Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej
Start
Mikołaj w szkole

6 grudnia 2018r.


6 grudnia jak co roku do naszej szkoły z Laponii przybył Św. Mikołaj przynosząc świąteczne upominki. Uczniowie ucieszyli się z mikołajkowych niespodzianek i obiecali Mikołajowi, że będą grzeczni przez cały następny rok.

 
Bądź jak ratownik, bądź jak harcerz

17-19 grudnia 2018r.

W dniach 17, 18, 19 grudnia 2018 r. uczniowie klas II - VI naszej szkoły wzięli udział w akcji edukacyjnej „Bądź jak ratownik, bądź jak harcerz”. Ratownik z Grupy Jurajskiej przeprowadził szkolenia z zakresu podstaw udzielania pierwszej pomocy. Jedno takie spotkanie trwało dwie godziny lekcyjne. W pierwszej dzieci uczyły się jak prawidłowo należy przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową. Druga lekcja poświęcona była urazówce. Ratownik pokazywał jak należy zachować się, gdy trzeba pomóc sobie lub komuś, kto skręcił nogę czy złamał rękę. W trakcie zajęć wykorzystano nowoczesne narzędzia dydaktyczne. Ratownik wykazał się świetnym przygotowaniem dydaktycznym i merytorycznym. Z wielką pasją i zaangażowaniem przekazywał uczniom swoją wiedzę. Zajęcia zachwyciły naszych uczniów, były dla nich niezwykle atrakcyjne i na pewno wzbogaciły ich wiedzę z zakresu pomocy przedmedycznej.

 
Razem na święta

5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji przygotowane zostały dwa poradniki wolontariatu opracowane na zlecenie MEN przez CARITAS Polska.

 

wolontaria razem_na_swieta

 

Zachęcamy do zapoznania się z „Poradnikiem wolontariatu szkolnego”, w którym można znaleźć najważniejsze informacje dotyczące funkcjonowania szkolnego wolontariatu: https://www.gov.pl/web/edukacja/zaangazuj-sie-w-pomoc-innym-poradniki-wolontariatu-men

 
Spotkanie z Waldemarem Cichoniem

6 grudnia 2018 r.

Dnia 6 grudnia 2018 r. odbyło się w Naszej Szkole spotkanie uczniów  klas I - IV  z Waldemarem  Cichoniem - autorem serii cenionych i lubianych książek dla dzieci m.in.serii o niesfornym kocie Cukierku. Dotąd ukazało się sześć tomów opowiadań: "Cukierku, ty łobuzie!", "Nie martw się, Cukierku", "Popraw się, Cukierku", "Jak się masz, Cukierku",  "Gdzie jesteś Cukierku?" oraz "Dziękuję Ci, Cukierku!". Swoją najnowszą książkę —„Zdarziło sie na Ślonsku. Łopowieści niysamowite niy ino dlo bajtli" — pisarz  poświęcił historii Górnego Śląska. Są to napisane w dwóch wersjach językowych – po śląsku i w literackim języku polskim – opowieści z dziejów Górnego Śląska, historyczne gawędy o wielkich Ślązakach i dziełach ich życia.
Spotkanie  miało na celu realizację zadań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa oraz umożliwienie dzieciom poznania twórczości pisarza i jego zawodu. Podczas spotkania p. Waldemar Cichoń  opowiadał o pracy i warsztacie pisarza, procesie pisania książek, wplatając w mini-wykład interesujące i ciekawe informacje dotyczące historii, współczesności i przyszłości książki. Czytał również  na głos  fragmenty swoich książek, potem odpowiadał na pytania uczniów. Następnie wszyscy uczniowie mieli możliwość uzyskania autografu pisarza.

Magdalena Wąsińska
 
Szkolne Andrzejki

30 listopada2018r.


Jak tradycja nakazuje w naszej szkole odbyły się Andrzejki przygotowane przez świetlicę szkolną i uczniów należących do SU i Klubu Globtrotera pod kierunkiem p. Marleny Blukacz i p. Małgorzaty Krawczyk. Wzięli w niej udział uczniowie klas I-VI zaczynając od pierwszoklasistów a kończąc na nauczycielach pracujących w naszej szkoły. Zabawa była wspaniała przepowiednie i wróżby wypowiadane przy nastrojowej muzyce przez szkolne wróżki robiły wrażenie na każdym. Nie było osoby, która nie chciała otrzymać dobrej wróżby.Można było wywróżyć sobie przyszłość lejąc wosk, szukając szczęścia w zaczarowanych talerzykach, czytając horoskopy, rzucając runami lub kośćmi, zatapiające marzenia, poznając tajniki imion i magicznego kwadratu, wróżąc z kart i rozwiązując magiczne quizy. Sprawdzalność przepowiedni gwarantowała wrzucona na dobrą wróżbę złotówka.

 
«pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia»

Strona 3 z 7
Copyright © 2019 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla templates
Joomla templates, business web hosting.

Reforma Edukacji

dobraszkola

reformaedukacji.men.gov.pl

Gimnazjum w Poczesnej

gimnzajum poczesna

Strona byłego gimnazjum
w Poczesnej

losowe_zdjecie_3.jpg

Z zeszytu ucznia

Jan Kochanowski pisał pod lipą, gdzie mieszkał.

Kto jest Online?

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

 

certyfikat interklasa

Znak Jakości Interklasa

na lata szkolne2010-2011, 2011-2012, 2012-2013

 certyfikat1

 Szkoła z klasą

 


 

 certyfikat2

 Szkoła zaangażowana społecznie

 

 


 

certyfikat3

Spring Day in Europe


 

certyfikat bezpieczniki taurona m

Bezpieczniki Taurona


 

certyfikat puchatek m

Klub Bezpiecznego Puchatka


 

certyfikat amnesty_m

 

Certyfikat Amnesty International

projekt "Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi"


klub dobrej_rozmowy_m

Klub dobrej romowy


certyfikat wybieram_wode_m

"Wybieram wodę" -
program edukacyjny dla szkół podstawowych


 


zaprogramuj przyszlosc_m

Zaprogramuj przyszłość -
program edukacji cyfrowej


certyfikat klimat_to_klimat_m

"Klimat to temat"
- projekt CEO