Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej
Start

Informacja dla nauczycieli, uczniów i rodziców.

1. Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych, przeznaczone na dni, w których w szkole odbywa się egzamin ósmoklasisty,  ustalone na rok szkolny 2019/2020, zostały zmienione przez dyrektora szkoły, po uzyskaniu pozytywnej opinii rady pedagogicznej, w ten sposób, że:

zamiast dni 21, 22, 23 kwietnia 2020 r., dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych będą dni 16, 17, 18 czerwca 2020 r.

2. W dniach 16, 17, 18 czerwca 2020 r. w szkole  zorganizowane zostaną  zajęcia wychowawczo-opiekuńcze.

Podstawa prawna

  1. Rozporządzenie MEN z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r. poz. 493, 530, 564 i 657)
  2. § 1. pkt 7 Rozporządzenia MEN  z dnia 29 kwietnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r. poz. 781)
  3. Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 24 kwietnia 2020 r. w sprawie harmonogramu przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, egzaminu gimnazjalnego oraz egzaminu maturalnego w 2020 roku.
  4. Uchwała nr 3/2020 Rady Pedagogicznej Szkoły Podstawowej im. Gustawa Morcinka w Poczesnej 
    z dnia 4 maja 2020 r.

Dyrektor szkoły – Jadwiga Knapik

 


 
Święto Narodowe Trzeciego Maja

3 maja 2020r.

W tym roku obchodzimy 229 rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji. Dokument ten powstał 3 maja 1791 r., czyli prawie dwadzieścia lat po pierwszym rozbiorze Rzeczpospolitej Obojga Narodów (taką nazwę nosiła nasza Ojczyzna w XVIII wieku) dokonanym przez Rosję, Prusy i Austrię. Konstytucja utrudniała ingerowanie obcych mocarstw w sprawy naszej Ojczyzny, a także ograniczała władzę możnowładców, którzy często działali niezgodnie
z polskim interesem narodowym. Ościenne państwa nie mogły pogodzić się z tą sytuacją. Dlatego też Rosjanie i współpracujący z nimi zdrajcy (tzw. targowiczanie) zaatakowali Rzeczpospolitą w 1792 r. i doprowadzili do drugiego, a następnie w 1795 r. do trzeciego rozbioru naszego państwa, po którym Polska zniknęła z mapy świata na 123 lata.
Po odzyskaniu niepodległości przez Polskę w 1918 r. obchodzono Święto Konstytucji 3 Maja w sposób niezwykle uroczysty. Niestety w wyniku II wojny światowej Rzeczpospolita znowu utraciła wolność i znalazła się pod kontrolą Związku Sowieckiego. Sprawujący władzę w Polsce komuniści zakazali obchodzenia tej rocznicy. Dopiero 6 kwietnia 1990 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował przywrócić jako święto państwowe dzień 3 maja. Od tego czasu uroczyście obchodzimy tę rocznicę w szkołach. Niestety z powodu pandemii w tym roku nie jest to możliwe. Nie oznacza to jednak, że w ogóle nie możemy uczcić tego ważnego święta. Każdy z nas przecież może
wywiesić polską flagę (zwłaszcza że dzień wcześniej obchodzimy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej), porozmawiać z bliskimi o ważnych dla naszej Ojczyzny wydarzeniach, obejrzeć transmisję z uroczystości lub też inny program o tematyce historycznej emitowany w tym dniu w telewizji albo dostępny w internecie. Kultywując pamięć o Konstytucji 3 Maja tworzymy wspólną więź narodową i oddajemy cześć wszystkim tym, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny.


Kornel Mielczarek, wicedyrektor szkoły

 

INFORMACJA DLA NAUCZYCIELI, UCZNIÓW I RODZICÓW

Do dnia 24 maja 2020 r. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym. Kontynuujemy nauczanie na odległość w/g planu zamieszczonego na stronie internetowej szkoły.
Przewidywany termin egzaminu ósmoklasisty: 16 czerwca 2020 r. – język polski, 17 czerwca 2020 r. – matematyka, 18 czerwca 2020 r. – język obcy nowożytny.
Terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych, zostaną dostosowane do nowych terminów egzaminu ósmoklasisty.

Dyrektor szkoły Jadwiga Knapik

 

INFORMACJA

ZMIANY TERMINÓW REKRUTACJI DO SZKÓŁ

(dotyczy uczniów klas ósmych).

Na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Katowicach zamieszczona jest informacja dotycząca zmiany terminów rekrutacji do szkół. Proszę uczniów i rodziców o zapoznanie się z informacją.

Kuratorium Oświaty w Katowicach/Zmiany terminów rekrutacji

- https://tiny.pl/7xnrd


 
Festiwal internetowy na Dzień Ziemi

22 kwietnia 2020r.

