SP Poczesna
Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej
Start
Savoir-vivre sztuka życia i obycia

30 maja 2018r.


 

28-29 maja 2018r.

W dniach 28 – 29 maja 2018 r. odbyły się przesłuchania w ramach II edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego poezji św. Jana Pawła II zorganizowanego przez Zespół Szkół Technicznych w Częstochowie pod patronatem Pani Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigi Wiśniewskiej, Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego Wacława Depo i Pani Urszuli Bauer Śląskiego Kuratora Oświaty.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Katarzyna Karpowicz z kl. V b i Jakub Wójcik z kl. VII b w kategorii szkoły podstawowe oraz Daria Kierasińska z kl. III A w kategorii gimnazja. Do konkursu przystąpiło ponad 170 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Ogromny sukces w konkursie odniosła Daria Kierasińska uczennica kl. III gimnazjum, która zajęła II miejsce i odebrała nagrody oraz gratulacje na uroczystej Gali Laureatów zorganizowanej w Muzeum monet i medali Jana Pawła II w Częstochowie w dn. 29 maja 2018r.
Uczniowie naszej szkoły udzielili również wywiadu dla Radia Jasna Góra.
 

 
Obchodzimy Dzień Przyjaciół

30 maja 2018r.

30 maja uczniowie klas II gościli przedszkolaków z przedszkola w Poczesnej. W czasie spotkania dzieci wspólnie wykonywali swoje wizytówki oraz bawili się z użyciem chusty animacyjnej. Na zakończenie współnie wykonali plakat "Nasi nowi przyjaciele".

 

Scenariusz uroczystości integracyjnej
"Obchodzimy Dzień Przyjaciół"


 
XVIII Powiatowy Konkurs Ekologiczny

15 maja 2018r.

 

15 maja w Szkole Podstawowej im. J. Lompy w Starczy odbył się II etap XVIII Powiatowego Konkursu Ekologicznego do którego przystąpili uczniowie gimnazjum: Karolina Cierpiał, Filip Szulżycki z klasy III a/GIM i Julian Nowicki z klasy III b/GIM. Grupa po trzech konkurencjach otrzymała wyróżnienie.

Tego samego dnia zostały wręczone nagrody za udział w XIII Powiatowym Konkursie Ekologicznym, który przebiegał pod hasłem „Ochrona przyrody w Polsce”. Dwie nagrody za prace plastyczne przypadły uczennicom naszej szkoły. I miejsce zajęła Martyna Borecka z klasy II a/GIM, wyróżnienie otrzymała Milena Suszek z klasy IIIb. Uczennice i uczniów do konkursu przygotowywali p. Iwona Nocoń i p. Michał Szczepanik.


 
„Fair Trade Challenge”

14 maja 2018r.

Tematyka „Fair Trade” – sprawiedliwego handlu zagościł w szkole kolejny raz przy okazji międzynarodowej akcji „Fair Trade Challenge”. 14 maja włączyliśmy się w działania mające na celu nagłośnienie sprawiedliwego handlu i praw człowieka. Oprócz nas w akcji brało udział ponad 650 tys ludzi na całym świecie. W szkole pojawiły się plakaty informujące czym jest Fair Trade, podczas pogadanek przeprowadzonych przez nauczyciela biologii p. Michała Szczepanika uczniowie dowiedzieli się, dlaczego warto kupować produkty ze sprawiedliwego handlu. Dla wszystkich uczniów, pracowników szkoły przygotowaliśmy z tej okazji smaczny poczęstunek – czekoladę do picia z logo Fair Trade. Panie kucharki przygotowały ponad 30 litrów czekolady, każdy uczeń otrzymał też ulotkę o Fair Trade.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 15
Copyright © 2018 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla templates
Joomla templates, business web hosting.

Dobry Start

dobry start_m

Dobry Start

Reforma Edukacji

dobraszkola

reformaedukacji.men.gov.pl

Gimnazjum w Poczesnej

gimnzajum poczesna

Strona byłego gimnazjum
w Poczesnej

Dzisiaj jest Wtorek. 21 sierpnia 2018. Imieniny obchodzą Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf, Bernard, Emilian, Filipina, Franciszek, Joanna, Kazimiera, Męcimir.
losowe_zdjecie_2.jpg

Z zeszytu ucznia

Rozbiera atomy na cząsteczki i kładzie je sobie na oczach.

Kto jest Online?

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości 

 

certyfikat interklasa

Znak Jakości Interklasa

na lata szkolne2010-2011, 2011-2012, 2012-2013

 certyfikat1

 Szkoła z klasą

 


 

 certyfikat2

 Szkoła zaangażowana społecznie

 

 


 

certyfikat3

Spring Day in Europe


 

certyfikat bezpieczniki taurona m

Bezpieczniki Taurona


 

certyfikat puchatek m

Klub Bezpiecznego Puchatka


 

certyfikat amnesty_m

 

Certyfikat Amnesty International

projekt "Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi"


klub dobrej_rozmowy_m

Klub dobrej romowy


certyfikat wybieram_wode_m

"Wybieram wodę" -
program edukacyjny dla szkół podstawowych