Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej
Start
Projekt „Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi”

październik - listopad 2017r.

Od połowy października do końca listopada w szkole realizowany był projekt „Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi” organizowany przez Amnesty International. W ramach projektu uczennice i uczniowie klas VII, oraz gimnazjum uczestniczyli w zajęciach dotyczących praw człowieka. Pan Michał Szczepanik korzystając z publikacji przesłanej do szkoły przez organizatora prowadził zajęcia dotyczące edukacji o prawach człowieka, społeczno-politycznym kontekście współczesnych migracji oraz mowie nienawiści i uprzedzeniach. Udział uczennic i uczniów w tych zajęciach pozwolił im także lepiej się poznać, część ćwiczeń skupionych było na ich doświadczeniach z kulturami innych narodów, ich wierzeniami i zwyczajami. Podsumowaniem akcji było przygotowanie wystawy plakatów przypominających m.in. Powszechną Deklarację Praw Człowieka ustanowioną w 1948 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.


 
Pasowanie na czytelników

grudzień 2017r.

W grudniu 2017r.  odbyło się w bibliotece szkolnej pasowanie uczniów klasy I na czytelników. Uroczystość była poprzedzona lekcją biblioteczną – Stajemy się czytelnikami biblioteki szkolnej, podczas której uczniowie poznali zasady wypożyczania książek, obchodzenia się z nimi oraz zapoznali się z księgozbiorem biblioteki szkolnej. Następnie pierwszoklasiści złożyli w obecności pani dyrektor uroczyste przyrzeczenie i zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej.

 

 

Bardzo dziękuję uczniom, rodzicom, nauczycielom
i wszystkim osobom które przyłączyły się do akcji organizowanej przez Towarzystwo Patriotyczne KRESY "Mikołaj z Polakami na Wileńszczyżnie".
Dary dotarły już do naszych Rodaków na Litwie.
To podziękowanie dla Was wszystkich za wrażliwość.


Jadwiga Knapik

wilenszczyzna 1_m

 
Szkolna Liga Sportowa Gminy Poczesna - piłka siatkowa dziewcząt

12 grudnia2017r.

W dniu 12 grudnia 2017 roku w hali sportowej w Poczesnej odbyły się Mistrzostwa Gminy Poczesna Dziewcząt w ramach SZKOLNEJ LIGI SPORTOWEJ GMINY POCZESNA 2017/2018 w kategorii klas VII SP – III Gimnazjum pod honorowym patronatem Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmy.
Zawody otworzył koordynator SLS Gminy Poczesna i wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. Gustawa Morcinka w Poczesnej Paweł Wiśniewski. Witając w imieniu wójta gminy Krzysztofa Ujmy oraz dyrektora Szkoły Podstawowej w Poczesnej Jadwigi Knapik przekazał słowa pozdrowienia i życzył wszystkim zdrowej rywalizacji w duchu fair-play. Medyczną opiekę nad uczestnikami pełniła szkolna pielęgniarka Pani Małgorzata Caban.
Turniej sędziowali nauczyciele wychowania fizycznego ze szkół uczestniczących w rozgrywkach: Marcin Rybiałek, Jakub Kocieliński i Paweł Wiśniewski, którym należą się słowa podziękowania za dodatkową pracę. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”.
Wyniki końcowe mistrzostw:

I miejsce Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej – opiekun p. Paweł Wiśniewski.

II m-ce Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika we Wrzosowej – opiekun p. Aleksandra Przygódzka i p. Milena Gagla.

III m-ce Szkoła Podstawowa nr 15 w Częstochowie/Brzeziny – opiekun p. Marcin Rybiałek.

IV m-ce Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Hucie Starej B – opiekun p. Jakub Kocieliński.
Na zakończenie wszystkie szkoły otrzymały dyplomy, a najlepsze medale. Każdy uczestnik dodatkowo otrzymał zakupione z funduszy gminy poczęstunek w formie zdrowej kanapki i wody mineralnej. Wicedyrektor SP w Poczesnej i koordynator SLS GP Paweł Wiśniewski, po dekoracji w imieniu Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmy i dyrektora Szkoły Podstawowej w Poczesnej Jadwigi Knapik podziękował wszystkim za udział. Uczniom, nauczycielom, opiekunom, młodzieży kibicującej, Pani pielęgniarce, Panu kierowcy Zbyszkowi Badnarczykowi przekazał życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku, zaprosił do wspólnego pamiątkowego zdjęcia oraz na kolejne zawody w ramach SLS GP, które odbędą się 17 i 19 stycznia 2018 roku w hali sportowej w Poczesnej.

pw

 
Szkolna Liga Sportowa Gminy Poczesna - piłka siatkowa chłopców

11 grudnia 2017r.

Drugie spotkanie szkół z terenu Gminy Poczesna mające na celu wyłonienie najlepszej drużyny w piłce siatkowej w ramach Szkolnej Ligi Sportowej Gminy Poczesna 2017/2018 pod honorowym patronatem Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmy odbyło się w  poniedziałek 11.12.2017 roku w hali sportowej w Poczesnej. Naprzeciwko siebie stanęły cztery drużyny chłopców w kategorii klas od VII SP do III Gimnazjum: Drużyna Szkoły Podstawowej im. Gustawa Morcinka w Poczesnej reprezentująca gospodarzy, drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika z Wrzosowej, reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego z Huty Starej B, oraz Szkoły Podstawowej nr 15 z Częstochowy - Brzeziny. Zawody otworzył wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Poczesnej i koordynator SLS Gminy Poczesna 2017/18 Pan Paweł Wiśniewski, który przekazał słowa powitania i pozdrowienia od wójta gminy Pana Krzysztofa Ujmy oraz od dyrektora Szkoły Podstawowej w Poczesnej Pani Jadwigi Knapik. Po zaciętych meczach w duchu walki fair-play ustaliła się następująca klasyfikacja Mistrzostw Gminy Poczesna w Piłce Siatkowej Chłopców:
I miejsce drużyna gospodarzy, Szkoła Podstawowa im. G. Morcinka w Poczesnej,

II miejsce chłopcy ze Szkoły Podstawowej im. K. Wielkiego w Hucie Stara B,

III miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika we Wrzosowej,

IV miejsce Szkoła Podstawowa nr 15 w Częstochowie/Brzeziny.

Najlepsze szkoły otrzymały medale, a dyplomy wszystkie. Wszyscy uczniowie reprezentujący swoje placówki otrzymali poczęstunek w postaci pożywnej kanapki i wody mineralnej.
Zawody podsumował wicedyrektor SP w Poczesnej i koordynator SLS Gminy Poczesna p. Paweł Wiśniewski dziękując zawodnikom za sportową postawę, nauczycielom - opiekunom drużyn, uczennicom ze stolika sędziowskiego oraz organizatorowi p. Marcinowi Rybiałkowi, opiekunowi drużyny z Brzezin. Na koniec wszyscy zostali zaproszeni do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć.

pw 
«pierwszapoprzednia123456789następnaostatnia»

Strona 3 z 9
Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla templates
Joomla templates, business web hosting.

Gimnazjum w Poczesnej

gimnzajum poczesna

Strona byłego gimnazjum
w Poczesnej

Reforma Edukacji

dobraszkola

reformaedukacji.men.gov.pl

Dzisiaj jest Poniedziałek. 19 lutego 2018. Imieniny obchodzą Arnold, Arnolf, Bądzisława, Gabin, Henryk, Konrad, Konrada, Leoncjusz, Manswet, Marceli.
losowe_zdjecie_2.jpg

Z zeszytu ucznia

Prostokąt rożni się od kwadratu tym że raz jest wyższy a raz szerszy

Kto jest Online?

Naszą witrynę przegląda teraz 54 gości 

 

certyfikat interklasa

Znak Jakości Interklasa

na lata szkolne2010-2011, 2011-2012, 2012-2013

 certyfikat1

 Szkoła z klasą

 


 

 certyfikat2

 Szkoła zaangażowana społecznie

 

 


 

certyfikat3

Spring Day in Europe


 

certyfikat bezpieczniki taurona m

Bezpieczniki Taurona


 

certyfikat puchatek m

Klub Bezpiecznego Puchatka


 

certyfikat amnesty_m

 

Certyfikat Amnesty International

projekt "Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi"