie projektu edukacyjno - wychowawczego „Podróże po literaturze”

2-16 grudnia 2016r.

Od 2 do 16 grudnia 2016 roku realizowaliśmy w klasach IV-VI projekt edukacyjno - wychowawczy „Podróże po literaturze”. Celem projektu było zachęcanie uczniów do czytania oraz sięgania po literaturę piękną i popularnonaukową, a także doskonalenie umiejętności językowych, rozwijanie zainteresowań literackich.
Podczas lekcji języka polskiego rozmawialiśmy o ulubionych książkach, głośno czytaliśmy fragmenty wybranych książek z literatury młodzieżowej.
Na zajęciach z wychowawcami – tworzyliśmy plakaty prezentujące życie i twórczość autorów książek dla dzieci i młodzieży oraz układaliśmy hasła, wierszyki i rymowanki na temat czytania. Wzięliśmy udział w lekcjach bibliotecznych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Poczesnej. W bibliotece szkolnej mogliśmy obejrzeć wystawę komiksów oraz uczestniczyć w błyskawicznych konkursach bibliotecznych „Liczenie sów” i „Książki z imionami w tytule”. Braliśmy także udział w konkursie wiedzy o książkach oraz w konkursie plastycznym „Kolorowa gra planszowa”.
Członkowie koła redakcyjno – polonistycznego przygotowali wydanie specjalne gazetki szkolnej „Czarno na białym”. Można w nim znaleźć między innymi najciekawsze hasła, rymowanki i wierszyki poświęcone czytaniu, artykuł o polskich laureatach literackiej Nagrody Nobla, quiz na temat czytania czy krzyżówkę. Podczas apelu 16 grudnia wręczone zostały nagrody zwycięzcom konkursów czytelniczych. Później obejrzeliśmy prezentację multimedialną „Ciekawostki o książce” i wzięliśmy udział w quizie na temat książek.

 
X Mikołajkowy Turniej Warcabowy dla klas młodszych

9 grudnia 2016r.

9 grudnia 2016r. w Szkole Podstawowej w Poczesnej odbył się X Mikołajkowy Turniej Warcabowy dla klas młodszych. Uczestniczyło w nim 30 uczniów. Mistrzynią wśród dziewcząt została Nadia Macoch, mistrzem wśród chłopców został Krzysztof Dziubiński. Zwycięzcy otrzymali puchary. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki i nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Poczesna. Turniej przygotowały: Barbara Proszowska, Barbara Wąsińska.

 
Mikołaj w naszej szkole

6 grudnia 2016r.

 6 grudnia do wszystkich klas i grzecznych uczniów naszej szkoły zawitał Mikołaj. To była  duża niespodzianka. Nikt nie spodziewał się wizyty gościa z dalekiej Laponii w czasie lekcji.  Mikołaj najpierw wysłuchał piosenek zaśpiewanych przez uczniów, następnie po obietnicach dzieci, że będą grzeczni i dobrze się uczyć przystąpił do swojego zadania – obdarzył wszystkich słodkimi upominkami, przyjmowanymi z wypiekami na twarzach i z nieskrywaną radością.
Chwilę po tym pożegnał się… mówiąc, że czekają na niego jeszcze w wielu miejscach, więc musi się spieszyć, żeby wszędzie zdążyć. A więc do następnego roku Mikołaju!!!

 
Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

5 grudnia 2016r.

W dniu 5 grudnia 2016 w sali gimnastycznej w Poczesnej, odbył się Mikołajkowy Turniej w Tenisie Stołowym, podsumowujący rok 2016.W turnieju wzięli udział uczniowie : szkoły podstawowej i gimnazjum . Nad przebiegiem meczy oraz organizacją turnieju czuwał pan Henryk Pałasz. IV miejsce Natalia Pietrajczuk (kl.Vb). W kategorii chłopców III miejsce Sebastian Pietrajczuk (kl. VIb). Turniej odbył się przy współpracy z Gminnym Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej. Wszyscy uczestnicy turnieju, dostali paczki świąteczne, ufundowane przez LZS „Grom Złota –Dama.” Wszystkich uczestnikom gratulujemy!!!

 

Iwona Skorupa

 
Dzień Pluszowego Misia

28 listopada 2016r.

W dniu 28. 11.2016. w naszej szkole odbyła się impreza dla klas młodszych – Święto Pluszowego Misia. Uroczystość przygotowali uczniowie klas IIab pod kierownictwem nauczycielek: Kamili Wypych, Barbary Proszowskiej, Barbary Wąsińskiej.
Najpierw uczniowie zapoznali się z historią tego święta. Później uczniowie z klas drugich wykonali wiele piosenek i wierszyków o tym popularnym pluszaku. Przeprowadzono też ciekawe zabawy i konkursy związane oczywiście z misiem, niedźwiadkiem, w których brali udział uczniowie z pozostałych klas. Wszyscy uczniowie przynieśli swoje ulubione misie, którymi się bawili – „Jesienny masaż dla misia”. Przewodnim hasłem imprezy była słynna mruczanka Kubusia Puchatka.
W czasie uroczystości poszczególne klasy prezentowały swoje klasowe emblematy – postać misia z ulubionej bajki (które wykonano w pracy grupowej).
Na koniec wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego – „Portret Ulubionego Misia”. Punktem kulminacyjnym urodzin misia był ogromny tort z ”misiową  dekoracją”, który sprawił uczniom ogromną radość wizualną i smakową.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 10
Copyright © 2017 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla templates
Joomla templates, business web hosting.

Reforma Edukacji

dobraszkola

reformaedukacji.men.gov.pl

Dzisiaj jest Czwartek. 24 sierpnia 2017. Imieniny obchodzą Bartłomiej, Cieszymir, Jerzy, Joanna, Malina, Michalina.
losowe_zdjecie_3.jpg

Z zeszytu ucznia

Cała klasa nie odrobiła pracy domowej. Na pytanie dlaczego, odpowiedzieli: myśleliśmy, że tak tylko pan żartował.

Kto jest Online?

Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości