SP Poczesna
Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej
Start

 

INFORMACJA

O WOLNYCH MIEJSCACH DO KLASY PIERWSZEJ

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Gustawa Morcinka w Poczesnej informuje, że szkoła dysponuje wolnymi miejscami do klasy pierwszej na rok szkolny 2018/2019.

 

Dyrektor szkoły Jadwiga Knapik.

 
Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas I – III „Liczydełko”

16 maja 2018r.

16 maja 2018 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Słowiku odbył się kolejny raz Gminny Konkurs Matematyczny dla klas I – III „Liczydełko”. Gratulujemy udziału wszystkim uczestnikom z naszej szkoły, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach szkolnych, a szczególnie uczniom klas III: Jolanowi Pałaszowi za zajęcie I miejsca i Jakubowi Cieśli za zajęcie II miejsca w swojej grupie wiekowej.

 
I Gminny Konkurs Ortograficzny "Mistrz Ortografii

10 maja 2018r.

10 maja 2018 roku w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Słowiku odbył się I Gminny Konkurs Ortograficzny "Mistrz Ortografii ". Naszą szkołę reprezentowały  w kategorii klas IV - V: Amelia Żak z klasu IV b i Natasza Pałasz z klasy V b, a w kategorii klas VI - VII: Kinga Szymczyk z klasy VI a i Lena  Polaczek z klasy VII a. Lena  Polaczek zajęła II miejsce w swojej kategorii wiekowej. 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


 

 
WITAJ MAJOWA JUTRZENKO

27 kwietnia 2018r.

   Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest wpisana w coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły, dlatego 27 kwietnia wszyscy uczniowie i nauczyciele mieli możliwość uczestnictwa w akademii upamiętniającej ten doniosły akt. W tym roku mija 227 rocznica, kiedy król Stanisław August Poniatowski, Stanisław Małachowski, Hugo Kołłątaj i Ignacy Potocki ogłosili 3 maja 1791 r. Ustawę Rządową, bo tak nazwano konstytucję.
   Akademię przygotowali uczniowie klasy IV C oraz klas gimnazjalnych III A i B. Zaprezentowali oni najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3 Maja.
   Konstytucja 3 Maja –  ustawa zasadnicza zatwierdzona przez Sejm Wielki w roku 1791 - była efektem pracy i zabiegów stronnictwa patriotycznego, które dążyło do zreformowania ustroju ówczesnej Rzeczypospolitej. Sytuacja w Polsce nie była pomyślna: w 1772 roku Rosja, Prusy i Austria dokonały I rozbioru Polski, kraj zrujnowany był wojnami i prywatą części obywateli, skarb pusty, a sejm skłócony.
Nie brakowało, jednak dobrej woli i ofiarności zarówno wśród szlachty jak i mieszczaństwa. Tekst konstytucji przygotowywano w tajemnicy.
   Konstytucja 3 Maja była pierwszą w Europie, a drugą na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) ustawą zasadniczą. Wprowadzała ona zmiany zgodne z ideami oświecenia. Rocznicę uchwalenia konstytucji obchodzili polscy patrioci uroczyście już podczas rozbiorów, pomimo represji i sprzeciwu zaborców. Wielkim świętem państwowym rocznica uchwalenia konstytucji była w okresie międzywojennym. Po II wojnie światowej, w nowej rzeczywistości politycznej i ustrojowej zaprzestano obchodzenia tego święta. Dopiero 6 kwietnia 1990 roku sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował o przywróceniu w dniu rocznicy uchwalenia konstytucji – święta narodowego.
   Całość uroczystości uświetnił chór szkolny, który zaśpiewał pieśni: Witaj majowa jutrzenko, Polonez 3-ego Maja, Jest taki kraj, a na zakończenie utwór Marka Grechuty Ojczyzna. Akademię uatrakcyjnił polonez w wykonaniu uczennic i uczniów klas III A i B gimnazjum.
   Dzięki tej akademii data 3 Maja 1791 roku pozostanie dla uczniów datą wiele znaczącą. Świat idzie z postępem: komputer, internet nowoczesne technologię, ale miłość do ojczyzny to skarb największy i ponadczasowy. Do takich skarbów narodowych należy Konstytucja 3 Maja i choć obowiązywała zaledwie 15 miesięcy, miała olbrzymie znaczenie. Wywołała zarówno w kraju jak i na świecie wiele pozytywnych opinii. Entuzjastycznie wypowiadali się o niej politycy i ludzie nauki. I dlatego powinniśmy być z niej dumni.

 
Mistrzostwa Poczesnej w Badmintonie

25 kwietnia 2018r.

   W dniu 25 kwietnia 2018 roku w Hali Sportowej w Poczesnej odbyły się Mistrzostwa Poczesnej w Badmintonie Dziewcząt i Chłopców w ramach Szkolnej Ligi Sportowej Gminy Poczesna pod honorowym patronatem Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmy w kategorii klas VII Szkoły Podstawowej do II i III Gimnazjum (roczniki: 2004, 2003, 2002).
   Zawody otworzył koordynator SLS i wicedyrektor SP w Poczesnej Paweł Wiśniewski, który w imieniu Pana wójta Krzysztofa Ujmy oraz Pani dyrektor Jadwigi Knapik powitał wszystkich uczniów, nauczycieli, opiekunów, rodziców i życzył udanych zawodów oraz jako członek Regionalnej Rady Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Częstochowie przekazał również życzenia sportowej rywalizacji od całej rady na czele z prezesem Grzegorzem Lipowskim.
   W ramach zawodów odbyły się dwa oddzielne turnieje indywidualne, w których uczniowie walczyli o punkty, które po zsumowaniu dały wynik końcowy dla poszczególnych szkół.

