Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej
Start
Szkolny konkurs ortograficzny „MISTRZ ORTOGRAFII”

13-14 lutego, 17 lutego 2017r.

W dniach od 13.02 – 14.02.2017r. odbyły się klasowe eliminacje do szkolnego konkursu ortograficznego. Przystąpili do niego uczniowie klas IV – VI. Zgodnie z regulaminem do finału zakwalifikowało się 15 osób, które podczas I etapu w dyktandzie popełniły najmniejszą liczbę błędów.
W dniu 17.02.2017 r. odbył się finał konkursu. Uczestnicy rozwiązywali zadania testowe - krzyżówki, zadania z luką, rebusy ortograficzne.
Prace oceniało jury – pani Anna Markowska i pani Magdalena Wąsińska.
Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce - Lena Polaczek – kl. VI a
II miejsce – Antoni Górecki – kl. VI a
III miejsce – Leszek Molenda – kl. VI b
wyróżnienie- Natasza Pałasz -kl. IV b
wyróżnienie – Kinga Szymczyk – kl. V a
Nagrody i dyplomy dla zwycięzców zostaną wręczone na najbliższym apelu.

 
Dyskoteka karnawałowa

9 lutego2017r.

Jak co roku w naszej szkole odbyła się dyskoteka karnawałowa dla uczniów klas I-III i klas IV-VI. Był to bal przebierańców. Uczniowie tańczyli, brali udział w konkursach i zabawach- nie było czasu i okazji na podpieranie ścian.

 
Podsumowanie pierwszego półrocza

12 stycznia 2017r.

W czwartek, 12 stycznia, uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami, spotkali się na podsumowaniu I półrocza roku szkolnego 2016/2017. W tym dniu zostały wręczone wyróżnienia dla uczniów, którzy osiągali sukcesy w konkursach pozaszkolnych, brali udział w akcjach charytatywnych oraz mających 100% frekwencję. Na spotkaniu został także rozstrzygnięty konkurs na "Projekt orderu dla wzorowego kolegi/koleżanki", który organizowany był na podsumowanie projektu dydaktyczno-wychowawczego "Etyka - nie dla smyka". Podczas spotkania omówione zostały zasady zachowania bezpieczeństwa w czasie zabaw na śniegu.
Gratulujemy osiągnięć w nauce i konkursach. Życzymy dalszych sukcesów!

Joanna Koniecka

 
Szkolna Wigilia

22 grudnia 2016r.

W tym dniu w sali gimnastycznej odbyło się spotkanie wigilijne uczniów i grona pedagogicznego. Jasełka przygotowała kl. VIb. Do Dzieciątka, Maryi i Józefa przybyli Trzej Królowie .... jak co roku, ale każdego roku inaczej. Uczniom klas VI towarzyszył chór szkolny. Na zakończenie oficjalnej uroczystości ksiądz prałat Jarosław Sroka  oraz pani dyrektor Jadwiga Knapik złożyli wszystkim świąteczno-noworoczne życzenia.

 
Pasowanie na czytelników

21 grudnia 2016r.

Dnia 21 grudnia 2016 r.  odbyło się w bibliotece szkolnej pasowanie uczniów klasy I na czytelników. Uroczystość była poprzedzona lekcją biblioteczną – Stajemy się czytelnikami biblioteki szkolnej, podczas której uczniowie poznali zasady wypożyczania książek, obchodzenia się z nimi oraz zapoznali się z księgozbiorem biblioteki szkolnej. Następnie pierwszoklasiści złożyli w obecności pani dyrektor uroczyste przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Otrzymali dyplomy oraz drobne pamiątki – zakładki do książek.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 10
Copyright © 2017 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla templates
Joomla templates, business web hosting.