22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie świętowali Dzień Ziemi. Również nasza szkoła jak co roku przygotowała się do tego wydarzenia w szczególny sposób.
Uczennice i uczeń z klasy VIIIb: Manuela Chmielewska, Zuzanna Wachowicz i Mateusz Woliński uczestniczyli w Wirtualnym Festiwalu na Dzień Ziemi, który przygotowało Centrum Edukacji Obywatelskiej. Ich zadaniem było wykonanie kilkunastu zadań i opublikowanie ich na padlecie. Drużyna Niepokonana Ziemska Trójka ze Szkoły Podstawowej im. Gustawa Morcinka w Poczesnej wykonała zadania bezbłędnie i ciekawie, za co otrzymała dyplom. Opiekunem uczniów był nauczyciel Michał Szczepanik.

Gratulujemy.


 

Komunikat.

Od dnia 23 marca 2020 r. nastąpiła zmiana nauczyciela wychowania fizycznego

w następujących klasach:

klasa II a – p. Robert Markowski

klasa II b – p. Robert Markowski

klasa III a – p. Robert Markowski

kasa VIII ab dziewczęta – 4 godziny wychowania fizycznego - p. Robert Markowski,

2 godziny zajęć dodatkowych – p. Paweł Wiśniewski (bez zmian)

kasa VIII ab chłopcy – 4 godziny wychowania fizycznego – p. Patryk Kozłowski (bez zmian) , 2 godziny zajęć dodatkowych – p. Robert Markowski

 


 

Informacja dla uczniów

Do dnia 26 kwietnia 2020 r. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym. Kontynuujemy nauczanie na odległość w/g planu zamieszczonego na stronie internetowej szkoły.

Podstawa prawna:
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020 r. poz. 642)


Dyrektor szkoły Jadwiga Knapik

 
Powiatowy Konkurs Plastyczny "Moja Wielkanoc"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym – „Moja Wielkanoc” zorganizowanym przez GOKiS w Poczesnej.
W kategorii uczniów klas I-III III szkoły podstawowej

I miejsce zajął Szymon Cierpiał ,
II miejsce - Michał Konstanciak
III Miejsce - Marta Wolińska.

W kategorii klas VII - VIII szkoły podstawowej
I miejsce zajęła Katarzyna Karpowicz.

Gratulujemy!

 

Informacja dla ósmoklasistów.

8 kwietnia 2020 r. na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej https://cke.gov.pl opublikowane zostaną rozwiązania zadań egzaminacyjnych.

 


Dyrektor szkoły Jadwiga Knapik.

 

 

 
Światowy Dzień Zdrowia

7 kwietnia 2020 r.

W tym szczególnym czasie uczniowie klasy II a pamiętają o służbie zdrowia i otwierają dla nich serca.

 
czwartek, 26 marca 2020 20:24

Informacja dla rodziców dzieci rozpoczynających naukę w szkole od 1 września 2020r.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Poczesnej informuje, że wszystkie zgłoszenia i wnioski dotyczące przyjęcia dziecka do klasy pierwszej od 1 września 2020 r. zostały rozpatrzone pozytywnie. Lista dzieci przyjętych do klasy I została umieszczona na drzwiach wejściowych do szkoły. W szkole zostaną utworzone dwa oddziały klasy pierwszej. W terminie maj/ czerwiec 2020r., będzie przekazana informacja dotycząca przypisania dzieci do oddziałów I a, I b.

Spotkanie z rodzicami dzieci rozpoczynających naukę w szkole od 1 września 2020r. planowane jest na dzień 8 czerwca 2020 r. o godz. 16.00.

Informacja o spotkaniu (lub ewentualnej zmianie terminu) zamieszczona zostanie na stronie internetowej szkoły www.sp.poczesna.edu.pl oraz tablicach ogłoszeń w szkole i przedszkolach.


Dyrektor szkoły Jadwiga Knapik.


 
«pierwszapoprzednia12345678następnaostatnia»

Strona 1 z 8
Copyright © 2020 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla templates
Joomla templates, business web hosting.

Dziennik elektroniczny

Wybieram szkołę

Informator o szkolnictwie ponadpodstawowym
na terenie Częstochowy i powiatów: częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego, myszkowskiego
(rok szkolny 2020/2021)

Gimnazjum w Poczesnej

gimnzajum poczesna

Strona byłego gimnazjum
w Poczesnej

losowe_zdjecie_1.jpg

Kto jest Online?

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

 

certyfikat interklasa

Znak Jakości Interklasa

na lata szkolne2010-2011, 2011-2012, 2012-2013

 certyfikat1

Szkoła z klasą

 


 

certyfikat2

Szkoła zaangażowana społecznie

 

 


 

certyfikat3

Spring Day in Europe


 

certyfikat bezpieczniki taurona m

Bezpieczniki Taurona


 

certyfikat puchatek m

Klub Bezpiecznego Puchatka


 

certyfikat amnesty_m

 

Certyfikat Amnesty International

projekt "Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi"


klub dobrej_rozmowy_m

Klub dobrej romowy


certyfikat wybieram_wode_m

"Wybieram wodę" -
program edukacyjny dla szkół podstawowych


 


zaprogramuj przyszlosc_m

Zaprogramuj przyszłość -
program edukacji cyfrowej

 


certyfikat klimat_to_klimat_m

"Klimat to temat"
- projekt CEO


sks m

Szkolny Klub Sportowy

w ramach #programSKS


 

 


Szkoła mistrzów programowania

 


Code week 2019