 

Wyniki końcowe indywidualnie:


    Dziewczęta:                                      
1 m-ce Julia UJMA – SP Poczesna           
2 m-ce Wiktoria PIETRAJCZUK – SP Poczesna        
3 m-ce Monika KRÓLIKOWSKA – SP Brzeziny        
4 m-ce Julia SIKORA – SP Wrzosowa            
5 m-ce Wiktoria KIŃSKA – SP Wrzosowa        
6 m-ce Laura MURATÓW – SP Huta Stara B        
7 m-ce Aleksandra DAWID – SP Brzeziny        
                            
     Chłopcy:

 

1 m-ce Sebastian PIETRAJCZUK – SP Poczesna
2 m-ce Dominik SZYDA – SP Wrzosowa
3 m-ce Kevin KUZIOROWICZ – SP Wrzosowa
4 m-ce Dominik PIETRAJCZUK – SP Poczesna
5 m-ce Szymon NOWAK – SP Huta Stara B
6 m-ce Oskar WŁOSIŃSKI – SP Huta Stara B
7 m-ce Kacper BLUKACZ – SP Brzeziny
8 m-ce Jakub RACZYŃSKI – SP Brzeziny


Wyniki końcowe drużynowo:
Dziewczęta:
1 m-ce Szkoła Podstawowa w Poczesnej – 63 pkt. (opiekun: mgr Paweł Wiśniewski)
2 m-ce Szkoła Podstawowa we Wrzosowej – 57 pkt. (opiekun: mgr Aleksandra Przygódzka)
3 m-ce Szkoła Podstawowa nr 15 w Cz-wie Brzeziny – 56 pkt. (opiekun: mgr Marcin Rybiałek)
4 m-ce Szkoła Podstawowa w Hucie Starej B – 27 pkt. (opiekun: mgr Karolina Nowak)

 

Chłopcy:
1 m-ce Szkoła Podstawowa w Poczesnej – +61 pkt. (opiekun: mgr Paweł Wiśniewski)
2 m-ce Szkoła Podstawowa we Wrzosowej – -61 pkt. (opiekun: mgr Aleksandra Przygódzka)
3 m-ce Szkoła Podstawowa w Hucie Starej B – 55 pkt. (opiekun: mgr Karolina Nowak)
4 m-ce Szkoła Podstawowa nr 15 w Cz-wie Brzeziny – 51 pkt. (opiekun: mgr Marcin Rybiałek)

 

   Na zakończenie najlepsze trzy szkoły otrzymały medale oraz wszystkie szkoły dyplomy. Wszyscy uczestnicy otrzymali wodę mineralną do picia i pożywne kanapki. Wszystko ufundowane ze środków Gminy Poczesna. Wicedyrektor i koordynator SLS Paweł Wiśniewski w imieniu wójta naszej gminy i dyrekcji szkoły pogratulował wszystkim walki sportowej w duchu fari-play oraz podziękował nauczycielom, opiekunom, kibicom za udział, pielęgniarce Pani Małgorzacie Caban za opiekę medyczną, a kierowcy autobusu gminnego Panu Zbigniewowi Bednarczykowi za bezpieczny transport na zawody.

 

Po rozegraniu ośmiu zawodów punktacja w tabeli SLS przedstawia się następująco:
1 m-ce SP Poczesna     – 30 pkt.
2 m-ce SP Wrzosowa     – 23 pkt.
3 m-ce SP Brzeziny     – 15 pkt.
4 m-ce SP Huta Stara B     – 14 pkt.
   Do zakończenia ligi pozostało rozegranie trzech zawodów: Mistrzostw Poczesnej w Piłce Nożnej Chłopców oraz Mistrzostwa Poczesnej w Lekkiej Atletyce Dziewcząt i Chłopców.


pw.


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 4 z 15
Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla templates
Joomla templates, business web hosting.

Dobry Start

dobry start_m

Dobry Start

Reforma Edukacji

dobraszkola

reformaedukacji.men.gov.pl

Gimnazjum w Poczesnej

gimnzajum poczesna

Strona byłego gimnazjum
w Poczesnej

Dzisiaj jest Wtorek. 21 sierpnia 2018. Imieniny obchodzą Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf, Bernard, Emilian, Filipina, Franciszek, Joanna, Kazimiera, Męcimir.
losowe_zdjecie_3.jpg

Z zeszytu ucznia

Prostokąt rożni się od kwadratu tym że raz jest wyższy a raz szerszy

Kto jest Online?

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 

 

certyfikat interklasa

Znak Jakości Interklasa

na lata szkolne2010-2011, 2011-2012, 2012-2013

 certyfikat1

 Szkoła z klasą

 


 

 certyfikat2

 Szkoła zaangażowana społecznie

 

 


 

certyfikat3

Spring Day in Europe


 

certyfikat bezpieczniki taurona m

Bezpieczniki Taurona


 

certyfikat puchatek m

Klub Bezpiecznego Puchatka


 

certyfikat amnesty_m

 

Certyfikat Amnesty International

projekt "Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi"


klub dobrej_rozmowy_m

Klub dobrej romowy


certyfikat wybieram_wode_m

"Wybieram wodę" -
program edukacyjny dla szkół podstawowych