Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej
Start
Dzień Matki

31 maja 2017r.

W dniu 31 maja 2017r. w Szkole Podstawowej w Poczesnej uczniowie klasy IIa i IIb przygotowali uroczystość z okazji Dnia Matki. Było wiele wierszyków, fraszek, piosenek i wiele wzruszeń dla mam. Gwoździem programu jednak był występ rodziców dla dzieci z okazji Dnia Dziecka. Rodzice przygotowali muzyczną inscenizację wiersz Juliana Tuwima – „Rzepka”. Takiej niespodzianki jeszcze uczniowie nie mieli! Wśród małych widzów panowały takie emocje jak: zaskoczenie, zdziwienie, radość, podziw dla dorosłych aktorów – mamuś i tatusiów.Dyrekcja szkoły i wychowawczynie klas drugich składają podziękowania wszystkim rodzicom, którzy przyczynili się do przygotowania „Rzepki”, a w szczególności artystom. W inscenizacji wzięli udział: p. Nina Łukasiewicz, p. Magda Caban, p. Anna Całus, p. Marta Cieśla, p. Aneta Dąbrowska, p. Anna Łagodzińska, p.Tomasz Morawiec, p. Joanna Ociepa, p. Joanna Pietryka, p. Aldona Strąk, p. Monika Ujma, p. Jarosław Wójcik oraz Malwina Całus.

 
Szkolny konkurs matematyczny "Jeden z dziesięciu" PDF

22 maja 2017r.

22 maja 2017r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny "Jeden z dziesięciu" dla uczniów klas VI. Konkurs był wzorowany na teleturnieju „Jeden z dziesięciu". Każdy uczestnik konkursu odpowiadał na proste pytania, które były tak sformułowane, aby odpowiedź na nie mogła być szybka i nie wymagała skomplikowanych obliczeń. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce - Igor Droś (kl. VIb)

II miejsce - Sebastian Pietrajczuk (kl. VIa)

III miejsce - Justyna Lach (kl. VIa)

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. 

 
Spotkania Młodych Recytatorów „Wrażliwość na słowa”

Wielki sukces Jakuba Wójcika ucznia klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Poczesnej

 


Dnia 7 marca 2017 r. odbyły się Szkolne Spotkania Młodych Recytatorów „Wrażliwość  na słowa”. Decyzją komisji Jakub został reprezentantem Naszej Szkoły w eliminacjach gminnych. 29 marca podczas przesłuchań w Gminnym Centrum Kultury, Informacji i Rekreacji w Poczesnej  został nominowany do etapu powiatowego XXIX Spotkań Młodych Recytatorów. 13 kwietnia recytując już  w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie Jakub otrzymał awans (reprezentując tym samym powiat częstochowski) do finału konkursu. 26 kwietnia zmagał się z recytatorami z powiatów:   kłobuckiego, myszkowskiego, lublinieckiego i zawierciańskiego. 18 maja odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu  i wręczenie nagród. Jakub otrzymał II nagrodę  oraz promocję do udziału w XXVII Ogólnopolskim Małym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się w dniach 26-28 maja w Starachowicach. Etap szkolny - 22 uczniów, etap gminny – 10, etap powiatowy – 23, finał regionu – 16 osób, tylu recytatorów pokonał Jakub w drodze do Starachowic. Poradą oraz wsparciem podczas zmagań służyła naszemu artyście nauczycielka języka polskiego p. Magdalena Wąsińska. Teraz przed Jakubem ostatni etap tego prestiżowego konkursu  - zmierzy się on z recytatorami z całej Polski – trzymajcie kciuki!!!


Magdalena Wąsińska

 
Szkolny Konkurs Informatyczny "Mały mistrz komputera"

10 maja 2017r.

10 maja br. w naszej szkole odbył się po raz kolejny Szkolny Konkurs Informatyczny dla klas II i III pt. "Mały mistrz komputera". Celem konkursu było wyłonienie talentów i wspieranie uczniów zdolnych w rozwijaniu i poszerzaniu własnych zainteresowań informatycznych oraz motywowanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności.
Uczniowie rozwiązywali test pisemny sprawdzający wiedzę, następnie wykonywali zadania praktyczne z zastosowaniem edytora tekstu i grafiki. Spośród osiemnastu uczniów-
I miejsce otrzymał Krzysztof Dziubiński z kl. IIIc oraz Michał Dekiela  z kl. IIIb,
II miejsce Mikołaj Augustyniak z kl. IIIb,
III miejsce Bianka Minkina z kl. IIIa.

GRATULACJE!!!


 
Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

17 maja 2017r.

17 maja br. nasi uczniowie- Manuela Chmielewska kl. Vb, Natalia Niesmaczna kl. VIb, Hubert Brzozowski kl. Va i Leszek Molenda kl. VIb, brali udział w eliminacjach okręgowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Szkół Podstawowych. Drużyna rozwiązywała test wiedzy z przepisów ruchu drogowego, wykonywała zadania praktyczne z jazdy rowerem po miasteczku, jazdy rowerem po torze sprawnościowym oraz z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Spośród ośmiu najlepszych drużyn z okręgu częstochowskiego nasi uczniowie uzyskali III miejsce.

Gratulujemy!!!!


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 10
Copyright © 2017 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla templates
Joomla templates, business web hosting.