Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej
Start
Szkolna Wigilia

22 grudnia 2016r.

W tym dniu w sali gimnastycznej odbyło się spotkanie wigilijne uczniów i grona pedagogicznego. Jasełka przygotowała kl. VIb. Do Dzieciątka, Maryi i Józefa przybyli Trzej Królowie .... jak co roku, ale każdego roku inaczej. Uczniom klas VI towarzyszył chór szkolny. Na zakończenie oficjalnej uroczystości ksiądz prałat Jarosław Sroka  oraz pani dyrektor Jadwiga Knapik złożyli wszystkim świąteczno-noworoczne życzenia.

 
Pasowanie na czytelników

21 grudnia 2016r.

Dnia 21 grudnia 2016 r.  odbyło się w bibliotece szkolnej pasowanie uczniów klasy I na czytelników. Uroczystość była poprzedzona lekcją biblioteczną – Stajemy się czytelnikami biblioteki szkolnej, podczas której uczniowie poznali zasady wypożyczania książek, obchodzenia się z nimi oraz zapoznali się z księgozbiorem biblioteki szkolnej. Następnie pierwszoklasiści złożyli w obecności pani dyrektor uroczyste przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Otrzymali dyplomy oraz drobne pamiątki – zakładki do książek.

 
Podsumowanie projektu edukacyjno - wychowawczego „Podróże po literaturze”

2-16 grudnia 2016r.

Od 2 do 16 grudnia 2016 roku realizowaliśmy w klasach IV-VI projekt edukacyjno - wychowawczy „Podróże po literaturze”. Celem projektu było zachęcanie uczniów do czytania oraz sięgania po literaturę piękną i popularnonaukową, a także doskonalenie umiejętności językowych, rozwijanie zainteresowań literackich.
Podczas lekcji języka polskiego rozmawialiśmy o ulubionych książkach, głośno czytaliśmy fragmenty wybranych książek z literatury młodzieżowej.
Na zajęciach z wychowawcami – tworzyliśmy plakaty prezentujące życie i twórczość autorów książek dla dzieci i młodzieży oraz układaliśmy hasła, wierszyki i rymowanki na temat czytania. Wzięliśmy udział w lekcjach bibliotecznych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Poczesnej. W bibliotece szkolnej mogliśmy obejrzeć wystawę komiksów oraz uczestniczyć w błyskawicznych konkursach bibliotecznych „Liczenie sów” i „Książki z imionami w tytule”. Braliśmy także udział w konkursie wiedzy o książkach oraz w konkursie plastycznym „Kolorowa gra planszowa”.
Członkowie koła redakcyjno – polonistycznego przygotowali wydanie specjalne gazetki szkolnej „Czarno na białym”. Można w nim znaleźć między innymi najciekawsze hasła, rymowanki i wierszyki poświęcone czytaniu, artykuł o polskich laureatach literackiej Nagrody Nobla, quiz na temat czytania czy krzyżówkę. Podczas apelu 16 grudnia wręczone zostały nagrody zwycięzcom konkursów czytelniczych. Później obejrzeliśmy prezentację multimedialną „Ciekawostki o książce” i wzięliśmy udział w quizie na temat książek.

 
X Mikołajkowy Turniej Warcabowy dla klas młodszych

9 grudnia 2016r.

9 grudnia 2016r. w Szkole Podstawowej w Poczesnej odbył się X Mikołajkowy Turniej Warcabowy dla klas młodszych. Uczestniczyło w nim 30 uczniów. Mistrzynią wśród dziewcząt została Nadia Macoch, mistrzem wśród chłopców został Krzysztof Dziubiński. Zwycięzcy otrzymali puchary. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki i nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Poczesna. Turniej przygotowały: Barbara Proszowska, Barbara Wąsińska.

 
Mikołaj w naszej szkole

6 grudnia 2016r.

 6 grudnia do wszystkich klas i grzecznych uczniów naszej szkoły zawitał Mikołaj. To była  duża niespodzianka. Nikt nie spodziewał się wizyty gościa z dalekiej Laponii w czasie lekcji.  Mikołaj najpierw wysłuchał piosenek zaśpiewanych przez uczniów, następnie po obietnicach dzieci, że będą grzeczni i dobrze się uczyć przystąpił do swojego zadania – obdarzył wszystkich słodkimi upominkami, przyjmowanymi z wypiekami na twarzach i z nieskrywaną radością.
Chwilę po tym pożegnał się… mówiąc, że czekają na niego jeszcze w wielu miejscach, więc musi się spieszyć, żeby wszędzie zdążyć. A więc do następnego roku Mikołaju!!!

 
«pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia»

Strona 5 z 9
Copyright © 2017 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla templates
Joomla templates, business web hosting.