Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej
Start
Zapomniana historia stanu wyjątkowego

19 września 2019 r.

19 września 2019r. w ramach projektu: „Nadzieja i zwycięstwo” uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcji filmu pod tytułem: „Ikar – Stan Wyjątkowy”. Spotkanie prowadzili przedstawiciele Stowarzyszenia „Dumni z Polski”. Projekcja filmu oraz spotkanie z dziennikarzami odbyło się w Szkole Podstawowej nr 8 im. H. Poświatowskiej w Częstochowie. Film dokumentalny przedstawia historię częstochowskiej „Solidarności”, która w listopadzie 1980r. rozpoczęła ośmiodniowy strajk w klubie robotniczym „Ikar” przeciwko decyzji wojewody częstochowskiego, który wprowadził stan wyjątkowy. Konsekwencją protestu było odwołanie wojewody, prezydenta Częstochowy, ich zastępców oraz przewodniczących WRN i MRN.

 

INFORMACJA

Informacja w sprawie ubezpieczenia uczniów

 
Sprzątanie świata 2019

18 września 2019r.

Uczniowie szkoły podstawowej im. G. Morcinka w Poczesnej kolejny raz przystąpili do ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”. Prawie 300 uczniów wraz z wychowawcami przystąpiło 18 września do akcji, udało nam się zebrać kilkanaście pełnych worków śmieci, które szpeciły okolicę szkoły. Klasy I-III uczestniczyły w zajęciach przeprowadzonych przez wychowawczynie poświęcone segregacji odpadów i konieczności dbania o wygląd naszej małej ojczyzny.

 
Narodowe czytanie w gminie Poczesna

7 września 2019r.

7 września 2019 r. w samo południe uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wzięli udział w uroczystości zorganizowanej przez Wójta Gminy Poczesna w  Przedszkolu w Hucie Starej „B”.  Akcja ta odbywa się pod patronatem Pary Prezydenckiej, a nasza gmina już corocznie włącza się w  jej obchody.W tym roku Para Prezydencka zaproponowała do czytania  „Nowele polskie”.
„Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia” – napisał  Prezydent RP Andrzej Duda.W naszej gminie postanowiono przybliżyć słuchaczom twórczość Bolesława Prusa. Licznie zgromadzeni uczniowie, nauczyciele oraz wszyscy zainteresowani wysłuchali „Katarynki” w interpretacji aktora częstochowskiego Teatru im. Adama Mickiewicza – Adama Hutyry.


 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019-2020

2 września 2019r.

2 września 2019 r. odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020.O godzinie 8:00 w kościele parafialnym w Poczesnej odprawiona została msza święta w intencji uczniów klas IV - VIII, nauczycieli i rodziców. Następnie w sali gimnastycznej miała miejsce akademia rozpoczynająca nowy rok szkolny. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i powitaniu zebranych uczennica klasy Vb Maja Majchrzak odczytała referat dotyczący 80 rocznicy wybuchu  II wojny światowej. Uczennica klasy VIIIa Maria Pietrzak wraz z chórem szkolnym wykonała piosenkę „Dziś idę walczyć mamo”. Pamięć poległych podczas działań wojennych uczczona została minutą ciszy. Delegacja uczniów na cmentarzu w Poczesnej złożyła wiązankę kwiatów na mogile partyzantów, którzy oddali życie za naszą ojczyznę.
Uczniowie klasy Va: Natalia Morawiec, Jakub Cieśla i Franciszek Pietryka zaprezentowali wiersze przypominające beztroskie, wakacyjne chwile.Po zakończeniu uroczystości uczniowie z wychowawcami udali się do klas, gdzie zapoznali się planem lekcji i przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania w drodze do i ze szkoły.

 
«pierwszapoprzednia1234następnaostatnia»

Strona 4 z 4
Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla templates
Joomla templates, business web hosting.

Reforma Edukacji

dobraszkola

reformaedukacji.men.gov.pl

Gimnazjum w Poczesnej

gimnzajum poczesna

Strona byłego gimnazjum
w Poczesnej

losowe_zdjecie_3.jpg

Z zeszytu ucznia

Jan Kochanowski pisał pod lipą, gdzie mieszkał.

Kto jest Online?

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

 

certyfikat interklasa

Znak Jakości Interklasa

na lata szkolne2010-2011, 2011-2012, 2012-2013

 certyfikat1

Szkoła z klasą

 


 

certyfikat2

Szkoła zaangażowana społecznie

 

 


 

certyfikat3

Spring Day in Europe


 

certyfikat bezpieczniki taurona m

Bezpieczniki Taurona


 

certyfikat puchatek m

Klub Bezpiecznego Puchatka


 

certyfikat amnesty_m

 

Certyfikat Amnesty International

projekt "Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi"


klub dobrej_rozmowy_m

Klub dobrej romowy


certyfikat wybieram_wode_m

"Wybieram wodę" -
program edukacyjny dla szkół podstawowych


 


zaprogramuj przyszlosc_m

Zaprogramuj przyszłość -
program edukacji cyfrowej

 


certyfikat klimat_to_klimat_m

"Klimat to temat"
- projekt CEO


sks m

Szkolny Klub Sportowy

w ramach #programSKS


 

 


Szkoła mistrzów programowania

 


Code week 2019