Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej
Start

Już po raz dziesiąty w Poczesnej,
pod patronatem Wójta,
Międzygminny Konkurs Kultury Słowa!!!

4 grudnia 2017 r. o godzinie 10.00 odbędzie się w Szkole Podstawowejw Poczesnej X Jubileuszowy Międzygminny Konkurs Kultury Słowa „Z polszczyzną za pan brat”. Konkurs organizowany jest pod patronatem Wójta Gminy i swym zasięgiem obejmuje wszystkie gminy wchodzące w skład Bractwa Kuźnic. Celem konkursu jest przede wszystkim rozbudzanie zainteresowań uczniów językiem ojczystym oraz popularyzowanie poprawnej polszczyzny. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas V i VI szkoły podstawowej.

      ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE !

z polszczyzna_za_pan_brat


 
Zmagania ortograficzne naszych kolegów

7 listopada 2017r.

7 listopada w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Częstochowie odbył się II etap konkursu – wojewódzki Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Konkurs był częścią V Małopolskiego Dyktanda o tej samej nazwie. Organizatorami byli: Stowarzyszenie Polonistów, Fundacja „Zawsze Warto”, Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców i Zespół Szkół im. św. Edyty Stein w Lublińcu. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty. W konkursie brało udział w sumie ponad 1800 uczniów z całego województwa śląskiego.
Antoni Górecki uzyskał tytuł finalisty konkursu w kategorii szkół podstawowych, a Filip Szulżycki został jego laureatem zajmując VI miejsce w województwie w kategorii gimnazjum.

Serdecznie gratulujemy!


 
11 listopada- Święto Niepodległości

10 listopada 2017r.

10 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej w Poczesnej odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości.Uroczystość przygotowali uczniowie klas II w kategorii klas młodszych oraz uczniowie klasy VIIa-dla starszej grupy wiekowej, a także chór szkolny pod opieką nauczycieli: pana Kornela Mielczarka, pani Agnieszki Soboty - Balsam i pani Wiesławy Leonarcik. Wykonawcy zwrócili uwagę na takie wartości jak: szacunek wobec symboli narodowych, poświęcenie, odwaga, przywiązanie do tradycji. Przypomnieli najważniejsze wydarzenia historyczne, które doprowadziły Polskę do odzyskania niepodległości. Widzowie usłyszeli także szereg pięknych pieśni patriotycznych w wykonaniu solistów i chóru szkolnego.


 
Szkolny konkurs poezji patriotycznej

8 listopada 2017r.

 
«pierwszapoprzednia1234następnaostatnia»

Strona 1 z 4
Copyright © 2017 Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL. Joomla templates
Joomla templates, business web hosting.

Gimnazjum w Poczesnej

gimnzajum poczesna

Strona byłego gimnazjum
w Poczesnej

Reforma Edukacji

dobraszkola

reformaedukacji.men.gov.pl

Dzisiaj jest Czwartek. 23 listopada 2017. Imieniny obchodzą Adela, Erast, Felicyta, Klemens, Klementyn, Orestes, Przedwoj.
losowe_zdjecie_2.jpg

Z zeszytu ucznia

Cała klasa nie odrobiła pracy domowej. Na pytanie dlaczego, odpowiedzieli: myśleliśmy, że tak tylko pan żartował.

Kto jest Online?

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości